Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς πλέον δεν έχω δικαιώματα για τη διαχείριση του νήματος. Θα παρακαλούσα όλα τα παιδιά να μείνει όσο πιο καθαρό γίνεται για να μπορούν όλοι να το διαβάσουν. Ευχαριστώ. :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα....εχω μια ερωτηση πως αποκτω δικαιωματα αναγνωσης εγγραφης στην sd καρτα ωστε να μεταφερω αρχεια μεσω του airdroid γιατι τωρα μου βγαζει error; ειμαι με την developer 5.10.29

Και στην 5.11.5 το ίδιο θέμα έχει.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το SuperSU, ενημερώνεις το Binary (αφού του δώσεις δικαιώματα μέσω του Κέντρου Ασφαλείας) και είσαι έτοιμος. Βέβαια και χωρίς αυτό μπορείς να έχεις Root, απλά μέσω του Κέντρου Ασφαλείας, εκτός αν είσαι με Stable.

 

Δεν εχει root καθόλου ο φίλος..

Το πιο εύκολο είναι να περάσεις την ελληνική που είναι ρουταρισμενη. Βάζεις και TWRP και απο κει και πέρα κάνεις ότι γουστάρεις

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Από Η/Υ δεν θα τα περάσεις? Προφανώς και γίνεται! Συνδέεις στον υπολογιστή και διαχειρίζεσαι την sd σαν οποιοδήποτε φλασάκι....

 

καλησπερα..... εγω μεσω airdroid παντως που δοκιμαασα δεν γινεται γιατι δεν εχω δικαιωματα αναγνωσης-εγγραφης γιατι στο διαολο συμβαινει αυτο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εχει root καθόλου ο φίλος..

Το πιο εύκολο είναι να περάσεις την ελληνική που είναι ρουταρισμενη. Βάζεις και TWRP και απο κει και πέρα κάνεις ότι γουστάρεις

 

σορρυ αλλα επειδη εχω μπερδευτει ολες οι ρομ ρουταρισμενες δεν ειναι αφου μεσω του κεντρου ασφαλειας δινεις δικαιωματα; απλα πρεπει να το κανεις χειροκινητα για καθε εφαρμογη και πχ οταν ανοιγεις για πρωτη φορα την εφαρμογη δεν σου πεταει μηνυμα για να δωσεις δικαιωματα και πας στο κεντρο ασφαλειας

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και στην 5.11.5 το ίδιο θέμα έχει.....

 

usb τοτε τι να κανουμε...ελπιζω να το διορθωσουν μακαρι να ειναι μονο αυτο το προβλημα και να μην βγουν και αλλα στην επιφανεια....παντως αν θελετε να μετακινησετε αρχεια απο την εσωτερικη στην sd εγω μονο μεσω του root explorer το καταφερα γιατι θελει ρουτ....επισης οποιος θελει βαζει και το adaway για τις διαφημισεις κανει δουλεια αλλα μην φανταστειτε σαν τον adblock του chrome

Link to comment
Share on other sites

σορρυ αλλα επειδη εχω μπερδευτει ολες οι ρομ ρουταρισμενες δεν ειναι αφου μεσω του κεντρου ασφαλειας δινεις δικαιωματα; απλα πρεπει να το κανεις χειροκινητα για καθε εφαρμογη και πχ οταν ανοιγεις για πρωτη φορα την εφαρμογη δεν σου πεταει μηνυμα για να δωσεις δικαιωματα και πας στο κεντρο ασφαλειας

 

 

Ρουταρισμενες ειναι οι ελληνικες dev, οι stable δεν ειναι. Και με τις απεξω ρομ ειναι αναλογως, δεν ξερω.

