Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικα με το sars γιατι δε βρηκα κατι στο forum και το εψαξα στο επισημο της Microsoft...ειναι το εξης :

 

When held against the head 0.60 W/kg over 10g 3-SLOT GPRS900+WLAN2450

 

When operated at a separation distance of 1.5 cm from the body 0.55 W/kg over 10g WCDMA900+WLAN2450

 

http://www.microsoft.com/en/mobile/about-us/people-and-planet/emf-health/sar/sar-information/

 

Υγ. ας μπει και στο πρωτο ποστ της παρουσιασης για την ευκολια των νεων ιδιοκτητων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ φίλε μου,αλλά δεν έχω καταλάβει τι πρέπει να κάνω,δεδομένου ότι δε ξέρω και καλά Αγγλικά.Αν μπορείς,πες μου εσύ τι χρειάζεται να κάνω. :)

δες εδώ:

http://www.nokia.com/gr-el/support/product/lumia730-dual-sim/smartguidance/?action=singleTopic&topic=GUID-F20A8244-5364-4E81-893B-37BEBE1434A8-8_10_1

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το update που ειχαμε παρει πριν μερικες μερες ηταν αυτο για το touch.. :worry: Τσεκαρετε στις πληροφοριες του κινητου σας..

 

Latest software release for Microsoft Lumia 535 Dual SIM is Lumia Denim (02055.00000.14511.220xx / 8.10.14226.359)

 

  • Touch screen performance improvements.
  • Cortana, the most personal digital assistant, is now available in more markets.
  • You can easily switch your mobile data connection on or off in the action centre.
  • Install phone updates more easily by scheduling them for a time that works best for you.
  • Stability and performance improvements.
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Το έκανα.

Τελικα το update που ειχαμε παρει πριν μερικες μερες ηταν αυτο για το touch.. :worry: Τσεκαρετε στις πληροφοριες του κινητου σας..

 

Latest software release for Microsoft Lumia 535 Dual SIM is Lumia Denim (02055.00000.14511.220xx / 8.10.14226.359)

 

  • Touch screen performance improvements.
  • Cortana, the most personal digital assistant, is now available in more markets.
  • You can easily switch your mobile data connection on or off in the action centre.
  • Install phone updates more easily by scheduling them for a time that works best for you.
  • Stability and performance improvements.

Έχω ακριβώς αυτά τα νούμερα.Είμαι οκ;

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς τους κατόχους: πόση είναι η διάρκεια της μπαταρίας του, με μέτρια χρήση; Πόσες ώρες με οθόνη ανοιχτή;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω ακριβώς αυτά τα νούμερα.Είμαι οκ;

 

Εισαι "ΟΚ" επειδη εχεις την τελευταια ενημερωση εγκατεστημενη.. Δεν εισαι "ΟΚ" επειδη παροτι την εχεις, το προβλημα με την αφη υπαρχει ακομα..

 

Μια ερώτηση προς τους κατόχους: πόση είναι η διάρκεια της μπαταρίας του, με μέτρια χρήση; Πόσες ώρες με οθόνη ανοιχτή;

 

Βγαζεις ανετα μια μερα με μετρια χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς τους κατόχους: πόση είναι η διάρκεια της μπαταρίας του, με μέτρια χρήση; Πόσες ώρες με οθόνη ανοιχτή;

 

Κρατάει 40 ώρες περίπου με μέτρια χρήση που κάνω εγώ (κάνα μισάωρο ομιλία, καμιά ώρα internet, καμιά 30αρια μηνύματα με viber, skype. συνέχεια ανοιχτά data & wifi & gps, 3 λογαριασμούς email με push ρύθμιση. κ.α.) .

σε περιπτώσεις που είχα χαμηλότερη χρήση έφτασα και 50 ώρες συνεχόμενης λειτουργίας.

