Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παραγκειλα και εγω σημερα απο vickmall..ελπιζω να το εχω στα χερια μου πριν τις γιορτες...μετα απο μπολικο διαβασμα στο forum νομιζω ηταν η καλυτερη επιλογη...θα δουμε οταν θα ερθει...επισης περισεψαν 2 ευρω πρπ στο balance...αξιζει καμμια θηκη απο ebay σε αυτα τα λευτα ή θα ειναι σαν του vickmall??? Edited by xristostant7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το πρόβλημα μου τώρα πιστευώ είναι πως μέσα από το security θα μπορέσω να δώσω root access - δε μου βγάζει κάποιο μενού εκεί μέσα...

 

 

Eπειδή δεν καταλαβαίνω ακριβώς τον τρόπο γραφής σου, αν εννοείς ότι φοβάσαι εάν μπορείς να δώσεις ροοτ σε εφαρμογή σου. Είναι πάρα πολύ απλό και έχει ειπωθεί εδώ μέσα ξανά και πριν. Για παράδειγμα το titanium back up που είναι δοκιμασμένο από μένα και δουλεύει 100%. Κέντρο Ασφάλειας ->Δικαιώματα ->Προνόμια Root-> Βλέπεις την εφαρμογή σου, πατάς δεξιά και ενεργοποιείς να είναι. Που βρίσκεις την δυσκολία;;;

Με την τελευταία ελληνική ρομ developers δεν είσαι; Υπάρχει εκεί σίγουρα.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή δεν καταλαβαίνω ακριβώς τον τρόπο γραφής σου, αν εννοείς ότι φοβάσαι εάν μπορείς να δώσεις ροοτ σε εφαρμογή σου. Είναι πάρα πολύ απλό και έχει ειπωθεί εδώ μέσα ξανά και πριν. Για παράδειγμα το titanium back up που είναι δοκιμασμένο από μένα και δουλεύει 100%. Κέντρο Ασφάλειας ->Δικαιώματα ->Προνόμια Root-> Βλέπεις την εφαρμογή σου, πατάς δεξιά και ενεργοποιείς να είναι. Που βρίσκεις την δυσκολία;;;

Με την τελευταία ελληνική ρομ developers δεν είσαι; Υπάρχει εκεί σίγουρα.

 

ότι στο τελευταίο βήμα δε βλέπω την εφαρμογή μου μέσα...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

ότι στο τελευταίο βήμα δε βλέπω την εφαρμογή μου μέσα...

 

ok εάν δεν το έχεις κάνει ξανά, κάνε απεγκατάσταση, κάνε ένα reboot και βάλτην ξανά να δεις εάν θα σου την εμφανίσει. Μιλάμε για το titanium back up σωστά;

Επίσης για να είμαι σίγουρη, έχεις μπει στην εφαρμογή μέσα και σου λέει ότι δεν είσαι ροοτ και μετά μπήκες στο κέντρο ασφαλείας για να κάνεις αποδοχή ροοτ στην εφαρμογή; Και δεν την βλέπεις καθόλου.

Την ρομ που έβαλες εάν είναι developers είναι η πρώτη που έχεις βάλει μετά από την ευρωπαική που είχες; Είχες κάνει καθαρή εγκατάσταση;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

την εβγαλα εκανα reboot επανεγκατασταση αλλα τιποτα...οποτε μολις τη φλάσαρα ξανα τη ρομ αφου εκανα πρωτα το απλο wipe που προτεινει το twrp

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπόν αυτή τη φορά τα έκανα όλα...wipe, πέρασα 5.11.26, εγκατάσταση titanium και δικαιώματα στο security, εγκατάσταση supersu και δικαιώματα στο security....

 

στο σημείο αυτό ξέχασα να κάνω το ξετικάρισμα, αλλά εβγαλα το titanium από το supersu ξαναζήτησε δικαιώματα τα έδωσα αλλά τίποτα....

 

τώρα πέστε μου που έχω κάνει λάθος γιατί θα τρελλαθώ!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Ίσως Off topic: Ζαφείρα, το titanium τι παραπάνω σου προσφέρει από το backup του TWRP? Ρωτάω αν είναι να το κατεβάσω και γω!
:luck:
Link to comment
Share on other sites

Ίσως Off topic: Ζαφείρα, το titanium τι παραπάνω σου προσφέρει από το backup του TWRP? Ρωτάω αν είναι να το κατεβάσω και γω!

