Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιες rom (ξενες και ελληνικες) ειναι καταλληλες για το prime? δεν βλεπω thread στο Miui.gr

ειναι συμβατες οι rom για το απλο και για το prime Μοντελο?

 

Στην πρώτη σελίδα έχει λινκ. Απλό και prime έχουν την ίδια ρομ (hermes)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποιες rom (ξενες και ελληνικες) ειναι καταλληλες για το prime? δεν βλεπω thread στο Miui.gr

ειναι συμβατες οι rom για το απλο και για το prime Μοντελο?

 

links με διάφορες rom εδώ ---> https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10187-%CE%9A%CE%B1%CE%B9-%CE%AC%CE%BB%CE%BB%CE%B5%CF%82-roms-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-redmi-note-2/

 

Όλες οι rom για redmi note 2 περνάνε και στις 2 εκδόσεις (standard/prime)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο είδα ένα antutu test στο youtube ( δυο διαφορετικα βιντεο) για το RN3. Στο δε antutu 6 βγάζει 49κ, όταν τα δικά μας εδώ βγάζουν 53-54κ, και στο μεν antutu 5.7 64bit βγάζει 41 κ. Εδώ τα δικά μας βγάζουν 46-48κ. Περίεργο δεν είναι να βγάζουν λιγότερα τα 3 gb ram από τα 2 gb? Μήπως είναι demo τηλέφωνα και τα κανονικά θάχουν άλλες επιδόσεις? Τουλάχιστον θάχουν μεγαλύτερη αυτονομία?

 

Τι εννοείς στα δικά μας? Το απλό ή το prime? Γιατί το RN3 έχει χαμηλότερα χρονισμένο επεξεργαστή απο το RN2 Prime. Επίσης το antutu είναι λίγο σχετικό... Έχει να κάνει με το πότε το μετράς...

 

Δεν ξέρω τι λέτε για την θήκη του vickmall αλλά εγώ μια χαρά την αξιοποίησα σε περίπτωση που θέλω να βλέπω κάποιο βιντεο. Μια κολλητική ταινία και είναι τζετ...η πατέντα της πατέντας....όποιος θέλει το κάνει...από το να κάθεται στο συρταρι :lol::lol:

 

https://www.dropbox.com/home/forum?preview=IMG_20151202_223256.jpg

 

Πάντως εμένα το λινκ δεν δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη την έχει πάρει και ένα παιδί από εδώ, πριν αρκετές σελίδες είχε βάλει φωτογραφίες. Έλεγε τα καλύτερα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6401698

 

Την δεύτερη δεν στο προτείνω λόγω μεταλλικό, λέω μήπως έχεις θέμα με το σήμα;

Η τρίτη δεν την ξέρω, ωραία φαίνεται αλλά δεν βλέπω κανένα feedback στο aliexpress.

 

Σε ευχαριστώ φίλε, και εγώ προς αυτήν έκλεινα....

 

Απλά για να το πω, η δεύτερη δεν έχει και την πλάτη, είναι μόνο το περίγραμμα....

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις να κρυψει φωτο απο viber στην τελευταια greek dev? Τις εκρυψε, τις δειχνει στην κρυφη οθονη σαν placeholders... Αλλα μετα λεει no thumbnails και παπαλα, ακομα και αν του πεις restore σε νεο album.

(δεν το ειχα δοκιμασει ουτε σε stable ουτε σε προηγουμενη...)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε, και εγώ προς αυτήν έκλεινα....

 

Απλά για να το πω, η δεύτερη δεν έχει και την πλάτη, είναι μόνο το περίγραμμα....

 

Φίλη και δεν κάνει τίποτα. Εγώ έχω αγοράσει άλλη, βέβαια την περιμένω αλλά εδώ μέσα που την έχουν πάρει 2 παιδιά, την βρίσκουν φανταστική. Είναι καπάκι όχι θήκη, με δερματίνη φαντάζομαι αλλά δίνει εντύπωση πολύ ακριβής συσκευής. Εγώ από μέρα σε μέρα την περιμένω, η αγορά 20/11 από aliexpress που δέχεται paypal και πληρώνεις έξτρα εάν θες με tracking number 7,15 δολάρια -->http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-redmi-note-2-back-cover-case-PC-leather-luxury-fundas-case-red-mi-note-2/32472848001.html

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς στα δικά μας? Το απλό ή το prime? Γιατί το RN3 έχει χαμηλότερα χρονισμένο επεξεργαστή απο το RN2 Prime. Επίσης το antutu είναι λίγο σχετικό... Έχει να κάνει με το πότε το μετράς...

