Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλα ειμαι καινουριος εδω...αν μπορεις να αναφερεις το νημα εδω για να το δω..αλλιως οκ δεν πειραζει αν χαλαει τοσο πολυ τη ροη...

 

Υπαρχει πανω δεξια το κουμπακι της αναζητησης εντος του φορουμ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773&highlight=paypal

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κουτί φιλέ μου μπορεί να σου έχουνε βάλει από οποιοδήποτε κινητό. Το θέμα είναι τι γράφει ή συσκευή σου

 

Λίγο δύσκολο φίλε μου... Κάθε κουτί περιέχει μοναδικό αριθμό ταυτοποίησης αυθεντικότητας xiaomi... Αρα χλωμό το κόβω αυτο που λες. Επίσης η ερώτηση ήταν πως θα το αναγνωρίσεις και στο πίσω μέρος της συσκευής δεν είναι στανταρ ο αριθμός. Τέλος ισως μπορείς να το αναγνωρίσεις αμα μπεις στο engineermode πληκτρολογώντας το *#*#3646633#*#*. Απο εκεί να πας στις μπαντες και να δεις ποιες είναι ανοικτές. Για την τελευταία πρόταση δεν είμαι σίγουρος ας το επιβεβαιώσει κάποιος που μπορεί να είναι πιο σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις γιατι το minideal απο 181 euro πηγε με paypal στα 194!!!!!!!!!

 

Γιατι πληρωνεις σε δολλαριο...ετσι γινεται με το συναλλαγμα...εγω απο vickmall που το πηρα εκανε 163.5 ευρω και οταν μπηκα στην paypal να πληρωσω,μου κρατησε 172 ευρω.

Η αληθεια ειναι οτι πληρωσες σχετικα κατι παραπανω..γυρω στα 190 επρεπε να σου παει κανονικα.

Edited by pitspan
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 5.11.12. Για μπαταρίες και απόδοση από αύριο θα σας πω. Το πρόβλημα με την εγγραφή στην SD διορθώθηκε πάντως!

Την πέρασα και εγώ και όντως διορθώθηκε το πρόβλημα με την εγγραφή στην SD card.....

 

Βλέπω λίγο καλύτερη διαχείριση μνήμης, από 0,8 σε 1,1ΜΒ ....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

το priority direct mail από banggood τι είναι ακριβώς; θα έρθει νωρίτερα ;

μηπως ομως υπαρχει ο κινδυνος να περάσει τελωνείο;

 

αξίζει το site;;;

 

Έχω κάνει κάποιες αγορές απο εκεί χωρίς πρόβλημα.

Το pdm δεν είναι courier, οπότε λογικά δεν περνάει τελωνείο. Θεωρητικά έρχεται γρηγορότερα, αλλά δεν είναι συστημένο.

Όποιος το πήρε στα 125ευρώ μάλλον έκανε κίνηση-ματ.

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάτι βιντεακια στο νετ συγκρίνοντας γνήσια με μαϊμού xiaomi. Ελπιζω να μην κυκλοφόρησαν και για το δικό μας κινητό μαϊμού.
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ και όντως διορθώθηκε το πρόβλημα με την εγγραφή στην SD card.....

 

Βλέπω λίγο καλύτερη διαχείριση μνήμης, από 0,8 σε 1,1ΜΒ ....

 

Οι διαφορές δεν πρόκειται να είναι τίποτε κραυγαλέο . Πάντως φαίνεται να πηγαίνει καλά . Μια και το ανέφερες , τσεκάρισα

τη διαχείριση μνήμης ,( εννοείς βέβαια Gb) και ενώ με την προηγούμενη ήμουν στο μάξιμουμ 1.1 Gb , τώρα βλέπω και 1.2 Gb .

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πάω για το prime έχει μεγάλες διαφορές;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πάω για το prime έχει μεγάλες διαφορές;

Έχει ερωτηθεί και απαντηθεί περίπου 100 φορές....

