Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και κάτι ακόμα, κάθε φορά που θέλω να κάνω κλήση σε μια επαφή μου, πρέπει να πηγαίνω επαφές, να βρίσκω την επαφή, να πατάω, τα πατάω μετά μέσα το νούμερο που είναι αποθηκευμένο και μετά να επιλέγω με ποιά σιμ.

Υπάρχει πιο εύκολος τρόπος;...πρέπει κάθε φορά που θέλω να παρω ένα τηλ να κάνω 6 βήματα

 

Μπορείς να βγάλεις σε μιά αρχική οθόνη από τα widgets το εικονίδιο Contacts στο οποίο θα προσδιορίσεις όποια επαφή θέλεις

και πατώντας το να κάνει άμεσα κλήση στην επαφή σου .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι το prime εχω και οταν το τρεχω η μπαταρια ειναι πανω απο 80% σε λειτουργια πτησης και η αποδοση ισοροπημενη στο antutu6

Τι εννοεις οτι η αποδοση ειναι ισορροπημενη? Στο ss φαινεται οτι το ετρεξες στην υψηλη.

Για τρεξτο απο περιεργεια στην ισορροπημενη και πες μας αποτελεσματα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πριν λίγο παρείγγειλα και εγώ από EU Warehouse του Vickmall. Μιας και θα το παραλάβω σε μερικές μέρες, είπα να ψαχτώ λίγο με rom. Αξίζει να βάλω κάποια από τις AOSP που είναι διαθέσιμες στο xda, ή είναι κομπλέ και η ελληνική; Στο S3 neo που είχα (μέχρι που μου το κλέψανε κάτι πρεζόνια) είχα CWM και ήμουν φουλ ικανοποιημένος.

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πριν λίγο παρείγγειλα και εγώ από EU Warehouse του Vickmall. Μιας και θα το παραλάβω σε μερικές μέρες, είπα να ψαχτώ λίγο με rom. Αξίζει να βάλω κάποια από τις AOSP που είναι διαθέσιμες στο xda, ή είναι κομπλέ και η ελληνική; Στο S3 neo που είχα (μέχρι που μου το κλέψανε κάτι πρεζόνια) είχα CWM και ήμουν φουλ ικανοποιημένος.

 

Βαλε την 7.06 multi eu stable.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που λέγανε για τη θερμοκρασία, όντως ανεβάζει αρκετά..στην πάνω μεριά της οθόνης η διαφορά θερμοκρασίας είναι αισθητή, αρχίζω και φοβάμαι να τρέχω για πολλή ώρα κάτι "βαρύ"
Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που λέγανε για τη θερμοκρασία, όντως ανεβάζει αρκετά..στην πάνω μεριά της οθόνης η διαφορά θερμοκρασίας είναι αισθητή, αρχίζω και φοβάμαι να τρέχω για πολλή ώρα κάτι "βαρύ"

Τι τρέχεις και ζεσταίνεται; Με εντατική Χρήση και παιχνίδια που έχω παίξει όχι πολλά 2,3 αλλά τα έχω λιώσει. Να ζεστάθηκε σε νορμάλ φάση;;

Υ. Γ. Και έχω και το prime...

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Τι τρέχεις και ζεσταίνεται; Με εντατική Χρήση και παιχνίδια που έχω παίξει όχι πολλά 2,3 αλλά τα έχω λιώσει. Να ζεστάθηκε σε νορμάλ φάση;;

Υ. Γ. Και έχω και το prime...

