Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα ξαναγράψει μερικές μέρες πρίν ότι πήγα να το δοκιμάσω να το πάρω άμεσα,απογοήτευση ξανά που πήγα να το δω σε πλαίσιο πάλι και ήταν με 5.0.0.0 έκδοση hardware.

 

Παιδιά καραμπινάτο πρόβλημα στις οθόνες είναι και δεν νομίζω με updates να γίνει κάτι.Δεν είναι δυνατόν δηλαδή το i9000 μου να έχει τέλεια απόκριση σε όλη την οθόνη μετά από 4 χρόνια λειτουργίας και κάτι καινούριο τεχνολογικά να έχει τόσο άθλια απόκριση και ξεβαμμένα-ξεθωριασμένα χρώματα εν έτη 2015.:(

 

Hardware 5.0.0.0 αποκλειται να ειδες παντως...5.0.0.0 ειδες το update οχι το hardware.Δεν εχει ερθει ακομα ελλαδα τετοια παρτιδα ολες οι συσκευες ειανι 3.0.0. στο hardware kai 5.0.0 αν εχει γινει το update στο firmware.

Edited by jignify
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νεότερα για το πρόβλημα στην οθόνη του κινητού μου.. ....το τοπικό Nokia Care δεν μπορεί να το φτιάξει, αποστέλλεται στην Microsoft στα κεντρικά στην Αθήνα, για έλεγχο.. ....άντε τώρα να περιμένω 10 εργάσιμες... ...

 

Δηλαδή 2 εβδομάδες χωρίς κινητό, ήτοι σε 1 μήνα σύνολο, 2 εβδομάδες το χρησιμοποιώ και 2 εβδομάδες στο σέρβις... ...

 

Κατάντια... ...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Hardware 5.0.0.0 αποκλειται να ειδες παντως...5.0.0.0 ειδες το update οχι το hardware.Δεν εχει ερθει ακομα ελλαδα τετοια παρτιδα ολες οι συσκευες ειανι 3.0.0. στο hardware kai 5.0.0 αν εχει γινει το update στο firmware.

Έχεις δίκιο το τσέκαρα πάλι σε συνάδελφο που το έχει και ετοιμάζεται να το πετάξει στον Κηφισό από τα νεύρα του.:p

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το ρίσκαρα και παράγγειλα ένα. Χρειάζομαι dual sim και το 730 πέφτει ακριβό για μένα δυστυχώς. Φαντάζομαι (και ελπίζω) με τυπική χρήση που του κάνω δε θα έχω πρόβλημα.

Πιο πολύ με προβληματίζει η διαφορά ανάλυσης από το HTC 8x που έχω τώρα παρά το touch (...ελπίζω!).

Link to comment
Share on other sites

http://www.microsoft.com/en-gb/mobile/support/faq/?action=singleTopic&topic=FA144183

Τραγικό πάντως αυτό με τον φορτιστή...μου θυμίζει apple η απάντηση και ξενερωνω

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Νεότερα από τηνυπόθεση (παρακολουθώ το θέμα καθημερινά μιας και δεν αποφασίζω να προχωρήσω σε αγορά - μετά τα τελευταία νέα μάλλον σωστά) http://discussions.nokia.com/t5/Lumia/TouchScreen-Lumia-535/td-p/3021300/page/12 (δείτε τελευταίο post σελίδα 12 μετά από μετάφραση βέβαια)
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο παρέλαβα το κινητό μου από το κατάστημα του Γερμανού. Περιττό να πω ότι μου το έφεραν έτσι όπως τους το έδωσα. Δεν είδα βελτίωση στην αφή με 3 δάχτυλα και πάνω. Μου είπαν ότι του κάναν αναβάθμιση λογιστικού και πως λειτουργεί για καθημερινή χρήση μέχρι 2 δάχτυλα. Επίσης μου είπαν πως αναγκαστικά θα πρέπει να περιμένω για νέο update από την Microsoft για να λυθεί το θέμα τελείως. Οπότε είναι σίγουρο πως είναι software το πρόβλημα με την αφή. Αναμένουμε λοιπόν για το update...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Δεν ξέρω αν αυτό που θα πω ακουστεί χαζό, αλλά από τη στιγμή που το κινητό αυτό θα αναβαθμιστεί δωρεάν στα wp10, ίσως έχει σχεδιαστεί για να λειτουργεί άψογα με αυτά και όχι με τα wp8.1.

