Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εδώ και λίγες μέρες δεν παίρνω ειδοποίηση και από viber και από messenger και έχω όλες τις ειδοποιήσεις και ρυθμίσεις όπως πριν.. Έκανα και απεγκαταστσση ξανά εγκατάσταση αλλά τίποτα... Γνωρίζει κανείς πως το επαναφέρω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την τελευταία εβδομάδα μου κάνει νερά.....και στην 7.2.3 και στην 7.3.2 stable.

Δεν λειτουργεί ή περιστροφή οθόνης ή όταν θα λειτουργήσει (σπάνια) θα έχει θέμα.

Ουτε μέσω ρυθμίσεων , ούτε από την μπάρα,ούτε με wipes μέσω TWRP διορθώθηκε.

Εχει τύχει σε άλλον?

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία εβδομάδα μου κάνει νερά.....και στην 7.2.3 και στην 7.3.2 stable.

Δεν λειτουργεί ή περιστροφή οθόνης ή όταν θα λειτουργήσει (σπάνια) θα έχει θέμα.

Ουτε μέσω ρυθμίσεων , ούτε από την μπάρα,ούτε με wipes μέσω TWRP διορθώθηκε.

Εχει τύχει σε άλλον?

 

Κανε εγκατασταση όπως γραφω πιο πανω να σου λειτουργουν όλα σωστα.

Link to comment
Share on other sites

[ROM][OTA][Multilanguage][21/05/2016] PsyRom (Psychedelic ROM) for Redmi Note 2

Changelog v2.0:

Code:

Updated base to 7.3.2.0 by xiaomi.eu

Updated SuperSu to version 2.72

Added ADBlock Switcher script

Optimized ram

Possibility to activate TouchAssistant (optional)

Optimized BatteryCalibrator

NOTE: The problem of battery drain in PsyRom v1.5 derived from rom base (7.2.3.0), now there is no battery drain problem with the new rom base.

-For this version, automatic wipes are not included, so you have to wipe cache and dalvik cache after updating.

 

εχει κανεις γνωμη; λεω να την δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αφου ηδη εισαι σε stable κ πας σε stable,χρειαζονται μονο wipes στα cache και dalvik

αν κανεις και factory reset ,στεινεις απο την αρχη εφαρμογες.

Πλέον δεν χρειάζεται ούτε και αυτό, απλά την περνάς και το κάνει μόνο του (wipe cache, dalvik).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Έχω απορία που την διατύπωσα κ παλιότερα αλλά δεν απαντήθηκε. θέλω να περάσω σε cm από την GTV 6.5.19 που έχω τώρα. Θέλω να κρατήσω ως μπακ (κ να επαναφέρω έπειτα) πρωτίστως επαφές,μηνύματα,αρχείων κλήσεων και φωτογραφίες, και λιγότερο εφαρμογές μιας κ αυτές μπορώ να τις ξανακατεβάσω κ να τις εγκαταστήσω. Η προφανής απάντηση είναι το titanium, αλλά στις οδηγίες εγκατάστασης της νέας ρομ λέει για αποφυγή του titanium. Οπότε πως αλλιώς μπορώ να κάνω μπακ απ κ έπειτα την επαναφορά;
Link to comment
Share on other sites

επαφες τις εχεις στο gmail; αν ναι εισαι οκ!

sms μπορεις να χρησιμοποιησεις καποια εφαρμογη απ το store (καποτε χρησιμοποιυσα το sms back up and restore)

