Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις το Prime ή το απλό; Και του έχεις πάνω και το RNote 2 tool;

 

Πολύ καλή διαχείριση, οπότε έχεις βάλει και εσύ το RN2 tool; Μάλλον για να φθάσω τόσο πρέπει να αφαιρέσω όντως το άτιμο το facebook, messenger. Με devs+ΡΝ2 Tool το καλύτερο που έχω πιάσει είναι 4.5 ώρες σχεδόν. Αλλά και πάλι ευχαριστημένη είμαι. 1,5 μέρα μου είναι αρκετό να το έχω χωρίς να είναι στην μπρίζα.

 

Έχω το prime και δεν έχω κανένα tool! Το μόνο που κάνω είναι να έχω πολύ χαμηλή φωτεινότητα όταν δεν τη χρειάζομαι και να μη λιώνω στα παιχνίδια,μιας και είδα ότι αυτά ρουφάνε τη μπαταρία και όχι το fb.

:luck:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα!σημερα εβγαλα 5 ωρες και 40 λεπτα οθονης με 1 μερας αναμονης και αυτο με wifi και bluetooth συνεχεια ανοιχτο για χρηση miband 1s!!ειμαι με την τελευταια stable απο xiaomi.eu!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

@johnnyman25: είναι εύκολο να κοιτάξεις 3-4 post πιο πάνω για ένα θέμα που έχω με το dolby atmos? Αν ξέρεις κάτι και μπορείς να βοηθήσεις?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για dolby atmos? Φλασαρα to zip και το deep buffer remover zip και εφαγα φόλα. Δε δουλεύει τίποτα που έχει σχέση με ήχο (ακουστικό μικρόφωνο, μεγάφωνο, players τιποτα απολύτως). Το dolby κρασάρει. Ειμαι με dev 5.12.10 δεν είχα κανένα θέμα με το κινητό μέχρι τώρα. Εχω απενεργοποιήσει από developer options τον nuplayer οπως λεει το dolby atmos zip οταν φλασάρω.

 

Έχω nandroid backup αλλά (δυστυχώς) είναι διμήνου, θέλω να αποφύγω να καταφύγω σε αυτή τη λυση. Καμιά πρόταση?

 

Το deep buffer remover γιατι το εβαλες?Τωρα δεν εχεις ηχο στο κινητο?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ακουω γνωμες, καλυτερη αυτονομια αναμεσα στις παρακατω τρεις? 5.12.10 dev, 5.12.17 dev, τελευταια stable

 

Ρε φίλε δεν θα το πουλούσες το κινητό? Δεν κάνει για σενα είπαμε, μην ρωτάς ΣΥΝΕΧΕΙΑ για μπαταρία

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Έχω το prime και δεν έχω κανένα tool! Το μόνο που κάνω είναι να έχω πολύ χαμηλή φωτεινότητα όταν δεν τη χρειάζομαι και να μη λιώνω στα παιχνίδια,μιας και είδα ότι αυτά ρουφάνε τη μπαταρία και όχι το fb.

 

Και εγώ το prime έχω, με redmi note 2 tool και την τελευταία devs αλλά δεν μου φτάνει τόσο. Η αλήθεια είναι ότι την περισσότερη κατανάλωση η οθόνη την κάνει. Εγώ το έχω πάντα στην μέση και δεν παίζω καθόλου παιχνίδια. Αλλά χρησιμοποιώ αρκετά wifi και κάποιες φορές 4g. Για facebook 2 μέρες τώρα χρησιμοποιώ το Slim Social που είναι εξαιρετικό.

Όπως και να έχει ευχαριστώ για τις πληροφορίες, τουλάχιστον να έχω μια εικόνα. Και πάλι ευχαριστημένη είμαι.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

κανένα stock conf file για τα audio? Aν φλασαρω πάλι απο πάνω την 5.12.10?

 

Παρε μεσα απο το zip της rom το αρχειο που θελεις περασετο εκει που θες με τα σωστα permissions και πιστευω θα εισαι οκ!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το prime έχω, με redmi note 2 tool και την τελευταία devs αλλά δεν μου φτάνει τόσο. Η αλήθεια είναι ότι την περισσότερη κατανάλωση η οθόνη την κάνει. Εγώ το έχω πάντα στην μέση και δεν παίζω καθόλου παιχνίδια. Αλλά χρησιμοποιώ αρκετά wifi και κάποιες φορές 4g. Για facebook 2 μέρες τώρα χρησιμοποιώ το Slim Social που είναι εξαιρετικό.

