Jump to content

Cubot S200 (παραγγελίες)


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εαν εχει τις ιδιες διαστασεις (οπως φαινεται παραπανω) με το S168 που εχω στα χερια μου,κουβαλιεται και το χειριζεσαι πολυ ανετα!Θα ναι σιγουρα λογω μπαταριας λιγο πιο βαρυ.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 988
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εαν εχει τις ιδιες διαστασεις (οπως φαινεται παραπανω) με το S168 που εχω στα χερια μου,κουβαλιεται και το χειριζεσαι πολυ ανετα!Θα ναι σιγουρα λογω μπαταριας λιγο πιο βαρυ.

 

Αρη τωρα θα εγραφα για εσενα εχεις παραλαβει απο gearbest και εισαι ικανοποιημενος ετσι?

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

στο cubot.net εχουν παραπομπη για αυτο που εδωσα.

 

 

Σωστός !

Πολυ καλη απορια . Αυτοι τα περνουν τα χρηματα αμεσα οποτε αν θελουν το κλεινουν το μαγαζι και δεν προλαβαινεις να κανεις και dipute.

Φαντασουν αυτους που εχουν παρει σε presale πολυ ακριβοτερα κινητα ομως

 

Απο το site του paypal:

General Guidelines.

 

-Disputes can be opened for certain, tangible and physical goods only

-Full item cost has to be covered in one payment

-The buyer can open a dispute within 45 days of the date the payment was made

-If the buyer and the seller cannot reach a mutual agreement, the dispute can be escalated to a claim within 20 days after opening the dispute

-Buyers cannot open several disputes for the same payment

 

Άρα κατά τη γνώμη μου , πριν περάσουν οι 45 μέρες , κάνεις dispute εξηγώντας στο paypal ότι λόγο presale μπορεί να ειναι φυσιολογική η καθυστέρηση. Έτσι θα έχεις μέχρι 20 μέρες περιθώριο να κάνεις το dispute , claim . Έτσι και να το κλείσουν το μαγαζί τους τα χρήματά σου θα τα επιστέψει το paypal.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ http://www.devicespecifications.com/en/comparison/418815a0b έχουμε μια σύγκριση με το cubot s168. Έχει κανείς ξεκαθαρίσει αν το s200 έχει μπροστινή 13 MP και πίσω 8 MP κάμερα? Αλλιώς ίδιες διαστάσεις βλέπω, το s168 απλά λίγο πιο λεπτό. Και τα δύο πολύ καλές επιλογές πάντος.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αγορά του S200 απο gearbest , όπως μπορείτε να δείτε στο νήμα του gearbest ακύρωσε το κουπόνι λόγω προβλημάτων.

 

I am so sorry for the coupon of CUBOT S200. Our system has a bug, now we are fixing it. We have already canceled the coupon. I will give you an explanation as soon as we fixed it.

 

Οπότε λίγο υπομονή για τους ενδιαφερόμενους . Ετσι κι αλλιώς είτε σήμερα γίνει η παραγγελία είτε στις 26 (είναι σε προπαραγγελία το κινητό) δεν νομίζω να έχει μεγάλη σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ http://www.devicespecifications.com/en/comparison/418815a0b έχουμε μια σύγκριση με το cubot s168. Έχει κανείς ξεκαθαρίσει αν το s200 έχει μπροστινή 13 MP και πίσω 8 MP κάμερα? Αλλιώς ίδιες διαστάσεις βλέπω, το s168 απλά λίγο πιο λεπτό. Και τα δύο πολύ καλές επιλογές πάντος.

 

Αν ειναι αυτο το επισημο site της cubot τοτε 5 μπροστα 13 πισω.

Τα περισσοτερα Κινεζικα κανουν interpolation μεσω software για αυτο το λογο πολλες φωτος απο το cubot γραφουν 13 πισω 8 μπροστα .

Μαλλον ειναι 8 και 5 αντιστοιχα

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Αν σας πω τωρα οτι δεν εμπιστευομαι την Gearbest τι θα πειτε? Εχει παραλαβει κανεις? εχω παρει 2 ψιλοπραγματα ειναι νωρις ακομα αλλα μου φαινεται λιγο σαν μαγαζι. Ακομα δεν βγηκε και κανει σχεδο 20$ εκπτωση???

 

Και εμενα πολυ κουφο μου φαινετε ρε παιδια,20$ εκπτωση με το καλημερα και $86 για τηλεφωνο με Ανάλυση οθόνης 1280 Χ 720 και 3300 mAh Μπαταρία και καμερες 8 και 13 mp?

Ειπαμε αλλα δεν νομιζω να εχουν τετοια τρελα περιθωρια κερδους οι Κινεζοι!

Tελευταια φορα που βρηκα τιμη κελεπουρι μου τα εφαγε τα λεφτα ο Κινεζος και καλα να'ναι το paypal που ξελασπωσε!

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι αυτο το επισημο site της cubot τοτε 5 μπροστα 13 πισω.

Τα περισσοτερα Κινεζικα κανουν interpolation μεσω software για αυτο το λογο πολλες φωτος απο το cubot γραφουν 13 πισω 8 μπροστα .

