Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρε το από Κίνα , την μεγάλη αναμονή θα την έχει έτσι και αλλιώς στο πέρασμα στο κδ Αθηνών . Οπώτε τζάμπα παραπάνω λεφτά!!

 

 

ποσο καιρο κανει απο Κινα ?

 

 

Να αγοράσεις.καλό μαγαζί.Απλά το συγκεκριμένο που έβαλες είναι pre-order.Λέει διαθέσιμο από 14-12

 

ναι το ειδα αυτο :)

 

 

 

Επισης μηπως συμφερει καλυτερα σχεδον στα ιδια λεφτα το redmi note 3 ?

http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-note-3-3gb-32gb-4g-smartphone-5-5-inch-android-5-0-helio-x10-octa-core-2-0ghz-fingerprint-id.html

Edited by phsyborg
Xiaomi Redmi Note 2 , MIUI 7, GTV 5.12.17
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποσο καιρο κανει απο Κινα ?

 

 

 

 

ναι το ειδα αυτο :)

Γύρω στις 15 μέχρι άφηξη στην Αθήνα, όχι κέντρο διαλογής. Απλά θα φτάσει Αθήνα , μετά αρχήζει ο Γολγοθάς!!

Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρο κανει απο Κινα ?

 

 

 

 

ναι το ειδα αυτο :)

 

 

 

Επισης μηπως συμφερει καλυτερα σχεδον στα ιδια λεφτα το redmi note 3 ?

http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-note-3-3gb-32gb-4g-smartphone-5-5-inch-android-5-0-helio-x10-octa-core-2-0ghz-fingerprint-id.html

 

Ανάλογα με τα χρήματα που διαθέτεις.Απλά όπως είπε κ ένας φίλος εδώ αν κάποιος παίζει με το κινητό με ROM και φλασάρει κτλ δεν θα προτιμούσα ένα κινητό που δεν βγαίνει η μπαταρία του.Σε περίπτωση που κολλήσει κάτι δηλαδή.Η επιλογή είναι δική σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατι δεν υποστηριζει OTA η stable?

 

Δεν το ξέρω αυτό.Αλλά κ από twrp η διαδικασία είναι το πολύ 10 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και εναλλακτικός τρόπος φλασαρίσματος twrp recovery και άλλης rom χωρίς pc

αλλά αυτό προυποθέτει ότι το κινητό φοράει dev rom που δίνει root access.

 

Aν δεν έχετε root acces λόγω stable rom μπορείτε να πάτε στο επίσημο site της miui και να κατεβάσετε την τελευταία επίσημη dev rom

η οποία φλασάρεται κανονικά μέσω του updater της miui (το site έχει και flashing guide): http://en.miui.com/download-274.html#396

 

Τώρα εφόσον το κινητό φοράει dev rom κάνουμε εγκατάσταση την εφαρμογή Flashify 1.9.1 (είτε μέσω playstore ή απευθείας σαν .apk)

και κατεβάζουμε στο κινητό το twrp recovery από τον οδηγό Flash την Ελληνική ROM στο RedMi Note 2.

Αφού ανοίξουμε το flashify του δίνουμε root access μέσω της εφαρμογής security και μετά φλασάρουμε μέσω flashify το twrp recovery.

Προσοχή, δεν κάνουμε reboot σε αυτή τη φάση γιατί θα διαγραφεί τo twrp recovery και θα πρέπει να το ξαναφλασάρουμε.

 

Κατεβάζουμε όποια rom θέλουμε (προτείνω την τελευταία ελληνική stable rom v.7.0.8.0 από εδώ) και την αποθηκεύουμε στην sd card του κινητού.

Κάνουμε reboot σε recovery, ξεκινάει το twrp, κάνουμε wipe τα πάντα εκτός από sd card, και μετά install την αποθηκευμένη rom που έχουμε στην sd card. Δεν πειράζουμε το κινητό για να ολοκληρωθούν οι αυτόματες διαδικασίες φλασαρίσματος (5 λεπτά περίπου) που καταλήγουν σε κανονική εκκίνηση του κινητού.

 

Sorry αν για κάποιους είναι συνοπτικός ο οδηγός, αλλά για τους λίγο ή πολύ σχετικούς με φλασαρίσματα μάλλον είναι επαρκής.

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα κινεζομαγαζα που πωλουν το κινητο απο κατω ολα τα comments ειναι Ελληνικα. το εχουμε σκισει.... και ρε παιδια ελεος με το σιπινγκ... κολαει ακριβως : ο κοσμος το χει τουμπανο και μεις κρυφο καμαρι.....
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω παραγγειλει απο vickmall στις 14/11 και το singpost λεει οτι 01/12 εφτασε Ελλαδα, ποσο καιρο θα κανει το κωλοταχυδρομειο να το παραδωσει;Στα ελτα παντως το τρακιν δε εμφανιζει οτι μπηκε στη χωρα ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Εχω ενα zte v967s και ήρθε η ώρα να το αλλάξω.

