Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αχμ οχι? Ασχετη ειμαι απο αυτα :p[/QUO

ξερεις αν φοραει twrp το κινητο;ή ειναι με το μανισιο recovery;

Edited by gaiosgf

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αχμ οχι? Ασχετη ειμαι απο αυτα :p[/QUO

ξερεις αν φοραει twrp το κινητο;ή ειναι με το μανισιο recovery;

 

Δεν εχω κανει καμια τροποποιηση απο τοτε που το πηρα, οπως ειπα ειμαι ασχετη και φοβαμαι να επεμβω και το χαλασω. Και το μανισιο recovery εννοεις υποθετω την επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις.

 

Ασχετο ειναι ενταξει που το Google Play Store ειναι 1,6 GB? Κανονικα το μεγεθος του ειναι καπου στα 20 ΜΒ και εχω διαγραψει την cache του αλλα ακομα λεει πως ειναι 1.6 GB. Υποθετω πως αυτο μου κανει την 'ζημια' στο συνολικο χωρο αποθηκευσης.

Link to comment
Share on other sites

κλεισε τελειως το τηλεφωνο και πατα συγχρονως το power και volume up συνεχεια και μολις εμφανιστει το logo τοτε τα αφηνεις.περιμενε λιγο και πες μου τι βγαζει.αν μπορεις ανεβασε screenshoot Edited by gaiosgf

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

κλεισε τελειως το τηλεφωνο και πατα συγχρονως το power και volume up συνεχεια και μολις εμφανιστει το logo τοτε τα αφηνεις.περιμενε λιγο και πες μου αν σου βγαλει κατι τετοιο

 

Με πηγε σε ενα μενου οπου εχω να επιλεξω μεταξυ Reboot, Wipe & Reset, Install update.zip to System και Power Off

Link to comment
Share on other sites

Με πηγε σε ενα μενου οπου εχω να επιλεξω μεταξυ Reboot, Wipe & Reset, Install update.zip to System και Power Off

ωραια,πατα wipe και μετα επελεξε wipe cache και dalvic cache ,συρε τη μπαρα αργα-αργα μεχρι το τελος της οθονης και πες μου τι σου εβγαλε

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

ωραια,πατα wipe και μετα επελεξε wipe cache και dalvic cache ,συρε τη μπαρα αργα-αργα μεχρι το τελος της οθονης και πες μου τι σου εβγαλε

 

Εχει wipe cache, wipe user data, wipe all data και Back to Μainmenu

 

Παταω wipe cache και yes?

Link to comment
Share on other sites

Εχει wipe cache, wipe user data, wipe all data και Back to Μainmenu

 

Παταω wipe cache και yes?

μαλλον το μανισιο εχεις.πατα yes και μολις τελειωσει πηγαινε main menu και κανε reboot to system για ν ανοιξει το τηλεφωνο.το δοκιμαζεις αν εστρωσε και τα ξαναλεμε.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το μανισιο εχεις.πατα yes και μολις τελειωσει πηγαινε main menu και κανε reboot to system για ν ανοιξει το τηλεφωνο.το δοκιμαζεις αν εστρωσε και τα ξαναλεμε.

 

Ακομα μου βγαζει μηνυμα για Low Storage, αλλα σκεφτομαι να διαγραψω τελειως το Google Play Store, κατεβασα και το .apk για να το εγκαταστησω μετα.

 

Τελως παντων, συγνωμη για το πρηξιμο και ευχαριστω για ολη την βοηθεια :)

Link to comment
Share on other sites

Ακομα μου βγαζει μηνυμα για Low Storage, αλλα σκεφτομαι να διαγραψω τελειως το Google Play Store, κατεβασα και το .apk για να το εγκαταστησω μετα.

 

Τελως παντων, συγνωμη για το πρηξιμο και ευχαριστω για ολη την βοηθεια :)

ακολουθησε αυτον τον οδηγο και θα σωθεις.θα σου παρει κανενα μισαωρο.μετα θα εχεις ενα καινουριο τηλεφωνο.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13536-Note-2-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-FASTBOOT-ROM-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CF%81%CE%AE-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7/?postID=136524#post136524

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

τελευταία εχω κάτι ακυρα σκαλωματα. μαλλον φταιρι το παιχνιδι drive ahead που εγκατεστησα.

το οποιο κάνει fc καθε φορα που παιζω.

μπορει να δοκιμασει καποιος να με πει πως συμπεριφερεται η συσκευη?

mokee vova(8 ιουνιου 2016)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έριξα και εγώ από πάνω (με wipe cache και dalvic) την νέα έκδοση του vova (Mokee 24/06/2016) και προς το παρόν όλα καλά. Είχα την 08/06/2016.

