Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Με πρόλαβες, το έβγαζε σαν ανακοίνωση εχθές με το που έκανα login στο miui.gr. Έβγαλα screenshot αλλά δεν μπορώ να την ανεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει βγει καινούρια stable multi eu 7.0.12 http://bigota.d.miui.com/V7.0.12.0.LHMMICI/miui_HMNote2Global_V7.0.12.0.LHMMICI_184f32e3b7_5.0.zip δεν γνωρίζω πληροφορίες μην την βαζετε έως ότου δοκιμαστεί από άλλους και επιβεβαιωθεί ως stable.
Link to comment
Share on other sites

Πιαδια μπορει καποιος να μου δωσει μια μικρη απαντηαει γτ αν βγαινει 110 ευρω θελω να το παραγγειλω. Ευχαριστω προκαταβολικα!!

 

Νομίζω το συγκεκριμένο κατάστημα έχει Κ μεταφορικά οπότε βγαίνει στα ίδια με τους άλλους σχεδόν.προτίμησε κάποιο δοκιμασμενο κατάστημα καλύτερα...Μην μπλέξεις με αναμονές, Πότε θα το φέρουν κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει καινούρια stable multi eu 7.0.12 http://bigota.d.miui.com/V7.0.12.0.LHMMICI/miui_HMNote2Global_V7.0.12.0.LHMMICI_184f32e3b7_5.0.zip δεν γνωρίζω πληροφορίες μην την βαζετε έως ότου δοκιμαστεί από άλλους και επιβεβαιωθεί ως stable.

Εγω την εχω βαλει μερες τωρα απο εδω http://en.miui.com/download-274.html#430

Ως τωρα καλα

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γι αυτούς που έχουν το greenify

Πως το χρησιμοποιειτε ρε παιδιά? Το έχω σε τρεις τέσσερις διαφορετικές συσκευές και δουλεύει άψογα.

Στο RN2 έχω κάνει ο,τι και στις άλλες συσκευές και όταν παταω την συντόμευση που έχω κάνει για να αδρανοποιήθουν οι εφαρμογες, 1 φορά στις 2 δεν λειτουργεί και θα πρεπει να πηγαίνω συνέχεια, ρυθμισεις- προσβασιμότητα, να ενεργοποιώ το greenify για να μπορέσω να αδρανοποιω τις εφαρμογές. Είναι πολύ σπαστικο αυτό. Γιατί απενεργοποιείται συνέχεια το greenify? Yπαρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να μην συμβαίνει αυτό?

Υ.Γ. αυτό συμβαίνει με ολες τις dev rom έως τώρα. Το greenify έχει κανονικά δικαιώματα Ρουτ.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο http://www.everbuying.net/product1120444.html?utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale βγαίνει τελική τιμή 110€! Ξέρει κανείς αν εκεί παίρνανε την rom που το μετατρέπει σε ευρωπαϊκό ή πρέπει να το κάνω εγώ; αν το κάνω εγώ είναι δύσκολο;
dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο http://www.everbuying.net/product1120444.html?utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale βγαίνει τελική τιμή 110€! Ξέρει κανείς αν εκεί παίρνανε την rom που το μετατρέπει σε ευρωπαϊκό ή πρέπει να το κάνω εγώ; αν το κάνω εγώ είναι δύσκολο;

 

Μπορεις να τους το ζητήσεις νομίζω και να δεις τι θα απαντήσουν. Ετσι γίνεται στα περισσοτερα καταστήματα τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να τους το ζητήσεις νομίζω και να δεις τι θα απαντήσουν. Ετσι γίνεται στα περισσοτερα καταστήματα τουλαχιστον.

 

μολις πρόσεξα πως αν διαλέξεις απο το μενου αλλη version απο την fdd ανεβαίνει το κόστος +30€! Αρα μάλλον δεν την παιρνάνε και το δίνουν φτηνότερα! αρα το κύριο ερώτημα είναι, είναι ευκολό να την περάσω μόνος μου? να σημειωθεί πως εχω εμπειρία απο αυτά, απλα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με xiaomi..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

μολις πρόσεξα πως αν διαλέξεις απο το μενου αλλη version απο την fdd ανεβαίνει το κόστος +30€! Αρα μάλλον δεν την παιρνάνε και το δίνουν φτηνότερα! αρα το κύριο ερώτημα είναι, είναι ευκολό να την περάσω μόνος μου? να σημειωθεί πως εχω εμπειρία απο αυτά, απλα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με xiaomi..

