Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβως φιλε Shaman! Το θεμα ειναι αν φταιει οντως η οθονη και θα το μαθω την Πεμπτη που θα μου βαλουν νεο panel. Επισης αυτο που λενε με την υπερευαισθητη και νεας τεχνολογιας οθονη προφανως ειναι θεμα marketing.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακριβως φιλε Shaman! Το θεμα ειναι αν φταιει οντως η οθονη και θα το μαθω την Πεμπτη που θα μου βαλουν νεο panel. Επισης αυτο που λενε με την υπερευαισθητη και νεας τεχνολογιας οθονη προφανως ειναι θεμα marketing.

 

περιμένουμε εντυπώσεις από το νέο πανελ.. άντε να πάρουμε σειρά και εμείς μετά.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως φιλε Shaman! Το θεμα ειναι αν φταιει οντως η οθονη και θα το μαθω την Πεμπτη που θα μου βαλουν νεο panel. Επισης αυτο που λενε με την υπερευαισθητη και νεας τεχνολογιας οθονη προφανως ειναι θεμα marketing.

 

Μου φαίνεται περίεργο που θα στην αλλάξει γιατίτον ρρώτησα και αυτό και μου είπε δεν έχει έρθει κάποια οδηγία από την Microsoft, και από την στιγμή που δεν εχει έρθει ακόμα δεν μμπορούν να την αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τους εχει ερθει οδηγια μου το ειπε και εμενα. Επισης ημουν και ο πρωτος που πηγαινε με αυτο το κινητο στο καταστημα για το προβλημα αυτο. Αλλα με το που του εδειξα το προβλημα στην εφαρμογη συμφωνησε αμεσως να την αλλαξουμε. Την Πεμπτη-Παρασκευη θα εχουμε νεοτερα!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεισ πως να ενεργοποιησω το office στο 535;
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

τι αγάπη κι'ετούτη του γυναικείου φύλλο με το WP. Η δική μου αφού μου κατάσχεσε το 820, τώρα δεν το αφήνει να πάρει ανάσα χαχαχα :lol:

 

Χαχαχαχα ισχυει! Εγω δεν το γλυτωνω και το δευτερο 535 γιατι ολο παραπανα ακουω απο το δικο της (galaxy core 2).

 

Σε απλή χρήση δεν πρόσεξα κάτι, φαντάζομαι αν έβαζα κάποιο παιχνίδι όπου θα έπρεπε να πατήσω κάπως δυνατά θα πατούσε αλλού.

 

Εχω δοκιμασει ραλακια (με wheel επιλογη χειρισμου), το dream soccer που απαιτουνε multitouch και δεν ειδα κανενα προβλημα..ουτε στο γραψιμο ακομα και δυνατα οταν παταω.

 

Δεν τους εχει ερθει οδηγια μου το ειπε και εμενα. Επισης ημουν και ο πρωτος που πηγαινε με αυτο το κινητο στο καταστημα για το προβλημα αυτο. Αλλα με το που του εδειξα το προβλημα στην εφαρμογη συμφωνησε αμεσως να την αλλαξουμε. Την Πεμπτη-Παρασκευη θα εχουμε νεοτερα!

 

Ευχομαι να πανε ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεισ πως να ενεργοποιησω το office στο 535;

 

τι εννοείς ; δεν χρειάζεται κάποια ενεργοποίηση

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς ; δεν χρειάζεται κάποια ενεργοποίηση

 

μου βγαζει αυτο [ATTACH]55916[/ATTACH]

 

εκανα το τεστ. το κινητο αν δεν κανεις το τεστ δεν καταλαβαινεις τιποτα αν εχει προβλημα με την οθονη,δεν θα το ελεγα ομως προβλημα. με ενα δακτυλο και απαλο αγγιγμα ολα τελεια σε ολη την περιμετρο της οθονης,με δυο και απαλο αγγιγμα ολα τελεια και παλι, στα τρια ομως επειδη πλεον αρχιζει το χερι να ασκει διαφορετικες πιεσεισ σε καθε δακτυλο καπως μπερδευε,οπως επισης και στα τεσσερα δακτυλα,οπως και στα πεντε. παντα εδειχνε ενα λιγοτερο δακτυλο (αυτο γινοταν απο τρια δακτυλα και πανω). να αναφερω επισης οτι σε προηγουμενω ποστ ελεγε οτι δεν εχει κανενα προβλημα η οθονη του,αφου δεν ειχα κανει το τεστ. αλλα και παλι αν δεν κανεις καποιος το τεστ δεν καταλαβαινει οτι κατι τρεχει με την οθονη οπου και παλι εβγαλα το συμπερασμα οτι η οθονη ''συχενεται'' τις πιεσεις επανω της.