 

Είχα ρωτήσει εδώ και παλαιότερα, αλλά δεν έμαθα τελικά: Έχει κανείς βάση στήριξης για παρμπριζ; αυτή με τη βεντούζα για να το κάνω GPS το κινητό μας;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

παρε μια universal.

απλα κοιτα να εχει δυνατο κρατημα, μη φυγει σε καμια λακουβα και το ψαχνεις.

επισης μεγαλη προσοχη: ΜΗΝ το εχεις στον ηλιο

Link to comment
Share on other sites

παρε μια universal.

απλα κοιτα να εχει δυνατο κρατημα, μη φυγει σε καμια λακουβα και το ψαχνεις.

επισης μεγαλη προσοχη: ΜΗΝ το εχεις στον ηλιο

Αυτό με τον ήλιο φοβάμαι πως δεν το γλιτώνω... όσο το χρησιμοποιώ, πάντα το βλέπει ήλιος. Τουλάχιστον, το χτυπάει και το air condition. Ή μήπως αναφέρεσαι στη βάση;;;;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Έριξα και εγώ από πάνω (με wipe cache και dalvic) την νέα έκδοση του vova (Mokee 24/06/2016) και προς το παρόν όλα καλά. Είχα την 08/06/2016.

 

Είχα ρωτήσει εδώ και παλαιότερα, αλλά δεν έμαθα τελικά: Έχει κανείς βάση στήριξης για παρμπριζ; αυτή με τη βεντούζα για να το κάνω GPS το κινητό μας;

 

Εγώ είχα πάρει αυτή την φθηνή για παρμπριζ, μια χαρά είναι. Αν και κουνιέται λίγο σε λακούβες, δεν μου έχει φύγει ποτέ το κινητό.

http://www.ebay.com/itm/Universal-Car-Windshield-Stick-Mount-Stand-Holder-for-iPhone-Mobile-Phone-GPS-UR-/400988255801?hash=item5d5cc33639

 

Αλλά υπάρχουν κι άλλες πιο ακριβές που το κρατάνε λίγο παραπάνω σταθερό το κινητό, τον ήλιο όμως δεν το γλιτώνεις εύκολα.

Είχα πάρει για μια φίλη αυτή την πιο ακριβή -->http://www.ebay.com/itm/Universal-In-Car-Mobile-Phone-GPS-Windscreen-Dashboard-Holder-Mount-Cradle-Stand-/131735580632?var=&hash=item1eac0d6fd8

και χάλασε αυτό που πατάς από πίσω για να ανοίξει και να βγάλεις το κινητό. Οπότε δεν αξίζει να δώσεις γενικότερα πολλά λεφτά...

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σχετικά με τον ήλιο, θα σας πω την προσωπική μου εμπειρία. Το είχα ξεχάσει πάνω απο μια ώρα, μέσα στο αυτοκίνητο με σχεδόν σαραντάρι έξω. Μέσα στο αυτοκίνητο φαντάζομαι θα είχε 50 και. Και μάλιστα το είχα αφήσει επάνω στο ταμπλό και το χτυπούσε ο ήλιος. Όταν το έπιασα με δυσκολία το κρατούσα, εννοείται ότι είχε σβήσει και δεν το άνοιξα αμέσως. Ούτε φούσκωσε όμως η μπαταρία ούτε η κατι αλλο παρατήρησα (πολύ σκληρό για να πεθάνει;;;) . Το άνοιξα μετά από μισή ώρα και δουλεύει ακόμα μια χαρά 2 εβδομάδες μετά. Φαντάζομαι ίσως στο μέλλον, αν η μπαταρία του ήταν να ζήσει 2 χρόνια, θα τα φτήσει στον ένα μισή.
Link to comment
Share on other sites

Thank you! θα ενημερώσω γιατί την βιάζομαι λίγο...

Αν θες από Ελλάδα, πήγαινε σε κανένα πολυκατάστημα; πιο ακριβή σίγουρα. Έχει πλαίσιο ίσως; πρακτικερ θυμάμαι. Media κλπ όλα έχουν.