Το backup του twrp είναι ανώτερο. Για titanium χρειάζεσαι os εν λειτουργία. Με twrp επαναφέρεις backup ακόμα και αν έχει σκαλώσει το os

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Το backup του twrp είναι ανώτερο. Για titanium χρειάζεσαι os εν λειτουργία. Με twrp επαναφέρεις backup ακόμα και αν έχει σκαλώσει το os

Δηλαδή μου είναι άχρηστο το titanium? :p

:luck:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου είναι άχρηστο το titanium? :p

Κατά τη γνώμη μου, εφόσον παίρνεις backup με twrp, το titanium είναι άχρηστο.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Με το titanium επαναφερεις μία μία τις εφαρμογές που θες.

Επίσης έχει ένα σωρό άλλα πράγματα, wipe dalvik, αποκόλληση εφαρμογής απο το market κ.α.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τώρα πέστε μου που έχω κάνει λάθος γιατί θα τρελλαθώ!

 

Έκανε update το binary?

Ξετικαρησες το mount namespace separation?

Πρέπει να κλείσει η εφαρμογή και να ξανανοίξει.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου είναι άχρηστο το titanium? :p

 

Το titanium παιδιά κάνεις back up τις εφαρμογές σου. Το Twrp κανεις όλη την Ρομ back up καμιά σχέση το ένα με το άλλο.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Με το titanium επαναφερεις μία μία τις εφαρμογές που θες.

Επίσης έχει ένα σωρό άλλα πράγματα, wipe dalvik, αποκόλληση εφαρμογής απο το market κ.α.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έκανε update το binary?

Ξετικαρησες το mount namespace separation?

Πρέπει να κλείσει η εφαρμογή και να ξανανοίξει.

 

ναι τα έκανα...

 

θα τα ξανακάνω όλα ακόμη μια φορά... μήπως φταίει ότι είναι 5.11.26 ??

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Οχι δε φταίει αυτό. Σε βλέπω να το μπρικαρεις το μηχάνημα, φλασαρε το ένα φλασαρε το άλλο.. Ευτυχώς είναι Xiaomi.

Κανένα restart, κάτι απλό θα είναι...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το παραγκειλα και εγω σημερα απο vickmall..ελπιζω να το εχω στα χερια μου πριν τις γιορτες...μετα απο μπολικο διαβασμα στο forum νομιζω ηταν η καλυτερη επιλογη...θα δουμε οταν θα ερθει...επισης περισεψαν 2 ευρω πρπ στο balance...αξιζει καμμια θηκη απο ebay σε αυτα τα λευτα ή θα ειναι σαν του vickmall???

 

Οριστε, κάτω από 2 ευρώ και μεταλλική, απ ότι λεει.... Μπορεί αν βοηθάει και στην ψύξη του τηλεφώνου. Εγώ παρήγγειλα μια προχτές και περιμένω.

 

http://www.banggood.com/Colorful-Brushed-Metal-Hard-Back-Cover-Case-for-Xiaomi-Redmi-Note2-p-1003638.html

Edited by STOLIS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ!

Είμαι έτοιμος να πατήσω το κουμπί για παραγγελία.

Ξεκίνησα από το πιο αξιόπιστο vickmall όπου η διαφορά των 13 ευρώ ανάμεσα σε LTE:

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-hongmi-note-2-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-16gb-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

και TDD:

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-smartphone-td-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

μου φάνηκε μικρή για να μπλέξω με εγκαταστάσεις ROM.

Μετά πήγα στο minideal όπου έχει μια καλύτερη προσφορά στο TDD:

http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-note-2-4g-td-lte-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

αλλά στο τέλος κόλλησα με αυτή την τιμή του everbuying που ισχύει για τις επόμενες 10 ώρες περίπου:

http://www.everbuying.net/product1078804.html

1) Ένα Ulefone που αγόρασα από everbuying, ήρθε γρήγορα με NL-post χωρίς κανένα πρόβλημα σαν συσκευή.

Τώρα όμως διαβάζω οτι το παραξεφτέλυσε το EB και καθυστερεί πολύ.

2) To "Metallic Grey" αν και επισήμως ΔΕΝ πρέπει να υπάρχει σαν χρώμα, 1-2 κινεζομάγαζα το εμφανίζουν ως presale από 7/12!

Υπάρχει στην πραγματικότητα αυτή η version?