Ναι είναι πολυ απλη η διαδικασία με Mi flash. Παντως έχω την εντύπωση ότι πρέπει να τους ρωτήσεις αν δουλεύει το tdd μοντέλο στην ελλάδα. πιστευω ότι θα σου πουν οτι φλασάρουν την ρομ για να δουλεψει.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

αξίζει η αγορά του;

Επίσης η έκδοση prime προσφέρει πρακτικά κάτι το αξιοσημείωτο ή κάνεις τη δουλειά σου και με τη 16gb έκδοση + microsd class 10;

Τέλος, οι εκδόσεις tdd και fdd εκτός από τη rom έχουν άλλη διαφορά; Δηλαδή 'φλασάροντάς' τη αποκτάς fdd έκδοση με τις bands που δουλεύουν Ελλάδα;

 

Ευχαριστώ.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

αξίζει η αγορά του;

Επίσης η έκδοση prime προσφέρει πρακτικά κάτι το αξιοσημείωτο ή κάνεις τη δουλειά σου και με τη 16gb έκδοση + microsd class 10;

Τέλος, οι εκδόσεις tdd και fdd εκτός από τη rom έχουν άλλη διαφορά; Δηλαδή 'φλασάροντάς' τη αποκτάς fdd έκδοση με τις bands που δουλεύουν Ελλάδα;

 

Ευχαριστώ.

 

Οπως τα λές είναι προχωρα :D

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η παραγγελία έγινε! καθυστέρησα καθώς δε πέρναγαν οι 2 κάρτες που είχα μέσω paypal αναγκάστικα να τα φτιάξω 2ο λογαριασμό paypal, να βάλω εκει την κάρτα, να περασω τα λεφτα στο balance του πρώτου paypal και στο τέλος να πληρώσω! ουφ! συνολικά πήγε κάπου στα 120€ με τα χαράτσια για τις μεταφορές και τις μετατροπές συναλλάγματος.

Αρχίζω να ψάχνομαι τώρα για θήκη, κατα προτίμηση μαυρη tpu, εχω τέτοια στο lg g2 και το έχει σώσει άπειρες φορες... επιπρόσθετα έχω χρόνο να διαβάσω τα αναγκάια για τα φλασαρίσματα που θα χρειαστώ.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

αξίζει η αγορά του;

Επίσης η έκδοση prime προσφέρει πρακτικά κάτι το αξιοσημείωτο ή κάνεις τη δουλειά σου και με τη 16gb έκδοση + microsd class 10;

Τέλος, οι εκδόσεις tdd και fdd εκτός από τη rom έχουν άλλη διαφορά; Δηλαδή 'φλασάροντάς' τη αποκτάς fdd έκδοση με τις bands που δουλεύουν Ελλάδα;

 

Ευχαριστώ.

και με το απλο και με το πριμε κανεις ακριβως τα ιδια πραγματα, εξισου καλα!

προσωπικα πηρα το πριμε, για το ψυχολογικο του θεματος :p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας tpapo και mol.

Τότε θα πάρω το φθηνότερο, μιας και με καλύπτει απόλυτα και δε θέλω να δώσω πολλά. Τα λέμε σύντομα μόλις το αποκτήσω, ελπίζω μόνο για περιγραφή εμπειριών και όχι περίεργες απορίες/προβλήματα :)

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να πας για Prime μόνο εάν βάζεις πολλές εφαρμογές στο κινητό Επειδή οι πιο πολλές μπαίνουν στην μνήμη του κινητού , προσωπικά είχα θέμα με τα 16άρια που έπαιρνα.
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η τελευταία ελληνική ΡΟΜ 5.12.10, είναι καλή χωρίς θέματα; Να ξέρω πριν την περάσω και αλλάξω την 5.12.3 που έχω τώρα....

Για πείτε εσείς που την δοκιμάσατε.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εχω βαλει μερες τωρα απο εδω http://en.miui.com/download-274.html#430

Ως τωρα καλα

 

Δεν είναι το ίδιο με την Multi Eu , δεν έχει πλήρη Ελληνικά αυτή που λες

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Τί ακριβώς εννοείς; :confused:

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γι αυτούς που έχουν το greenify

Πως το χρησιμοποιειτε ρε παιδιά? Το έχω σε τρεις τέσσερις διαφορετικές συσκευές και δουλεύει άψογα.