Όπως και να έχει ευχαριστώ για τις πληροφορίες, τουλάχιστον να έχω μια εικόνα. Και πάλι ευχαριστημένη είμαι.

Παιδιά, το Facebook app το έχω καταργήσει μήνες (μην πω χρόνια) τώρα και τη δουλειά μου (ανάγνωση και shares) την κάνω από τον Chrome που πάει και σφαίρα και μπορώ να στείλω και μηνύματα, οπότε καταργείται και ο messenger.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Θα το προσπαθήσω. Eυχαριστώ

 

αμα θες περαιτερω βοηθεια στειλει pm!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

καλη χρυση η αοσπ αλλα αυριο γυρναω στην τελευταια ελληνικη ντεβ.

θα βαλω κλιαρμοτιον, ατμος, κλπ και μαλλον θα μεινω καιρο σε αυτην

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ψαχνετε την αλλαγη γραμματοσειρας χαλαρωστε με το αν την εμφανιζει ή οχι στις ρυθμισεις...

Απλα ανοιγετε την εφαρμογη Θεματα επιλεγετε Μειξη (αν δεν εμφανιζεται καθαριστε το cache της εφαρμογης) και απο κει ρυθμιζετε μεμονωμενα μερη του τηλεφωνου. Επιλεγετε γραμματοσειρα και στην αναζητηση ψαξτε αυτη που θελετε.

Απο τις ρυθμισεις η επιλογη γραμματοσειρα απλα σε βγαζει στο μενου των Θεματων..

Επιπλεον απο κει μπορειτε να αλλαξετε εικονιδια εφαρμογων ή πληκτρολογιο τηλεφωνου ,εμφανιση μηνυματων κλπ χωρις να αλλαξετε ολο το θεμα του τηλεφωνου σας

 

Ποιά Rom έχεις και παρουσιάζει τις γραμματοσειρές στα Θέματα ?

Link to comment
Share on other sites

θα βαλω κλιαρμοτιον, ατμος, κλπ και μαλλον θα μεινω καιρο σε αυτην

 

Ψεμματα :X

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε συ. λεω να το αφησω στην ησυχια του για λιγο καιρο.

να δωσω και μια ευκαιρια στη μιυι να με αρεσει.

 

αν μπορεσω να βαλω signal type στην στατους μπαρ στην αοσπ που εχω τωρα, θα μεινω σε αυτην. αλλα δε βλεπω φως. και ο developer δε το εχει στα αμεσα σχεδια του

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα και εγω σημερα το Redmi note 2 4G FFD απο vickmall , δυστηχως οχι απο ΕU warehouse !
Xiaomi Redmi Note 2 , MIUI 7, GTV 5.12.17
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα στα χέρια μου. Αγορά από Ελλάδα, γιατί μπήκε σε κάρτα με δόσεις. Επειδή είμαι και ασχετούλης (αν θέλετε στο θέμα περί όπλων είμαι πιο σχετικός :lol:), πείτε τι θα πρέπει να κάνω για αρχή, πριν αρχίσω να βάζω εφαρμογές και τα σχετικά. Έκδοση Android 5.02, MIUI 7.0.8.0. Διάβασα κάποια σχετικά ποστ προηγούμενα, αλλά για να διαβαστούν όλες οι σελίδες είναι λίγο δύσκολο. Έκανα εγκατάσταση το Redmi note 2 tool αλλά δεν μου το ανοίγει. Κάθε πρόταση δεκτή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε δεν θα το πουλούσες το κινητό? Δεν κάνει για σενα είπαμε, μην ρωτάς ΣΥΝΕΧΕΙΑ για μπαταρία

 

Αλλαξα γνωμη θα παρω ενα Power bank και θα το εχω μονιμα συνδεδεμενο επανω προσωρινα γιατι η αυτονομια ειναι ελεηνη προσωρινα οσο αντεξω, αν δε τη παλεψω και με αυτο τοτε θα το πουλησω κανα 50ευρω γιατι με τετοια αυτονομια σιγουρα δε θα πιανει πανω απο 30-50 ευρω

Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...