 

Σε πλοηγηση 2 ώρες σερί με ημερήσιο φως (το αναφέρω γιατί η οθόνη έχει μεγαλύτερη φωτεινότητα την ημέρα άρα και μεγαλύτερη κατανάλωση) έχασε περίπου 60% (ξεκίνησα και ήταν η μπαταρία στο 71 και όταν έφτασα ήταν στο 12)

 

Στο πόσες ώρες με ανοιχτή οθόνη δεν μπορώ να το προσδιορίσω για να σου απαντήσω.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

το περιμένω την πέμπτη, παραγγελία απο ίντερνετ στο Πλαίσιο. Ελπίζω να μην αντιμετωπίσω καποιο πρόβλημα,το περιμένω πως και πως!!!!!:up::up::up::dance::dance::dance:
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις... ..η χρήση του θα είναι 1/2 ώρα κλήσεις και όλα τα υπόλοιπα σερφαρισμα ίντερνετ με Wi-Fi , οπότε δεν την βγάζει τη μέρα βλέπω.. ...

 

Όπως ενημερώθηκα από την εταιρία που το παρήγγειλα, αύριο θα μου παραδοθεί.... οπότε μετά θα το δοκιμάσω και θα δω στην πράξη πόσο θα μου κρατάει.. ..

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εισαι "ΟΚ" επειδη εχεις την τελευταια ενημερωση εγκατεστημενη.. Δεν εισαι "ΟΚ" επειδη παροτι την εχεις, το προβλημα με την αφη υπαρχει ακομα..

 

Πάντως εγώ δε βλέπω να έχω κάποιο πρόβλημα με την αφή.Το αναφέρω και σε προηγούμενο ποστ.Έχω κάνει 3-4 φορές και το τεστ με τα δάκτυλα και νομίζω ότι είμαι οκ.;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

παιδια διαβασα οτι θα υπαρξει και αλλο update γιατι δεν τα διορθωνει ολα.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

To πηρα και εγω και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες. Ωραιος σχεδιασμος, συμπαθητικη οθονη που αν και 5αρα την δουλευεις ανετα με το ενα χερι, λεπτο παχος, πολυ καλες φωτο με την front camera (την πισω δεν την δοκιμασα ακομα). Γενικα full πακετο σε τιμη σκοτωμα!

 

Προβλημα με το touch δεν παρατηρησα, δοκιμασα pinch to zoom, swipe, γρηγορο γραψιμο στο πληκτρολογιο, ολα κανονικα. Εχει πιο ευαισθητη οθονη απο το 630 και θελει πιο απαλο touch γιατι στην αρχη κανα δυο φορες πατησα λαθος λινκ στον browser.

 

Μου αρεσει που μπορω να διωξω την γραμμη περιηγησης (που στο 630 δεν γινοταν), που μπορω να ανοιξω πολλα tabs στον browser και να μην τα ξαναφορτωνει οπως εκανε το 630 και γενικα τελικα το 1gb ram παιζει τον ρολο του αν και εχει πιο αδυναμο επεξεργαστη.

Link to comment
Share on other sites

To πηρα και εγω και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες. Ωραιος σχεδιασμος, συμπαθητικη οθονη που αν και 5αρα την δουλευεις ανετα με το ενα χερι, λεπτο παχος, πολυ καλες φωτο με την front camera (την πισω δεν την δοκιμασα ακομα). Γενικα full πακετο σε τιμη σκοτωμα!

 

Προβλημα με το touch δεν παρατηρησα, δοκιμασα pinch to zoom, swipe, γρηγορο γραψιμο στο πληκτρολογιο, ολα κανονικα. Εχει πιο ευαισθητη οθονη απο το 630 και θελει πιο απαλο touch γιατι στην αρχη κανα δυο φορες πατησα λαθος λινκ στον browser.

 

Μου αρεσει που μπορω να διωξω την γραμμη περιηγησης (που στο 630 δεν γινοταν), που μπορω να ανοιξω πολλα tabs στον browser και να μην τα ξαναφορτωνει οπως εκανε το 630 και γενικα τελικα το 1gb ram παιζει τον ρολο του αν και εχει πιο αδυναμο επεξεργαστη.