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, πραγματικα με τοσα που διαβαζω νιωθω λιγο μ!! μηπως πηρα λαθος κινητο και τελικα επρεπε να παρω το μεγαλο με τα 32gb memory και european warehouse και fdd ltd οπως λεγεται. Τωρα διαβαζω οτι υπαρχουν και μαιμουδες!!! και στα λευτα που το πηρα με αλλα 50 euro επαιρνα το πιο μεγαλο. Ελπιζω να εχετε δικιο να ειναι καλο και να αλλαζεται σχτικα απλα η rom του εαν ειμαι μεσα στο κινεζικο app!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το ir remote αν και έχει τεράστια βάση δεδομένων δεν έχει καθόλου toyotomi κλιματιστικά. Επίσης αν και η τβ μου είναι μοντέλο ευρείας κατανάλωσης (Samsung 6400) δεν φαίνεται να μπορεί να μου την βρει. Έχει κανείς παρόμοια θέματα ή λύσεις; κάτι ακόμα, ροοτ σε stable μπορώ να κάνω; αν ναι πως;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το ir remote αν και έχει τεράστια βάση δεδομένων δεν έχει καθόλου toyotomi κλιματιστικά. Επίσης αν και η τβ μου είναι μοντέλο ευρείας κατανάλωσης (Samsung 6400) δεν φαίνεται να μπορεί να μου την βρει. Έχει κανείς παρόμοια θέματα ή λύσεις; κάτι ακόμα, ροοτ σε stable μπορώ να κάνω; αν ναι πως;

 

Καλημέρα . Δοκίμασες το irplus; Αν όχι δοκίμασε το και πές μας. Σε τηλεόραση Toshiba με remote control CT-90326 μου δούλεψε ρολόι όπως και σε Hi-Fi Philips .

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μετα απο φορματ στο pc μου δεν βλεπει καθολου το κινητο.Μονο φορτιζει.τιποτα αλλο.Καποια λυση;

 

Έχει το κινητό κάποια ρύθμιση για να το βλέπει το pc;

Link to comment
Share on other sites

Οταν στελνω βιντεο σε αλλους μεσω viber δεν μπορουν να το δουν! Τους βγαζει καποιο μηνυμα οτι δεν ειναι το format supported.

 

Τι παιζει;

 

 

 

 

Καλημέρα . Δοκίμασες το irplus; Αν όχι δοκίμασε το και πές μας. Σε τηλεόραση Toshiba με remote control CT-90326 μου δούλεψε ρολόι όπως και σε Hi-Fi Philips .

 

Εγω σε μια lg που εχω, ενω εχω καταφερει να το κανω ναδουλεψει μου προκαλει το εξης προβλημα : μου χανει ολα τα καναλια, τις ρυθμισεις, τα παντα...

Γιατι;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα πριν απο λιγο παραγγειλα την TD-FDD version.. το εχει καποιος να μου πει αν εχει προβληματα;

Αν μπορει να κανει updatesq

Και αν πιανει κανονικα 4G (εχω vodafone)

Παεακαλω αν καποιος γνωριζει να μου πει... για ν ακυρωσω την παραγγελια και να παρω το κανονικο.:O:O:cry:

Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα πριν απο λιγο παραγγειλα την TD-FDD version.. το εχει καποιος να μου πει αν εχει προβληματα;

Αν μπορει να κανει updatesq

Και αν πιανει κανονικα 4G (εχω vodafone)

Παεακαλω αν καποιος γνωριζει να μου πει... για ν ακυρωσω την παραγγελια και να παρω το κανονικο.:O:O:cry:

Σας ευχαριστω.

 

edit: Επειδή μπερδεύτηκα έχεις το TDD-LTE αγοράσει σωστά; Αλλιώς εάν είναι το FDD-LTE είσαι μια χαρά δεν χρειάζεται το παρακάτω link.

 

 

Πήρες αυτό που το πειράζουν οι κινέζοι με την ρομ και έχει 4g (που λογικά θα παίζει;). Αν θέλεις να κάνεις update δεν ξέρω αν θα μπορέσεις να έχεις 4g αλλά και τι κινεζιές θα έχει πάνω η ρομ.

Υπάρχει οδηγός στο miui.gr και παιδιά που το πήρανε (με βοήθεια από εκεί) και έναν οδηγό πως να το κάνουν, μπόρεσαν και έβαλαν την ελληνική ρομ και να παίζει και στις 2 κάρτες 4g. Κανονικά από εκεί και πέρα updates κλπ.

Στο παραθέτω, διάβασε και κρίνε εσύ εάν θες να το κρατήσεις -->https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10311-Redmi-Note-2-TDD-LTE-version-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%AD%CE%B6%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CE%BC%CE%B5-4G-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1-%CE%95%CF%80%CE%B9%CF%84%CF%85%CF%87%CE%AE%CF%82-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CE%95%CE%BB%CE%BB/

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Οταν στελνω βιντεο σε αλλους μεσω viber δεν μπορουν να το δουν! Τους βγαζει καποιο μηνυμα οτι δεν ειναι το format supported.

 

Τι παιζει;

 

Εγω σε μια lg που εχω, ενω εχω καταφερει να το κανω ναδουλεψει μου προκαλει το εξης προβλημα : μου χανει ολα τα καναλια, τις ρυθμισεις, τα παντα...