φανταζομαι το ιδιο γινεται με το αρχειο κλησεων

φωτο/βιντεο τις ανεβαζεις σε κανα cloud ή τις παιρνας σε pc. εκτος αν δε σβησεις την internal memory!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω πάρει αυτό το κινητό,εδω και ένα μήνα επειδή μιλάω πολλές ώρες σε μεριά του αυτιού μου το βάλω βουιζει και έχω πσιλοζαλαδες πόσο δείκτη sar έχει αυτό το κινητό και αν το χει πάθει κανένας άλλος θέλω να ρωτησω ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ να υποθέσω θα χει υψηλό δείκτη sar?κατά ταλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό αυτό στα 150 που το αγορασα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαι 5.12.17 κ δεν έχω 160 χαρακτήρες στα μνμ δοκιμασα να βαλω το mod για sms αλλά δεν μου ανοίγει τώρα την εφαρμογή μνμτων. Εκανα wipe cache.... Δοκίμασα κ αλλες εφαρμογες chοmp sms handsent sms αλλά τίποτα εκεί ανοίγει αλλά δεν στέλνειτι να κάνω;;;; τι έγινε;;; να ξαναπερασω από πάνω την ρομ;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαι 5.12.17 κ δεν έχω 160 χαρακτήρες στα μνμ δοκιμασα να βαλω το mod για sms αλλά δεν μου ανοίγει τώρα την εφαρμογή μνμτων. Εκανα wipe cache.... Δοκίμασα κ αλλες εφαρμογες chοmp sms handsent sms αλλά τίποτα εκεί ανοίγει αλλά δεν στέλνειτι να κάνω;;;; τι έγινε;;; να ξαναπερασω από πάνω την ρομ;

Σε πρώτη φάση ναι...

Link to comment
Share on other sites

περνά το mod για τα σμσ ή κατέβασε το next sms

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Οκ το εβαλα ολα καλα 160 χαρακτηρες κ παλι

Link to comment
Share on other sites

Οκ το εβαλα ολα καλα 160 χαρακτηρες κ παλι

 

οι 160 χαρακτήρες είναι μόνο με κεφαλαία ή σου πιάνει και σε μικρά;

Αν γίνουνε τα κινητά εμφυτεύματα πως θα τα αλλάζουμε κάθε χρόνο;
Link to comment
Share on other sites

οι 160 χαρακτήρες είναι μόνο με κεφαλαία ή σου πιάνει και σε μικρά;

 

Με το next κ χωρις το sms mod μου γραφει 160 κ με μικρα

Edited by giorgosmessa
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αντί λοιπόν να ψάχνεται για patch για 160 χαρακτήρες , απλά γράφεται τα μεγάλα SMS με κεφαλαία γράμματα χωρίς τόνους. Το αποτέλεσμα στον παραλήπτη θα είναι το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αντί λοιπόν να ψάχνεται για patch για 160 χαρακτήρες , απλά γράφεται τα μεγάλα SMS με κεφαλαία γράμματα χωρίς τόνους. Το αποτέλεσμα στον παραλήπτη θα είναι το ίδιο.

 

Ο παραλήπτης μπορεί να το παίρνει σε κεφάλαια ο δότης χρεώνεται 2πλο και 3πλο.

Link to comment
Share on other sites

Ο παραλήπτης μπορεί να το παίρνει σε κεφάλαια ο δότης χρεώνεται 2πλο και 3πλο.

Κανείς λάθος . Αν τα γράφεις με κεφαλαία όπως πρέπει χρεώνεται 1 μνμ. Οι εφαρμογές SMS , όταν γράφεις μύνημα σου δείχνει τους υπολοιπόμενους χαρακτήρες για ένα SMS. Αν τους υπερβείς επίσης σου δείχνουν ότι αυτό που γράφεις θα περιληφθεί σε 2 SMS.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς λάθος . Αν τα γράφεις με κεφαλαία όπως πρέπει χρεώνεται 1 μνμ. Οι εφαρμογές SMS , όταν γράφεις μύνημα σου δείχνει τους υπολοιπόμενους χαρακτήρες για ένα SMS. Αν τους υπερβείς επίσης σου δείχνουν ότι αυτό που γράφεις θα περιληφθεί σε 2 SMS.

 

ισχυει.

αλλος τροπος ειναι να στελνεις σε greeklish :worry:

Link to comment
Share on other sites

Κανείς λάθος . Αν τα γράφεις με κεφαλαία όπως πρέπει χρεώνεται 1 μνμ. Οι εφαρμογές SMS , όταν γράφεις μύνημα σου δείχνει τους υπολοιπόμενους χαρακτήρες για ένα SMS. Αν τους υπερβείς επίσης σου δείχνουν ότι αυτό που γράφεις θα περιληφθεί σε 2 SMS.

 

Έχω την 7.3.2 multi eu.Αρχιζω να γράφω μήνυμα με κεφαλαια και όταν φτάσει 62 χαρακτήρες μετράει 2ο μνήμα στους 63.Μονο σε εμένα το έκανε πάντα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...