Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να κανω μια ερωτηση. Πήρατε την συσκευη και κανετε ενημερωσεις ΟΤΑ ή δουλεύετε με φλασαρισμα ρομ;

Το κινητο δουλευει οκ οπως ερχεται, όπως συμβαινει σε συσκευες με cyanogen (γενικα για το λογισμικο της xiaomi αφορα η ερωτηση) ή πρεπει να μπει αλλη ρομ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια να κανω μια ερωτηση. Πήρατε την συσκευη και κανετε ενημερωσεις ΟΤΑ ή δουλεύετε με φλασαρισμα ρομ;

Το κινητο δουλευει οκ οπως ερχεται, όπως συμβαινει σε συσκευες με cyanogen (γενικα για το λογισμικο της xiaomi αφορα η ερωτηση) ή πρεπει να μπει αλλη ρομ;

Ευχαριστώ

Φυσικά και δουλεύει οκ όταν το παρεις. Μόνο αν σε ενδιαφέρει να δοκιμασεις άλλη ρομ την βάζεις manual, αλλιώς αστο το τηλεφ. όπως ειναι και κάνε αν θες τις ΟΤΑ ενημερώσεις αν και οπότε έρθουν.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφερεται για το πως τραβαει η καμερα βαζω ενα αλμπουμ με φωτος που εχω τραβηξει εγω!!

 

https://flic.kr/s/aHsknRKXsQ

 

Μπράβο σου για τις οπτικές γωνίες. Ωραίες φωτό..... Και αξιοπρεπής κάμερα για το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με τις ειδοποιήσεις που έχουν κάποιοι, εκτός από τα γνωστά τικαρίσματα στο security, δείτε μήπως θέλει επιπλέον να ενεργοποιήσετε κάτι από τις ρυθμίσεις - εφαρμογές και messenger π.χ. Και για το messenger έχει και η εφαρμογή η ίδια να τικάρετε το εικόνες συνομιλητών για να εμφανίζεται εκείνο το στρόγγυλο χαζό :)
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφερεται για το πως τραβαει η καμερα βαζω ενα αλμπουμ με φωτος που εχω τραβηξει εγω!!

 

https://flic.kr/s/aHsknRKXsQ

 

+1

Πολύ καλές, μπράβο:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Σε κινητο φιλου, ξαφνικα κανει μονο του ενεργειες (ανοιγοκλεινει εφαρμογες, κανει κλησεις κλπ....)

 

Του αλλαξε ρομ μεσω updater αλλα δεν εστρωσε

Καμια ιδεα?

Edited by dalamaidis
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!πως μπορώ να δω OTE TV GO στο κιν;ενώ κανει login κανονικά στην εφαρμογή μόλις επιλέγω κανάλι με πετά έξω από την εφαρμογή.

 

Δοκιμασε το hide my root, αν δεν κανω λαθος υπαρχει στο Playstore

Σε ταμπλετ μου εχει δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

Οι παρατηρησεις μου μετα απο καθαρη εγκατασταση της τελευταιας ελληνικης developer. ολα δουλευουν σωστα οπως πρεπει και το κινητο παει σφαιρα. απο υψηλες θερμοκρασιες δεν παρατηρησα τιποτα. παρεπιπτοντως η δωρεαν θηκη και tempered glass απο vickmall ειναι μαπα.για τα σκουπιδια.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο την καλη 5.10.29 την εκανα την βλακεια και ειπα να κανω update σε 5.11.26

 

Δυστηχως απογοητευτικα

1)Εχασα την αισθηση της καλης δονησης που ειχε το κιν

2)εχω θεμα και δεν μου εμφανιζονται τα εικονιδια απο το messenger

3)απο θεμα μπαταριας και μνημης μετρια τα πραγματα! ;)

 

Ωραια και ποιο ειναι το προβλημα? Ξανα φλασαρε την προηγουμενη που ησουν ευχαριστημενος! Χιαομι εχεις οτι θελεις το κανεις!:D

Link to comment
Share on other sites

Ένα bug που όταν κλείνω μια εφαρμογή από το multitasking και η ραμ λιγοστεύει αντί να αυξάνεται μερικές φορές το έχει κάποιος αλλος; Ειμαι με 151029. Όλα τα άλλα άψογα.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το tempered glass της nillkin!!θα το βαλω αργοτερα και θα ποσταρω εντυπωσεις!! :)

 

http://i.imgur.com/z9tacKXl.jpg

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το tempered glass της nillkin!!θα το βαλω αργοτερα και θα ποσταρω εντυπωσεις!! :)

 

http://i.imgur.com/z9tacKX.jpg

Ενδιαφέρομαι και εγώ..περιμένω εντυπώσεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα παιδια.

