Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την τελευταία Ελληνική dev από χτες και έχω την αίσθηση ότι η μπαταρία έχει βελτιωθεί σημαντικά. Ιδέα μου είναι ή όντως βλέπετε κι εσείς βελτίωση;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ με την τελευταία dev ειμαι αλλά την ευρωπαϊκή.μικρές βέβαια οι διαφορές έως ελάχιστες να υποθέσω.μία μικρή βελτίωση στην μπαταρία μπορώ να πω πως υπάρχει.γύρω στα 20-30 λεπτά οθόνης παραπάνω περίπου..
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν ξέρω ακριβώς. Σήμερα θα τσεκάρω με κανονική χρήση πόσες ώρες οθόνη θα έχω. Πριν είχα 6.4.x (δεν θυμάμαι ακριβώς ποια, νομίζω την πρώτη 6.4 που είχε βγει) και τις τελευταίες μέρες είχα μ.ο οθόνης γύρω στις 3 ώρες με κανονική χρήση, από τις 3,5 παλαιότερα. Τώρα είμαι στο 72% με 2 ώρες και 6 λεπτά οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

20-30 λεπτα μονο μικρη βελτιωση δε την λες!!!

 

λεω να περασω την cm σημερα. θα κρατησω Back up την miui που φοαρω ομως

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να πιάνω το 5ωρο για αυτό λέω μικρή..είναι για μένα το μοναδικό σημείο το οποίο πάσχει το κινητό μας. Βέβαια όταν σκέφτομαι πόσα χρήματα έδωσα για να το αποκτησω το ξεχνάω αμέσως και το βάζω στην φορτιση:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

εν τελη, δε πασχει και τοσο πολυ στην μπαταρια η συσκευη,,,, 4 ωρες sot ειναι αποδεκτος χρονος!

και μενα καπου εκει βγαζει (αναλογα την χρηση ομως)

 

παντως 6+ ωρες εβγαζα καποτε με cm ;)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες ρεεεε;;έχε χάρη που έχω καλομαθει στα συχνά update της xiaomi αλλιώς θα το δοκιμαζα.πάντως η αλήθεια είναι ότι με 4 ώρες sot είναι καλά.κάθε βελτίωση βέβαια αποδεκτη
Link to comment
Share on other sites

και παραπανω απο 6. ειχα ποσταρει σκρινσοτς, εχω ακομα αν θες να ανεβασω.

 

και με τα εβδομαδιαια updates τι καταλαβαινεις;;;;

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ποτε θα μου το καταστρέψει εντελως:lol: απλά είμαστε πειραματόζωα της xiaomi.να χαμε να λέγαμε είναι ή κατάσταση.δεν περιμένω και κάποια δραματική αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Με Greenify, Redmi Note 2 Tool, mods κλπ; Εγώ μιλάω για εντελώς stock συσκευή. Για τα παιδιά δεν ξέρω.

 

μονο greenify σε cm

 

Αν θέλετε sot , να ανέβασω κανένα με 8-9-10 ώρες , είναι πολύ εύκολο να γίνει.

για να δω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την συσκευή μου δεν την περιοριζω.όλα ανοιχτά όλα με συγχρονισμους.εξάλλου για αυτό αγοράζουμε smartphone πιστεύω για να το χαιρόμαστε!!!!
Link to comment
Share on other sites

@mol

Θα το έχεις σε 8-9 ώρες, ή καλύτερα αύριο το πρωί.!!! Δεν θέλω να το παίξω έξυπνος. Απλά θέλω να πω για ακόμα μία φορά ότι δεν μπορείς να κρινεις από τις ώρες sot την μπαταρία. Αυτό είναι συνδιασμός του τι κάνεις με το τηλέφωνο αυτές τις ώρες. Έτσι αν το φορτίσω μέχρι το 100% και το αφήσω όλο το βράδυ μέχρι το πρωί έχοντας ρυθμίσει την οθόνη να μην κλείνει ποτέ , με τέρμα χαμηλή φωτεινότητα και σκοτεινό backround τότε θα πιάσει πάνω από 10 ώρες μπορεί και 12 ώρες και το πρωί θα έχεις ένα αξιοθαύμαστο screenshot........

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δε συμφωνω. αν ειναι να ειμαι με το power bank στο χερι ή να ψαχνω πριζα, ευχαριστω δε θα παρω.

"κοβω" οτι θελω, συγχρονιζω οποτε και οτι θελω και ειμαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ την ταπεινή μου γνώμη;

Εφόσον το κινητό μας δίνει τη δυνατότητα της αποσπώμενης μπαταρίας, γιατί να μην την αξιοποιήσουμε;

Η αλλαγή κρατάει 1 λεπτό (μπορεί και λιγότερο)... :)

Link to comment
Share on other sites

@mol

Θα το έχεις σε 8-9 ώρες, ή καλύτερα αύριο το πρωί.!!! Δεν θέλω να το παίξω έξυπνος. Απλά θέλω να πω για ακόμα μία φορά ότι δεν μπορείς να κρινεις από τις ώρες sot την μπαταρία. Αυτό είναι συνδιασμός του τι κάνεις με το τηλέφωνο αυτές τις ώρες. Έτσι αν το φορτίσω μέχρι το 100% και το αφήσω όλο το βράδυ μέχρι το πρωί έχοντας ρυθμίσει την οθόνη να μην κλείνει ποτέ , με τέρμα χαμηλή φωτεινότητα και σκοτεινό backround τότε θα πιάσει πάνω από 10 ώρες μπορεί και 12 ώρες και το πρωί θα έχεις ένα αξιοθαύμαστο screenshot........

 

πιστευω οτι μιλαμε για χρηση και οχι απλα ανοιχτη οθονη. μεγαλοι ανθρωποι ειμαστε :)

 

 

πχ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6470646#post6470646

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6470069#post6470069

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη θήκη την έχει κανείς;

 

http://www.vickmall.com/original-new-design-pu-fabric-soft-case-for-xiaomi-redmi-note-2.html

 

Είναι τόσο όμορφη όσο δείχνει στις φωτογραφίες;

Link to comment
Share on other sites

Την έχω στα σκαριά για παραγγελία μαζί με 2-3 αλλες.αφού κινητό δεν αλλάζουμε ας μην το βαρεθουμε τουλάχιστον.πάντως έχω την εντύπωση πως την έχω πετύχει και αλλού φτηνότερα.
Link to comment
Share on other sites

Την έχω στα σκαριά για παραγγελία μαζί με 2-3 αλλες.αφού κινητό δεν αλλάζουμε ας μην το βαρεθουμε τουλάχιστον.πάντως έχω την εντύπωση πως την έχω πετύχει και αλλού φτηνότερα.

 

Την είχα παραγγείλει με το κινητό που δεν ήρθε ποτέ και τώρα την παρήγγειλα ξανά, μόνη της...

Δεν μπόρεσα να βρω την ίδια ακριβώς πουθενά... αν την πετύχεις κάπου πες μου :)

Link to comment
Share on other sites

Οι θήκες book δεν ήταν ποτέ το φορτε μου.βέβαια τώρα που μιλάμε έχω ξεμείνει με αυτή που δινανε δώρο η οποία έχει αρχίσει να κιτρινίζει.σκεφτόμουν για κάποια μεταλλική αλλά φοβάμαι πως θα το κάνουν χοντρό όπως επίσης φοβάμαι για απώλεια σήματος.θεωρώ πως οι ipaky του ταιριάζουν απολυτα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...