Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, το κινητό το έχω περίπου 2 μήνες και μέχρι στιγμής είμαι Υπερευχαριστημένος....ηθελα να κάνω μια ερώτηση, χθες ηθέλα να πραγματοποιήσω μια βιντεοκλήση αλλά δεν μπορούσα. Ξέρετε εαν στο Χiaomi υπάρχεις κάποιος τρόπος για να κάνουμε video call ??

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

παιδιά αξιόπιστο μαγαζί με Ευρωπαϊκή Αποθήκη και διαθεσιμότητα (για γρήγορη αποστολή), υπάρχει κάτι (για το συγκεκριμένο κινητό σε 16 ή 32GB) να παραγγείλω?

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κινητό το έχω περίπου 2 μήνες και μέχρι στιγμής είμαι Υπερευχαριστημένος....ηθελα να κάνω μια ερώτηση, χθες ηθέλα να πραγματοποιήσω μια βιντεοκλήση αλλά δεν μπορούσα. Ξέρετε εαν στο Χiaomi υπάρχεις κάποιος τρόπος για να κάνουμε video call ??

Ευχαριστώ πολύ :)

 

Skype ή Viber...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα,

 

παιδιά αξιόπιστο μαγαζί με Ευρωπαϊκή Αποθήκη και διαθεσιμότητα (για γρήγορη αποστολή), υπάρχει κάτι (για το συγκεκριμένο κινητό σε 16 ή 32GB) να παραγγείλω?

 

Εγώ το πήρα από Minideal, 158 ευρώ το prime, σε 4 μέρες το είχα (και οι 2 ήταν Σ/Κ)...

Το έχει ακόμα απ'ότι βλέπω σε μαύρο/γκρι και μάλιστα έπεσε και 8 ευρώ η τιμή του:

http://www.minideal.net/stock-in-greece-xiaomi-redmi-note-2-2-32-black.html

Link to comment
Share on other sites

Χθες βράδυ έκανα για πρώτη φορά πλοήγηση με το κινητό μέσω των Χαρτών της Google.

Μικρή διαδρομή που την ήξερα και επίτηδες άλλαζα συνέχεια πορεία μέσα από στενά μπας και το μπερδέψω αλλά σε δευτερόλεπτα έβρισκε νέα διαδρομή... Πολύ καλή ακρίβεια... εντυπωσιάστηκα... με το Jiayu G4S που είχα πριν το GPS δεν δούλεψε ποτέ... φαντάζομαι με ένα εμπορικό πρόγραμμα πλοήγησης θα είναι ακόμα καλύτερο...

Χαχχαχ φίλε στο jiayu δεν δουλεύει με τίποτα το GPS, στο xiaomi δουλεύω το Google και το sygic σπασμένο πολύ καλά.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στους κατόχους του κινητού. Το θέλω για την γυναίκα μου και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την multi rom (Ελληνικά) από το vickmall γιατί στο redmi note 3 pro που έχω είχαμε κάποια θεματάκια και το πήρα με official. Πρέπει και εδώ να πράξω το ίδιο η μπορώ να προχωρήσω άφοβα στην αγορά με multi.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στους κατόχους του κινητού. Το θέλω για την γυναίκα μου και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την multi rom (Ελληνικά) από το vickmall γιατί στο redmi note 3 pro που έχω είχαμε κάποια θεματάκια και το πήρα με official. Πρέπει και εδώ να πράξω το ίδιο η μπορώ να προχωρήσω άφοβα στην αγορά με multi.

 

Προχωρά άφοβα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος ζητάει λύση στο πρόβλημα του και σαν απάντηση παίρνει ότι "...εμένα δεν μου κολλάει...". Τον υποχρεώσατε τον άνθρωπο!!!:rolleyes:

 

Λοιπόν πιθανότατα υπάρχει κάποιο θέμα με τον proximity sensor. Τώρα κάποιοι που έχουν πρόβλημα με το proximity το έλυσαν με φύσημα (ελαφρύ) από την θύρα των ακουστικών. Αν μετά το φύσημα συνεχίζει τότε μάλλον θέλει καλιμπράρισμα. Θα πας στις ρυθμίσεις - Σχετικά με το τηλέφωνο και θα πατήσεις 5 φορές στο "Εκδοση Kernel" για να μπεις στο CIT μενού. Εκεί θα βρεις και θα επιλέξεις το "13.Proximity Sensor".

όταν ανοίξει το μενού αυτό, θα πλησιάσεις το δάκτυλο στο ακουστικό του τηλεφώνου δίπλα όπου βρίσκετε ο σενσορας και θα δεις αν αλλάζουν οι τιμές. Κάνοντας το αυτό θα ενεργοποιηθεί και το κουμπί "calibration". Τώρα απο εκεί και πέρα αν πατήσεις το calibration δεν ξέρω ακριβώς τι γίνεται γιατί επειδή και γω δεν έχω πρόβλημα προτίμησα να μην ρισκάρω να πειράξω κάτι.

 

Αν και πάλι δεν αλλάξει κάτι δοκίμασε και το http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=51675245

 

Απλά τα λόγια φίλε μου kandilak, ενημέρωση είναι και ότι δεν μας κολλά εμάς. Ίσως σκεφτεί ότι όντως κάποια ρομ δεν έβαλε σωστά, δεν έχει κάνει τα κατάλληλα wipes και πάει λέγοντας. Εγώ το έχω πει άπειρες φορές ότι η μεγαλύτερη αιτία σε προβλήματα είναι ότι οι περισσότεροι δεν έχουν κάνει ποτέ τους μια καθαρή εγκατάσταση και δεν μιλάω μέσω twrp recovery. Και αυτό αποδεικνύεται με το να βάζεις μια ρομ και να μην έχεις προβλήματα. Την καλημέρα μου.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

ακομη δε καταφερα να εμφανισω signal/network type στο σημα

εχω δοκιμασει πολλα μεσω xposed.