 

prime επίσης, έτρεξα GT Racing, FF Legacy, NFS Nl, Fast Racing και κάτι άλλα, θεωριτικά βαρία παιχνίδια..αλλά και πάλι ήταν αρκετά ζεστό (σε σχέση με το παλιό μου samsung που δε το είχα νιώσει ποτέ τόσο ζεστό, άλλο που δεν θα σήκωνε ποτέ κάτι τέτοια παιχνίδια χωρίς να κολλάει) δε ξέρω κατα πόσο είναι ασφαλή να το χρησιμοποιώ ενώ είναι ζεστό...ίσως να υπερβάλλω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.θέλω να πάρω το 32gb premium αλλά δεν θέλω να μπλέξω με root flasing και τέτοια.αν το πάρω και το δουλέψω κατευθείαν ( out of the box) θα εχω πρόβλημα;δεν θέλω τίποτα φοβερό.τηλέφωνα καμιά φωτογραφία και καμιά φορά να ανοίγω και κάποιες σελίδες στο internet.και κάτι ακόμα.το gps δουλεύει καλά;αυτά και ελπίζω να μην σας κούρασα.

 

Νομίζω οτι δεν θα έχεις πρόβλημα. Και εγω τις ίδιες απορίες εχω με εσένα κάποιος πιο ειδικός να μας κατατοπίσει; Απο οτι εχω διαβάσει στο ποστ όλοι λένε οτι ειναι καλύτερα να βάλουμε την ελληνική. Υπάρχει stable και developer στην ελληνική εκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με την τελευταία dev 5.11.26 φαίνεται να λύνεται το πρόβλημα της απενεργοποίησης του wifi σε sleep mode. Δέχομαι (wifi, sleep) fb και messenger notifications, αλλά όχι tapatalk που τα παίρνω μαζεμένα μόλις ανοίξω mobile data. Επιπρόσθετα, τα fb και messenger notifications που δέχομαι είναι χωρίς ήχο, μόνο το notification led ενεργοποιείται. Εξαιρετικα περίεργη συμπεριφορά... Δεν είναι θέμα ρυθμίσεων, διότι σε mobile data, όλα λειτουργούν ok.

 

Παρακαλώ αναφέρετε αν σε σας -με κλειστό το mobile data- το wifi παραμένει ανοιχτό σε sleep mode, αν δέχεστε notifications και σε ποιες εφαρμογές.

Edited by gdp77

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι δεν θα έχεις πρόβλημα. Και εγω τις ίδιες απορίες εχω με εσένα κάποιος πιο ειδικός να μας κατατοπίσει; Απο οτι εχω διαβάσει στο ποστ όλοι λένε οτι ειναι καλύτερα να βάλουμε την ελληνική. Υπάρχει stable και developer στην ελληνική εκδοση;

Υπάρχει. Πήγαινε στην πρώτη σελίδα για π!ηροφοριες. Το gps δουλεύει πολύ καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την τελευταία dev και με λίγο απ όλα (gaming, gps, browsing, μερικες κλησεις (2g), αρκετο διάβασμα ), το wifi σχεδόν ανοικτό συνέχεια και η φωτεινοτητα στο auto, η μπαταρια κατά τη διάρκεια της ημέρας, από το πρωί μέχρι το βράδυ μεσάνυχτα, έγραψε 4.5 ώρες οθόνη στο 25% όπου και ξαναφορτισα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα καλυτερα να παρεις fdd

 

Έχει καμία άλλη διαφορά? Γιατί κι εγώ θέλω να πάρω αυτό (είναι φθηνότερο) και αναρωτιέμαι που αλλού διαφέρει. Εννοείται έχω διαβάσει και την πρώτη σελίδα και τα περισσοτερα εδω μέσα. Σορρυ αλλα είμαι και ασχετος και πρωτη φορα θα αγοράσω απο Κίνα

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι τραπεζες με εχουνε τρελανει .

1 βδομαδα προσπαθουσα να παρω το τηλεφωνο απο 5 διαφορετικες σελιδες και ολες μου δινανε άκυρο λογο cc .

Εχτες τελικα για καποιο λογο το vickmall μου δεχτηκε την αγορα και επιτελους αγορασα το κινητο .

