Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

zaf 4 να σαι καλα φιλε μ εχω διαβασει πολλες σελιδες αλλα ειναι πιο καλο να σε πει καποιος κατοχος οπως εσυ απυθειας τη γνωμη ου εχω διαβασει και για την ελληνικη ρομ και θα το κανω οταν το παρω για να μην εχουμε μπερδεματακαι να ναι ολα στα ελληνικα σε ευχαριστω πολυ φιλε μου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα ερώτηση στον πωλητή του ali να δω τι θα μου πει για paypal. Επειδή ψήνομαι για μαύρη ή χρυσή αλλά η δεύτερη μου φαίνεται ότι θα φαίνεται λίγο ψεύτικη. Εσυ την έχεις σε μαύρη ή άλλο χρώμα; Σε μαύρη έχω δει φωτο αλλά χρυσή το φοβάμαι. Θα την κάνω σίγουρα την αγορά σήμερα οπότε είτε με ebay είτε με aliexpress --> αν και φοβάμαι μην περιμένω κανένα 2μηνο για να μου έρθει όπως μου είχαν κάνει άλλα πράγματα.:!:

 

Edit: για Aliexpress μου ζητά 10% για το paypal και κόστος για το China post registerd air mail που δεν μου αναφέρει άρα δεν αξίζει 5 δολλάρια +0,50 για paypal και πόσο για το ταχυδρομείο; Κανένα 8-9 δολάρια;

Τελικά μου απάντησε ο Κινέζος αμέσως με 7.15 δολάρια θα μου το στείλει μαζί με tracking number με china post registered air mail οπότε και συμφέρει μια και που αποδέχτηκε μέσω paypal. Σε εξέλιξη η αγορά λοιπόν.

 

Σε μαύρη την πηρα, οντως τα υπολοιπα χρωματα μοιαζουν ψευτικα, ιιιισως και το το κοκκινο να φαινοταν ομορφο, οπως δειχνει ωραια και στο G4. Αλλη συσκευη ειναι με το συγκεκριμενο καπακι θα την ευχαριστηθεις..

 

Δεν ξερω αν αγορασαμε απο τον ιδιο πωλητη, αλλα εμενα εκανε ακριβως 16 μερες για να ερθει στα χερια μου, μαλιστα συνεπεσε με τη μερα που εφτασε και το κινητο απο vickmall (το οποιο το ειχα παραγγειλει μια βδομαδα νωριτερα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

 

Εγώ θήκη πήρα την παρακάτω για τη γυναίκα μου...

http://www.aliexpress.com/item/xiaomi-redmi-note-2-HD-touch-screen-PC-material-Flip-Touch-High-quality-TPU-Protective-back/32485654751.html

εφαρμόζει τέλεια και η εξωτερική ζελατίνα δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα. προσφέρει πολύ καλή προστασία.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάται κανείς που είναι οι ρυθμίσεις εφαρμογών για επιλογή wifi η δεδομένων??? Έχω φάει το κόσμο και δεν το βρίσκω πουθενά
Link to comment
Share on other sites

Σε μαύρη την πηρα, οντως τα υπολοιπα χρωματα μοιαζουν ψευτικα, ιιιισως και το το κοκκινο να φαινοταν ομορφο, οπως δειχνει ωραια και στο G4. Αλλη συσκευη ειναι με το συγκεκριμενο καπακι θα την ευχαριστηθεις..

 

Δεν ξερω αν αγορασαμε απο τον ιδιο πωλητη, αλλα εμενα εκανε ακριβως 16 μερες για να ερθει στα χερια μου, μαλιστα συνεπεσε με τη μερα που εφτασε και το κινητο απο vickmall (το οποιο το ειχα παραγγειλει μια βδομαδα νωριτερα)

 

Επιβεβαιωνω την ταχυτητα παραδοσης του καπακιου-θηκης. Εγω αντιθετα ΔΕΝ ζητησα tracking number, ουτως ή αλλως με καλυπτε η εγγυηση του PayPal κ ετσι πληρωσα συνολικα $5,5 (~5ευρω).