Edited by Alex_tz
Συνεχόμενα μηνύματα - Χρησιμοποιούμε το κουμπί "τροποποίηση" αν θέλουμε να προσθέσουμε κάτι
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε όταν γράφεις μήνυμα να πατήσεις πατημένο κάποιο γράμμα και δες αν σου έβγαλε το σωστό γράμμα, επίσης δοκίμασε το ίδιο με πίεση. Εγω πατουσα πατημενο κάποιο και άλλο έβγαζε. Ενω ολα ήταν φυσιολογικά στο χειρισμό. Ευτυχώς δεν το αγόρασα. Όταν ακούσω ότι η Microsoft το έλυσε το θέμα, θα το αγοράσω.

 

Ignus και το 530 φθηνή συσκευή είναι, αλλά δεν έχει πρόβλημα καπου

Edited by the_shaman
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στα public Πειραιά και το δούλεψα λίγο,όντως είχε θέμα και δοκίμασα και απαλά ,όπως λένε λόγω καινούρια τεχνολογίας οθόνη (κλάϊν μάϊν καραμπινάτο πρόβλημα hardware) )με αποτέλεσμα στο απαλό άγγιγμα στην δεξιά μεριά της οθόνης να μήν ανταποκρίνεται καθόλου το κινητό.

Σε όλο το υπόλοιπο με απαλό άγγιγμα είχε ανταπόκριση κανονικά ως και πάταγε μόνο του τα apps με το σύρσιμο από πάνω τους.:wacko:

 

Πάντως με απέτρεψε η αγορά του θέλοντας να δοκιμάσω τα windows mobile (χρόνιος χρήστης android σε ακριβότερα κινητά) και κοίταξα και τα καλά Nokia 1520 κτλ χωρίς να με τραβήξει το λειτουργικό παρ'όλη την ομολογουμένως καλύτερη εμπειρία χρήσης από το "ταπεινό" 535.

 

Επίσης η οθόνη παιδιά στα δικά μου μάτια μου φάνηκε άθλια σε ανάλυση και σε χρώματα στο 535 και μόνο από αυτό του έριξα άκυρο ενώ το σκεφτόμουν για αγορά σήμερα επιτόπου.Θα περιμένω μήπως και η οθόνη στα χρώματα και στην ανάλυση αυτό στο κατάστημα ήταν χάλια λόγω και του προβλήματος στο touch και είδωμεν.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε όταν γράφεις μήνυμα να πατήσεις πατημένο κάποιο γράμμα και δες αν σου έβγαλε το σωστό γράμμα, επίσης δοκίμασε το ίδιο με πίεση. Εγω πατουσα πατημενο κάποιο και άλλο έβγαζε. Ενω ολα ήταν φυσιολογικά στο χειρισμό. Ευτυχώς δεν το αγόρασα. Όταν ακούσω ότι η Microsoft το έλυσε το θέμα, θα το αγοράσω.

 

Ignus και το 530 φθηνή συσκευή είναι, αλλά δεν έχει πρόβλημα καπου

 