Απο εχτες τωρα προσπαθώ απο ebay , aliexpress να παρω αυτο το καπακι και τρωω και παλι άκυρο .

http://www.aliexpress.com/item/wholesale-price-Top-Quality-Luxury-Battery-replacement-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-2-Mobile-Phone-Shell/32475395207.html

http://www.aliexpress.com/item/100-Original-Nelanz-Brand-9H-2-6mm-2-5d-ARC-round-Anti-Explosion-HD-Tempered-Glass/32460600980.html

Δοκιμασα 20 φορες και τις 20 μου τα κοβει η καρτα .

Μηπως ξερει κανεις να το εχει καμμια αλλη σελιδα σε λογικη τιμη , να προσπαθησω και εκει ?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οτι η αποδοση ειναι ισορροπημενη? Στο ss φαινεται οτι το ετρεξες στην υψηλη.

Για τρεξτο απο περιεργεια στην ισορροπημενη και πες μας αποτελεσματα.

στο αντυτυ 5.7 ηταν ηψηλη αλλα στο beta6 ηταν ισοροπημενη

το ετρεξα στην ηψηλη στο 6 και να το αποτελεσμα

http://imageshack.com/a/img911/9480/0uB99c.png

 

 

 

 

φιλε

Theodor77 λογω cc δε μπορουμε να παρουμε απ το εξωτερικο λιγα site δεχονται μονο με send money η request

δες περισσοτερα στο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το αντυντυ σε ισορροπημένη μου έβγαλε μόνο 37κ :S
πολυ λιγο για το redmi note 2 ειτε το απλο ειτε το prime
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Παιδιά μην κολάτς στα αποτελέσματα που σας δείνει το κάθε antutu αρκεί να δουλεύει σωστά και γρήγορα. Ή ταπεινή μου άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Να βρίσκαμε καμιά τέτοια θήκη για το Note μας?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Στο security, virus check μου βγαζει το adaway ως suspicious και θελει να το βγαλει.. Σας συμβαινει? και αν ναι πως το κανουμε exclude? (εγκατασταση απο το f-droid)
Link to comment
Share on other sites

Να βρίσκαμε καμιά τέτοια θήκη για το Note μας?

δε με αρεσε. προτιμω αυτην με το δερμα που πηραν καποια μελη εδω περα.

Link to comment
Share on other sites

πολυ λιγο για το redmi note 2 ειτε το απλο ειτε το prime

 

τι μπορεί να φταίει;... :s

42.132 βγήκε τώρα που ξαναέκανα

Edited by DjNanos
Link to comment
Share on other sites

δε με αρεσε. προτιμω αυτην με το δερμα που πηραν καποια μελη εδω περα.

 

Καλυπτει ομως τελειως τις γωνιες και τις πλευρές, το μοναδικο πραγμα που δινει προστασια..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με την τελευταία dev 5.11.26 φαίνεται να λύνεται το πρόβλημα της απενεργοποίησης του wifi σε sleep mode. Δέχομαι (wifi, sleep) fb και messenger notifications, αλλά όχι tapatalk που τα παίρνω μαζεμένα μόλις ανοίξω mobile data. Επιπρόσθετα, τα fb και messenger notifications που δέχομαι είναι χωρίς ήχο, μόνο το notification led ενεργοποιείται. Εξαιρετικα περίεργη συμπεριφορά... Δεν είναι θέμα ρυθμίσεων, διότι σε mobile data, όλα λειτουργούν ok.

 

Παρακαλώ αναφέρετε αν σε σας -με κλειστό το mobile data- το wifi παραμένει ανοιχτό σε sleep mode, αν δέχεστε notifications και σε ποιες εφαρμογές.

 

Εγώ με την τελευταία dev ,κλειστό mobile data,το wifi παραμένει ανοιχτό σε κλειστή οθόνη.Ειδοποιήσεις μου έρχονται κανονικά και με ήχο σε whatsup messenger,fb,messenger,viber

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...