Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα μια ερωτηση θελω να κανω....στο flashtool πατωντας download only κανει αυτο το απολυτο format που λετε ή πρεπει να πατησω την αλλη επιλογη που λεει format data and download; επισης υπαρχει καποια περιπτωση να χασω κανενα imei και να μπλεξω γιατι στο προηγουμενο μου κινητο(jiayu g4s το εχανα καθε φορα και βαριεμαι να κανω την διαδικασια; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα μια ερωτηση θελω να κανω....στο flashtool πατωντας download only κανει αυτο το απολυτο format που λετε ή πρεπει να πατησω την αλλη επιλογη που λεει format data and download; επισης υπαρχει καποια περιπτωση να χασω κανενα imei και να μπλεξω γιατι στο προηγουμενο μου κινητο(jiayu g4s το εχανα καθε φορα και βαριεμαι να κανω την διαδικασια; Ευχαριστώ

download only θα διαλεξεις

Link to comment
Share on other sites

παιδες ποτε θα παρει ΜΜ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διάφορα στην εκδοση td fdd με την σκέτη fdd?

Δες στο πρωτο ποστ

παιδες ποτε θα παρει ΜΜ?

Για καλοκαίρι λενε

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται αλλο με αυτο το προβλημα....Υπαρχει κανεις αλλος που εχει θεμα με το viper4android σε miui και αν ναι σε ποια(stable ή developer); Το προβλημα μου ειναι οτι ενω εγκαθιστω τον driver και κανω οποιαδηποτε ρυθμιση για να δουλεψει οταν ενεργοποιω τα effects δεν παρατηρω καμια διαφορα στον ήχο. Σε cyanogen ολα δουλευαν ρολοι σε miui δεν γινεται τιποτα. Είχε κανεις κανενα κρυμμενο ασσο που δεν εχω δοκιμασει. Να πω οτι τις προφανεις οδηγιες τις εχω κανει. Παιδια βοηθεια δεν μπορω να κοιμηθω τα βραδια :lol: . Είχα γραψει και πιο παλια αλλα δεν βρεθηκε λυση. Λεω μπας και αλλαξε κατι τωρα και το εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος. Και δεν θελω να παω πισω σε cyanogen γιαυτο το λογο... Για να ειμαι πιο περιεκτικος ψαχνω για καποια ψαγμενη ρυθμιση ειτε στο κινητο ειτε στο viper που χρειαζεται να γινει μονο σε miui(εκτος απο αυτην που απενεργοποιεις εναν player απο τις επιλογες για προγραμματιστες) γιατι τα ιδια ειχα κανει και σε cyanogen και δουλεψε. Edited by bossntepe
Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με τους drivers στο πσ δεν μπορω να τους περασω. Το συνδεω στο πσ αλλα δεν το βλεπει. Εχει καμια ρυθμιση και το τηλ που πρεπει να επιλεξω για να συνδεθει? Εχω κατεβασει τους drivers απο την πρωτη σελιδα αλλα δεν περνιουντε στο πσ με τιποτα

 

Εχεις κανει απενεργοποιηση του signature verification (η καπως ετσι)?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ξέρω γιατί διαγράφηκε το ποστ μου ακριβώς, ενημερώθηκα ότι ήταν αγγελία; Δεν κατάλαβα να έγραφα κάτι τέτοιο. Ενημέρωσα ότι όποιος ήθελε να το δει το κινητό ΜΟΥ ΟΧΙ να το αγοράσει, ως πρώτη εικόνα για το εάν θα το επιλέξει ή όχι για αγορά ΔΙΚΟΥ ΤΟΥ κινητού, μπορεί να δει το δικό ΜΟΥ, ΌΧΙ να αγοράσει το δικό μου.

Τέλος πάντων, για να απαντήσω ξανά. Δεν ανέφερα να αγοράσει από το συγκεκριμένο μαγαζί αλλά να το δει εκεί αν θέλει να έχει μια εικόνα, όπως είχα και εγώ.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Δες στο πρωτο ποστ

Πότε θα πάρει ΜΜ

Για καλοκαίρι λενε

 

Έχω ρωτήσει το ίδιο στο παρελθόν και έχεις δώσει την ίδια απάντηση.

Το έχω γκουγκλαρει και βρίσκω ασαφεις αναφορες για το χρόνο που

θα γίνει αυτο το update. Εχεις βρει κάτι συγκεκριμένο (link)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει το ίδιο στο παρελθόν και έχεις δώσει την ίδια απάντηση.