Σε κινητο φιλου, ξαφνικα κανει μονο του ενεργειες (ανοιγοκλεινει εφαρμογες, κανει κλησεις κλπ....)

 

Του αλλαξε ρομ μεσω updater αλλα δεν εστρωσε

Καμια ιδεα?

Πες του να κάνει wipe cache, wipe dalvik cache για αρχή και βλέπουμε μετά.

Και πες μας σε ποία ρομ ήταν και σε ποια έκανε αναβάθμιση.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος πριν καιρό είχε ποστάρει μια θήκη σιλικόνης που είχε και καπάκια για τις υποδοχές φορτιστή και ακουστικών, ώστε να μη μπαίνει σκόνη. Έψαξα αρκετά αλλά δεν κατάφερα να τη βρω. Αν μπορεί ας την ξαναβάλει γιατί με ενδιαφέρει.
:luck:
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος πριν καιρό είχε ποστάρει μια θήκη σιλικόνης που είχε και καπάκια για τις υποδοχές φορτιστή και ακουστικών, ώστε να μη μπαίνει σκόνη. Έψαξα αρκετά αλλά δεν κατάφερα να τη βρω. Αν μπορεί ας την ξαναβάλει γιατί με ενδιαφέρει.

 

την εχω παραγγειλει και την περιμενω!!

 

http://www.ebay.co.uk/itm/221894896137?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=520788315731&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα την εκδοση prime για την αδερφη μου και της εβγαλε ενα προβλημα. Δεν υπαρχει περιπτωση να διαβασω ολες τις σελιδες ψαχνοντας το προβλημα διοτι δεν εχω τοσο χρονο στην διαθεση μου(δινω πανελληνιες). Το προβλημα ειναι οτι ολη την ωρα κανει reboot απο μονο του. Αν καποιος εχει διαβασει κατι παρομοιο ή ξερει τι μπορει να φταει ας με βοθησει. Για ρομ δεν θυμαμαι ποια εχει. Αν παιζει ρολο θα την ρωτησω να μαθω.
Link to comment
Share on other sites

Ένα bug που όταν κλείνω μια εφαρμογή από το multitasking και η ραμ λιγοστεύει αντί να αυξάνεται μερικές φορές το έχει κάποιος αλλος; Ειμαι με 151029. Όλα τα άλλα άψογα.

 

Nαι και μενα το κανει. Αλλα δε βρηκα εξηγηση.

Δεν ειναι bug, αλλα θα εχει να κανει με τη λειτουργια του android. (για παραδειγμα, δεν ξερω αν ειναι αυτο εν προκειμενω, τις υπηρεσιες συγχρονισμου τις χρησιμοποιουν viber, skype, messenger, αν δουλευεις ηδη viber και ανοιξεις το skype, τοτε το skype χρησιμοποιει την υπηρεσια που υπαρχει, αν κλεισεις το viber θα πρεπει να συνεχισει να λειτουργει για skype.... και καπως ετσι να μην πεφτει η ραμ απαραιτητα με το κλεισιμο του viber)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα την εκδοση prime για την αδερφη μου και της εβγαλε ενα προβλημα. Δεν υπαρχει περιπτωση να διαβασω ολες τις σελιδες ψαχνοντας το προβλημα διοτι δεν εχω τοσο χρονο στην διαθεση μου(δινω πανελληνιες). Το προβλημα ειναι οτι ολη την ωρα κανει reboot απο μονο του. Αν καποιος εχει διαβασει κατι παρομοιο ή ξερει τι μπορει να φταει ας με βοθησει. Για ρομ δεν θυμαμαι ποια εχει. Αν παιζει ρολο θα την ρωτησω να μαθω.

 

Βγάλε την μπαταρία για αρκετή ώρα και μετά δοκίμασε power on.

Αν πάλι είσαι σε bootloop, βγάλε-βάλε ξανά μπαταρία, και δες αν με vol.up+power buttons μπαίνεις σε recovery.