Ειδα το xiaomi note 2 και μου άρεσε αρκετά.

Γενικά απο υπέρ - κατά τι θα μου λέγατε ?

Διάβασα αρκετές σελίδες πίσω και δεν μπορώ να καταλάβω κατι.

Εχω wind νουμερο και απο όσο κατάλαβα πρεπει να έχουμε τη μπάντα 20 για να έχουμε 4g. Μένω επαρχία (Ναύπλιο).

Το κινητό αυτό έχει τέτοια μπάντα ?

Και τέλος ποιες οι διαφορές μεταξύ αυτών ?

1. http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-note-2-4g-td-lte-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

2. http://www.minideal.net/original-xiaomi-redmi-note-2-4g-lte-mobile-phone-2gb-ram-mtk-x10-octa-core-5-5-1920x1080p-dual-sim.html

3. http://www.minideal.net/dual-sim-original-xiaomi-hongmi-redmi-note-2s-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-2-0ghz-64-bit-2gb-ram-16gb-rom-5-5-inch-hd-ips-13-0mp-3060mah.html

4. http://www.minideal.net/dual-sim-original-xiaomi-hongmi-redmi-note-2s-note-2-pro-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-2-0ghz-64-bit-2gb-ram-32gb-rom-5-5-inch-hd-ips-13-0mp-3060mah-smartphone.html

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αφελής ερώτηση : έχει ή Wind 4g στο Ναύπλιο ?
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δεν έχει κανενας φίλος Wind 4g.

Cosmote έχει και πιάνει.

Τωρα με βάση το χάρτη της wind που ''δείχνει'' τα σημεία που υπάρχει 4g πιστεύω ναι έχει.

Τωρα απο συχνότητα δεν ξέρω τπτ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ ξέρω καλά ,wind 4g πέρα από το Σύνταγμα πουθενά...cosmote είναι άλλο ! ,παρε το κινητό ,βαλε τη τελευταία ελληνική και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ολα τα κινεζομαγαζα που πωλουν το κινητο απο κατω ολα τα comments ειναι Ελληνικα. το εχουμε σκισει.... και ρε παιδια ελεος με το σιπινγκ... κολαει ακριβως : ο κοσμος το χει τουμπανο και μεις κρυφο καμαρι.....

Μ'αρεσει δε που με copy+paste γράφουν όλοι τις ίδιες ******ες,μας πήραν χαμπαρι τα κινεζακια παιδιά και γελανε ,Ημαρτον :)

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο miui-xiaomi.gr και θα σου λυθούν οι απορίες,εγώ έχω το td-lte και παίζει άψογα wind 3g και στις 2 sims
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

ιδια ακριβως κατασταση και γω. απο το ζτε παω στο χιαομι 32γβ πριμε.

σε προτεινω να παρεις και συ αυτο.

 

wind/q εχω. μενω θεσσαλονικη. πιστευω δε θα εχω προβλημα με το 4γ. και αν δε πιανει, θα βολευτω με το 3γ οπως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

βικμολ στα 170κατι δολλαρια. λιγο κατω απο 160 ευρω βγηκε.

θα ειναι η μερα με τη νυχτα σε σχεση με το ζτε!!!

το περιμενω πως και πως! 4/12 εφτασε ελλαδα, ακομη δε το σκαναραν τα ελτα

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλό !!

Εχει πάρει κανείς τη θήκη mofi ?

http://www.banggood.com/Mofi-PU-Leather-Protective-Case-For-Xiaomi-Hongmi-RED-MI-NOTE-p-927605.html

Αν ναι έχει μαγνήτη οταν κλείνει απο πάνω ??

Στο Zte , εχω μια mofi που έχει μαγνήτη και δεν ανοίγει χωρίς άλλη παρέμβαση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ειναι αυτη που εχει και το βικμολ και 99% δεν εχει μαγνητη.

πιο πισω ειχα ποσταρει για θηκες. μια απο αυτες ειναι flip case και ειχε μαγνητη. αν θες κοιταξε την.

 

προς το παρων περιμενω μια χωρις μαγνητη

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλό !!

Εχει πάρει κανείς τη θήκη mofi ?

http://www.banggood.com/Mofi-PU-Leather-Protective-Case-For-Xiaomi-Hongmi-RED-MI-NOTE-p-927605.html

Αν ναι έχει μαγνήτη οταν κλείνει απο πάνω ??

Στο Zte , εχω μια mofi που έχει μαγνήτη και δεν ανοίγει χωρίς άλλη παρέμβαση.