Το κυριοτερο ειναι οτι ακομα και απο πτωση απο περιπου 1,5μ δεν επαθε το παραμικρο...Ουτε η συσκευη, ουτε η θηκη!

Link to comment
Share on other sites

sorry ρε παιδια θα τρελαθουμε τελειως ομως... μου εχει συνολικο ποσο 126.77 για το Xiaomi Red Note 2 4g

και οταν μ κανει συνδεση με Paypal μου εχει συνολικο ποσο 137.8... αυτα τωρα τι ειναι κρατησεις απο Paypal????

11 ευρώ?

Εισαι σιγουρος οτι δεν εχεις ρυθμισει το site να βλεπεις ευρω (πολυ κακως) και οταν πηγες στο paypal σου εδειξε την συναλλαγη σε δολλαρια?

Βλεπω οτι αναφερεις ευρω.... Ποτε δεν βασιζομαστε στην ισοτιμια των κινεζομαγαζων (παραπλανητικα θετικη) ουτε φυσικα στο paypal (χαμηλοτερη απο αυτη της τραπεζας)

 

Μήπως θυμάται κανείς που είναι οι ρυθμίσεις εφαρμογών για επιλογή wifi η δεδομένων??? Έχω φάει το κόσμο και δεν το βρίσκω πουθενά

Φακελος "Εργαλεια" /Κεντρο Ασφαλειας/Χρηση Δεδομενων/Περιορισμος....απο κει κανεις οτι θες εσυ

...

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Φακελος "Εργαλεια" /Κεντρο Ασφαλειας/Χρηση Δεδομενων/Περιορισμος....απο κει κανεις οτι θες εσυ

...

 

Σευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα από Vickmall το prime :D

με MIUI VERSION 5.10.8 και αυτόματα τώρα κατεβάζει την 5.11.1. Μέχρι στιγμής :dance:

Edited by nickpsar

Greece From Above

http://myquadcopter.gr

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος πόσο σου βγήκε τελικά και πόσες μέρες έκανε να έρθει;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Σε μαύρη την πηρα, οντως τα υπολοιπα χρωματα μοιαζουν ψευτικα, ιιιισως και το το κοκκινο να φαινοταν ομορφο, οπως δειχνει ωραια και στο G4. Αλλη συσκευη ειναι με το συγκεκριμενο καπακι θα την ευχαριστηθεις..

 

Δεν ξερω αν αγορασαμε απο τον ιδιο πωλητη, αλλα εμενα εκανε ακριβως 16 μερες για να ερθει στα χερια μου, μαλιστα συνεπεσε με τη μερα που εφτασε και το κινητο απο vickmall (το οποιο το ειχα παραγγειλει μια βδομαδα νωριτερα)

Εγω το πήρα απο εδω -> http://m.aliexpress.com/item/32472848001.html

Ηταν άμεσοι και εξυπηρετικοί. Σύνολο μέσω paypal και tracking number 7.15$. Πήρα σε μαύρο για να είμαι σίγουρη αν και γλυκοκοίταζα και την κόκκινη. Οπότε και αναμένω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιβεβαιωνω την ταχυτητα παραδοσης του καπακιου-θηκης. Εγω αντιθετα ΔΕΝ ζητησα tracking number, ουτως ή αλλως με καλυπτε η εγγυηση του PayPal κ ετσι πληρωσα συνολικα $5,5 (~5ευρω).

Το κυριοτερο ειναι οτι ακομα και απο πτωση απο περιπου 1,5μ δεν επαθε το παραμικρο...Ουτε η συσκευη, ουτε η θηκη!

Χαίρομαι γιατί ήθελα κάτι που να μην χρειάζεται θήκη μια και που μου φαίνεται πιο μεγάλο με την nillkin. Όταν την πάρω θα σας πω και εγω εντυπώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

zaf 4 να σαι καλα φιλε μ εχω διαβασει πολλες σελιδες αλλα ειναι πιο καλο να σε πει καποιος κατοχος οπως εσυ απυθειας τη γνωμη ου εχω διαβασει και για την ελληνικη ρομ και θα το κανω οταν το παρω για να μην εχουμε μπερδεματακαι να ναι ολα στα ελληνικα σε ευχαριστω πολυ φιλε μου

Είμαι φίλη και δεν κάνει τίποτα. Μέχρι να σου έρθει, έχεις καιρό να διαβάσεις λίγο τους οδηγούς για να είσαι πιο χαλαρός. Θα σου πρότεινα την ελληνική που για μένα κάνει την διαφορά.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

1. κανεις δε χρησιμοποιει aosp????