Γιατι μπερδεύεσαι, δεν ηταν για σενα η απαντηση. Ο φιλος ρωτησε για τροπο ρουταρισματος αν καταλαβα καλα. Αν εισαι ρουτ, τοτε το κανεις οπως λες.

usb τοτε τι να κανουμε...ελπιζω να το διορθωσουν μακαρι να ειναι μονο αυτο το προβλημα και να μην βγουν και αλλα στην επιφανεια....παντως αν θελετε να μετακινησετε αρχεια απο την εσωτερικη στην sd εγω μονο μεσω του root explorer το καταφερα γιατι θελει ρουτ....επισης οποιος θελει βαζει και το adaway για τις διαφημισεις κανει δουλεια αλλα μην φανταστειτε σαν τον adblock του chrome

Αυτο δε συμβαινει σε ολους, εγω πχ εχω πληρη δικαιωματα σε ολες τις ρομ μεχρι και την τελευταία 5.11.5, αλλα δεν ξερω γιατι συμβαινει σε καποιους και σε καποιους δε συμβαινει..

Το adaway γιατι, τι διαφημισεις σου αφηνει;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δε συμβαινει σε ολους, εγω πχ εχω πληρη δικαιωματα σε ολες τις ρομ μεχρι και την τελευταία 5.11.5, αλλα δεν ξερω γιατι συμβαινει σε καποιους και σε καποιους δε συμβαινει..

Το adaway γιατι, τι διαφημισεις σου αφηνει;

 

Μηπως επειδη εχω την multilanguage και οχι την ελληνική δεν ξέρω τι να πω.Με την deer που ειχα με αφηνε

Μου αφηνει διαφημισεις οταν παω να δω streaming σε μορφη web παντα ενω το adblock τις μπλοκαρει ολες. Μηπως ειναι καποια επιλογη απο το adaway; Να πω οτι εχω ενεργοποιησει και το ipv6 απο το adaway. Ευχαριστω

Edited by bossntepe
Link to comment
Share on other sites

Μηπως επειδη εχω την multilanguage και οχι την ελληνική δεν ξέρω τι να πω.Με την deer που ειχα με αφηνε

Μου αφηνει διαφημισεις οταν παω να δω streaming σε μορφη web παντα ενω το adblock τις μπλοκαρει ολες. Μηπως ειναι καποια επιλογη απο το adaway. Να πω οτι εχω ενεργοποιησει και το ipv6 απο το adaway. Ευχαριστω

 

Μηπως θελει την τελευταια εκδοση μεσω F-droid..

 

Το wifi ειναι το καλυτερο δυνατο.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θελει την τελευταια εκδοση μεσω F-droid..

 

Το wifi ειναι το καλυτερο δυνατο.

 

Θα το δοκιμασω ευχαριστω....να ρωτησω κατι τελευταιο μιας και εσυ μπορεις να μεταφερεις μεσω του airdroid....φλασαρες το supersu μαζι με την ρομ οταν την εβαλες; Γιατι στην deer αυτο ειχα κανει και γιαυτο μου επιτρεποταν να μεταφερω στην sd. Τωρα αν μπω στο twrp και φλασαρω το super su χρειαζεται να κανω κανενα wipe cache και dalvic cache; Ευχαριστω...οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη :):)

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την ελληνικη δεν χρειάζεται καν να βαλω supersu, το εβαλα μονο και μονο γιατι δε δουλευε το Titanium backup.. Εσυ ποια ρομ εχεις τωρα και θες να το φλασαρεις; Κατεβαινει απο playstore, αμα το εχεις και flashable δεν ξερω.. Παντως δε χρειάζεται wipes.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την ελληνικη δεν χρειάζεται καν να βαλω supersu, το εβαλα μονο και μονο γιατι δε δουλευε το Titanium backup.. Εσυ ποια ρομ εχεις τωρα και θες να το φλασαρεις; Κατεβαινει απο playstore, αμα το εχεις και flashable δεν ξερω.. Παντως δε χρειάζεται wipes.

 

Εγω εχω την 5.10.29 multilanguage. Το ειχε μεσα μολις το εβαλα αλλα εχει την free εκδοση Και λεει θελει αναβαθμιση τα binaries παταω και μου βγαζει error

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, τελικα πηρα την αποφαση να την αγορασω κι εγω την συσκευη.

Κι εκει που ημουν ετοιμος να τελειωσω την συναλλαγη το paypal μου εβγαλε payment denied. Απλη αναφορα οτι την αγορα την εκανα στο gearbest.com.

Ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο? Υπαρχει καποιος τροπος να γινει η παραγγελια? Aπο το Vickmall.com οι παραγγελιες γινονται proccess κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, τελικα πηρα την αποφαση να την αγορασω κι εγω την συσκευη.

Κι εκει που ημουν ετοιμος να τελειωσω την συναλλαγη το paypal μου εβγαλε payment denied. Απλη αναφορα οτι την αγορα την εκανα στο gearbest.com.

Ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο? Υπαρχει καποιος τροπος να γινει η παραγγελια? Aπο το Vickmall.com οι παραγγελιες γινονται proccess κανονικα?

 

εγω προσωπικα αγορασα πριν απο 1 μηνα περιπου απο vickmall eu warehouse και χωρις καν να εχω paypal απλα πατησα πληρωμε με paypal εβαλα τα στοιχεια της χρεωστικης μου και η πληρωμη εγινε κανονικα. το κινητο εφτασε ελλαδα την επομενη μερα το πρωι απλα το πυλαια τουμπα με τα ελληνικα ταχυδρομεια εκανε 1 βδομαδα :) επισης εχουμε ενημερωση για την android 6? προφανως για να μ βαλουν ελληνικα το καναν ρουτ απο το vickmall.. εχει καποια ιδιαιτερη διαδικασια καποιο rooted phone απο τα απλα?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την 5.10.29 multilanguage. Το ειχε μεσα μολις το εβαλα αλλα εχει την free εκδοση Και λεει θελει αναβαθμιση τα binaries παταω και μου βγαζει error

 

Θα μπεις στα "δικαιώματα" και θα δώσεις δικαιώματα στο supersu :dizzy: Μετά ξαναμπαίνεις στο supersu και θα κάνει update binaries κανονικά

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το gearbest έχει θέμα, πάρε από vickmall. Πιο αξιόπιστο και πιο σίγουρο

 

Δεν ειναι θεμα Gearbest αλλα capital controls.

Στο vickmall γινεται αγορα απευθειας με χρηση πιστωτικης-χρεωστικης καρτας.

Αυτη ειναι η διαφορα... Επιπλεον συγκρινοντας Ευρωπαικες αποθηκες η τιμη toy Gearbest (179,99$) εναντι Vickmall (209$). Ολα αυτα εννοειται για το Prime.

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_229219.html?wid=3

http://www.vickmall.com/eu-warehouse-original-xiaomi-redmi-note-2-prime-2-2ghz-2gb-32gb-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-5-5-inch-fhd-13-0mp-black.html

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω γι αυτο ελεγα να το παρω απο gearbest.com. Λογω διαφορας τιμης. Θα προσπαθησω να τους βρω στο λαιβ τσατ (παρεμπιπτόντως μηπως ξερει κανεις τι ωρες λειτουργει το λαιβ τσατ γιατι δεν μπορω να τους πετυχω ποτε. Αν δεν βρω ακρη τοτε θα παω για παραγγελια απο vickmall. Edited by Josef1990
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω γι αυτο ελεγα να το παρω απο gearbest.com. Λογω διαφορας τιμης. Θα προσπαθησω να τους βρω στο λαιβ τσατ (παρεμπιπτόντως μηπως ξερει κανεις τι ωρες λειτουργει το λαιβ τσατ γιατι δεν μπορω να τους πετυχω ποτε. Αν δεν βρω ακρη τοτε θα παω για παραγγελια απο vickmall.

 

Καλυτερα γραψε στο νημα τους εδω στο myphone. Το online chat τωρα τελευταια σπανια λειτουργει

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, τελικα πηρα την αποφαση να την αγορασω κι εγω την συσκευη.

Κι εκει που ημουν ετοιμος να τελειωσω την συναλλαγη το paypal μου εβγαλε payment denied. Απλη αναφορα οτι την αγορα την εκανα στο gearbest.com.

Ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο? Υπαρχει καποιος τροπος να γινει η παραγγελια? Aπο το Vickmall.com οι παραγγελιες γινονται proccess κανονικα?