οχι δεν εχει μαγνητη αλλα κλεινει μια χαρα προς το παρων την εχω κανα διμηνο
Link to comment
Share on other sites

βικμολ στα 170κατι δολλαρια. λιγο κατω απο 160 ευρω βγηκε.

θα ειναι η μερα με τη νυχτα σε σχεση με το ζτε!!!

το περιμενω πως και πως! 4/12 εφτασε ελλαδα, ακομη δε το σκαναραν τα ελτα

Και το δικό μου ίδια μέρα έφτασε ακόμα δεν έχει ξεκολλήσει

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σας παρακαλώ γιατί διαβασα σχεδόν όλο το νήμα και κοντεύω να πέσω κάτω απο ζαλάδα.....προέρχομαι απο windows phone και λεω να παω την παρασκευή να αγοράσω το κινητό απο Ελληνικό μαγαζί.δεν εχω ιδέα πως μπορείς να αλλάξεις ρομ και γιατί να κανεις κάτι τέτοιο.σε όλο το νήμα διαβάζω το πια ρομ να περάσετε και έχω χάσει μπάλα.δηλαδή αν το αγοράσω και το αφήσω όπως είναι,θα έχω προβλήματα ή δεν θα μπορώ να κάνω αναβαθμίσεις;το τονίζω αγορά απο ελληνικό κατάστημα.με συγχωρείται ρε παιδεία αλλά είμαι άσχετος.το μόνο που με ενδιαφέρει εμένα ειναι να δουλεύει αψεγάδιαστα το τηλέφωνο χωρίς κολλήματα και τέτοια.η χρήση που κάνω ειναι βαριά αλλά βαριά με την έννοια οτι το δουλεύω όλη μέρα.δεν παίζω παιχνίδια και δεν με ενδιαφέρουν κιόλας.απλά θελω τις απαραίτητες εφαρμογές να δουλεύουν άψογα.και δεν το φορτώνω με άχρηστες ή περίεργες εφαρμογές.ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δύσκολο να περάσεις την ελληνική rom από το miui.gr, αλλά έτσι και αλλιώς ελληνικά θα έχεις,

οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σας παρακαλώ γιατί διαβασα σχεδόν όλο το νήμα και κοντεύω να πέσω κάτω απο ζαλάδα.....προέρχομαι απο windows phone και λεω να παω την παρασκευή να αγοράσω το κινητό απο Ελληνικό μαγαζί.δεν εχω ιδέα πως μπορείς να αλλάξεις ρομ και γιατί να κανεις κάτι τέτοιο.σε όλο το νήμα διαβάζω το πια ρομ να περάσετε και έχω χάσει μπάλα.δηλαδή αν το αγοράσω και το αφήσω όπως είναι,θα έχω προβλήματα ή δεν θα μπορώ να κάνω αναβαθμίσεις;το τονίζω αγορά απο ελληνικό κατάστημα.με συγχωρείται ρε παιδεία αλλά είμαι άσχετος.το μόνο που με ενδιαφέρει εμένα ειναι να δουλεύει αψεγάδιαστα το τηλέφωνο χωρίς κολλήματα και τέτοια.η χρήση που κάνω ειναι βαριά αλλά βαριά με την έννοια οτι το δουλεύω όλη μέρα.δεν παίζω παιχνίδια και δεν με ενδιαφέρουν κιόλας.απλά θελω τις απαραίτητες εφαρμογές να δουλεύουν άψογα.και δεν το φορτώνω με άχρηστες ή περίεργες εφαρμογές.ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Παρ' το από όπου θέλεις, άφησε το ετσι, και θα δουλεύει μια χαρά. Αν και οπότε σου έρθει ΟΤΑ αναβάθμιση, πατά το κουμπί να την κανεις και μετά από λίγα λεπτά θα συνεχίσεις να το χρησιμοποιείς όπως στην αρχή. Τέλος!

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ιδια ακριβως κατασταση και γω. απο το ζτε παω στο χιαομι 32γβ πριμε.

σε προτεινω να παρεις και συ αυτο.

 

wind/q εχω. μενω θεσσαλονικη. πιστευω δε θα εχω προβλημα με το 4γ. και αν δε πιανει, θα βολευτω με το 3γ οπως τωρα.

 

Η Wind πιάνει 4g στην Θεσσαλονίκη μέχρι και Χορτιάτη, αρκεί να το έχεις ενεργοποιημένο από τον πάροχο

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Οντως το tempered glass της Nillkin κλάσης ανώτερο απο το απλο που στελνει το vickmall

η που αγοράσατε το απλό no-name.

 

Αισθητη η διαφορά. Eιπα δε θα το βαλω μεχρι να χαλασει το απλο αλλα δε αντεξα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...