 

@galatsiologio... Αφού έζησε... Δεν το αφήνουμε... Ποτέ! Άσε που το βλέπει και ο καθένας και μπορεί να σου κάνει καμιά ζημιά.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σχετικά με τον ήλιο, θα σας πω την προσωπική μου εμπειρία. Το είχα ξεχάσει πάνω απο μια ώρα, μέσα στο αυτοκίνητο με σχεδόν σαραντάρι έξω. Μέσα στο αυτοκίνητο φαντάζομαι θα είχε 50 και. Και μάλιστα το είχα αφήσει επάνω στο ταμπλό και το χτυπούσε ο ήλιος. Όταν το έπιασα με δυσκολία το κρατούσα, εννοείται ότι είχε σβήσει και δεν το άνοιξα αμέσως. Ούτε φούσκωσε όμως η μπαταρία ούτε η κατι αλλο παρατήρησα (πολύ σκληρό για να πεθάνει;;;) . Το άνοιξα μετά από μισή ώρα και δουλεύει ακόμα μια χαρά 2 εβδομάδες μετά. Φαντάζομαι ίσως στο μέλλον, αν η μπαταρία του ήταν να ζήσει 2 χρόνια, θα τα φτήσει στον ένα μισή.

 

Εύχομαι και την επόμενη φορά να είσαι το ίδιο τυχερός. Τυχερός όχι στο να μην πάθει κάτι το τηλέφωνο, αλλά στο να μην σου σπάσουν το αμάξι για να πάρουν το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μία από γνωστό κατάστημα παιχνιδιών ,αν θυμάμαι καλά ειχε 3-4 ευρώ και την έχω από το 2012 για το neo v που είχα , και τώρα την χρησιμοποιώ και για το redmi 3 pro που πήρα , δεν έχει φύγει ποτέ από τη θέση της , τώρα για τον ήλιο δεν τον απιφευγεις εκτός κι αν κυκλοφορείς μόνο βράδυ , οπότε ομπρελιτσα από τις χάρτινες που βάζουν στα ποτήρια για εφέ χεχεχε (πλάκα κάνω )
Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει εδώ και παλαιότερα, αλλά δεν έμαθα τελικά: Έχει κανείς βάση στήριξης για παρμπριζ; αυτή με τη βεντούζα για να το κάνω GPS το κινητό μας;

 

Και γιατί να είναι στο παρμπρίζ ? Ασε που το ψύχει το A/C . Σταθερό και πρακτικό .

Δες εδώ στο post #5 .

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να είναι στο παρμπρίζ ? Ασε που το ψύχει το A/C . Σταθερό και πρακτικό .

Δες εδώ στο post #5 .

 

Υπαρχει και αυτή που μπινει στον αναπτηρα.Αυτη περιμενω να μου ερθει.Οταν την παραλαβω θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και αυτή που μπινει στον αναπτηρα.Αυτη περιμενω να μου ερθει.Οταν την παραλαβω θα ενημερωσω.

 

Και γιατί να είναι στο παρμπρίζ ? Ασε που το ψύχει το A/C . Σταθερό και πρακτικό .

Δες εδώ στο post #5 .

 

Thank you!

 

Ψάχνω όμως κάποια οπού να περιστρέφεται και οριζόντια το κινητό, όχι μόνο κάθετα. Θεωρώ καταπληκτική την βάση του φίλου που πόσταρε φωτογραφίες! Αν στρίβει κιόλας η συσκευή θα είναι ότι καλύτερο.

 

Φίλε Keraunos, είναι κάπως χαμηλά ο αναπτήρας μου, οπότε και δε θέλω να σκύβω για να δω την πορεία :) Λάθος κατάλαβα;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Thank you!

Ψάχνω όμως κάποια οπού να περιστρέφεται και οριζόντια το κινητό, όχι μόνο κάθετα. Θεωρώ καταπληκτική την βάση του φίλου που πόσταρε φωτογραφίες! Αν στρίβει κιόλας η συσκευή θα είναι ότι καλύτερο.

 

Γιά οριζόντια εξαρτάται από το ύψος του κινητού . Το Redmi Note 2 γιά παράδειγμα δεν χωράει οριζόντια . Το μέγιστο που μπορεί να πάρει

οριζόντια είναι κινητό με 9.5 cm ύψος (μόλις το μέτρησα ) . Sorry .

Αν γκουγκλάρεις "βαση κινητου αυτοκινητου" , φαντάζομαι ότι θα βρεις αυτό που ζητάς .

Link to comment
Share on other sites

Γιά οριζόντια εξαρτάται από το ύψος του κινητού . Το Redmi Note 2 γιά παράδειγμα δεν χωράει οριζόντια . Το μέγιστο που μπορεί να πάρει

οριζόντια είναι κινητό με 9.5 cm ύψος (μόλις το μέτρησα ) . Sorry .

Αν γκουγκλάρεις "βαση κινητου αυτοκινητου" , φαντάζομαι ότι θα βρεις αυτό που ζητάς .

Όταν παίρνεις βάση, δεν γυρίζεις το κινητό αλλά την βάση ορίζοντια. Αν κατάλαβα τι έγραψες σωστά. Οι βάσεις που παραθεσα κάνουν μια χαρά για το κινητό μας (σε προηγούμενη σελίδα).

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...