Jump to content

Snapdragon Vs Exynos


UNEXPECTEDGR
 Κοινοποίηση

SNAPDRAGON ή EXYNOS  

329 members have voted

  1. 1. SNAPDRAGON ή EXYNOS



Recommended Posts

Πλήρωσα 51€ και έβαλα εγγύηση για 2 από pu. Ότι και να πάθει μου το κάνουν άμεση αντικατάσταση και η οθόνη να σπάσει έως μια φορά μου την αλλάζουν δωρεάν. Δεν είπα ότι το c δεν έχει εγγύηση φυσικά και έχει. Δεν έρχεται επίσημα στην Ελλάδα ότι είναι επίσημα για Ελλάδα πάνω στο κουτί ο αριθμός πρέπει να ξεκινάει απο 35 το c έρχεται επίσημα για ΕΕ υπάρχει εδώ επειδή το κάνουν εισαγωγή από άλλες χώρες από μαγαζιά η εμπόρους η Samsung δεν το στέλνει επίσημα στην Ελλάδα εννοείτε όμως ότι έχει εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 538
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πλήρωσα 51€ και έβαλα εγγύηση για 2 από pu. Ότι και να πάθει μου το κάνουν άμεση αντικατάσταση και η οθόνη να σπάσει έως μια φορά μου την αλλάζουν δωρεάν. Δεν είπα ότι το c δεν έχει εγγύηση φυσικά και έχει. Δεν έρχεται επίσημα στην Ελλάδα ότι είναι επίσημα για Ελλάδα πάνω στο κουτί ο αριθμός πρέπει να ξεκινάει απο 35 το c έρχεται επίσημα για ΕΕ υπάρχει εδώ επειδή το κάνουν εισαγωγή από άλλες χώρες από μαγαζιά η εμπόρους η Samsung δεν το στέλνει επίσημα στην Ελλάδα εννοείτε όμως ότι έχει εγγύηση.

Ναι εγώ δεν λέω αυτό. Λέω πως αν γράψει knox εγγύηση γιοκ και 5000 ευρώ να έχεις δώσει.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν τους ενδιαφέρει εάν εγώ έχω κάνει κάτι στο λογισμικό. Μου είπαν άμεση αντικατάσταση το πάω εφόσον έχει πρόβλημα και μου το αλλάζουν σε ένα λεπτό όχι η Samsung από εκεί που το αγόρασα
Link to comment
Share on other sites

Δεν τους ενδιαφέρει εάν εγώ έχω κάνει κάτι στο λογισμικό. Μου είπαν άμεση αντικατάσταση το πάω εφόσον έχει πρόβλημα και μου το αλλάζουν σε ένα λεπτό όχι η Samsung από εκεί που το αγόρασα

Οκ. Αν και δεν θα πάθει κάτι άλλα οκ. Καλορίζικο λοιπόν και θεωρώ πως έκανες την καλύτερη επιλογή. Και μπήκες στο σωστό δρόμο του Android

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εάν είχε 4+ θα έπιανε πάνω από εκατό είσαι τυχερός πάντως εάν πιάνεις τόσο μπράβο δεν χρειάζεται ούτε κατά διάνοια παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

Εάν είχε 4+ θα έπιανε πάνω από εκατό είσαι τυχερός πάντως εάν πιάνεις τόσο μπράβο δεν χρειάζεται ούτε κατά διάνοια παραπάνω

εγω 85 mb 4g cosmote βεβαια με τοn exynos.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους για την βοήθεια σας. Προσπαθώ πρώτα να πίσω τον εαυτό μου με βάση τα επιχειρήματα μου ότι έκανα την καλύτερη επιλογή και δεν θέλω να δημιουργηθεί καμία αντιπαράθεση με κανέναν
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους για την βοήθεια σας. Προσπαθώ πρώτα να πίσω τον εαυτό μου με βάση τα επιχειρήματα μου ότι έκανα την καλύτερη επιλογή και δεν θέλω να δημιουργηθεί καμία αντιπαράθεση με κανέναν