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό το "ultra thin" με φοβίζει!Ελπίζω να μην είναι σαν αυτή την ψευτο-θήκη που έρχεται μαζί με το κινητό! Όταν παραλάβεις αν θέλεις πες εντυπώσεις! Ευχαριστώ!

:luck:
Link to comment
Share on other sites

Nαι και μενα το κανει. Αλλα δε βρηκα εξηγηση.

Δεν ειναι bug, αλλα θα εχει να κανει με τη λειτουργια του android. (για παραδειγμα, δεν ξερω αν ειναι αυτο εν προκειμενω, τις υπηρεσιες συγχρονισμου τις χρησιμοποιουν viber, skype, messenger, αν δουλευεις ηδη viber και ανοιξεις το skype, τοτε το skype χρησιμοποιει την υπηρεσια που υπαρχει, αν κλεισεις το viber θα πρεπει να συνεχισει να λειτουργει για skype.... και καπως ετσι να μην πεφτει η ραμ απαραιτητα με το κλεισιμο του viber)

βαλε την stable και θα ησυχασεις.εγω αυτό εκανα και είναι super

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα παιδια.

Σε κινητο φιλου, ξαφνικα κανει μονο του ενεργειες (ανοιγοκλεινει εφαρμογες, κανει κλησεις κλπ....)

 

Του αλλαξε ρομ μεσω updater αλλα δεν εστρωσε

Καμια ιδεα?

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις-οθόνη-λειτουργία γαντιού και απενεργοποίησέ το.

Link to comment
Share on other sites

@zaf_4 Μολις το περασα το tempered glass και δεν εχει καμια μα καμια σχεση με το tempered απο το vickmall.καλυπτει την μπροστινη καμερα και μπαινει πανευκολα.δεν με αφησε την παραμικρη φισαλυδα.οι αισθητηρες δεν καλυπτονται!Ακομα εχει μικρα tempered glass για την πισω καμερα σε διαφορα μεγεθη!!!

Δεν αφηνει τις δαχτυλιες που αφηνε το αλλο και η αισθηση αφης ειναι ενα κλικ καλυτερη!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία για αρκετή ώρα και μετά δοκίμασε power on.

Αν πάλι είσαι σε bootloop, βγάλε-βάλε ξανά μπαταρία, και δες αν με vol.up+power buttons μπαίνεις σε recovery.

 

Υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα hard were??? Αν ναι αξιζει να επικοινωνησω με vickmall για επιδιορθωση ή αντικατασταση. Το προβλημα δεν ειναι bootloop απλα ενω βρισκεται σε κατασταση idle κανει ενα reboot. Μετα απο λιγη ωρα ξανα το ιδιο. Αναμεσα σε δυο reboot που κανει μπορει να το χρησιμοποιησει.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα hard were??? Αν ναι αξιζει να επικοινωνησω με vickmall για επιδιορθωση ή αντικατασταση. Το προβλημα δεν ειναι bootloop απλα ενω βρισκεται σε κατασταση idle κανει ενα reboot. Μετα απο λιγη ωρα ξανα το ιδιο. Αναμεσα σε δυο reboot που κανει μπορει να το χρησιμοποιησει.

 

Θέμα rom είναι. Είσαι μάλλον σε dev rom και έχει bug. Με το επόμενο update λογικά θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Μια γενική συμβουλή αν επιτρέπετε! Όποιοι δίνετε το κινητό σε φιλο-η, συγγενή ή γνωστό σας, το καλύτερο είναι να βαζετε τη τελευταία τρέχουσα stable rom στο κινητό για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο και εννοείται όχι root...

Το να βαζετε μια δοκιμασμένη-καλή dev rom δε λέει τίποτα, γιατί ο νέος κάτοχος μπορεί να κάνει καποια στιγμη μια αναβάθμιση σε νεα dev οι οποία να έχει πολλά bugs...

Οπότε του βάζεις stable και ξενοιαζεις

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν είναι ota, που 99/100 περιπτώσεις θα το πατήσει το κουμπί (νομίζοντας ότι είναι πάντα για καλό και δεν πάει το μυαλό του ότι μπορεί να φτάσει μέχρι να καταστρέψει το τηλ). Αλλα αν δεν είναι ota, τότε τα θέλει ο πόλος του, δλδ το ψάχνει, άρα εμείς τι να κάνουμε..; Αλλα στο δικό μας τηλ λύνονται θέματα, δε βγάζει καινούρια, δεν εχει φόβο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...