με την φυσιολογικη πιεση και ταχυτητα γραψιματος κανενα απολυτως προβλημα. οταν ομως πιεζεις υπερβολικα πολυ την οθονη (τετοια πιεση ουτε σε games δεν θα χρειαστει) μπερδευει. τα τεσσερα δεξια και τεσσερα αριστερα ''κουμπια'' μονο ομως,αλλα διευκρινιζω τετοια πιεση δεν θα χρειαστει ποτε το κινητο ουτε σε rallye games. να πω πως με την χρηση που το κανω το κινητο εγω, μηνυματα,ιντερνετ,facebook,emails δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα με την οθονη, δεν ξερω αν παιζει κανενα ρολο,απενεργοποιησα τον μεγεθυντικο φακο (ουτε ξερω τι κανει αυτο)εβαλα και μια μεμβρανη στην οθονη...και το κινητο το ευχαριστιεμαι. ειχα android συσκευη η οποια σερνοταν και ειμαι πρωταρης σε wp, το κινητο δεν καταλαβαινει τιποτα, χτες κατεβασα ενα προγραμμα για web radio, και οταν ακουγα ραδιο ταυτοχρονα ημουν και facebook συνδεδεμενος με κινηση δεδομενων και το κινητο λειτουργουσε αστραπιαια,πραγμα που με το προηγουμενο κινητου ουτε καν το ραδιο δεν ακουγα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ας με πει καποιος τι γινετε με το office στο κινητο. αν καταλαβα καλα το προγραμμα ειναι μονο για αναγνωση αρχειων και μονο;

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

ας με πει καποιος τι γινετε με το office στο κινητο. αν καταλαβα καλα το προγραμμα ειναι μονο για αναγνωση αρχειων και μονο;

 

κάνεις edit κανονικότατα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

έχω αγοράσει χτες το lumia 535 και διακρίνω προβλήματα με την αφή. Έχω ψάξει στο φόρουμ της Microsoft και αναφέρουν ότι όντως υπάρχει το πρόβλημα και πως θα βγει μια μικρή αναβάθμιση του fimeware της συσκευής διότι για κάποιο λόγο υπάρχει πολύ μεγάλη ευαισθησία στην οθόνη. Το άρθρο αυτό είχε αναρτηθεί 19/12/2014. Έκανα αναζήτηση για ενημερώσεις και μου λέει ότι έχω την τελευταία ενημέρωση. Επίσης Απενεργοποίησα τον μεγεθυντικό φακό οθόνης από της Ρυθμίσεις>Διευκόλυνση Πρόσβασης όπως επίσης αναφέρει στο φόρουμ σαν προσωρινή λύση αλλά δεν είδα κάποια διαφορά. Να στείλω το κινητό για service? Αλλά αφού είναι γενικότερο το πρόβλημα θα μπορέσουν να το φτιάξουν;

Link to comment
Share on other sites

κάνεις edit κανονικότατα

 

να κανεις νεο αρχειο ομως δεν μπορεις! αν υπαρχει τροπος μπορεις να μου πεις τα βηματα;

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

να κανεις νεο αρχειο ομως δεν μπορεις! αν υπαρχει τροπος μπορεις να μου πεις τα βηματα;

 

Καλησπερα! Μπαινεις στην εφαρμογη και πατας στο κατω μερος που εχει το συμβολο + μεσα στο κυκλακι. Επειτα σου ανοιγει ενα παραθυρο που επιλεγεις τι αρχειο θες να δημιουργησεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους,

 

έχω αγοράσει χτες το lumia 535 και διακρίνω προβλήματα με την αφή. Έχω ψάξει στο φόρουμ της Microsoft και αναφέρουν ότι όντως υπάρχει το πρόβλημα και πως θα βγει μια μικρή αναβάθμιση του fimeware της συσκευής διότι για κάποιο λόγο υπάρχει πολύ μεγάλη ευαισθησία στην οθόνη. Το άρθρο αυτό είχε αναρτηθεί 19/12/2014. Έκανα αναζήτηση για ενημερώσεις και μου λέει ότι έχω την τελευταία ενημέρωση. Επίσης Απενεργοποίησα τον μεγεθυντικό φακό οθόνης από της Ρυθμίσεις>Διευκόλυνση Πρόσβασης όπως επίσης αναφέρει στο φόρουμ σαν προσωρινή λύση αλλά δεν είδα κάποια διαφορά. Να στείλω το κινητό για service? Αλλά αφού είναι γενικότερο το πρόβλημα θα μπορέσουν να το φτιάξουν;

 

Καλησπέρα! Η αναβάθμιση που διάβασες έχει βγει και την έχεις πιθανότατα και στο κινητό σου αφού δεν σου βγάζει κάτι νέο στις ενημερώσεις. Αν θες γίνε πιο συγκεκριμένος στα προβλήματα που αντιμετωπίζεις και διάβασε και τα προηγούμενα ποστ καθώς έχουμε γράψει αρκετά πάνω στο θέμα.