Στο RN2 έχω κάνει ο,τι και στις άλλες συσκευές και όταν παταω την συντόμευση που έχω κάνει για να αδρανοποιήθουν οι εφαρμογες, 1 φορά στις 2 δεν λειτουργεί και θα πρεπει να πηγαίνω συνέχεια, ρυθμισεις- προσβασιμότητα, να ενεργοποιώ το greenify για να μπορέσω να αδρανοποιω τις εφαρμογές. Είναι πολύ σπαστικο αυτό. Γιατί απενεργοποιείται συνέχεια το greenify? Yπαρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να μην συμβαίνει αυτό?

Υ.Γ. αυτό συμβαίνει με ολες τις dev rom έως τώρα. Το greenify έχει κανονικά δικαιώματα Ρουτ.

 

Έχω κι εγώ το ίδιο θέμα φίλε μου, δεν ξέρω τί φταίει. Καμμιά ιδέα κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ το ίδιο θέμα φίλε μου, δεν ξέρω τί φταίει. Καμμιά ιδέα κανείς;

Να υποθέσω οτι δικαιώματα για αυτόματη εκκίνηση έχετε δώσει; Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το βρηκα εδω. 109.24 € http://www.dealsmachine.com/best_291022.html

 

Αξιζει λετε? ειναι αξιοοπιστο μαγαζι???

 

Εχει και μια υποσημειωση που λεει:

Please kindly note that only one SIM slot supports WCDMA / TD-SCDMA or FDD / TDD, and the other SIM card only supports TD-SCDMA or TDD-LTE .

Δηλαδη στην μια υποδοχη υποστηριζει TDD και στην αλλη FDD??

 

Γνωριζει καποιος κατι??

 

ναι δεν το εχουν :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια χαζη ερωτηση.Σημερα παρελαβα και αναρωτιεμαι αν ενεργοποιησω τα αυτοματα updates του τηλεφωνου θα επηρεαστει τιποτα οσο αφορα το ρουτ ,τη γλωσσα κλπ ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια χαζη ερωτηση.Σημερα παρελαβα και αναρωτιεμαι αν ενεργοποιησω τα αυτοματα updates του τηλεφωνου θα επηρεαστει τιποτα οσο αφορα το ρουτ ,τη γλωσσα κλπ ;

Άσχετο φίλε απο που και πότε το παριγγειλες; ρωταω γιατί υπάρχει καθυστέρηση γενικά από ότι βλέπω και περιμένω και το δικό μου

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια χαζη ερωτηση.Σημερα παρελαβα και αναρωτιεμαι αν ενεργοποιησω τα αυτοματα updates του τηλεφωνου θα επηρεαστει τιποτα οσο αφορα το ρουτ ,τη γλωσσα κλπ ;

Καταρχήν αν φοράει stable δεν είναι Ρουτ. Άρα κάποια στιγμή θα σου έρθει update και μπορείς να το κανείς άφοβα, δεν αλλάζει τίποτα.

Αφετέρου αν θες Ρουτ και να δουλεύει το τηλεφ. σου καλύτερα , απαλλαγμένο από κινεζιες κ.λ.π., βαλε μια dev ελληνικη με update κάθε βδομάδα. Για τι και πως, διάβασε την πρωτη σελίδα του thread.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συντροφοι , sorry Για το Off topic αλλά απο 4/12/2015 το εμφανιζει Ελλάδα ( SG) ,αλλά μεχρι τωρα καμμία ενημερωση ,Update κτλ ,συμβαινει και σε αλλον ?? ( απο vickmall παραγγελία) .Το λεω γιατι περυσι ειχαμε προβληματα μεγαλα με καποιους σακκους που βρεθηκαν ανοιγμενοι ,δεν παρελήφθησαν απο ΕΛΤΑ και γυρισαν πισω ΚΙΝΑ ...και μετα REFUND κτλ κτλ ,οποιος εχει ενημερωση ας pm να μην σπαταλαμε χωρο εδω :) Edited by tpapo
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...