3) Το συγκεκριμένο δεν λέει πως είναι TDD version! Είναι όντως FDD-LTE??

4) Αξίζει να το ριψοκινδυνέψω και ΑΝ ΝΑΙ, με ποιά εταιρεία στέλνει flat rate shipping το ΕΒ?

Έχει πολύ μικρή έξτρα τιμή για Expedited Shipping, στέλνουν όμως όντως Ελλάδα και με ποιά εταιρεία?

Πόσες μέρες κάνει το flat rate και ποια εταιρεία είναιτελικά ?

5) ΑΝ ΔΕΝ αξίζει να το ριψοκινδυνέψω με το ΕΒ και καταλήξω στο κλασσικό μας Vickmall,

τί να διαλέξω? SG ή NL post?

Ευχαριστώ παιδιά ;)

Link to comment
Share on other sites

Οριστε, κάτω από 2 ευρώ και μεταλλική, απ ότι λεει.... Μπορεί αν βοηθάει και στην ψύξη του τηλεφώνου. Εγώ παρήγγειλα μια προχτές και περιμένω.

 

http://www.banggood.com/Colorful-Brushed-Metal-Hard-Back-Cover-Case-for-Xiaomi-Redmi-Note2-p-1003638.html

 

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα δεν με ψηνει και τοσο η συγκεκριμενη...την ειχα δει και εγω...για σιλικονης ελεγα αλλα πολυ φοβαμαι οτι οι φθινες του ebay θα ειναι σαν του vickmall...

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε φταίει αυτό. Σε βλέπω να το μπρικαρεις το μηχάνημα, φλασαρε το ένα φλασαρε το άλλο.. Ευτυχώς είναι Xiaomi.

Κανένα restart, κάτι απλό θα είναι...

τα έκανα όλα από την αρχή:

 

twrp, wipe (απλό), install (flash) 5.11.26, εγκατάσταση-τρέξιμο τιτανιουμ, security->root, εγκατάσταση supersu, τρέξιμο, security->root, supersu update binary, untick to option, reboot, τρέξιμο τιτανιουμ, grant root, αποτέλεσμα μία από τα ίδια...εχω μια σπασμένη έκδοση του titanium ίσως να φταίει αυτό.

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Και δεν κατεβαζεις το titanium απο το playstore σαν ανθρωπος να δεις αν δουλευει πρωτα απ'ολα, αντι να φλασαρεις αλλη ρομ;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Και δεν κατεβαζεις το titanium απο το playstore σαν ανθρωπος να δεις αν δουλευει πρωτα απ'ολα, αντι να φλασαρεις αλλη ρομ;

 

ναι αυτή δούλεψε ευχαριστώ!

 

βασικά τόσο χρόνο που έχασα θα είχα ήδη εγκαταστήσει τα πάντα ξανά!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο την καλη 5.10.29 την εκανα την βλακεια και ειπα να κανω update σε 5.11.26

 

Δυστηχως απογοητευτικα

1)Εχασα την αισθηση της καλης δονησης που ειχε το κιν

2)εχω θεμα και δεν μου εμφανιζονται τα εικονιδια απο το messenger

3)απο θεμα μπαταριας και μνημης μετρια τα πραγματα! ;)

Edited by kflabouris

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφερεται για το πως τραβαει η καμερα βαζω ενα αλμπουμ με φωτος που εχω τραβηξει εγω!!

 

https://flic.kr/s/aHsknRKXsQ

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτή δούλεψε ευχαριστώ!

 

βασικά τόσο χρόνο που έχασα θα είχα ήδη εγκαταστήσει τα πάντα ξανά!

Τι την θες την σπασμένη έκδοση αφού υπάρχει το lucky patcher?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!πως μπορώ να δω OTE TV GO στο κιν;ενώ κανει login κανονικά στην εφαρμογή μόλις επιλέγω κανάλι με πετά έξω από την εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφερεται για το πως τραβαει η καμερα βαζω ενα αλμπουμ με φωτος που εχω τραβηξει εγω!!

 

https://flic.kr/s/aHsknRKXsQ

 

Πολύ καλές βγάζει φίλε

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!πως μπορώ να δω OTE TV GO στο κιν;ενώ κανει login κανονικά στην εφαρμογή μόλις επιλέγω κανάλι με πετά έξω από την εφαρμογή.

Μόνο σε stable ρομ δουλευει, να μην είναι ροοτ το κινητό.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...