Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού είσαι στου gkalen κάνε το εξής. Πήγαινε στον φάκελο system/etc/init.d και διέγραψε όλα τα αρχεία που έχει μέσα (αν υπάρχουν κάποια που δεν υπάρχουν στο zip της rom του gkalen μην τα διαγράψεις γιατί δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να έχεις στο τηλέφωνο που να έχει βάλει scripts στον φάκελο) . Κάνε επανεκκίνηση. Δούλεψε το τηλέφωνο όπως το δούλευες μέχρι τώρα και δεν αν υπάρχει βελτίωση. Ξέρεις πριν τα κάνεις όλα αυτά backup κλπ.

Όλα καλά.

Δεν είχε κάτι άλλο μέσα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω πάντως που έκανα restore από το mi cloud δεν δυσκολεύτηκα καθόλου. Μέχρι και τους κωδικούς από τα δίκτυα WiFi είχε κρατήσει.

Δεν το κατάλαβα.... Για εξήγησε το αυτό...

 

Είχες dev και έβαλες stable εσύ; Ποιες;

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάλαβα.... Για εξήγησε το αυτό...

 

Είχες dev και έβαλες stable εσύ; Ποιες;

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

 

Όχι, είχα dev αλλά έκανα full wipe για να βάλω του gkalen. Πιο πριν είχα δοκιμάσει του deliopoulos, μια από τα ίδια με του gkalen. Νομίζω καλύτερα ήμουν με dev.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είχα dev αλλά έκανα full wipe για να βάλω του gkalen. Πιο πριν είχα δοκιμάσει του deliopoulos, μια από τα ίδια με του gkalen. Νομίζω καλύτερα ήμουν με dev.

Άρα ούτε με την stable είσαι ικανοποιημένος; Θα γυρίσεις σε Dev πάλι; Την ελληνική 6.5.12?

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Άρα ούτε με την stable είσαι ικανοποιημένος; Θα γυρίσεις σε Dev πάλι; Την ελληνική 6.5.12?

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

 

Χαχαχ, πάλι δεν κατάλαβες, μάλλον δεν το εξήγησα καλά. Δεν είχα ποτέ Stable. Πάντα πήγαινα από dev σε dev. Κάποια στιγμή έβαλα του deliopoulos, μετά του gkalen όπου είμαι μέχρι σήμερα. Για την Stable όμως έχω άποψη επειδή την έχω σε άλλη συσκευή, της γυναίκας μου. Σίγουρα είναι πιο Stable (σταθερή), από τις dev κλπ. Δεν έχει όμως κάποια άλλα που μου αρέσουν. Όπως, όταν θέλεις να κάνεις επανεκκίνηση σε ρωτάει αν θέλεις να μπείς σε recovery ή στον default browser δείχνει ότι είσαι συνδεδεμένος στο λογαριασμό σου, κλπ. Απλά αγανάκτησα περισσότερο, με τη διάρκεια της μπαταρίας και τα κολλήματα φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Με την CM12,1 fast and Explosive, 5 ωρες και 33 λεπτα με 6% υπολοιπο... Εχω φυσικα Xposed, Greenify, Redmi Note 2 Tool...το μονο θεμα που δεν διορθωνεται ειναι οτι απο το 100% μεχρι το 91/92% η μπαταρια πεφτει σε χρονο ρεκορ πραγμα που μου το εκανε σε ολες τις ρομ που δοκιμασα, οσο χρονο παραπανω και να το αφησα να φορτισει... απο κει και μετα ομως η μπαταρια πολυ ικανοποιητικη, επαιξα μεχρι κ μια ωριτσα kingdom rush που δεν τολμουσα με τη miui, ενω δεν εχω δει και καποιο θεμα να εχει η ρομ.Νομιζω μονοδρομος η CM
Link to comment
Share on other sites

τζιφος, δε βρηκα κατι

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δε σου βγάζει αυτήν την ένδειξη, λοιπόν πέρασα αυτήν που ειπες και έχεις όπου από την πρώτη στιγμή είχα ένδειξη 3G και δοκιμασα καί 4G,στην ουσία LTE το αναφέρει. Με cosmote.Αν θες σου ανεβαζω καί φωτός.

Link to comment
Share on other sites

Ο mol μιλάει για ένδειξη δικτύου χωρίς να έχει ανοικτά τα δεδομένα.

 

Συγνώμη:O.

Μια φορά καί σε άλλες που είχα δουλέψει έτσι ήταν.

Τουλάχιστον μπας και βρω κάνα πρόγραμμα για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα επειδή είμαι ένα βήμα πριν την αγορά από που προτείνετε να το αγοράσω minideal η vickmall ? ακουστικά περιεχέι μέσα τελικά η όχι ? ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δε σου βγάζει αυτήν την ένδειξη, λοιπόν πέρασα αυτήν που ειπες και έχεις όπου από την πρώτη στιγμή είχα ένδειξη 3G και δοκιμασα καί 4G,στην ουσία LTE το αναφέρει. Με cosmote.Αν θες σου ανεβαζω καί φωτός.

Πως στο εμφανιζει δηλαδη?

Ο mol μιλάει για ένδειξη δικτύου χωρίς να έχει ανοικτά τα δεδομένα.

Για ανοιχτα δεδομενα θελω.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε γμτ. Σε μενα δε λεει να δειξει τίποτα. Μονο τα βελάκια οτι γινεται κινηση δεδομένων.

Σε αλλη cm που ειχα παλιότερα ξταν οκ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε γμτ. Σε μενα δε λεει να δειξει τίποτα. Μονο τα βελάκια οτι γινεται κινηση δεδομένων.

