Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι εγώ....Σε δύο RedmiNote.Είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ σαν bluetooth και συνεργάζεται ΑΨΟΓΑ με το τηλέφωνο.

Πολύ μεγάλη αυτονομία(σε σχέση με bluetooth-ακουστικά-ψείρες που είναι σαν handsfree).....και πεντακάθαρος ήχος.

Ενα είναι σίγουρο.ΔΕΝ θα μετανιώσεις για την αγορά του.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση! Προχώρησα στην παραγγελία :) ελπίζω με την mokee να μην έχω θέμα σύνδεσης. Όπως και να έχει, θα ενημερώσω.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση! Προχώρησα στην παραγγελία :) ελπίζω με την mokee να μην έχω θέμα σύνδεσης. Όπως και να έχει, θα ενημερώσω.

 

Ναι ....αλλά εγώ δεν τo δοκίμασα-δούλεψα με την mokee.To review ήταν για Miui.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με τισ σιμ καρτες επαψε να τις αναγνωριζει ?..εκανα wipe data kai factory reset alla tipota .υπαρχει κατι που δεν κανω σωστα .εχω την εκδοση την κινεζικη .ειναι αγορΑσμενο απο vickmall την TD FDD Version λετε να παιζει ρολο?εχω το τελευταιο update Edited by xariscd
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με τισ σιμ καρτες επαψε να τις αναγνωριζει ?..εκανα wipe data kai factory reset alla tipota .υπαρχει κατι που δεν κανω σωστα .εχω την εκδοση την κινεζικη .ειναι αγορΑσμενο απο vickmall την TD FDD Version λετε να παιζει ρολο?εχω το τελευταιο update

 

Ξεκίνησε με κάτι απλό, άλλαξε θέση στίς κάρτες καί δες αν έχει αλλάξει κάτι.

Αν εξακολουθεί να μην τις βλέπει κάνε μια εγκατάσταση Ρομ μέσω miflash ή Spflash tool.

Link to comment
Share on other sites

και πανω που λες οτι την καταβρηκες με mokee, σκαει η miui8 σε λιγες μερες.

ε να μην την δοκιμασεις; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη βδομάδα και ελληνική την επόμενη Παρασκευή θα έχουμε την miui 8, αλλά από αυτά που διαβάζω λίγο ξενέρωσα ακόμα με lollipop θα είμαστε;;;!!!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δοκίμασα πολύ βιαστικά 4 Ρομ απο του Ρόσου. Το multitasking φυσάει όπως και η ταχύτητα της συσκευής γενικότερα. Φυσικά δεν μπορώ να μπώ σε λεπτομέρειες γιατί δεν είχα πολύ χρόνο για δοκιμές όμως για εναν απλό χρήστη οι Ρομ είναι άψογες, με μικρές διάφορες μεταξύ τους. Η διαχείριση τής μπαταρίας επίσης είναι καλύτερη απο της miui. Όλα αυτά δείχνουν ότι υπάρχει χώρος και τρόπος βελτίωσης απόδοσης της συσκευής. Και ενα τελευταίο, προσωπικά θεωρώ την miui ,εύχρηστη και πολύ πιο όμορφη, απο όσες Ρομ έχω δοκιμάσει ή δει σε αλλες συσκευές με lollipop. Θα δοκιμάσω και τις υπόλοιπες του Ρόσου και θα επανέλθω.
Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη βδομάδα και ελληνική την επόμενη Παρασκευή θα έχουμε την miui 8, αλλά από αυτά που διαβάζω λίγο ξενέρωσα ακόμα με lollipop θα είμαστε;;;!!!

 

 

Προς Zaf και Mol: Που το ειδατε/διαβασατε αυτό το νέο;

Link to comment
Share on other sites

οταν το συνδεσεις εμεργοποιησε το umts(?) ή καπως ετσι.

μετα παλι usb storage και θα ειναι οκ

 

μαλιστα. μηπως μια εκκαθαρισηνημης cache ή δεδομενων της εφαρμογής βοηθησει?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στην stable

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη βδομάδα και ελληνική την επόμενη Παρασκευή θα έχουμε την miui 8, αλλά από αυτά που διαβάζω λίγο ξενέρωσα ακόμα με lollipop θα είμαστε;;;!!!