Το έχω γκουγκλαρει και βρίσκω ασαφεις αναφορες για το χρόνο που

θα γίνει αυτο το update. Εχεις βρει κάτι συγκεκριμένο (link)

21 Ιουλίου, 21:37:58 ακριβώς.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δες στο πρωτο ποστ

 

Παιδιά το ψάχνω και δεν βρίσκω κάποιον να αναφέρει κάτι για td . το μονο που κσερω είναι το fdd που σημαίνει 4g και στις 2 καρτες . το td όμως με παραξενευει. Υπάρχουν στο vicmall ακριβως τα ίδια κινητά με διάφορα 12 eyro και απλα το ενα λέει td fdd και ,το άλλο σκέτο fdd

Link to comment
Share on other sites

Δες στο πρωτο ποστ

 

Παιδιά το ψάχνω και δεν βρίσκω κάποιον να αναφέρει κάτι για td . το μονο που κσερω είναι το fdd που σημαίνει 4g και στις 2 καρτες . το td όμως με παραξενευει. Υπάρχουν στο vicmall ακριβως τα ίδια κινητά με διάφορα 12 eyro και απλα το ενα λέει td fdd και ,το άλλο σκέτο fdd

Ξανά κοίτα στο πρώτο ποστ αυτή τη φορά ΚΟΙΤΑ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε το κινητο και για αρχη εχω δυο ερωτησεις.δεν βρισκω πως κανω ρουτ και πως οριζω οριο τα mb που θελω στην συνδεση μου.
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

navystam...1) Καταρχήν από που το πήρες το κινητό, βγάλε ένα screenshot να δούμε ποια ρομ φοράς. 2)Πας κέντρο ασφαλείας χρήση δεδομένων.
Link to comment
Share on other sites

21 Ιουλίου, 21:37:58 ακριβώς.

:lol:

 

:lol: καλό!!! Αλλά πέραν της πλάκας, ρώτησα για να δω αν υπάρχει κάποια πηγή

που λέει σε τι φάση βρίσκεται το project (πχ beta testers που απαντούν σε forum)

Link to comment
Share on other sites

navystam...1) Καταρχήν από που το πήρες το κινητό, βγάλε ένα screenshot να δούμε ποια ρομ φοράς. 2)Πας κέντρο ασφαλείας χρήση δεδομένων.

 

εχεις δικιο βιαστηκα λιγο.λοιπον το πηρα απο το banggood δεν εχω αλλαξει ρομ κπλ δεν θελω να ασχοληθώ ακομα εχει την 7.0.99.99 stable

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο βιαστηκα λιγο.λοιπον το πηρα απο το banggood δεν εχω αλλαξει ρομ κπλ δεν θελω να ασχοληθώ ακομα εχει την 7.0.99.99 stable

 

Όποτε δούλεψε το με αυτή που σου ήρθε και αν έχεις τίποτα θέματα μετά βάζεις την ελληνική από εδώ. https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9969-Note-2-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-MiFlash-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CF%81%CE%AE-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-updated/?pageNo=1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν είναι αυτη καλη?

 

Μία χαρά είναι, το μόνο το πλαίσιο που αλλάζει το χρώμα είναι επίφοβο να σπάσει αν δε το προσέχεις κυρίως όταν θες να το βάζεις από την θήκη τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά είναι, το μόνο το πλαίσιο που αλλάζει το χρώμα είναι επίφοβο να σπάσει αν δε το προσέχεις κυρίως όταν θες να το βάζεις από την θήκη τη συσκευή.

Οκ φιλε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

 

Ακόμα όμως δεν έχω βρει πως ενεργοποιώ το Ρουτ και πως βλέπω και οριζω τα mb.πήγα στην ασφάλεια ενεργοποίησα εκεί μια εντολή που είχε αλλά παλι τπτ.έβαλα το adawy και δεν ανοίγει γιατί λέει οτι δεν είναι Ρουτ

Επίσης να συμπληρωσω δεν βρίσκω πως το χρησιμοποιούμε σαν τηλεκοντρολ

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα όμως δεν έχω βρει πως ενεργοποιώ το Ρουτ και πως βλέπω και οριζω τα mb.πήγα στην ασφάλεια ενεργοποίησα εκεί μια εντολή που είχε αλλά παλι τπτ.έβαλα το adawy και δεν ανοίγει γιατί λέει οτι δεν είναι Ρουτ

Επίσης να συμπληρωσω δεν βρίσκω πως το χρησιμοποιούμε σαν τηλεκοντρολ

 

Υστερα απο ώρες τα βρήκα.έδωσα δικαιώματα στο adaway αλλά και παλι δεν ανοίγει.κάποιος?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν εισαι root, πώς θα δουλέψει το adaway?

Οι ελληνικές ρομ ειναι rooted

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια ξερει κανεις αν είναι αυτη καλη?

Προστατευτική, αλλα να ξερεις θα γινει γουρουνι το κινητο..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Προστατευτική, αλλα να ξερεις θα γινει γουρουνι το κινητο..

 

Συγνώμη αλλά σε καμία περίπτωση δε φτάνει σε επίπεδα για να μην μπορείς να το κρατας στό χέρι.

Είναι ή πιό μαζεμένη σε αυτό το είδος!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υστερα απο ώρες τα βρήκα.έδωσα δικαιώματα στο adaway αλλά και παλι δεν ανοίγει.κάποιος?

 

Αν έχεις custom recovery κατέβασε το SuperSU σε ζιπ από το XDA καί περνά το μέσω recovery.

Αν δεν έχεις διάβασε στην πρώτη σελίδα καί περνά την ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...