Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

32Γιγα=prime=2.2GHz=700ΜΗz καρτα γραφικων

16Gb=απλο=2.0GHz=550MHz καρτα γραφικων=μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας

 

Τα 32γιγα για εμενα ειναι περιττα γιατι ο φοβος κατι να γινει και να μη μπορεις να ανοίξεις το κινητο παντα υπαρχει.Ετσι ολα σε εξωτερικη μνημη.

 

Αυτό θα μπορούσε να γίνει σε οποιδήποτε κινητό, δεν είναι δηλαδή λόγος αυτός για να μην πάρεις ένα κινητό με 32 εσωτερική μνήμη. Εγώ προσωπικά γι' αυτό το διάλεξα και άμα θες για σιγουριά όπως το θέτεις, βάλε μια 8αρα που λέει ο λόγος για back up φωτογραφίες, αρχεία. Ή με το titanium back up έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και για τα δεδομένα των εφαρμογών σου. :)

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μετά από άσχημη τούμπα το κινητό ράγισε σε digitizer και η κάμερα ότι κι αν βγάλω με την πίσω έχει θέμα, τα βγάζει θολά.

Το κινητό κατά τα άλλα δουλεύει, που μπορώ να το πάω για φτιάξιμο; Υπάρχουν ανταλλακτικά; Είμαι Αθήνα αν αυτό λέει κάτι.

 

Μπορει καποιος να βοηθησει?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σε κάθε αναβάθμιση της ελληνικής developer κάθε βδομάδα που είδα πως βγάζει πως κάνεις update χωρίς να χάσεις τα δεδομένα σου?

έρχεται μέσω ota ή πρέπει να τη κάνεις μέσω sp flash tools και να ξετικάρεις το user data?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να βοηθησει?

Ευχαριστω

 

Άποψη μου είναι να αγοράσεις από κανένα ebay -->http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xdigitizer+xiaomi+redmi+note+2.TRS0&_nkw=digitizer+xiaomi+redmi+note+2&_sacat=0

 

ή από aliexpress -> http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20151102011809&origin=y&SearchText=digitizer+xiaomi+redmi+note+2

αρκεί ο πωλητής να έχει καλές αξιολογήσεις και ότι το προιόν έχει θετικά σχόλια.

 

και μετά είτε με βίντεο μόνος σου ή πήγαινε στο σε κάποιον γνωστό σου να στο τοποθετήσει.

Δεν χάνεις να ρωτήσεις εάν υπάρχει στο vickmall που το αγόρασες το ανταλλακτικό και να σου το στείλουν.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry που ξαναρωτω αλλα με φουλ φωτεινότητα και ΟΧΙ στο αυτόματο πόσες ωρες οθόνης εχετε ???
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μα δυσκολο να το εχει καποιος 100% φωτεινοτητα.. και για να το κανει για χαρη σου καποιος πρεπει να περιμενεις μαλλον

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλος τρόπος ξεκλειδώματος της οθόνης εκτός του συρσίματος? Και αν ναι, που στις ρυθμίσεις είναι? Σπάω το κεφάλι μου, δεν το βρίσκω! Έχω 5.10.22 dev
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Eχει και κωδικο/μοτιβο/ PIN... Ρυθμισεις>κλειδωμα οθονης

Αμα θες κατι διαφορετικο, μπορεις να αλλαξεις Lockscreen απο τα θεματα, εχει οτι θες

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Eχει και κωδικο/μοτιβο/ PIN... Ρυθμισεις>κλειδωμα οθονης

Αμα θες κατι διαφορετικο, μπορεις να αλλαξεις Lockscreen απο τα θεματα, εχει οτι θες

 

Έχω μόνο αυτό! Παίζει να φταίει που έχω αλλάξει lock screen από θέματα;

 

Edit: Από ότι είδα υπάρχει στην επιλογή password αλλά έψαχνα για κάτι που να μην θέλει τίποτα! Απλά να ανοίγει η οθόνη με το gravity

Edited by Antwny
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλεις καθόλου κλείδωμα οθόνης, πηγαίνεις settings -> additional settings -> developer options και επιλεγεις "skip screen lock"
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος ιδέα για ποιό λόγο δεν ενεργοποιείται η "λειτουργία με ένα χέρι"? Μου το είχε ξανακάνει πριν μέρες,διορθώθηκε και τώρα πάλι σέρνω το δάχτυλο απο το μεσαίο πλήκτρο στην άκρη και τίποτα.
:luck:
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, αλλα εχει και λειτουργια για αριστερο χερι, απο το μεσαιο (μενου) προς το αριστερα (ρυθμισεις) πληκτρο.

Ασχετο νο.2, μονο εγω δυσκολευομαι να βαλω το βυσμα USB στο κινητο; και σκεφτομαι να παρω αυτο

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, αλλα εχει και λειτουργια για αριστερο χερι, απο το μεσαιο (μενου) προς το αριστερα (ρυθμισεις) πληκτρο.