 

Εγω συγκεκριμένα το πήγα σε Nokia care και την ερχόμενη Πέμπτη θα μου βάλουν νέα οθόνη (υπόθεση μια μέρας απο τη στιγμή που έχει το Nokia care ήδη οθόνες για το Lumia 535 στο στοκ του).

Link to comment
Share on other sites

Επίσης

σημεία: τηλέφωνο > έγγραφα: δείγμα (word/excel/powerpoint)

όπου ανοίγεις ένα δείγμα αρχείου του office, το επεξεργάζεσαι από την αρχή και το αποθηκεύεις όπου θες.

 

Και μέσω browser μπαίνεις online στο microsoft account, έχεις πολλές περισσότερες ακόμα επιλογές επεξεργασίας office

και στο τέλος αποθηκεύεις στο Onedrive ή κατεβάζεις στο τηλέφωνο.

 

Και σε λίγο καιρό θα ανανεωθεί το Office για WP.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στα public Πειραιά και το δούλεψα λίγο,όντως είχε θέμα και δοκίμασα και απαλά ,όπως λένε λόγω καινούρια τεχνολογίας οθόνη (κλάϊν μάϊν καραμπινάτο πρόβλημα hardware) )με αποτέλεσμα στο απαλό άγγιγμα στην δεξιά μεριά της οθόνης να μήν ανταποκρίνεται καθόλου το κινητό.

Σε όλο το υπόλοιπο με απαλό άγγιγμα είχε ανταπόκριση κανονικά ως και πάταγε μόνο του τα apps με το σύρσιμο από πάνω τους.:wacko:

 

Πάντως με απέτρεψε η αγορά του θέλοντας να δοκιμάσω τα windows mobile (χρόνιος χρήστης android σε ακριβότερα κινητά) και κοίταξα και τα καλά Nokia 1520 κτλ χωρίς να με τραβήξει το λειτουργικό παρ'όλη την ομολογουμένως καλύτερη εμπειρία χρήσης από το "ταπεινό" 535.

 

Επίσης η οθόνη παιδιά στα δικά μου μάτια μου φάνηκε άθλια σε ανάλυση και σε χρώματα στο 535 και μόνο από αυτό του έριξα άκυρο ενώ το σκεφτόμουν για αγορά σήμερα επιτόπου.Θα περιμένω μήπως και η οθόνη στα χρώματα και στην ανάλυση αυτό στο κατάστημα ήταν χάλια λόγω και του προβλήματος στο touch και είδωμεν.:)

Μόλις το είδα και εγώ στο κατάστημα αυτό και έχω την ίδια ακριβώς γνώμη,θα το επερνα για την γυναίκα μου αλλά ήταν επιεικώς απαράδεκτο,τραγική η αφή και τα χρώματα του, καμία μα καμιά σχέση με τα άλλα(530,620 κ.τ.λ.) τα οποία απλά"πετούσαν"(κάι με 512 μνήμη ενθουσιάστηκαν και άλλοι δύο φίλοι μου)!

Λειτουργεί αποτρεπτικα για το συγκεκριμένο μοντέλο, οπότε αναμένω να έρθει η καινούργια παρτίδα για να κάνω την αγορά του!

Προσπάθησα να ψάξω να δω της πληροφορίες της συσκευής για την version του και δεν ήταν εύκολη η περιήγηση του μέσα στο μενού του!

Αυτά προς το παρόν!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω bojito και mobiuser. στο θεμα αυτο ειμαι ενταξει. θα επιστρεψω για το xbox.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Η αναβάθμιση που διάβασες έχει βγει και την έχεις πιθανότατα και στο κινητό σου αφού δεν σου βγάζει κάτι νέο στις ενημερώσεις. Αν θες γίνε πιο συγκεκριμένος στα προβλήματα που αντιμετωπίζεις και διάβασε και τα προηγούμενα ποστ καθώς έχουμε γράψει αρκετά πάνω στο θέμα.

 

Εγω συγκεκριμένα το πήγα σε Nokia care και την ερχόμενη Πέμπτη θα μου βάλουν νέα οθόνη (υπόθεση μια μέρας απο τη στιγμή που έχει το Nokia care ήδη οθόνες για το Lumia 535 στο στοκ του).