 

 

 

Πάντως εμένα το λινκ δεν δουλεύει...

Εννοώ και τις δύο εκδόσεις του RN2. Το αν έχει χαμηλότερα χρονισμένο cpu το rn3, δεν θα πρέπει να φαίνεται, τουλάχιστον τόσο έντονα, στο αντουτου. Για του λόγου το αληθές, σ αυτό το φόρουμ εχουν δημοσιευτεί σκορ των standard, πιο μεγάλα από τα prime.

Εγώ Μίλησα για το 1gb παραπάνω Ραμ.Νόμιζα θα έκανε την διάφορα, εκτός και αν τα βίντεο που είδα ήταν rn3 με 2 gb ram και όχι με 3.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν κάποιος τη δοκιμασει περιμένουμε εντυπώσεις οπωσδήποτε. Ειδικά για την μπαταρία.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σας ρώτησα αλλά δεν πήρα απάντηση. Πρόκειται για φιλο που δεν θέλει να μπλέξει με flashαρισματα και λοιπά... Απλώς έχει πρόβλημα με το viber που το χρησιμοποιεί. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει??? Κυρίως για τα ελληνικά ενδιαφέρεται μήπως με την αναβάθμιση τα χάσει?

 

"Φίλοι μου μου ήρθε από vickmall με την 5.10.8 dev, να περάσω την 5.11.26?(μου βγάζει μήνυμα για αναβάθμιση) για να λυθεί το πρόβλημα με το sleep του wifi? (δεν παίρνω ειδοποιήσεις στο viber)? Θα χάσω κάτι από τα προγράμματα που έχω βάλει? Να κάνω πρώτα Backup? Θα χάσει μήπως τα ελληνικά? Την κατανοησή σας γιατί είμαι καινούργιος στην οικογένεια της xiaomi"

Link to comment
Share on other sites

Φίλη και δεν κάνει τίποτα. Εγώ έχω αγοράσει άλλη, βέβαια την περιμένω αλλά εδώ μέσα που την έχουν πάρει 2 παιδιά, την βρίσκουν φανταστική. Είναι καπάκι όχι θήκη, με δερματίνη φαντάζομαι αλλά δίνει εντύπωση πολύ ακριβής συσκευής. Εγώ από μέρα σε μέρα την περιμένω, η αγορά 20/11 από aliexpress που δέχεται paypal και πληρώνεις έξτρα εάν θες με tracking number 7,15 δολάρια -->http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-redmi-note-2-back-cover-case-PC-leather-luxury-fundas-case-red-mi-note-2/32472848001.html

 

Σε ευχαριστώ φίλη μου τότε... :)

 

Πολύ ωραία και αυτή που λες, αλλά θέλω θήκη. Νομίζω με με μια τέτοια επιλογή που προτείνεις, αν το κινητό πέσει (μακρυά από εμάς), δε θα προστατεύσει και πολλά, σε αντίθεση από μία θήκη...

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και εγώ..περιμένω εντυπώσεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πες του να κάνει wipe cache, wipe dalvik cache για αρχή και βλέπουμε μετά.

Και πες μας σε ποία ρομ ήταν και σε ποια έκανε αναβάθμιση.

 

Eνεργοποιησα την λειτουργεια πινελου και μου δειχνει ανα διαστηματα συνεχομενα touch στο κατω (ακριβως πανω απο τα κουμπια home κλπ) ή πανω μερος...

 

Φορουσε την GTV-5.9.27 και φοραει την ΜIUI 5.11.26 Beta ( μαλλον πατησε update μπας και ληθει το προβλημα)

Eκανα τα wipe αλλα τιποτα...

 

Προσπαθω να ξαναπερασω την 5.9.27 ή την 5.9.11 (μεσω updater ή recovey) αλλα μου λεει οτι signature verification failed.

 

 

Τι μπορω να κανω?

 

Το προβλημα ειναι ιδιο με αυτο:

Edited by dalamaidis
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλη μου τότε... :)

 

Πολύ ωραία και αυτή που λες, αλλά θέλω θήκη. Νομίζω με με μια τέτοια επιλογή που προτείνεις, αν το κινητό πέσει (μακρυά από εμάς), δε θα προστατεύσει και πολλά, σε αντίθεση από μία θήκη...

