Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρία είναι αποσπωμενη? Πως βγάζω το αυτοκόλλητο?

 

Nαι ειναι.Βγάζεις το καπάκι πίσω (βολεύει να το ανασηκωσεις αν σπρώξεις από το κενό της mini usb) και αφαιρεις το αυτοκολητο που θα δεις στους πόλους της μπαταρίας

Edited by nickkon
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα την ελληνική 7.0.6.0 και δεν βλέπω πουθενά το dolby atmos. Πρέπει να κάνω κατι;

 

κατεβαζεις την 7.2.1 και εχει μεσα ενα zip αρχειο με το dolby atmos. το φλασαρεις με twrp κανεις wipe cache and dalvic cache και εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Οκ σ ευχαριστώ.. Νόμιζα πως είναι unibody

 

καλα και την SIM πως την εβαλες;;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ενημερωση για οσους χρησιμοποιουν την cm του bule

Changelog:

03.29 Update details

Source update to android-5.1.1_r35

New unlocking gesture: Handwave turns screen on.

Private library updated.

Security updates to 2016.03-01

Repair dropped frames issue, serious lag problems.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι γραφει! Για την ακριβεια αναβει η οθονη. Αν το ξεκλειδώνει δε νομιζω.

Θα την περασω αυριο/μεθαύριο

Link to comment
Share on other sites

όταν λέει handwave εννοεί να περνάει το χέρι πάνω από τον αισθητήρα ή τίποτα double-tap. γιατί αν εννοεί το δεύτερο τότε περνάω κι εγώ cm κι ας μου αρέσει πολύ η miui. :D
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις την 7.2.1 και εχει μεσα ενα zip αρχειο με το dolby atmos. το φλασαρεις με twrp κανεις wipe cache and dalvic cache και εισαι ετοιμος

 

Ευχαριστώ. Μόλις το κάνω, ενημερώνω.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ξεκλειδώνει το κινητό με κίνηση;

 

Ετσι γραφει! Για την ακριβεια αναβει η οθονη. Αν το ξεκλειδώνει δε νομιζω.

Θα την περασω αυριο/μεθαύριο

 

όταν λέει handwave εννοεί να περνάει το χέρι πάνω από τον αισθητήρα ή τίποτα double-tap. γιατί αν εννοεί το δεύτερο τότε περνάω κι εγώ cm κι ας μου αρέσει πολύ η miui. :D

 

Λογικα περασμα πανω απ τον αισθητήρα.

(Ή κουνώντας το τηλεφωνο)

 

Ενεργοποιεί (χωρίς να ξεκλειδώνει) την οθόνη , περνώντας το χέρι πάνω από τον αισθητήρα εγγύτητας. Μένει να δούμε σε τι ποσοστό αυτό επηρεάζει την κατανάλωση μπαταρίας.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έβαλα σιμ.. Το παρήγγειλα για ένα φίλο.. Εγώ έχω το oneplus one

 

ΟΚ, ειπα και εγω :p

 

παιδες για on/off οθονης εγω χρεισιμοποιοω αυτο

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.luutinhit.sensorsforconver&hl=el

 

δουλευει αρκετα καλα και καει ελαχιστη ενεργεια, για μενα που εχω θηκη "βιβλιαρακι" με εξυπερετει αφανταστα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω αυτο το οποιο κανει φοβερη δουλεια και δεν τρωει καθολου μπαταρια!!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plexnor.gravityscreenofffree&hl=el

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω αυτο το οποιο κανει φοβερη δουλεια και δεν τρωει καθολου μπαταρια!!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plexnor.gravityscreenofffree&hl=el

 

Συμφωνώ και επαυξάνω! :)

Link to comment
Share on other sites

Eτσι φιλε μου petran!!

 

Nα προσθεσω οτι εχω την πληρωμενη εκδοση.Στις ρυθμισεις να βαλετε μονο εκει πολυ να ανοιγει και να κλεινει με τον proximity sensor! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ενημερωση για οσους χρησιμοποιουν την cm του bule

Μόλις την πέρασα είναι φανταστική ρομ. Λοιπόν για να ανοίξει η οθόνη περνάς το χέρι σου πάνω από τον αισθητήρα και ανοίγει η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Η rom είναι πολύ καλή και χρησιμοποιόντας τα κατάλληλα tool για την διαχείριση εφαρμογών, υπηρεσιών wakelocks, κλπ μπορείς να πετύχεις αυτονομία ανάλογη της MIUI.
Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω αυτο το οποιο κανει φοβερη δουλεια και δεν τρωει καθολου μπαταρια!!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plexnor.gravityscreenofffree&hl=el

καλή φαίνεται , θα την δοκιμάσω

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα μια sd καρτουλα 64αρα Kingston xc-i από τις καινούργιες και είτε σε ntfs είτε σε fat δε την αναγνωρίζει το κινητό ενώ σε καρτουλα πάλι Kingston 64αρα αλλά 10 mbps την αναγνωρίζει κανονικά. Κάνω κάτι λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα μια 64gb samsung microSD δεν την έβλεπε το σύστημα παρά μόνο στο TWRP recovery. Της έκανα format σε fat32 με mini tool partition wizard και sd formatter αλλά πάλι δεν την έβλεπε. Τελικά κάνοντας την format σε fat32 με το Gparted (από live CD) λειτουργεί μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει κανεις το ιδιο θεματακι που αντιμετωπιζω με τον note 2?

οταν ειμαι στο δρομο με εντονο περιβαλλοντα ηχο...ο συνομιλητης μου ακουει πιο εντονα τους γυρω γυρω θορυβους απο την φωνη μου.

για παραδειγμα , ειμαι εντος το αυτοκινητου και περναει ενα μηχανακι ..αντι να ακουει εμενα ..θα ακουσει το μηχανακι πολυ εντονα.

Δηλαδη το μικροφωνο λειτουργει πολυ ''ευαισθητα'' ?

 

 

καμια ιδεα ?

Xiaomi Redmi Note 2 , MIUI 7, GTV 5.12.17
Link to comment
Share on other sites

Κάνε clear cache/art cache. Αν δεν γίνει τίποτα, πέρνα με καθαρή εγκατασταση κάποια δοκιμασμένη ρομ, την τελευταία ελληνική

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...