NAI φιλε μου κανε την δουλεια σου,,,τα λεφτα σου δινεις..τι f τι c το ιδιο ειναι λεμεεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι αδερφέ ενδεικτικά βάζουμε και εμείς αποτελέσματα να τα δεις εσύ και όσοι δεν πήραν ακόμα στην Ελλάδα τουλάχιστον είτε 4g είτε 4g+ είναι ένα και το αυτό καμιά διαφορά απολύτως δεν παίζει να δεις ταχύτητες πολύ σπάνια άμα στήσεις καρτέρι κάτω από καμιά κεραία
Link to comment
Share on other sites

Δείτε πως παρουσιάζουν ορισμένοι τα πράγματα....[ATTACH]59170[/ATTACH]

 

χαχαχα υπαρχουν πολλοι ασχετοι και ημιμαθεις εκει εξω.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τον ρώτησα για ποιον λόγο είναι καλύτερο το f χωρίς να του πω ότι δεν είναι καλό φυσικά και διέγραψε την αγγελία.....
Link to comment
Share on other sites

χα χα χα..Ελεος!!αν ειναι δυνατον!!!εδω στην αθηνα στο the mall τα εχετε δοκιμασει στο 4g+ τα note σας ποση μεγιστη ταχυτητα εχει βγαλει???
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο μπέρδεμα για ένα μέσο χρήστη. Ευτυχώς όμως οι διαφορές είναι αμεληταίες απ ότι φαίνεται
Άξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει... (Α. Αλκαίου)
Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα στο f για τους εξής λόγους.

Ήμουνα έτοιμος να πάρω το c αλλά έχει κάποιες μέρες που όλα τα μαγαζιά τα γνωστά το κατέβασαν στα 549 με προβλημάτισε πάρε πολύ αυτό και αποφάσισα να πάρω το f γιατί αυτό έρχεται επίσημα στην χώρα μας. με 50€ παραπάνω έβαλα έξτρα εγγύηση για ότι και να πάθει η οθόνη εάν σπάσει μου την αλλάζουν επίσης ροτ να το κάνω δεν χάνω την εγγύηση . Ένα άλλο κομμάτι που με προβλημάτισε είναι η χώρα προέλευσης. Η Βουλγαρία, στην Ευρώπη είναι, αυτό δεν σημαίνει όμως ότι μια εταιρία θα στήλη προϊόντα με τα ίδια υλικά κατασκευέις χρησιμοποιει κατώτερης ποιότητας πχ πάρε ένα VW γερμανικό και ένα ελληνικο έχουν πολλές διάφορες ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΌΜΩΣ ΕΆΝ ΑΥΤΌ ΤΟ ΕΠΙΧΗΡΗΜΑ ΙΣΧΎΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΆ. Σίγουρα ο exynos είναι καλύτερος κάποια πράγματα όμως λείπουν όπως το μόντεμ που είναι βασικό για εμένα, 300mb δεν πρόκειται να πιάσω ποτέ αλλά έχω 85 αυτήν την στιγμή και είμαι ικανοποιημενος εάν επέλεγα Cat4 θα είχα περίπου 27. λειπουν και αλλα που μπορεί να είναι και άχρηστα, για να τα έβαλε όμως η Samsung εγώ τα θέλω . εάν χρησιμοποιηθούν τα 64β σίγουρα θα υπερέχει επίσης δεν επέλεξε τυχαία exynos στο s6 . Ωραίο το note μου άρεσε είχα ενδοιασμούς για το αν θα είμαι ευχαριστημένος μιας και είμαι λάτρεις τις Apple. Θέλει πολύ δουλειά το μενού του για να γίνει ποιο εύχρηστο. Μετά από αυτήν την ολιγοωροι εμπειρία μου με το note σας λέω με ειλικρίνεια ότι μπορεί να μην ξανά πάρω άλλο τηλέφωνο είναι τέλειο. Ευχαριστώ.

 

Δεν ξερω αν ετυχε αλλα εγω το πηρα το note προχτες απο mediamarkt και μου εδωσαν exynos με csc hungary ....λογικα απο samsung αγοραζουν και αυτοι οποτε εφοσον το πηραν απο εκει θεωρω οτι το υποστηριζει και επισημα η εδω αντιπροσωπεια.