 

Αν σου έλεγαν με την καινούρια έκδοση θα δουλεύουν όλα αποροβληματιστα ελεύθερη μνημη 1600ΜΒ εγκατάσταση όλων στην κάρτα μνήμης και μπαταρία 10 ώρες οθόνη θα σε πείραζε αν έβλεπες ότι αυτά τα παρέχει ή 4.4.4?

Link to comment
Share on other sites

Αν σου έλεγαν με την καινούρια έκδοση θα δουλεύουν όλα αποροβληματιστα ελεύθερη μνημη 1600ΜΒ εγκατάσταση όλων στην κάρτα μνήμης και μπαταρία 10 ώρες οθόνη θα σε πείραζε αν έβλεπες ότι αυτά τα παρέχει ή 4.4.4?

 

περα απ αυτο, δε θα πρεπει να μας την δωσει την 6;:confused:

Link to comment
Share on other sites

περα απ αυτο, δε θα πρεπει να μας την δωσει την 6;:confused:

Τι να πω; μεγαλοπιάστηκε και δεν περισσεύουν developers? αλλά αν σε μια από τις best sellers συσκευές σου δε δίνεις τέτοιες αναβαθμίσεις, γιατί να ξαναπάρω xiaomi? Τέσπα, και έτσι μια χαρά είναι η συσκευή και δουλεύει απροβλημάτισμα.

 

Και μια απορία: Είμαι με mokee (vova) και επειδή το app της camera είναι για σκουπίδια, έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε; Κατά καιρούς κάτι αναφέρεται αλλά δεν το συγκράτησα...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

πιστευω κατι θα γινει και θα παρουμε την 6. αν οχι, δε θα σκασω κιολας.

 

δοκιμασε την σναπ καμερα

Link to comment
Share on other sites

Η snap camera δεν είναι επί πληρωμή;

 

Όσον αφορά τις rom προσωπικά δεν έχω καμία περιέργεια να δοκιμάσω την miui 8...μια από τα ίδια θα είναι..

Link to comment
Share on other sites

Η snap camera δεν είναι επί πληρωμή;

 

Όσον αφορά τις rom προσωπικά δεν έχω καμία περιέργεια να δοκιμάσω την miui 8...μια από τα ίδια θα είναι..

 

Αυτήν την έκδοση δουλευω έως τώρα. https://mega.nz/#!PMBinJbS!x23ybUSBscKwysT_2caE3S2_QV3MuVOv4ozOfJV1jaY

 

Λοιπόν με την κάμερα το πρωί επαθα μπλακ άουτ σε όλες τις εφαρμογές που έχω.Δεν είχα εστίαση.το παράξενο ότι ήταν όλες και αναγκαστικά επανεφερα από ένα backup που είχα πάρει με miui,α αναγκαστικά γιατί έπρεπε να έκανα αμεσα χρήση του βίντεο.

Τώρα το στήνω από αρχή με RR ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!

 

Έβαλα το app από oneplus και προς το παρόν όλα οκ. Αλλιώς (λόγω διακοπών) θα έβαζα MIUI για να είχα τη μαμίσια εφαρμογή της κάμερας να βγάλω καμιά καλή φώτο από τις διακοπές ;)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

με reboot δεν εστρωσε;

 

btw βγηκε miui 8 psy rom στους xda

 

Οχι:( αλλά βιαζομουν και δεν είχα χρόνο για να το ψαξω περισσότερο.

Βέβαια με την κάμερα στην RR δεν είχα θέμα με τις έξτρα εφαρμογές που έχω ίσα ίσα το Σκ είχα πάρει στην παραλία παρά πολύ καλές φωτογραφιες.

Link to comment
Share on other sites

τι επιλογες εχει;

MTP, PTP.....

 

εδώ βλέπω ότι πλέον δεν υποστηρίζει USB Mass storage στα νέα Android....

 

http://www.howtogeek.com/192732/android-usb-connections-explained-mtp-ptp-and-usb-mass-storage/

 

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...