 

Γειά και απο εμένα παιδια. Σήμερα ελαβα μηνημα απο GearBest οτι το κινητό έφυγε για Ελλάδα. Κανονικά μέσω Paypal η παραγγελία.

Livin' Life In DEMO Mode...
Link to comment
Share on other sites

175 έχει στο geekbuying και 172 στο everbuying, αν δεν το πάρετε από vickmall για ποιο λόγο να το πάρετε από gearbest? Πάτε γυρεύοντας

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

175 έχει στο geekbuying και 172 στο everbuying, αν δεν το πάρετε από vickmall για ποιο λόγο να το πάρετε από gearbest? Πάτε γυρεύοντας

 

Ρε παιδια τοσο χαλια ειναι το gearbest? να μην το εμπιστευτω? γιατι η τιμη του απο eu warehouse ειναι ακρως δελεαστικη στα $149,43. http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_229217.html?wid=3

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το τιτανιουμ τι το θέλετε; μπορείτε να πάρετε ολόκληρο μπακαπ με το TWRP η μέσω του μπακαπ της miui αν θέλετε τις εφαρμογές. Παιδιά που ενδιαφέρεστε για την συσκευή και δεν την έχετε μπορείτε να διαβάσετε τις πρώτες συσκευές χιαομι που κυκλοφόρησαν και να σας λυθούν όλες οι απορίες σχετικά με τη συγκεκριμένη έκδοση ανροιντ. Μια χαρά είναι η συσκευή με την μουλτι που έχετε για να είναι πλήρως λειτουργικό το τηλέφωνο. Δουλεψτε τη συσκευή όπως έρχεται και όταν αισθανθειτε έτοιμοι και αφού έχετε πρώτα τη συσκευή στα χέρια σας και αφού έχετε διαβάσει τους οδηγούς προχωρατε. Δε καταλαβαίνω την μανία που έχετε να αλλάξετε ρομ χωρίς μερικά παιδιά να μην έχουν δει ποτέ μιουι η να ξέρουν τα βασικά. Χαλαρώστε και απολαύστε τη συσκευή όπως είναι μια χαρά δουλεύει χωρίς κινέζικα και με ελληνικά η αγγλικά.
Link to comment
Share on other sites

175 έχει στο geekbuying και 172 στο everbuying, αν δεν το πάρετε από vickmall για ποιο λόγο να το πάρετε από gearbest? Πάτε γυρεύοντας

Μιλαμε για Ευρωπαικες αποθηκες...

 

Ρε παιδια τοσο χαλια ειναι το gearbest? να μην το εμπιστευτω? γιατι η τιμη του απο eu warehouse ειναι ακρως δελεαστικη στα $149,43. http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_229217.html?wid=3

 

Για να τελειωνει εδω η συζητηση σχετικα με τα καταστηματα που αγοραζουμε το τηλεφωνο απλα θα πω οτι το σημαντικοτερο θεμα του Gearbest ειναι στις αποστολες απο Κινα αργει τουλαχιστον 1 εβδομαδα να στειλει τις παραγγελιες και το tracking number ενεργοποιειται μερικες μερες μετα. Αυτο σε ενα βαθμο ειναι λογικο σε eshops που δεν περιοριζονται μονο σε mobile stuff. Απλα λυνει τα χερια ψωνιζοντας απο διαφορες κατηγοριες ειδων και φυσικα εχει ενα απο τα καλυτερα συστηματα ποντων (reviews etc). Ο καθενας αγοραζει απο οπου θελει και ας το κλεισουμε αυτο το θεμα εδω...

Edited by ADISSON

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Η λυση για οποιον δεν μπορει να μεταφερει αρχεια με το wifi file transfer pro(αναλογο του airdroid αυτο δυστυχως δεν φτιαχνεται δεν ξερω αν μπορει κανενας να μεταφερει αρχεια κολλαει η εφαρμογη σε εμενα) ειναι να ακολουθησει τα βηματα απο την μεθοδο ενα απο το παρακατω λινκ.

http://technofaq.org/posts/2014/04/fixing-external-sd-card-write-issue-on-android-kitkat/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...