 

Στα θετικα οτι λογο csc ειχα lollipo αμεσα !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει την διαφορά στην τιμή τους γιατί δεν μιλάμε για 5 ευρω αλλά σχεδόν 30-40 ευρώ διάφορα και δεν υπάρχουν διαφορές αναμεσα που να το δικαιολογούν!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει την διαφορά στην τιμή τους γιατί δεν μιλάμε για 5 ευρω αλλά σχεδόν 30-40 ευρώ διάφορα και δεν υπάρχουν διαφορές αναμεσα που να το δικαιολογούν!

 

πριν 2με 3 μηνες ηταν το αντιστροφο... ειχε το c πιο ακριβο 30 με 40 ευρω... αν βγαλετε ακρη γραψτε μου...:X

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να καταλήξουμε σε ένα συμπέρασμα με τα αρνητικά αν υπάρχουν και τα θετικά του κάθε επεξεργαστή... Για να υπάρχει κάτι σαν πλάνο για το τι θα επιλέξει ο καθένας στην αγορά που θα κάνει... Ξέρω ότι οι διαφορές είναι μηδενικές, αλλά για κάποιους υπάρχουν, που κοιτάνε στη λεπτομέρεια αυτό που θα πάρουν.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι κοιτάνε την λεπτομέρεια και ψάχνουν και την παραμικρή διάφορα για να δικαιολογησουν την αγορά τους καλύτερα ας προσπεράσουν το 4 και ας περιμένουν το 5.

 

Προσωπικά ήμουν 1 βήμα πριν το αγοράσω αλλά όλη αυτή η ιστορία με τους 2 διαφορετικους επεξεργαστές τελικά με κούρασε και με απέτρεψε.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι κοιτάνε την λεπτομέρεια και ψάχνουν και την παραμικρή διάφορα για να δικαιολογησουν την αγορά τους καλύτερα ας προσπεράσουν το 4 και ας περιμένουν το 5.

 

Προσωπικά ήμουν 1 βήμα πριν το αγοράσω αλλά όλη αυτή η ιστορία με τους 2 διαφορετικους επεξεργαστές τελικά με κούρασε και με απέτρεψε.

Συμφωνω και επαυξανω αλλα και το 5 να βγει και το 15 παλι θα βρουμε δουλεια εμεις οι καταναλωτες να ασχολουμαστε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και επαυξανω αλλα και το 5 να βγει και το 15 παλι θα βρουμε δουλεια εμεις οι καταναλωτες να ασχολουμαστε!!!!!!

 

Οι καταναλωτές ή ο κατασκευαστής που βγάζει ένα κάρο διαφορετικές εκδόσεις;

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οσοι κοιτάνε την λεπτομέρεια και ψάχνουν και την παραμικρή διάφορα για να δικαιολογησουν την αγορά τους καλύτερα ας προσπεράσουν το 4 και ας περιμένουν το 5.

 

Προσωπικά ήμουν 1 βήμα πριν το αγοράσω αλλά όλη αυτή η ιστορία με τους 2 διαφορετικους επεξεργαστές τελικά με κούρασε και με απέτρεψε.

Όταν βγει το 5 καλύτερα να περιμένεις το 6. Μέχρι να βγει το 6 που στο τέλος καλύτερα να περιμένουμε το 7. Φιλικά πάντα απλά δεν γίνεται όταν θες μια συσκευή να περιμένεις. Καλά να μαστε, λεφτά να έχουμε να πετάμε να πάρουμε και το επόμενο και το επόμενο

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει το 5 καλύτερα να περιμένεις το 6. Μέχρι να βγει το 6 που στο τέλος καλύτερα να περιμένουμε το 7. Φιλικά πάντα απλά δεν γίνεται όταν θες μια συσκευή να περιμένεις. Καλά να μαστε, λεφτά να έχουμε να πετάμε να πάρουμε και το επόμενο και το επόμενο

 

Το πρόβλημα μου δεν είναι ότι κάθε χρονια θα έρθει και καποιο καλύτερο κινητό κτλ αλλά συγκεκριμένα η πολιτική των 2 διαφορετικών επεξεργαστών για το 4. Αν το 5 βγει πάλι σε διαφορετικές εκδόσεις που περισσότερο θα μπερδεύουν τους πιθανούς αγοραστές πάρα θα βοηθούν σε κάτι πάλι την ιδια σταση θα έχω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Snapdragon Vs Exynos

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...