Σε αλλη cm που ειχα παλιότερα ξταν οκ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Απο το gravity box απλά το μονο που είδα και αλλαξα το LTE ας 4G.

Κοιτά την ψάχνω λίγο αν και την έχω κανει κουβαρια να δω αυτα που θέλω και αύριο την περναω απο αρχή για να την κρατήσω λίγο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Με την CM12,1 fast and Explosive, 5 ωρες και 33 λεπτα με 6% υπολοιπο... Εχω φυσικα Xposed, Greenify, Redmi Note 2 Tool...το μονο θεμα που δεν διορθωνεται ειναι οτι απο το 100% μεχρι το 91/92% η μπαταρια πεφτει σε χρονο ρεκορ πραγμα που μου το εκανε σε ολες τις ρομ που δοκιμασα, οσο χρονο παραπανω και να το αφησα να φορτισει... απο κει και μετα ομως η μπαταρια πολυ ικανοποιητικη, επαιξα μεχρι κ μια ωριτσα kingdom rush που δεν τολμουσα με τη miui, ενω δεν εχω δει και καποιο θεμα να εχει η ρομ.Νομιζω μονοδρομος η CM

 

Την έβαλα κ εγώ αλλά δεν μπορούσα να συγχρονίσω το κινητό με το mi cloud. Πως γίνεται να το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Όποιο από τα 2 θες είναι οκ.

FDD version.

Όχι δεν έχει.

Τι διαφορά έχει η 4G FDD LTE από την 4G TD FDD LTE version?

Ειχα πάρει τη δευτερη έκδοση (4G TD FDD) και δεν είχα 4G με την wind. Με cosmote και vodafone δούλευε το 4G κανονικά. Θα μπορούσα μήπως να του περάσω ελληνική rom (δεν έχω πλεον το κινητό) και να πιάνω 4G με την wind ή δε θα γινόταν?

Στην πρώτη έκδοση (4G FDD LTE) πιάνει 4G και με την wind?

Ευχαριστώ

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μιάς κ δεν έχω βάλει ποτέ άλλη Ρόμ εκτός miui θεωρείτε εσείς που έχετε βάλει κάποια cm πιο γρήγορη κ σταθερή από miui?με ενδιαφέρει η σταθερότητα, ταχύτητα κ να δουλεύουν όλα καλά.Ψηνομαι να περάσω κάτι άλλο γιατί δεν είμαι ευχαριστημένος με το multitasking.Έχω ελεύθερη Ραμ κ μου κλείνει τις εφαρμογές παρόλο που έχω κάνει τις ρυθμίσεις από την επιλογή για προγραμματιστές. Ποιά cm προτινετε ώστε να δουλεύουν όλα άψογα (δεν με ενδιαφέρει το ραδιόφωνο)? Θέλω ταχύτητα,multitasking, gps κ η μπαταρία ας είναι κ στα ίδια επίπεδα (ας το πάρουμε απόφαση, δεν φτιάχνεται αυτό)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι κόλλημα είναι αυτό με την μπαταρία; Εμένα μου φαίνεται μια χαρά για τα τεχνικά χαρακτηριστικά του κινητού...

Με την τελευταία ελληνική dev (6.5.12), χωρίς greenify και τα σχετικά (μόνο RN2 tool), φωτεινότητα περίπου στο 40% σταθερή, WIFI ανοιχτό 24/7, 2 sim, αρκετό gaming (1 ώρα και), Facebook, πλοήγηση με Chrome, συγχρονισμός ανοιχτός επίσης μόνιμα και τώρα είμαι στο 47% με 2 ώρες και κάτι οθόνη... Χαλαρά πάμε για 3,5 ώρες SoT... Δηλαδή πόσο παραπάνω να δώσει; Με το Jiayu G4S που είχα πριν (4,7' 720p) και την ίδια χρήση έβγαζα περίπου τις ίδιες ώρες...

 

Ο πεθερός μου έχει το Ulefone Power με την 6000mAh μπαταρία και με πολύ πιο χαλαρή χρήση από μένα του βγάζει 7,5-8 ώρες SoT. Και καμία σχέση ο επεξεργαστής του Power με το δικό μας "θηρίο"

Άλλο παράδειγμα: θεία με το UMI eMax mini με 5άρα οθόνη 720p, 3050mAh μπαταρία και stock Android 5 με χρήση κυρίως Viber, Facebook & Messenger και αρκετές κλήσεις βγάζει περίπου 3 ώρες SoT... Με παρόμοια χρήση (χωρίς Viber) η γυναίκα μου με το Ulefone Paris (2200mAh) βγάζει κάπου στις 2,5...

 

Για μένα τουλάχιστον, μια χαρά τα πάει από μπαταρία και η συσκευή και η rom...

Edited by agmg
Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι να περάσω κάτι άλλο γιατί δεν είμαι ευχαριστημένος με το multitasking.Έχω ελεύθερη Ραμ κ μου κλείνει τις εφαρμογές παρόλο που έχω κάνει τις ρυθμίσεις από την επιλογή για προγραμματιστές.

Για το multitasking στην miui δες το link http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-redmi-note-3-sd-mtk-multi-tasking-t3358433 που έδωσε ο jaggelo πριν κάποια posts. Κάνε τα όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Όλο και κάπου βρίσκεις μια νέα ρύθμιση που κάνει καθαρισμό μνημης, τι πράγμα είναι αυτό...

Αυτό απ'το security δεν το είχα κάνει, αλλά τον καθαρισμό στη lockscreen τον εχω ανενεργο, αλλά και πάλι άμα το αφήσω ώρα με κλειστη οθόνη, μετά τις έχει κλείσει σχεδόν όλες.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...