2. για την απουσια του clearmotion στις miui roms ποια η αποψη σας? (υπαρχει στην aosp)

Link to comment
Share on other sites

1. κανεις δε χρησιμοποιει aosp????

2. για την απουσια του clearmotion στις miui roms ποια η αποψη σας? (υπαρχει στην aosp)

 

Η αληθεια ειναι εχω βαλει στο ματι την aosp htc sense απο τον dellirium ειναι στο xda,αλλα δεν ξερω η Miui παει τοσο καλα που δεν μου παει η καρδια να την αλλαξω :lol: ...δεν ξερω αν υπαρχει στις aosp

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα από Vickmall το prime :D

με MIUI VERSION 5.10.8 και αυτόματα τώρα κατεβάζει την 5.11.1. Μέχρι στιγμής :dance:

Ωραίος πόσο σου βγήκε τελικά και πόσες μέρες έκανε να έρθει;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος πόσο σου βγήκε τελικά και πόσες μέρες έκανε να έρθει;

γύρω στις τρεις εβδομάδες

Παρέλαβα και εγώ σήμερα από Vickmall το prime :D

με MIUI VERSION 5.10.8 και αυτόματα τώρα κατεβάζει την 5.11.1. Μέχρι στιγμής :dance:

παρέλαβα και εγώ σήμερα.....

 

δώρο για την αδερφή μου....

 

το καλο ειναι οτι απο μια ματιά που του έριξα δεν βλέπω να έχει καμμια κινεζια... οπότε το παίρνει άμεσα και την ξεφορτωνομαι....

 

btw.... καλο κινητό :D

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

το titanium backup σας τρέχει;

 

Πρώτα απ'ολα δωστου δικαιώματα. Μετά βάλε το supersu, στην αρχη θα βγάλει σφαλμα, θα πρεπει να του δώσεις κιαυτου δικαιώματα. Θα το ξανανοίξεις, θα κάνει update το binary, θα κανεις restart. Μόλις ξανανοίξει θα μπεις πάλι στο supersu, στις ρυθμισεις και θα ξετικαρεις το namespace separation.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα τη γνώμη σας. Σκέφτομαι να αγοράσω το Redmi Note 2 αλλά έχω μπερδευτεί με την έκδοση. Είμαι αναμεσα σε αυτά:

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-smartphone-td-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-prime-2-2ghz-2gb-32gb-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

Το πρώτο είναι στα 131€ και το δευτερο στα 164€. Η διαφορά τους είναι στις μπάντες που παίζουν. Το πρώτο λένε ότι κάνει για Κίνα και το δεύτερο είναι "Ευρωπαϊκό". Από ότι κατάλαβα στους πίνακες, στο Vickmall το πρώτο (που κάνει για Κίνα) το στέλνουν ρουταρισμένο όποτε έτσι παίζει σε περισσότερες συχνότητες.

 

Eπίσης εδώ φαίνονται οι συχνότητες των εταιρειών κινητής:

http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Electronic_Communications/Antennas_EMR/health/BaseStationRdt/GRNetworks/

Νομίζω ότι δεν θα υπάρχει κανέτα πρόβλημα, εσείς τι λέτε? Μήπως να προτιμήσω το κατά 30€ ακριβότερο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πήρα απο εδω -> http://m.aliexpress.com/item/32472848001.html

Ηταν άμεσοι και εξυπηρετικοί. Σύνολο μέσω paypal και tracking number 7.15$. Πήρα σε μαύρο για να είμαι σίγουρη αν και γλυκοκοίταζα και την κόκκινη. Οπότε και αναμένω...