Ίσως μιλάμε δηλ. για μια μεταβατική περίοδο μέχρι τα wp10 βγουν κυκλοφορήσουν επίσημα και οι χρήστες μέχρι τότε θα πρέπει να βολευτούν με το λειτουργικό των 8.1.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και πάλι!!! μετά από πάρα πολλά σχόλια που διάβασα αποφάσισα να το ρισκάρω και να το αγοράσω .....:)

αν κατάλαβα καλά είναι θέμα λογισμικού και όχι κινητού , σωστά ?

άντε και ο θεός βοηθός !!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.microsoft.com/en-gb/mobile/support/faq/?action=singleTopic&topic=FA144183

Τραγικό πάντως αυτό με τον φορτιστή...μου θυμίζει apple η απάντηση και ξενερωνω

 

Οντως τραγικο..γιατι το αλλο να ειναι τα δακτυλα 25mm μακρια;;;

 

Νεότερα από τηνυπόθεση (παρακολουθώ το θέμα καθημερινά μιας και δεν αποφασίζω να προχωρήσω σε αγορά - μετά τα τελευταία νέα μάλλον σωστά) http://discussions.nokia.com/t5/Lumia/TouchScreen-Lumia-535/td-p/3021300/page/12 (δείτε τελευταίο post σελίδα 12 μετά από μετάφραση βέβαια)

 

Αυτα ειναι σχετικα καλα νεα, τουλαχιστον μια πρωτη επισημη απαντηση οτι το ψαχνουν το θεμα. Ειναι και "urgent" απο οτι γραφει για τους μηχανικους της MS οποτε λογικα συντομα θα εχουμε νεα.

 

Καλησπέρα σε όλους.

Δεν ξέρω αν αυτό που θα πω ακουστεί χαζό, αλλά από τη στιγμή που το κινητό αυτό θα αναβαθμιστεί δωρεάν στα wp10, ίσως έχει σχεδιαστεί για να λειτουργεί άψογα με αυτά και όχι με τα wp8.1.

Ίσως μιλάμε δηλ. για μια μεταβατική περίοδο μέχρι τα wp10 βγουν κυκλοφορήσουν επίσημα και οι χρήστες μέχρι τότε θα πρέπει να βολευτούν με το λειτουργικό των 8.1.

 

Δεν νομιζω φιλε μου, τα 10αρια επισημα θα ερθουν μετα το καλοκαιρι..μεχρι τοτε τι θα κανουν αυτοι που εχουν θεματα;

Link to comment
Share on other sites

Ίσως (εν μέρει) το πρόβλημα να μοιράζεται (εκτός από την οθόνη και την αφή της) και στην απαιτητικότητα των χρηστών. Οι απλοί χρήστες, απ'όσα διάβασα δεν αντιμετωπίζουν σοβαρά προβλήματα. Οι πιο απαιτητικοί είναι συνηθισμένοι αλλιώς-μερικοί από αυτούς μάλιστα συγκρίνουν το 535 με το προ 2-3-4ετίας κινητό τους που το πλήρωσαν μερικές εκατοντάδες ευρώ. Μακάρι να λύσει τα υπάρχοντα θέματα η MS ώστε σε αυτά τα χρήματα να είναι όλοι ευχαριστημένοι.... γιατί αν είναι οι απαιτητικοί θα είναι και οι απλοί.
Link to comment
Share on other sites

1ον το να θες να κανεις ζοομ και να μην σε παει εκει που περιμενεις δεν ειναι απαιτητικος χρηστης ειναι κοινη λογικη

2ον το προβλημα αποκλειεται να ειναι μονο software γιατι θα το ειχαν και αλλα κινητα της νοκια

3ον Σε καθημερινη χρηση δεν εχει προβλημα στο να απρεις τηλεφωνο κτλπ.Στα sms πιθανον και να υπαρχει ενα μικρο θεμα το οποιο ειναι μικρο τουλαχιστον σε αυτο που ειχα εγω..

