Jump to content

iNew V7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το αγορασα στις 17/1 για την αδερφη μου, απο το2c. κανω tracking κ στα ελτα κ singpost. τιποτα ακομη

 

Το παραγκειλα στης 12/1 εφυγε απο κινα στης 20 και τωρα ειναι στο κεντρο διαλογης αθηνων απο μερα σε μερα θα στο εμφανισει και εσενα στο κεντρο αεροπορικου ταχυδρομιου (ΚΑΤ)

οπου κατα την γνωμη μου μην ανυσηχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 246
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετα απο 40+ μερες προχθες το πηρα στα χερια μου επιτελους

τελεια κατασκευη

gps ακριβες

wifi και σημα κινητης τελειο (στο ιδιο σημειο που ολα τα υπολοιπα ειχανε G 1-2 γραμμες αυτο εχει 3G)

πολυ γρηγορο

η μπαταρια τελειωνει γρηγορα , πρωτες μερες δεν το αφηνω σε ησυχία

περισσοτερα αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόλις πήρα το κιν στα χέρια μου αφού ήρθε σήμερα. Παρατήρησα ότι δεν μου αναγνωρίζει 16gb sd αλλά μόνο μια 8άρα που έχω. Γνωρίζετε κανά περιστατικό παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά μόλις πήρα το κιν στα χέρια μου αφού ήρθε σήμερα. Παρατήρησα ότι δεν μου αναγνωρίζει 16gb sd αλλά μόνο μια 8άρα που έχω. Γνωρίζετε κανά περιστατικό παρόμοιο;

 

Δεν της κάνεις ένα format;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και εγω μετα απο 35 μερες το εχω απο εχτες το μεσημερι στα χερια μου, η πρωτη εντυπωση ειναι κατι πιο πανω απο θετικη.

το gps ειναι ακριβες. το σημα gsm ειναι καλο, καλη κατασκευη το μονο μειων εως τωρα η διαρκεια μπαταριας αλλα και εγω το σκαλιζω συνεχεια.

οσο για τον φιλο με την καρτα sd εμενα μου την διαβαζει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

μετα σπο ενα μηνα ακομα Σιγκαπουρη λεει στο tracking. Γιατι αργουν τοσο πολυ; Το κινητο μου το ειχα παραγγειλει απο coolicool κ ηρθε σε 20 μερες
Link to comment
Share on other sites

την έκανα και διαμόρφωση την sd αλλά και επανέφερα το partition που της είχα κάνει παλιά (το ενσωμάτωσα σε όλην την sd) για συμπεριφερθεί σαν καινούρια αλλά τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να αναφέρει τη συμπεριφορα της μπαταρίας.

Δείτε λιγάκι το διάγραμμα που μου βγάζει

http://manz.tk/uploads/9553b.png

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη διάρκεια, αλλά η καμπύλη που ξεφορτίζει ειναι τελείως όρτσα σε σχέση με ότι άλλο είχα πριν.

Υπάρχει καποιος τρόπος βαθμονομησης της??

Edited by Sapadak
I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root κατέβασε το advanced battery calibrator και το battery life repair.

 

Και αν δεν ειμαι (που δεν ειμαι και δεν θέλω να ειμαι βασικα) δεν υπάρχει λύση?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο play store για εφαρμογή calibration battery για συσκευές no root.Διάβαζε τα descriptions να δεις ποιές εφαρμογές λειτουργούν και χωρίς root.Εγώ απλά ανέφερα αυτές που δοκίμασα και λειτούργησαν άψογα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και αν δεν ειμαι (που δεν ειμαι και δεν θέλω να ειμαι βασικα) δεν υπάρχει λύση?

 

Για ποιο λόγο δεν θέλεις να είσαι; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο δεν θέλεις να είσαι; :confused:

 

if it ain't broke, don't fix it λένε στο χωριομ :lol:

 

Ο ουσιαστικός λόγος που θα το ρούταρα θα ήταν να πετάξω τις κινεζιές απο μέσα. Κινεζιές μέσα δεν έιχε, κάποιες απο τις στανταρ της γκουκλ που δεν ήθελα τις απενεργοποιησα, προσωπικά δεν θέλω κάτι άλλο απο ένα ρουταρισμένο τηλέφωνο.(οχι οτι γνωρίζω τι άλλο να κάνω)

Ισως κάποια στιγμή μετά που θα περάσει η 'εγγυηση' να του βάλω χερι

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Γιατί... νομίζεις ότι οι κινέζοι το θεωρούν εκτός εγγύησης αν το έχεις rooted;

 

Εδώ τα ίδια τα καταστήματα τα rootάρουν πριν το στείλουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το έκανα root το κινητό.Με το παραπάνω link που σας έδωσα δε λειτουργεί. Θα το κάνετε απο εδώ

http://playfuldroid.com/how-to-root-inew-v7-in-less-than-an-hour/

 

και το iroot έκδοση για pc όμως είναι από εδώ http://www.mgyun.com/en/getvroot

 

Όταν θα το κάνετε root θα σας εγκαταστήσει και 3 κινέζικες εφαρμογές. Απο εκεί θα εγκαταστήσετε το supersu θα το ανοίξετε και θα κάνετε update τo binary su που θα σας βγάλει με κανονική επιλογή.Αν δε σας βγάλει συνεχίστε στο επόμενο βήμα.