Γιατι;

 

Με το ir plus σου χάνεις τις ρυθμίσεις;;

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

Με το ir plus σου χάνεις τις ρυθμίσεις;;

 

Οχι συγγνωμη.. Με το mi remote τις χανει!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Οχι συγγνωμη.. Με το mi remote τις χανει!

Δοκίμασε το irplus . Το χρησιμοποιώ και δουλεύει μια χαρά!!

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

Μου ζήτησαν για να. Μπορέσω να το πάρω και γω με την έκπτωση κάποιον αριθμό παραγγελίας από κάποιον που αγόρασε προχθές... Ποιο καλό παιδί θα βοηθήσει?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω δει την μπαταρια την εχει το Gearbest ~7,5$ και οθονη+touch ~35$

 

 

Αντι να ρωτας διαβασε τις τελευταιες 4-5 σελιδες του φορουμ. Μην ρωτατε τα ιδια πραγματα καθε φορα....

Για 10-15€ μην ρισκαρετε με την κινεζικη εκδοση (δεν τιθεται θεμα αυθεντικοτητας ,αυθεντικα ειναι και τα δυο απλα το ενα ειναι για 4G χρηση στην Κινα)....

Διαβαστε και εδω... Παρακαλω τους mods να το προσθεσουν στην πρωτη σελιδα για να μην το συζηταμε συνεχεια

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10009-REDMI-NOTE-2-%CE%94%CE%A5%CE%9F-%CE%9C%CE%9F%CE%9D%CE%A4%CE%95%CE%9B%CE%91/

 

Προστέθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Μου ζήτησαν για να. Μπορέσω να το πάρω και γω με την έκπτωση κάποιον αριθμό παραγγελίας από κάποιον που αγόρασε προχθές... Ποιο καλό παιδί θα βοηθήσει?

Your Order #10052138 (placed on Thursday 12 November, 2015)

Link to comment
Share on other sites

edit: Επειδή μπερδεύτηκα έχεις το TDD-LTE αγοράσει σωστά; Αλλιώς εάν είναι το FDD-LTE είσαι μια χαρά δεν χρειάζεται το παρακάτω link.

 

 

Πήρες αυτό που το πειράζουν οι κινέζοι με την ρομ και έχει 4g (που λογικά θα παίζει;). Αν θέλεις να κάνεις update δεν ξέρω αν θα μπορέσεις να έχεις 4g αλλά και τι κινεζιές θα έχει πάνω η ρομ.

Υπάρχει οδηγός στο miui.gr και παιδιά που το πήρανε (με βοήθεια από εκεί) και έναν οδηγό πως να το κάνουν, μπόρεσαν και έβαλαν την ελληνική ρομ και να παίζει και στις 2 κάρτες 4g. Κανονικά από εκεί και πέρα updates κλπ.

Στο παραθέτω, διάβασε και κρίνε εσύ εάν θες να το κρατήσεις -->https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10311-Redmi-Note-2-TDD-LTE-version-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%AD%CE%B6%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CE%BC%CE%B5-4G-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1-%CE%95%CF%80%CE%B9%CF%84%CF%85%CF%87%CE%AE%CF%82-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CE%95%CE%BB%CE%BB/

Αδερφε χιλια ευχαριστω,μιλησα και με vickmall και μου ειπαν οχι updates και να βαλω την ελληνικη ρομ που ειναι ολα μια χαρα.Μαλιστα μου τονισε οτι δεν αξιζει να δωσω παραπανω λεφτα για την κανονικη εκδοση γιατι ειναι ακριβως το ιδιο κινητο....Και παλι ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε χιλια ευχαριστω,μιλησα και με vickmall και μου ειπαν οχι updates και να βαλω την ελληνικη ρομ που ειναι ολα μια χαρα.Μαλιστα μου τονισε οτι δεν αξιζει να δωσω παραπανω λεφτα για την κανονικη εκδοση γιατι ειναι ακριβως το ιδιο κινητο....Και παλι ευχαριστω.

Από ότι διάβασα και εγώ έτσι είναι. Μόνο όταν το πάρεις, μπες και διάβασε το λινκ για τις οδηγίες. Οτιδήποτε χρειαστείς θα σε βοηθήσουν εκεί τα καλά παιδιά. Αλλα και από εδώ αν μπορούμε να κάνουμε κάτι.

 

Υ. Γ. Εγώ πήρα το 32αρι αλλιώς είναι πολύ καλή τιμή το tdd lte. Και είμαι η Ζαφειρα, καλώς να σου έρθει το κινητό είναι σούπερ!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...