 

Προσωπικα πιστευω απο την χρηση που του εκανα οτι ειναι hardware το θεμα που εχει.Να βελτιωθει εν μερη με update μπορει να λυθει δε νομιζω και γιαυτο το επεστρεψα πισω μεσα στο DOA.Στην τελικη ναι ειναι λειτουργικο δε λεω αλλα ποιος μου λεει εμενα οτι μετα το περας καποιων μηνων δε θα χειροτερεψει η κατασταση??Υλικα ειναι και με την χρηση φθινουν,ποσο μαλλον αν εχουν μεντα απ την αρχη..

Link to comment
Share on other sites

αν ηταν μονο θεμα software η ms θα ετρεχε να το φτιαξει γιατι ειναι το πρωτο κινητο που εβγαλε με το λογοτυπο της κ δεν ειναι λιγη η αρνητικη διαφημιση που εχει υποστει απο αυτο

 

περα απο το παραπανω εχει ηδη δωσει ενα fix που δεν εξαλειψε το προβλημα

 

οποιος θελει το κινητο καλα θα κανει να το δοκιμασει σε καποιο μαγαζι, κυριως να δει αν μπορει να γραψει γρηγορα κ με ακριβεια στο πληκτρολογιο

 

εχω την αισθηση οτι σε νορμαλ χρηση ειναι περισσοτερο placebo

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

2ον το προβλημα αποκλειεται να ειναι μονο software γιατι θα το ειχαν και αλλα κινητα της νοκια

3ον Σε καθημερινη χρηση δεν εχει προβλημα στο να απρεις τηλεφωνο κτλπ.Στα sms πιθανον και να υπαρχει ενα μικρο θεμα το οποιο ειναι μικρο τουλαχιστον σε αυτο που ..

Πιθανότατα έχεις δίκιο. Αλλά στο νο2 κράτα επιφύλαξη γιατί όταν λένε software μπορεί να εννοούν και τους drivers οι οποίοι διαφέρουν από τα άλλα νοκια.

By the way ζουμ κάνω μια χαρά..

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι υπαρχουν δυο περιπτωσεις. Η πρωτη ειναι συσκευες που εχουν γενικο προβλημα σημαντικο πχ οταν πληκτρολογουν, ανοιγουν εφαρμογες απο μονες τους κλπ που εχω δει σε μερικα video και εχουν αναφερει παιδια εδω στο forum. H δευτερη ειναι συσκευες που ολα δουλευουν ρολοι εκτος βεβαια απο το multitouch πανω απο 3 δακτυλα που ετσι και αλλιως η πλειοψηφια αν δεν εκανε το τεστ δεν θα το καταλαβαινε. Το συγκεκριμενο με το multitouch ειναι κοινο θεμα σε ολα τα 535.

Το δικο μου ευτυχως δουλευει μια χαρα, ουτε στο γραψιμο ουτε στο pinch to zoom εχω προβλημα ουτε τα παραπανω που ειπα μονο στο multitouch.

 

Επρεπε η MS να το ειχε λυσει χτες ομως ειτε ειναι hardware ειτε software..ειναι κριμα γιατι ειναι πραγματικα πολυ καλη συσκευη στα λεφτα του.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι υπαρχουν δυο περιπτωσεις. Η πρωτη ειναι συσκευες που εχουν γενικο προβλημα σημαντικο πχ οταν πληκτρολογουν, ανοιγουν εφαρμογες απο μονες τους κλπ που εχω δει σε μερικα video και εχουν αναφερει παιδια εδω στο forum. H δευτερη ειναι συσκευες που ολα δουλευουν ρολοι εκτος βεβαια απο το multitouch πανω απο 3 δακτυλα που ετσι και αλλιως η πλειοψηφια αν δεν εκανε το τεστ δεν θα το καταλαβαινε. Το συγκεκριμενο με το multitouch ειναι κοινο θεμα σε ολα τα 535.