Αφου λοιπόν κάνετε το Update (ή όχι) οπωσδήποτε κάνετε επανεκκίνηση το τηλ. και όταν ανοίξει απεγκαταστήστε τις 2 απο τις 3 κινέζικες εφαρμογές.Αυτή με εικονίδιο το λιοντάρι θα πρέπει μόνο απο το titanium backup να το αφαιρέσετε οπότε κατεβάστε το απο το Play store.

Ότι απορία έχετε εδώ θα είμαι.

 

Επειδή δεν το κατέχω και πολύ το θέμα όταν το κάνεις root τα αρχεία και οι εφαρμογές μένουν ή διαγράφονται;

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα και τελεια με το κινητο ,μονο που εχω ενα θεματακι.Οταν χανει το σημα απο το δικτυο δεν το ξαναβρισκει και πρεπει ή να κανω reboot ή να απενεργοποιησω και ενεργοποιησω ξανα τη sim.Μπορω να κανω κατι γιαυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα έχω το κινητό 3 εβδομάδες περίπου και μπορώ να πω οτι είναι μια καλη συσκευή... Ψάχνω να βρω το sar και δεν το βρίσκω μήπως ξέρει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί... νομίζεις ότι οι κινέζοι το θεωρούν εκτός εγγύησης αν το έχεις rooted;

 

Εδώ τα ίδια τα καταστήματα τα rootάρουν πριν το στείλουν.

Και εκτός να το θεωρούν, ένα γρήγορο unroot και μετά ξανά ρουτ.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή δεν το κατέχω και πολύ το θέμα όταν το κάνεις root τα αρχεία και οι εφαρμογές μένουν ή διαγράφονται;

 

Μένουν, αλλά όσα χρειάζονται root access, δεν θα δουλεύουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα στο κινητο μετακεινουντε τα εικονιδια των εφαρμογων μονα τους. εχετε παρατηρησει κατι εσεις?

παραδειγμα το εικονιδιο του τηλεφωνου που ειναι αριστερα κατω στην οθονη σημερα το ειδα δεξια κατω??? στην κεντρικη οθονη εχω την ωρα και απο κατω τεσσερα εικονιδια εφαρμογων και σημερα ηταν τα εικονιδια των εφαρμογων απο πανω και η ωρα απο κατω.

Link to comment
Share on other sites

Ή κατά λάθος τα άλλαξες εσύ όταν το είχες σε καμία τσέπη ή εβαλες κάποιον άλλον launcher ο οποίος έχει αυτό το bug.
Link to comment
Share on other sites

Ή κατά λάθος τα άλλαξες εσύ όταν το είχες σε καμία τσέπη ή εβαλες κάποιον άλλον launcher ο οποίος έχει αυτό το bug.

ο launcher ειναι αυτος του τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι είναι ο μαμά launcher δε λέει κάτι.Μπορεί να έχει εξίσου και αυτός bug. Τώρα για να σου πω την αλήθεια μάλλον καταλάθος θα τα άλλαξες θέση χωρίς να το καταλάβεις. Την έχω πατήσει και εγώ άπειρες φορές έτσι.Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ τον L launcher ο οποίος έχει και επιλογή να κλειδώνει η αρχική οθόνη χωρίς να μετακινείται τίποτα απο αυτά που πρόσθεσες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή δεν το κατέχω και πολύ το θέμα όταν το κάνεις root τα αρχεία και οι εφαρμογές μένουν ή διαγράφονται;

 

Φίλε μου όταν κάνεις root το τηλέφωνο σημαίνει πως ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο σου.Δε χάνεται κανένα προσωπικό σου αρχείο και καμία ρύθμιση όπως και καμία εφαρμογή. Επίσης όπως το κάνεις root υπάρχει και η επιλογή να το κάνεις ξανά unroot,δηλαδή να το ξανακλειδώσεις.Τώρα θα μου πεις για ποιο λόγο γίνεται όλο αυτό. Όταν κυκλοφορεί μία συσκευή απο κάποια εταιρεία,αυτή η εταιρεία κάνει καποιες συμφωνίες με τρίτους κατασκευαστές με αποτέλεσμα αυτοί οι τρίτοι να βάζουν στην συσκευή την δικιά τους εφαρμογή με όρο να μη μπορεί να απεγκατασταθεί. Άρα όπως θα κατάλαβες έχεις κάποιες εφαρμογές στο κινητό σου που δε σου χρειάζονται,σου τρώνε υπολογιστική μνήμη,σου τρώνε χώρο σαν αποθηκευτικό μέσο και δε μπορεις να τις απεγκαταστήσεις.Γι'αυτό λοιπόν κάνουμε root ώστε να μπορέσουμε να βγάλουμε αυτές τις άχρηστες εφαρμογές που δε μας χρειάζονται και να ελαφρύνουμε το κινητό μας.Ελπίζω να σε κάλυψα...

 

Σήμερα το δοκίμασα σε μία διαδρομή με το τελευταίο sygic...το GPS του είναι Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο!!!!! Κλειδώνει παρα πολύ γρήγορα και η ακρίβεια του είναι μοναδική. Επιτέλους ενα κινέζικο τηλέφωνο με σωστό GPS.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επιτέλους ενα κινέζικο τηλέφωνο με σωστό GPS.

 

Ας μην είμαστε υπερβολικοί... Αλίμονό μας αν μόνο σε αυτό δούλευε σωστά το GPS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...