 

επομενη λυση να παω σε αλλη cm

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα την ipaky που παρήγγειλα από ebay. όμορφη θήκη και παραμένει το κινητό λεπτό αλλά δεν μου δίνει την αίσθηση ότι άμα φάει καμιά βουτα θα γλιτώσει. επίσης μου αρέσει ότι βρίσκω πιο εύκολα power/volume button μιας και προεξεχουν από την θήκη,με τις άλλες που είχα ζοριζομουν να βρω το κουμπί ειδικά βράδυ. θα την χρησιμοποιήσω κάποιες μέρες έτσι για δοκιμή πάντως.
Link to comment
Share on other sites

παραμένει το κινητό λεπτό

Σοβαρά τώρα;

 

Υπάρχει κάλλη λύση πάντως

http://s32.postimg.org/6oafsteo5/Redmi_bubble_wrap.jpg

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

δεν σε πιάνω!! :P δεν έχω θέμα με το πάχος, απλά το αναφέρω για άλλους που μπορεί να ενδιαφέρονται και έχουν θέμα.οι άλλες 2 που έχω δίνουν αισθητά περισσότερο όγκο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την ipaky δεν τη βάζω, γιατί δεν χωράνε πατάτες στις τσέπες μου...

Από την άλλη, τι άλλο να κάνεις για προστασία; Μερικές σελίδες πίσω ένας συνάδελφος το διέλυσε στις σκάλες με θηκη+tempered glass...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

θεωρείς την ipaky χοντρή? που να δοκιμάσεις και τις άλλες που είναι διπλασιες από αυτήν!! για μένα τώρα στο πιασιμο είναι σαν να μην έχω θήκη. :P τίποτα δεν μπορείς να κάνεις, άμα είναι να σπάσει θα σπάσει,και με θήκη και με tempered glass.απλα μειώνεις τις πιθανότητες άμα το "ντυσεις".
Link to comment
Share on other sites

δε πρεπει να δινει πολυ ογκο η Ipaky, ετσι φαινεται τουλαχιστον

 

Για εμένα η καλύτερη αναβαθμιση ήταν αυτή http://www.ebay.com/itm/252129070376?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω, αλλα δε με γεμιζει πολυ το ματι.

Ίσως καποια στιγμη το παρω βεβαια

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα η καλύτερη αναβαθμιση ήταν αυτή http://www.ebay.com/itm/252129070376?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Θυμάμαι καλά ότι γι αυτή δεν λέγανε ότι χάνει το σήμα το κινητό; Ισχύει ή όχι; πόσο καιρό την έχεις και τι διαφορές βλέπεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Την ipaky την έχω από την πρώτη μέρα που πήρα το κινητό,ο όγκος που προσθέτει είναι ο μικρότερος από ανάλογες θήκες και από προστασία παρά πολύ καλή.

Δοκιμασμένο ύστερα από δύο μικρές πτώσεις ενός μέτρου.Δεν σκέφτομαι για άλλη,αντιθετα αναμένεται μία ακόμα μία και ή υπάρχον στο πλαίσιο έχει φθορές.

 

Μία θήκη είναι πρώτα να προσφέρει ασφάλεια και μετά ομορφιά.

Βέβαια είναι και θέμα γούστου του καθενός!;)

Link to comment
Share on other sites

Σορυ αν έχετε απαντήσει σε αυτό το θέμα, ξέρετε πότε θα αναβαθμιστεί το κινητό σε miui 8;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σορυ αν έχετε απαντήσει σε αυτό το θέμα, ξέρετε ποτέ θα γίνει update το κινητό σε miui 8;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έχω αυτή στο mi4. Είναι σαν να μην φοράει θήκη τι κινητό! Βέβαια προστατεύει μόνο από γρατσουνιές οπότε είμαι προσεκτικός. Θα την επερνα για το rn2 της γυναίκας αλλά έχει την δερμάτινη της nillkin (ροζ κινητο-φουξια θηκη:love:) και δεν την βγάζει με τπτ...

http://m.ebay.com/itm/Ultra-thin-Transparent-Matte-Skin-Case-Cover-for-Xiaomi-Redmi-Note-2-/262198766695?var=&hash=item3d0c43ac67:m:m_MC1-btgx7wHAyy0rOMD3g&varId=560958411016

Link to comment
Share on other sites

Πλαστική είναι ή σιλικονης;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι καλά ότι γι αυτή δεν λέγανε ότι χάνει το σήμα το κινητό; Ισχύει ή όχι; πόσο καιρό την έχεις και τι διαφορές βλέπεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Διάφορα καμία δεν έχω στο σήμα.Αλλα δεν ξέρω τι θα πάθει εάν χρειαστεί να τη βγάλω γιατί είναι αλουμινένια.Εχει τέλεια εφαρμογή και φτιαγμένη με τέτοιο τρόπο που δείχνει ότι είναι του κινητού.Αψογη και πολύ φθηνή για το αποτέλεσμα.Βεβαια εάν θέλεις να βάλεις σιλικόνη πάνω σε αυτή δεν μπαίνει ή κοινή και δεν ξέρω τι μπαίνει να προστατεύω το κινητό αλλα το προσέχω όσο μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

Σορυ αν έχετε απαντήσει σε αυτό το θέμα, ξέρετε πότε θα αναβαθμιστεί το κινητό σε miui 8;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σορυ αν έχετε απαντήσει σε αυτό το θέμα, ξέρετε ποτέ θα γίνει update το κινητό σε miui 8;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι, κατι για ιουνη ειχα διαβάσει νομιζω

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...