Το δικο μου ευτυχως δουλευει μια χαρα, ουτε στο γραψιμο ουτε στο pinch to zoom εχω προβλημα ουτε τα παραπανω που ειπα μονο στο multitouch.

 

Επρεπε η MS να το ειχε λυσει χτες ομως ειτε ειναι hardware ειτε software..ειναι κριμα γιατι ειναι πραγματικα πολυ καλη συσκευη στα λεφτα του.

ακριβός στα ίδια είμαι και εγώ.. συμφωνώ απόλυτα..

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο το πήρα στα χέρια μου και τώρα κάνω τα updates, ρυθμίσεις κτλ κτλ

Δε βλέπω κάποιο πρόβλημα ως τώρα. Αν μείνει έτσι και δεν έχω τίποτα περίεργα (άλλωστε προσωπικά πάνω από 2 δάκτυλα και αυτά για ζουμ κτλ δε χρησιμοποιώ) θα' μαι φουλ ευχαριστημένος.

Επίσης στο multitouch test δε μου τα μπερδεύει όπως στα βιντεάκια στο νετ.

Δηλαδή μέχρι τα 3 κομπλέ, και 4 και 5 μου έχει δείξει. απλώς αν πλησιάσω μερικές φορές τα δάκτυλα, μετά τα 3 κάπως σα να μπερδεύεται. Αυτά.

Edited by AfterForever
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο το πήρα στα χέρια μου και τώρα κάνω τα updates, ρυθμίσεις κτλ κτλ

Δε βλέπω κάποιο πρόβλημα ως τώρα. Αν μείνει έτσι και δεν έχω τίποτα περίεργα (άλλωστε προσωπικά πάνω από 2 δάκτυλα και αυτά για ζουμ κτλ δε χρησιμοποιώ) θα' μαι φουλ ευχαριστημένος.

Επίσης στο multitouch test δε μου τα μπερδεύει όπως στα βιντεάκια στο νετ.

Δηλαδή μέχρι τα 3 κομπλέ, και 4 και 5 μου έχει δείξει. απλώς αν πλησιάσω μερικές φορές τα δάκτυλα, μετά τα 3 κάπως σα να μπερδεύεται. Αυτά.

 

Μια χαρα φιλε, φανταζομαι οταν το ανοιξες τι αγωνια θα ειχες ε; :lol:

Περιμενουμε εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!

 

Μη αντέχοντας άλλο την καθημερινότητα με το Samsung Galaxy Y S5360, στις 24/01 αποφάσισα μετά από προτροπές να αγοράσω το Lumia 535 DS παρότι γνώριζα για τα θέματα που έχει η οθόνη. Ήθελα ένα vfm κινητό και μου φάνηκε η πιο δίκαιη αγορά στα 119 ευρώ. 2 βδομάδες μετά και μπορώ να πω πως η απόκριση της οθόνης με ενοχλεί αρκετά, αφήστε που δεν μπορώ να ξεσυνηθίσω εύκολα από την εμπειρία μου με το swiftkey. Η κατάσταση είναι δραματική όταν προσπαθώ να γράψω αγγλικές λέξεις με το wordflow. Στο Windows Store μπορεί να θέλει 10 με 12 πατήματα για να ανοίξει το "διαβάστε περισσότερα" στις πληροφορίες εφαρμογών. Στο Nextgen Reader θέλει διαβολική ακρίβεια για να αλλάζει αριστερά-δεξιά τα άρθρα και να μην το παίρνει ως πάνω-κάτω σκρολάρισμα. Θα μπορούσα να συνεχίσω αλλά απ' ότι κατάλαβα, οι περισσότεροι κάτοχοι της συσκευής έχουν πάνω κάτω τα ίδια προβλήματα και τις ίδιες εμπειρίες. Το κινητό φοράει Denim. Με το λειτουργικό δεν έχω κάποιο παράπονο, ίσα ίσα είμαι αρκετά ευχαριστημένος και εντυπωσιασμένος και δύσκολα θα επέστρεφα σε Android.