Απο που το πήρες αν επιτρέπεται ?

Εμένα τελικά δεν μου ήρθε απο amazon fr απο λάθος στο ταχυδρομείο . Ακύρωσα την παραγγελία και θα το πάρω απο εδώ , περιμένω όμως την νέα έκδοση λογισμικού να λυθεί το θέμα με το touch απ΄οτι διαβάζω . Το δικό σου ποιά έκδοση έχει ?

Ευχαριστώ και καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Απο που το πήρες αν επιτρέπεται ?

Εμένα τελικά δεν μου ήρθε απο amazon fr απο λάθος στο ταχυδρομείο . Ακύρωσα την παραγγελία και θα το πάρω απο εδώ , περιμένω όμως την νέα έκδοση λογισμικού να λυθεί το θέμα με το touch απ΄οτι διαβάζω . Το δικό σου ποιά έκδοση έχει ?

Ευχαριστώ και καλό βράδυ

 

Απο ενα Νοκια Care στον Βόλο, ειχε ετοιμη την 8.10.14226.359 (3.0.0.0).

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ δε βλέπω να έχω κάποιο πρόβλημα με την αφή.Το αναφέρω και σε προηγούμενο ποστ.Έχω κάνει 3-4 φορές και το τεστ με τα δάκτυλα και νομίζω ότι είμαι οκ.;)

 

Αν ειχες θα το καταλαβαινες και χωρις το τεστ, αρα ειναι μια χαρα το δικο σου! Λοιπον το συμπερασμα που εβγαλα ειναι οτι το προβλημα σε εμενα εγινε χειροτερο μετα την αναβαθμιση που υποτιθεται θα το ελυνε. Ειδικα οταν γραφεις μηνυμα η αφη κανει εντελως τα δικα της. Η οθονη συμπεριφερεται λες και ειναι χαλασμενη καμια σχεση με την ευαισθησια που λενε. Δεν εχω δει καποιο κινητο να αλλαζει συμπεριφορα αναλογα με το τι πιεση θα ασκησεις στην οθονη. Και αυτο το παρατηρεις και στο προγραμματακι: αν πιεσεις το δακτυλο σου βγαζει κυκλακι και εκει που πατας αλλα και σε αλλο σημειο λιγο πιο διπλα επισης.

 

Διαβασα και εγω οτι μαλλον θα βγαλουν και αλλη αναβαθμιση παντως. Η τελευταια μου προσπαθεια θα ειναι να κανω σημερα ενα hard reset καθως μερικοι αναφερουν οτι το προβλημα διορθωθηκε μετα απο ενα reset. Αλλιως θα το παω οπωσδηποτε σε Nokia care, ειναι λες και χρησιμοποιω κινητο με χαλασμενη οθονη!

 

**Μολις εκανα το hard reset και το προβλημα παραμενει**

Edited by bojito
Link to comment
Share on other sites

Σε 2 μέρες, 21 Ιανουαρίου η MS θα ανακοινώσει το νέο λειτουργικό 10.0 το οποίο θα διατεθεί για όλα τα Windows Smartphones οπότε με την αναθάθμιση λειτουργικού συστήματος ίσως να λυθούν τα προβλήματα αφής σε όσους τα αντιμετωπιζουν, γιατί όπως φαίνεται δεν έιναι ΟΛΑ τα τηλέφωνα με πρόβλημα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ανακοινωσει το νεο λειτουργικο που κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι διαθεσιμο μετα το καλοκαιρι... Να περιμενουμε τοσους μηνες με προβληματικη αφη ειναι η λυση? Edited by bojito
Αφαίρεση off-topic σχολιασμών
Link to comment
Share on other sites

Θα ανακοινωσει το νεο λειτουργικο που κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι διαθεσιμο μετα το καλοκαιρι... Να περιμενουμε τοσους μηνες με προβληματικη αφη ειναι η λυση? Και επισης μου αρεσε το ισως.