 

Επειδή έχω μικρό χέρι, παίζει ρόλο για μένα πως το νιώθω στο χέρι μου. Μαζί με την αγορά είχα πάρει και την nillkin hard case η οποία κολλάει πολύ καλά πάνω στην συσκευή, αλλά δύσκολα βγαίνει, όμως δεν καλύπτει όλο το κινητό. Μου βγάζει όγκο για μένα όταν το κρατώ στο χέρι μου.-->http://www.vickmall.com/nillkin-super-frosted-shield-hard-case-xiaomi-redmi-note-2.html

Τώρα του φοράω μια σιλικόνη καλύτερης κατασκευής δώρο απ το vickmall ωραία και με αυτή δεν τρελαίνομαι καλύτερη όμως στο χέρι μου.Οπότε αναμένοντας το καπάκι θα έχω άποψη (καμιά φορά είναι ωραία και να το έχεις χωρίς θήκη!), ίσως να κοιτάξω και αυτή που ενδιάφερεσαι και εσύ (ipaky).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eνεργοποιησα την λειτουργεια πινελου και μου δειχνει ανα διαστηματα συνεχομενα touch στο κατω (ακριβως πανω απο τα κουμπια home κλπ) ή πανω μερος...

 

Φορουσε την GTV-5.9.27 και φοραει την ΜIUI 5.11.26 Beta ( μαλλον πατησε update μπας και ληθει το προβλημα)

Eκανα τα wipe αλλα τιποτα...

 

Προσπαθω να ξαναπερασω την 5.9.27 ή την 5.9.11 (μεσω updater ή recovey) αλλα μου λεει οτι signature verification failed.

 

 

Τι μπορω να κανω?

 

Το προβλημα ειναι ιδιο με αυτο:

 

 

Σου κάνει ακριβώς το ίδιο με αυτό στο βίντεο;

Από κάτω στο youtube γράφουν ότι έχει πρόβλημα με την ρομ. Η γνώμη μου είναι μήπως να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση και να περάσεις ξανά την 5.11.26 devs;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μικρό χέρι, παίζει ρόλο για μένα πως το νιώθω στο χέρι μου. Μαζί με την αγορά είχα πάρει και την nillkin hard case η οποία κολλάει πολύ καλά πάνω στην συσκευή, αλλά δύσκολα βγαίνει, όμως δεν καλύπτει όλο το κινητό. Μου βγάζει όγκο για μένα όταν το κρατώ στο χέρι μου.-->http://www.vickmall.com/nillkin-super-frosted-shield-hard-case-xiaomi-redmi-note-2.html

Τώρα του φοράω μια σιλικόνη καλύτερης κατασκευής δώρο απ το vickmall ωραία και με αυτή δεν τρελαίνομαι καλύτερη όμως στο χέρι μου.Οπότε αναμένοντας το καπάκι θα έχω άποψη (καμιά φορά είναι ωραία και να το έχεις χωρίς θήκη!), ίσως να κοιτάξω και αυτή που ενδιάφερεσαι και εσύ (ipaky).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Σου κάνει ακριβώς το ίδιο με αυτό στο βίντεο;

Από κάτω στο youtube γράφουν ότι έχει πρόβλημα με την ρομ. Η γνώμη μου είναι μήπως να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση και να περάσεις ξανά την 5.11.26 devs;

 

Ναι οπως στο βιντεο

 

Στα σχολια απανταει ''Thx bro for the suggestion. I currently usingto MIUI 7 Beta. I try factory reset. Result was same. So i downloaded MIUI 6 and flash it. And result still same. ''

 

Τωρα κατεβαζω αυτη μπας και κατσει

xiaomi-miui-hellas-5.0.1_hermes_Stable-V7.0.6.0..zip (MIUI V7)

 

Λεγοντας καθαρη εγκατάσταση εννοεις με το Mi Flash?

Edited by dalamaidis
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Ναι οπως στο βιντεο

 

Στα σχολια απανταει ''Thx bro for the suggestion. I currently usingto MIUI 7 Beta. I try factory reset. Result was same. So i downloaded MIUI 6 and flash it. And result still same. ''

 

Τωρα κατεβαζω αυτη μπας και κατσει

xiaomi-miui-hellas-5.0.1_hermes_Stable-V7.0.6.0..zip (MIUI V7)

 

Λεγοντας καθαρη εγκατάσταση εννοεις με το Mi Flash?

 

 

Nαι αυτό εννοώ με το Mi Flash και θα φύγουν οτιδήποτε πιθανόν υπολλείματα έχεις και μπορεί να δημιουργούν πρόβλημα σε κάθε ρομ που βάζεις.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το tempered glass της nillkin!!θα το βαλω αργοτερα και θα ποσταρω εντυπωσεις!! :)

 

http://i.imgur.com/z9tacKXl.jpg

Που το βρησκω στο ebay ?

Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτό εννοώ με το Mi Flash και θα φύγουν οτιδήποτε πιθανόν υπολλείματα έχεις και μπορεί να δημιουργούν πρόβλημα σε κάθε ρομ που βάζεις.

 

Κανε εγκατασταση το twrp υπαρχει βιντεακι στο youtube Ελληνικο για τη συσκευή μας.Μετα θα μπορεις να περνας ότι θες.

Link to comment
Share on other sites

Eνεργοποιησα την λειτουργεια πινελου και μου δειχνει ανα διαστηματα συνεχομενα touch στο κατω (ακριβως πανω απο τα κουμπια home κλπ) ή πανω μερος...

 

Φορουσε την GTV-5.9.27 και φοραει την ΜIUI 5.11.26 Beta ( μαλλον πατησε update μπας και ληθει το προβλημα)

Eκανα τα wipe αλλα τιποτα...

 

Προσπαθω να ξαναπερασω την 5.9.27 ή την 5.9.11 (μεσω updater ή recovey) αλλα μου λεει οτι signature verification failed.

 

 

Τι μπορω να κανω?

 

Το προβλημα ειναι ιδιο με αυτο:

 

Αν φοραει ζελατινα η tempered glass βγαλτο σιγα σιγα στο σημειο που βλεπεις την κουκιδα και λογικα θα δεις οτι θα φτιαξει...το χα παθει σε αλλο κινητο και ειχα τρελαθει..σου ευχομαι να ειναι αυτο φιλε μου..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μεταφέρει αρχεία απο κιν σε pc και αντίστροφα (για να μη βάζω συνέχεια το καλώδιο) γιατί το αν κατάλαβα καλά το Kuaipan που υπάρχει στο κιν κάνει αυτό το πράγμα αλλά δεν υπάρχει στα αγγλικά για τον υπολογιστή
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μεταφέρει αρχεία απο κιν σε pc και αντίστροφα γιατί το αν κατάλαβα καλά το Kuaipan που υπάρχει στο κιν κάνει αυτό το πράγμα αλλά δεν υπάρχει στα αγγλικά για τον υπολογιστή

 

WiFi File Transfer

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smarterdroid.wififiletransfer&hl=el

 

Αυτο χρησιμοποιω εγώ έχω αγοράσει και τη Pro εκδοση γιατι το free εχει καποια Limits

σου στειλα σε Pm να το κατεβάσεις το pro!

Edited by sakis92
Link to comment
Share on other sites

Αν φοραει ζελατινα η tempered glass βγαλτο σιγα σιγα στο σημειο που βλεπεις την κουκιδα και λογικα θα δεις οτι θα φτιαξει...το χα παθει σε αλλο κινητο και ειχα τρελαθει..σου ευχομαι να ειναι αυτο φιλε μου..

Δεν φοραει τιποτα

 

Μου εχει ξανατυχει σε.αλλες συσκευες 3 φορες. Οι 2 ηταν θεμα hardware και η μια software.

 

Ελπιζω να γινει 2 - 2 :)

 

Να συμπληρωσω οτι ειναι η td εκδοση που δουλευει ομως ευρωπη

Edited by dalamaidis
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να παραγγειλω απο ebay το temperd glass που εχει αναφερθει παραπανω και δεν δεχεται την mastercard της Alpha ουτε απευθειας ουτε μεσω paypal . Το κουφο ειναι με αφησε τη θηκη σιλικονης που διαλεξα
Link to comment
Share on other sites

WiFi File Transfer

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smarterdroid.wififiletransfer&hl=el

 

Αυτο χρησιμοποιω εγώ έχω αγοράσει και τη Pro εκδοση γιατι το free εχει καποια Limits

σου στειλα σε Pm να το κατεβάσεις το pro!

 

Σ'ωραίος, αν και δε ξέρω πόσο ασφαλή είναι που τη κατέβασα :P

Link to comment
Share on other sites

Που το βρησκω στο ebay ?

 

Eδω φιλε μου!!

 

http://www.ebay.co.uk/itm/371483219733?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες από την εμπειρία σας , ποια είναι καλύτερη Rom , πιο απροβλημάτιστη δηλαδή , η international Version: 5.11.12 , η ελληνική 5.11.26 ή η ελληνική Stable 7.0.6.0

 

Εδώ Μια ερώτηση , η ελληνική κοινότητα είναι πιο μπροστά με την έκδοση 5.11.26 από την international 5.11.12 ?

 

Επίσης η κινεζική V7.0.8.0 έχει full αγγλικά μενού , χωρίς κινεζιές αλλά φαντάζομαι με κινεζικές εφαρμογές ;

Edited by Billeridis
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...