 

Το θέμα είναι τώρα τι κάνω; Μπορώ να το επιστρέψω ως προβληματικό; Να περιμένω για καινούργιο software update; Να κάνω το ******* και να χτυπήσω 2ο χέρι το Lumia 930; :worry:

Edited by impreza_sti
Οφείλουμε να εκφραζόμαστε κόσμια
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο το πήρα στα χέρια μου και τώρα κάνω τα updates, ρυθμίσεις κτλ κτλ

Δε βλέπω κάποιο πρόβλημα ως τώρα. Αν μείνει έτσι και δεν έχω τίποτα περίεργα (άλλωστε προσωπικά πάνω από 2 δάκτυλα και αυτά για ζουμ κτλ δε χρησιμοποιώ) θα' μαι φουλ ευχαριστημένος.

Επίσης στο multitouch test δε μου τα μπερδεύει όπως στα βιντεάκια στο νετ.

Δηλαδή μέχρι τα 3 κομπλέ, και 4 και 5 μου έχει δείξει. απλώς αν πλησιάσω μερικές φορές τα δάκτυλα, μετά τα 3 κάπως σα να μπερδεύεται. Αυτά.

 

Αν επιτρέπεται από ποιό μαγαζί το πήρες? Δηλαδή βάζεις στο multitouch 3 δάχτυλα ταυτόχρονα και είμαι όλα ΟΚ?

 

Σε παρακαλώ μπορείς να βάλεις μια φώτο εδώ με τα Settings > extras + info, να δούμε τι version software hardware κτλ έχεις, να δούμε αν θα ρισκάρουμε κι εμείς αγορά?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

heads up

 

Microsoft is still working to fix Lumia 535 touchscreen issues for some owners

http://www.windowscentral.com/microsoft-still-working-fix-lumia-535-touchscreen-issues-some-owners

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!

 

Μη αντέχοντας άλλο την καθημερινότητα με το Samsung Galaxy Y S5360, στις 24/01 αποφάσισα μετά από προτροπές να αγοράσω το Lumia 535 DS παρότι γνώριζα για τα θέματα που έχει η οθόνη. Ήθελα ένα vfm κινητό και μου φάνηκε η πιο δίκαιη αγορά στα 119 ευρώ. 2 βδομάδες μετά και μπορώ να πω πως η απόκριση της οθόνης με ενοχλεί αρκετά, αφήστε που δεν μπορώ να ξεσυνηθίσω εύκολα από την εμπειρία μου με το swiftkey. Η κατάσταση είναι δραματική όταν προσπαθώ να γράψω αγγλικές λέξεις με το wordflow. Στο Windows Store μπορεί να θέλει 10 με 12 πατήματα για να ανοίξει το "διαβάστε περισσότερα" στις πληροφορίες εφαρμογών. Στο Nextgen Reader θέλει διαβολική ακρίβεια για να αλλάζει αριστερά-δεξιά τα άρθρα και να μην το παίρνει ως πάνω-κάτω σκρολάρισμα. Θα μπορούσα να συνεχίσω αλλά απ' ότι κατάλαβα, οι περισσότεροι κάτοχοι της συσκευής έχουν πάνω κάτω τα ίδια προβλήματα και τις ίδιες εμπειρίες. Το κινητό φοράει Denim. Με το λειτουργικό δεν έχω κάποιο παράπονο, ίσα ίσα είμαι αρκετά ευχαριστημένος και εντυπωσιασμένος και δύσκολα θα επέστρεφα σε Android.

 

Το θέμα είναι τώρα τι κάνω; Μπορώ να το επιστρέψω ως προβληματικό; Να περιμένω για καινούργιο software update; Να κάνω το ******* και να χτυπήσω 2ο χέρι το Lumia 930; :worry:

 

Δοκιμασες ενα hard reset; Ειχα διαβασει οτι σε μερικους λυθηκε ετσι. Αν δεν λυθει θα ελεγα να το επιστρεψεις αν και μπορει να σου δωσουν απο την ιδια παρτιδα παλι. Να ρωτησω το δικο σου το ειχε το update ή το εβαλες οταν ανοιξες το κινητο;

Παντως πλεον επισημα η ΜS το κοιταει το θεμα οποτε κατι θα δωσει..

