Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

SOS !!!

 

ΒΟΗΘΕΙΑ !!!

 

το τηλεφωνο κολλαει στην οθονη ενεργοποιησης και δεν ξεκιναει...τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον δεν διαβασες καλά. Η έκδοση note 2 που έχω εγώ είναι η tdd-lte. Το αναφέρω γιατι ειναι πολλά τα παιδιά που ρωτάνε αν παιζει ή όχι και δεν δινεται μια σαφή απάντηση.

 

Ε, ναι. Που κάνω λάθος? Γι αυτή την έκδοση μιλάω. Ή fdd- lte είναι που παίζει 4g σε όλες τις συχνότητες. Αυτήν που λες εσύ δεν παίζει μόνο στα 800 της wind. Σε όλες τις άλλες δεν έχει προβλημα. Προφανώς το 4g που λες ότι παίζει χωρίς πρόβλημα , δεν ειναι το 800 hrz της wind.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη ερώτηση! Για να εγκαταστησω τη stable multilanguage πρέπει να αλλάξω recovery σε twrp; Τώρα είμαι με stable κινεζική rom και mi recovery και προσπαθώ να περάσω τη multi αλλά δεν...

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Κανε καθαρη εγκατάσταση με το miflash. Δες την πρωτη σελιδα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι. Που κάνω λάθος? Γι αυτή την έκδοση μιλάω. Ή fdd- lte είναι που παίζει 4g σε όλες τις συχνότητες. Αυτήν που λες εσύ δεν παίζει μόνο στα 800 της wind. Σε όλες τις άλλες δεν έχει προβλημα. Προφανώς το 4g που λες ότι παίζει χωρίς πρόβλημα , δεν ειναι το 800 hrz της wind.

 

Ούτε η fdd παίζει στην 800αρα. Κανονικά η tdd είναι μόνο για τα κινέζικα δίκτυα αλλά πιθανότατα έχουν βάλει μόντεμ που λειτουργεί σε όλα τα δίκτυα. Τώρα γτ υπάρχουν 2 εκδόσεις δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

SOS !!!

 

ΒΟΗΘΕΙΑ !!!

 

το τηλεφωνο κολλαει στην οθονη ενεργοποιησης και δεν ξεκιναει...τι μπορω να κανω?

 

Δες αν μπορείς στο recovery.Ή αν μπορείς να το βάλεις σε κατάσταση fastboot. Volume+ και power (recovery) , Volume- και power(fastboot).

Μπορείς να μπεις σε ένα από αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Κανε καθαρη εγκατάσταση με το miflash. Δες την πρωτη σελιδα.

Τελικά εγκατέστησα πρώτα twrp και εν συνεχεια τη multi. Ολα καλα...

Σ'ευχαριστω πάντως!

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγκατέστησαν πρώτα twrp και εν συνεχεια τη multi. Ολα καλα...

Σ'ευχαριστω πάντως!

 

Δηλαδή φίλε μου με flashify αν εγκαταστήσεις το twrp μετά εγκατέστησες από twrp τη stable?

Link to comment
Share on other sites

γιατι με τον κλασικο τροπο install zip απο custom recovey, δε μπορουμε να φλασαρουμε οποια ρομ θελουμε?
Link to comment
Share on other sites

γιατι με τον κλασικο τροπο install zip απο custom recovey, δε μπορουμε να φλασαρουμε οποια ρομ θελουμε?

Μπορούμε, εγώ έτσι είχα συνηθίσει, και έτσι έχω περάσει οσες ρομ φλασαρα.

Link to comment
Share on other sites

γιατι με τον κλασικο τροπο install zip απο custom recovey, δε μπορουμε να φλασαρουμε οποια ρομ θελουμε?

 

Εξαρτάται ποιο recovery έχεις. Αν έχεις μαμά recovery, τότε περνάς με όποιον τρόπο θες μόνο τις global ή china roms (από http://en.miui.com/ )

 

Αν έχεις twrp, τότε περνάς τις "ελληνικές" rom από miui.gr

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

twpr ρικοβερι! οχι το μαμα!

 

πιστευω οτι μεσω του καστομ ρικοβερι ειναι πιο ευκολος ο τροπος, σε σχεση με κατι miflash που πηρε το ματι μου

 

 

αρα ερχεται η συσκευη, τσεκαρω αν εχει twpr, αν ναι ξεκιναω φλασαρισμα. αν οχι, το εγκαθιστω και συνεχιζω!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

επειδη ειμαι ετοιμη να το παραγγειλω και ειμαι αναμεσα σε αυτο και το lenovo k3 note.

το προβλημα που ειχε το xiaomi και δε κραταγε η μπαταρια εχει λυθει?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φίλε μου με flashify αν εγκαταστήσεις το twrp μετά εγκατέστησες από twrp τη stable?

Για να εγκαταστήσεις τη twrp μέσω flashify πρεπει να εισαι root και εγω δεν ήμουν. Οπότε χρειάστηκε να την εγκαταστησω απο pc. Εν συνεχεία εγκατέστησα τη stable multi και σήμερα μεσα στην ημερα θα κανω τη συσκευή root.