Ασχετο νο.2, μονο εγω δυσκολευομαι να βαλω το βυσμα USB στο κινητο; και σκεφτομαι να παρω αυτο

 

Το βρήκα τελικά.Θέλει πολύ απαλή και γρήγορη κίνηση.Εγώ το έσερνα σιγα σιγά και δε γινόταν.

Και μένα με δυσκολία μπαίνει το βύσμα

:luck:
Link to comment
Share on other sites

Επίσης σε κάθε αναβάθμιση της ελληνικής developer κάθε βδομάδα που είδα πως βγάζει πως κάνεις update χωρίς να χάσεις τα δεδομένα σου?

έρχεται μέσω ota ή πρέπει να τη κάνεις μέσω sp flash tools και να ξετικάρεις το user data?

Ούτε καν...

 

Από τη στιγμή που περάσεις την πρώτη developer, κάθε βδομάδα μπορείς να αναβαθμίζεις με τον updater του os χωρίς να χάνεις τα δεδομένα και τις εφαρμογές σου.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Με τερμα φωτεινότητα και όχι στο αυτόματο μπορείτε να μου πείτε πόση ωρα οθόνης σας βγαζει ??

 

Μαx 3.30 ώρες έχω δεί εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Μαx 3.30 ώρες έχω δεί εγώ.

 

Σε ευχαριστώ.Άρα χειρότερα απο LEtv.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλά είναι. Πάντα φουλ την έχω. Δεν έχω παίξει ποτέ με το αυτόματο για να δω πως θα πάει.
Link to comment
Share on other sites

3μιση με φουλ ειναι πολυ καλα!!!

 

Αρκετά καλά είναι. Πάντα φουλ την έχω. Δεν έχω παίξει ποτέ με το αυτόματο για να δω πως θα πάει.

 

Εγω με το LeTV ειμαι στις 4 - 4 μιση ωρες γι'αυτο το λεω.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλά είναι. Πάντα φουλ την έχω. Δεν έχω παίξει ποτέ με το αυτόματο για να δω πως θα πάει.

 

Στην τελευταία ελληνική stable ρύθμισαν πιο σωστα την αυτόματη φωτεινότητα. Πλέον φαίνεται αρκετά φωτεινό και δεν αλλάζει αποτομα καθε λίγο και λιγάκι. Προτείνω να δοκιμάσετε

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία ελληνική stable ρύθμισαν πιο σωστα την αυτόματη φωτεινότητα. Πλέον φαίνεται αρκετά φωτεινό και δεν αλλάζει αποτομα καθε λίγο και λιγάκι. Προτείνω να δοκιμάσετε

 

:shock: τι πιο φωτεινό; εδώ είναι στο 100%

Δεν το μπορώ που δεν το μπορώ το αυτόματο...

Κάτι άλλο, δε μπορώ να σβήσω καταχώρηση απ'το ημερολόγιο.. :confused:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

:shock: τι πιο φωτεινό; εδώ είναι στο 100%

Δεν το μπορώ που δεν το μπορώ το αυτόματο...

Κάτι άλλο, δε μπορώ να σβήσω καταχώρηση απ'το ημερολόγιο.. :confused:

 

Αφού μάλλον θα έχεις κάνει συγχρονισμό με google θα πρέπει να το σβήσεις απο το ημερολόγιο της google και όχι απο του miui.

Μήπως είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, αλλα εχει και λειτουργια για αριστερο χερι, απο το μεσαιο (μενου) προς το αριστερα (ρυθμισεις) πληκτρο.

Ασχετο νο.2, μονο εγω δυσκολευομαι να βαλω το βυσμα USB στο κινητο; και σκεφτομαι να παρω αυτο

 

Αν σε παρηγορει δεν εισαι ο μονος...χεχε

 

Αρκετά καλά είναι. Πάντα φουλ την έχω. Δεν έχω παίξει ποτέ με το αυτόματο για να δω πως θα πάει.

 

Αλκη εγω παιζω σταθερα στο 60-70% φωτεινοτητα και εχω σταθερα πανω απο 4.5 ωρες οθονη

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Αφού μάλλον θα έχεις κάνει συγχρονισμό με google θα πρέπει να το σβήσεις απο το ημερολόγιο της google και όχι απο του miui.

Μήπως είναι αυτό?

 

Ναι, ειναι καταχώρηση της google, αλλα αφού μπορείς να προσθέτεις, δε μπορεις να αφαιρείς;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι καταχώρηση της google, αλλα αφού μπορείς να προσθέτεις, δε μπορεις να αφαιρείς;

 

Χωρίς να το έχω ψάξει, κοίτα αν οι καινούριες καταχωρήσεις υπάρχουν και στο ημερολόγιο της google ή μονο στο miui.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...