 

heads up

 

Microsoft is still working to fix Lumia 535 touchscreen issues for some owners

http://www.windowscentral.com/microsoft-still-working-fix-lumia-535-touchscreen-issues-some-owners

 

Good news!

 

Εβγαλα και ενα μικρο βιντεακι (με πολυ χαλια ποιοτητα, τραβηγμενο με το 630 στο ενα χερι) για το πως δουλευει η αφη στο δικο μου..

https://vid.me/PjHR

Link to comment
Share on other sites

χαίρετε ..

μέχρι χθες το πρόβλημα με την αφή στο δικό μου μπορώ να πω ότι ήταν υποφερτό χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

από χθες λοιπόν *******!

 

σκρολάρει μόνο του, πατάει όπου γουστάρει και κάνει κάτι τέτοια τρελά..

 

συγνώμη για το ύφος του μηνύματος αλλά με έχει φτάσει στο αμήν..

είναι πολύ ύποπτο το γεγονός ότι ενώ ήταν γενικά ΟΚ χωρίς να μεσολαβήσει τίποτα άρχισε τα τρελά.

έκανα hard-soft reset αλλά τίποτα..

:mad:

Edited by niotheros
αφαίρεση άσεμων εκφράσεων
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

χαίρετε ..

μέχρι χθες το πρόβλημα με την αφή στο δικό μου μπορώ να πω ότι ήταν υποφερτό χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

από χθες λοιπόν *******!

 

σκρολάρει μόνο του, πατάει όπου γουστάρει και κάνει κάτι τέτοια τρελά..

 

συγνώμη για το ύφος του μηνύματος αλλά με έχει φτάσει στο αμήν..

είναι πολύ ύποπτο το γεγονός ότι ενώ ήταν γενικά ΟΚ χωρίς να μεσολαβήσει τίποτα άρχισε τα τρελά.

έκανα hard-soft reset αλλά τίποτα..

:mad:

 

Μετά από πόσο καιρό άρχισε να σου κάνει τα χαζά;

Edited by niotheros
αφαίρεση άσεμων εκφράσεων παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

 

Πολύ καλά νέα το ότι η Microsoft το ψαχνει το θέμα. Δυστυχώς άφησε να εννοηθεί ότι ίσως είναι και hardware το πρόβλημα και να χρειαστεί να πάμε τα κινητά στο Nokia care. Θα δείξει.

 

Λοιπόν έκανα μια ενδιαφέρουσα ανακάλυψη σήμερα. Να θυμίσω ότι έχω πάει το κινητό στο service και μου άλλαξαν το digitizer χωρις να δω κάποια διαφορά. Τις τελευταίες μέρες έχω τα εξής προβλήματα:

 

  • Το double tap μου δούλευει όποτε θέλει.
  • Η εφαρμογή Gestures επίσης μου δουλεύει όποτε θέλει.

 

Παρατήρησα λοιπόν ότι στο πάνω μέρος της οθόνης το panel απο το digitizer προεξέχει αρκετά σε σχέση με την υπόλοιπη οθόνη. Όταν το πιέζω επανέρχεται στη θέση του αλλά μετά απο λίγο πάλι χάνει την σωστή θέση. Πιέζοντας πάνω αριστερά με τα δάχτυλά μου παρατήρησα ότι όλα δουλεύουν τέλεια: και το double tap και η εφαρμογή Gestures. Επίσης ακόμα και στο multitouch test μου αναγνώρισε 5 δάχτυλα!!! Και στα 3 δαχτυλα η απόκριση ήταν τέλεια!!!

 

Να διευκρινίσω ότι ποτέ δεν είχα καταφέρει να μου αναγνώρισει 5 δάχτυλα πριν απο τη σημερινή μέρα. Αύριο θα ανοίξω το κινητό να δω τι συμβαίνει και δεν πατάει καλά η οθόνη αν και έχω μια υποψία ότι ακόμα και πριν την αντικατάσταση της απο το service προεξείχε λίγο το πάνω μέρος.

 

Πολύ περίεργο το όλο θέμα!!

Edited by bojito
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...