 

εγώ αν και είμαι από αυτούς που δεν φαίνεται στην καθημερινοτητα θα πάω να ζητήσω επισκευή ή αντικατάσταση,,

θα σου πρωτινό το ίδιο να κάνεις και εσύ.

η αλήθεια ειναι ότι το έχω βολευτεί το τηλέφωνο και θα με χαλάσει να μου το κρατήσουν καμιά εβδομαδα για επισκευή.

 

Άσχετο. Έβαλαν και διαφήμιση στην TV για το τηλεφωνάκι,.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Στο mobile operator αντι για χωρα μου γραφει 000-33, ξερει κανενας τι ειναι αυτο;

 

Ευρώπη. Πωλείται έτσι σε μια ευρεία γεωγραφική περιοχή και όχι μόνο σε μια χώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ευρώπη. Πωλείται έτσι σε μια ευρεία γεωγραφική περιοχή και όχι μόνο σε μια χώρα.

 

Thank you! Τωρα βεβαια ποιας χωρας firmware θα παιρνω στα επομενα updates..

Link to comment
Share on other sites

εγώ αν και είμαι από αυτούς που δεν φαίνεται στην καθημερινοτητα θα πάω να ζητήσω επισκευή ή αντικατάσταση,,

θα σου πρωτινό το ίδιο να κάνεις και εσύ.

 

Εμενα δυστυχως εχει γινει αρκετα ενοχλητικο. Και γω το εχω βολευτει παρα πολυ.. Ευτυχως το restore του τηλεφωνου με το ενσωματομενο backup ειναι ευκολο αν χρειαστει να το αφησω για επισκευη.

 

Οταν εχω νεοτερα θα ενημερωσω και εδω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μου δίνει την αίσθηση ότι έχει σοβαρό πρόβλημα η αφή σε καθημερινή χρήση όπως είπα σπάνια να κάνει τα χαζά του σε κάνα σκρολαρισμα, zoom in-out που κάνω δουλεύει μια χαρά σε φώτο και στο νετ.

Πάντως δεν έχω καταλάβει η 359 έκδοση είναι των dual sim?γιατί εγώ με ss έχω 341 και όσες φορές ψάχνω για update λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση.

Και αν ξέρει κανείς να με βοηθήσει έχω πρόβλημα με το xbox app, δεν μπορώ να συνδεθώ στο xbox live για να κατεβάσω παιχνίδια από το store.

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και αν ξέρει κανείς να με βοηθήσει έχω πρόβλημα με το xbox app, δεν μπορώ να συνδεθώ στο xbox live για να κατεβάσω παιχνίδια από το store.

 

χθές είχε πρόβλημα το xbox live γενικότερα πάντως και κανείς δεν μπορούσε να συνδεθεί

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την οθόνη το θέμα ειναι hardware kαi οχι software.Σε forum ειδα πως το Nokia care Ινδια εκανε αντικατασταση των screens, ενω συσκευες με hardware version 0.5.0.1 (αντι για 3.0.0) που πουληθηκαν στην Γαλλια δεν αντιμετωπιζαν θεμα με το touch ακομα και χωρις το update.

Ναι συμφωνω οτι δεν ειναι τοσο ακραιο προβλημα αλλα ffs ειναι η οθονη και ποιος σου λεει οτι δε θα φτυσει ακομα παραπανω με την χρηση?

Προσωπικα θα το γυρισω στο Πλαισιο μιας και το πηρα χτες και θα συμβουλευα οποιος το εχει παρει απο ελλαδα να κανει το ιδιο γιατι ειναι harware το προβλημα και ΟΧΙ software .

 

Οποιος εχει χρονο και θελει να δει τα παραπανω http://discussions.nokia.com/t5/Software-Updates/New-software-update-for-Lumia-535-amp-Lumia-535-Dual-SIM-rolling/td-p/3025659/page/4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...