 

Λειτουργεί η οθόνη χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα με ένα δάχτυλο, με δύο κάνει κάτι χαζά αλλά υποφέρεται, από 3 όμως και πάνω πατιέται ότι νάνε!

Επειδή δεν έχω Nokia Care στην περιοχή μου (Καστοριά) πως μπορώ να το στείλω; Από όσο έψαξα στο ίντερνετ δεν υπάρχει κάποιο πανελλαδικό τηλέφωνο εξυπηρέτησης πελατών της Nokia. Αν το στείλω πίσω στο Πλαίσιο και μου το αντικαταστήσουν; (7 ημέρες από την αγορά σου του προϊόντος γίνεται αντικατάσταση σε περίπτωση που το προϊόν είναι ελαττωματικό)

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί η οθόνη χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα με ένα δάχτυλο, με δύο κάνει κάτι χαζά αλλά υποφέρεται, από 3 όμως και πάνω πατιέται ότι νάνε!

Επειδή δεν έχω Nokia Care στην περιοχή μου (Καστοριά) πως μπορώ να το στείλω; Από όσο έψαξα στο ίντερνετ δεν υπάρχει κάποιο πανελλαδικό τηλέφωνο εξυπηρέτησης πελατών της Nokia. Αν το στείλω πίσω στο Πλαίσιο και μου το αντικαταστήσουν; (7 ημέρες από την αγορά σου του προϊόντος γίνεται αντικατάσταση σε περίπτωση που το προϊόν είναι ελαττωματικό)

 

Εκει ειναι το προβλημα, στα 3 δακτυλα και πανω..το δοκιμασα και με ενα app για drums και οταν παταω με τα 3 δακτυλα τα παιζει η οθονη.

Θα προτεινα να επικοινωνησεις με το Πλαισιο και να ζητησεις πιστωση γιατι και αντικατασταση να στο κανουν παλι το ιδιο θεμα θα εχεις.

 

Γενικα παιδια οσοι το κοιτατε για αγορα να περιμενετε λιγο καιρο αν θα απαντησει επισημα η MS αν ειναι hardware ή software θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω συγκεκριμένα το πήγα σε Nokia care και την ερχόμενη Πέμπτη θα μου βάλουν νέα οθόνη (υπόθεση μια μέρας απο τη στιγμή που έχει το Nokia care ήδη οθόνες για το Lumia 535 στο στοκ του).

 

Μάλιστα...

Ενημέρωσε μας αν το φτιάξαν μόλις το πάρεις από το σέρβις.

 

Τελικά θα το στείλω και εγώ στα κεντρικά της nokia μέσω του γερμανού να το κοιτάξουν.

Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε και στον φίλο μου με online παραγγελία απο πλαίσιο .. Με το update ήδη περαςμενο. Στη καθημερινή του χρήση δεν έχει κάποιο αισθητό πρόβλημα.. Στο τεστ απο 3 δάχτυλα και πάνω αντιμετώπισε το πρόβλημα. Τουλάχιστον αφού δεν έχει θέμα ιδιαίτερο θα περιμένει να δει τι θα γίνει και αναλόγως θα πράξη για αντικατάσταση πάνελ η οποία λύση βρεθεί. Γενικώς για τα λεφτά του πολύ ευχαριστημένος.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε και στον φίλο μου με online παραγγελία απο πλαίσιο .. Με το update ήδη περαςμενο. Στη καθημερινή του χρήση δεν έχει κάποιο αισθητό πρόβλημα.. Στο τεστ απο 3 δάχτυλα και πάνω αντιμετώπισε το πρόβλημα. Τουλάχιστον αφού δεν έχει θέμα ιδιαίτερο θα περιμένει να δει τι θα γίνει και αναλόγως θα πράξη για αντικατάσταση πάνελ η οποία λύση βρεθεί. Γενικώς για τα λεφτά του πολύ ευχαριστημένος.

χιούμορ:

τελικά για 9 στους 10 το πρόβλημα εμφανίζεται στο 3ό δάχτυλο.... :lol:

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

το ειδα το προβλημα της οθονης που λετε στο πλαισιο (βενιζελου)

οκ, δε το θεωρω κατι τραγικο. sms εγραψα κανονικα. μονο το backspace(delete) που πατησα παρατεταμενα αναβοσβηνε το shift :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...