 

Απο το ιδιο καταστημα την αγορασα κι εγω. Πηρα και αυτην εδω, δεν τη δοκιμασα ομως ακομη, η δερματινη ειναι αλλο πραγμα. http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-2-Aluminum-case-Metal-cover-Tempered-Glass-battery-back-Cover-For-Xiaomi-red/32448815869.html?aff_platform=aaf&sk=zFaEma2Fe%3A&cpt=1447881823968&af=120&cv=14704&cn=2ny14rjkjfggnqs2pnd7frib6t9xyasn&dp=v5_2ny14rjkjfggnqs2pnd7frib6t9xyasn&afref=http%3A%2F%2Faliberry.ru%2F&aff_trace_key=b73701bb882c42d6ae8f97d3c6951510-1447881823968-06808-zFaEma2Fe

Link to comment
Share on other sites

Αφού την εχεις βγάλε καμια σε παρακαλώ φωτογραφία να την δουμε κι αυτή. Είναι καπάκι ή θήκη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, θα ήθελα τη γνώμη σας. Σκέφτομαι να αγοράσω το Redmi Note 2 αλλά έχω μπερδευτεί με την έκδοση. Είμαι αναμεσα σε αυτά:

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-smartphone-td-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-prime-2-2ghz-2gb-32gb-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

Το πρώτο είναι στα 131€ και το δευτερο στα 164€. Η διαφορά τους είναι στις μπάντες που παίζουν. Το πρώτο λένε ότι κάνει για Κίνα και το δεύτερο είναι "Ευρωπαϊκό". Από ότι κατάλαβα στους πίνακες, στο Vickmall το πρώτο (που κάνει για Κίνα) το στέλνουν ρουταρισμένο όποτε έτσι παίζει σε περισσότερες συχνότητες.

 

Eπίσης εδώ φαίνονται οι συχνότητες των εταιρειών κινητής:

http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Electronic_Communications/Antennas_EMR/health/BaseStationRdt/GRNetworks/

Νομίζω ότι δεν θα υπάρχει κανέτα πρόβλημα, εσείς τι λέτε? Μήπως να προτιμήσω το κατά 30€ ακριβότερο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στην πρωτη ακριβως την σελιδα γράφει για τις διαφορές των 2 εκδόσεων.

Και λιγες σελίδες πίσω είχα αναφέρει οτι υπάρχει τροπος κιόλας να βάλεις την ελληνική ρομ με 4G --> https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10311-Redmi-Note-2-TDD-LTE-version-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%AD%CE%B6%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CE%BC%CE%B5-4G-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1-%CE%95%CF%80%CE%B9%CF%84%CF%85%CF%87%CE%AE%CF%82-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CE%95%CE%BB%CE%BB/?postID=67206#post67206

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος την θήκη σιλικόνης της Nillkin να την συγκρίνει με την θήκη σιλικόνης που στέλνει το Vickmall ως δώρο όσον αφορά το πάχος και την ποιότητα υλικού; (πέραν του ότι η Nillkin καλύπτει τις υποδοχές του κινητού για σκόνη)
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτη τη θηκη την ειχα στο αλλο μου κινητο, ενα Coolpad F1. Καμια σχεση η μια με την αλλη. Η δερματινη, κλασεις ανωτερη σε ολα τα επιπεδα (εφαρμογη, ανθεκτικοτητα, εμφανιση, αισθηση, παχος)!!!!

Link to comment
Share on other sites

ποσες μερες κανει να ερθει η δερματινη θηκη?αναγκαστικα πρεπει απο κινα,δεν την βρισκω στο ebay.uk..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα από Vickmall το prime :D

με MIUI VERSION 5.10.8 και αυτόματα τώρα κατεβάζει την 5.11.1. Μέχρι στιγμής :dance:

 

ΩΡΑΙΟΣ αρχηγε μου με υγεια, αν μπορουσες να μας πεις και δυο πραγματακια σχετικα ;)

η ρομ ειναι η επισημη μουλτι, χωρις root και recovery ?

πηρες δωρα απο vickmall ?

και τις πρωτες εντυπωσεις, ποιοτητα, αυτονομια με πρωτες φορτισεις ?

 

εγω ψηνω αυτο http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-prime-2-2ghz-2gb-32gb-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-5-5-inch-fhd-13-0mp.html για αγορα αμεσα !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...