γιατι με τον κλασικο τροπο install zip απο custom recovey, δε μπορουμε να φλασαρουμε οποια ρομ θελουμε?

Το θέμα ηταν οτι εγώ ήμουν με mi recovery και οχι με twrp και δε ξερω το λόγο αλλα δε μπορουσα να εγκαταστησω τη multi rom.

Αν διαβάσεις προσεχτικά τα μηνυματα θα καταλαβεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

Για να εγκαταστήσεις τη twrp μέσω flashify πρεπει να εισαι root και εγω δεν ήμουν. Οπότε χρειάστηκε να την εγκαταστησω απο pc. Εν συνεχεία εγκατέστησα τη stable multi και σήμερα μεσα στην ημερα θα κανω τη συσκευή root.

 

Το θέμα ηταν οτι εγώ ήμουν με mi recovery και οχι με twrp και δε ξερω το λόγο αλλα δε μπορουσα να εγκαταστησω τη multi rom.

Αν διαβάσεις προσεχτικά τα μηνυματα θα καταλαβεις... ;)

 

H stable δεν γίνεται root. Αν σε ενδιαφέρει το root πρέπει να περάσεις κάποια dev.

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να δούμε περισσότερες custom roms, mods κτλ, η xiaomi χρειάζεται να δώσει στο community το source του λογισμικού. Γι' αυτό τον λόγο δημιουργήθηκε ένα petition που καλό είναι να υπογράψουμε όλοι μας.

 

Υπογράψτε εδώ: https://www.change.org/p/xiaomi-inc-mi-com-hugo-barra-release-kernel-source-from-xiaomi-redmi-note-2?recruiter=445819358&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ή καινούργια dev ή ακόμη?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα magda_εχει λυθει εχω περιπου 4,5 ωρες και 2 μερες διαρκεια με την stable 7.0.8.00

Η stable γινεται ρουτ μεσω recovery twrp αφου σου ζηταει στην επανεκινηση root device?

Edited by isos
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν διαβασες καλά. Η έκδοση note 2 που έχω εγώ είναι η tdd-lte. Το αναφέρω γιατι ειναι πολλά τα παιδιά που ρωτάνε αν παιζει ή όχι και δεν δινεται μια σαφή απάντηση.

 

Εάν διάβασες καλά προηγούμενες σελίδες εγώ προσωπικά αναφέρω ότι υπάρχει λύση και έδινα και το λινκ στο miui.gr

Αλλά από προσωπική άποψη θεωρώ ότι προτιμότερο θα ήταν να πας στα σίγουρα με FTD-LTE. Από εκεί και πέρα είναι στην ευχέρια του καθενός να ζυγίσει τα υπέρ και τα κατά.:)

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

επειδη ειμαι ετοιμη να το παραγγειλω και ειμαι αναμεσα σε αυτο και το lenovo k3 note.

το προβλημα που ειχε το xiaomi και δε κραταγε η μπαταρια εχει λυθει?

 

 

Εγώ προσωπικά με πολυ χρήση SOT(Screen On Time) έχω πιάσει μέχρι 4 ώρες και 20 λεπτά (σε όποια ρομ και να έχω βάλει από τις ελληνικές μέχρι την 15.12.3). Με πιο συγκρατημένη χρήση δηλαδή τηλέφωνα, λίγο browsing, tapatalk, μηνύματα, μικρό διάστημα με 4G περίπου σύνολο μισή ώρα από χθες το πρωί στις 7 που το έβγαλα και μέχρι τώρα που μιλάω έχω μπαταρία 25% με χρήση οθόνης ενεργή στις 2 ώρες ακριβώς.

Για την οθόνη που έχει και τα χαρακτηριστικά του το θερωρώ σούπερ. Αλλά μην περιμένεις εγώ προσωπικά να σου πω πήγαινε σε lenovo όταν έχει την καλύτερη υποστήριξη που μπορείς να βρεις (miui.gr) στο κινητό μας!!

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους/ες. Έχω RΝ2 και φοράω την 5.10.29 Είμαι ευχαριστημένος με τη rom αυτή, το μόνο που παρατηρώ είναι τη μνήμα να είναι μονίμως απασχολημένη στο 60 - 65%. το πρόβλημα διορθώνεται προσωρινά με reboot, η ram πέφτει στο 40-45%, μετά από κανα 24ωρο όμως πάλι τα ίδια, τη στιγμή που δεν έχω φορτώσει τη συσκευή μου με εφαρμογές (ένα greenify έχω μόνο..). Είναι φυσιολογικό; Καμμιά λύση; Ευχαριστώ προκαταβολικά..
Link to comment
Share on other sites

SOT (Screen On Time) :p:p:p

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

OST είναι το σωστό (on screen time) με έκανες και γέλασα.

 

Εε εντάξει δεν πειράζει μπερδεύτηκα!!! Κατάλαβες τι εννοούσα, θα το διορθώσω:lol

 

**και εσύ βρούτε Roid_rage:lol:

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...