Μαλλον ειναι 8 και 5 αντιστοιχα

ναι ειναι 8 & 5 και με interpolation 13 & 8 αντιστοιχα

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα πολυ κουφο μου φαινετε ρε παιδια,20$ εκπτωση με το καλημερα και $86 για τηλεφωνο με Ανάλυση οθόνης 1280 Χ 720 και 3300 mAh Μπαταρία και καμερες 8 και 13 mp?

Ειπαμε αλλα δεν νομιζω να εχουν τετοια τρελα περιθωρια κερδους οι Κινεζοι!

Tελευταια φορα που βρηκα τιμη κελεπουρι μου τα εφαγε τα λεφτα ο Κινεζος και καλα να'ναι το paypal που ξελασπωσε!

 

Οπως εγραψα και σε αλλο νημα 4 παραλαβες εχω.Landvo L200,THL T6s,Cubot S168 και μια συσκευασια με 3 ανταπτορες για SIM κοστους 0.10$ ηρθαν κανονικα.

Εχουν παραλαβει και θα παραλαβουν συντομα και αλλοι.

Τα κουπονια τους ειναι εξωπραγματικα ενω και το συστημα ποντων τους ειναι απιστευτο.Εχοντας 5 αγορες συνολικης αξιας 400$ περιπου εχω ηδη ποντους εκπτωσης 12$ οταν στο Panda θες πανω απο 1000$ για 10$ εκπτωση.

Μεχρι στιγμης το σαιτ φαινεται απολυτα αξιοπιστο.

Και για την συσκευη,ειχα επιφυλαξεις και φοβομουν οτι θα ειναι πολυ πιο χοντρη απο το S168 αλλα αφου οπως φαινεται ειναι σχεδον ιδια,μαλλον θα την παρω για βασικη συσκευη.Οι διαστασεις του S168 ειναι βολικοτατες.

Μενει να δουμε τι θα γινει με το κουπονι.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι αναμεσα στο s200 kai sto s308 και επειδη ειμαι αρκετα ασχετος η γνωμη σασ θα με βοηθουσε πολυ ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι αναμεσα στο s200 kai sto s308 και επειδη ειμαι αρκετα ασχετος η γνωμη σασ θα με βοηθουσε πολυ ευχαριστω

Αναλογως τι θες.

Το ενα εχει μεγαλη μπαταρια και το αλλο 2g ram

Για εμενα σημαντικοτερο ειναι η μπαταρια και η τιμη οποτε σιγουρα θα επαιρνα το 200

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Πηγαμε να το παραγγειλουμε με φιλο και το κουπονι εκανε φτερα,μαλον λαθος πρεπει να'ταν και το μαζεψαν .
Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα πεζει κατι με την διαθεσιμοτιτα?και με την αξιοπιστια των site?επειδη ψηθικα για το s200 να πρωχορισω στην αγορα?αν ναι απο ποιο πρωτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα πεζει κατι με την διαθεσιμοτιτα?και με την αξιοπιστια των site?επειδη ψηθικα για το s200 να πρωχορισω στην αγορα?αν ναι απο ποιο πρωτεινετε?

 

Διαθεσιμότητα δεν υπάρχει σε κανένα μαγαζί γιατί το τηλέφωνο δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη. Από ότι κατάλαβα ειναι διαθέσιμο προς παράδοση στα καταστήματα από 25/11/14 και μετά.

Θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο να δούμε τι παίζει με τα κουπόνια.

Εγώ το έχω παραγγείλει απο Gearbest και μέχρι στιγμής έχω μια πολύ καλή επικοινωνία μαζί τους.

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_114077.html

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως δώσει το κουπονι το GB -20$(+ αυτό για το s168),τοτε μιλάμε για μεγαλο μπασιμο του μαγαζιού στα πιο φθηνά και αξιόπιστα(με επιφύλαξη αυτό)μαγαζιά απο Κινα!
Link to comment
Share on other sites

Με σχεδόν ίδια χαρακτηριστικά και τιμή έχει βγει και το elephone g5 http://www.devicespecifications.com/en/comparison/950c15549

Σαν εταιρεία σε σχέση με το cubot τι λέει;;

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω σε χθεσινη επικοινωνια μου μαζι τους μου ειπε οτι με κουπονι η τιμη παει στα 97.Αρα συμπερασμα δικο μου οτι μαζεψανε το εικοσαρικο κ θα το δωσουν με δεκαρικο.Φυσικα δεν εκανα παραγγελια κ θα περιμενω να δω τι θα γινει.Πιστευω να ξεκαθαρισει δευτερα τριτη
Link to comment
Share on other sites

ειναι προφανες οτι εκαναν πατατα. Οποιος προλαβε προλαβε. Εγω οχι παντως
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Οπως επίσης είναι προφανές οτι μιλάμε για ΜΗ δοκιμασμένο τηλέφωνο...

Μπορεί στα χαρτιά να φαίνεται εξαιρετικό αλλα αν δεν το δοκιμάσει κάποιος, ολοι οι ενδιαφερόμενοι (εμου συμπεριλαμβανομένου) παίρνουμε ένα ψιλο-ρίσκο...

ΕΠίσης, είναι ΣΕ ΟΛΑ τα κινεζομάγαζα σε PRE-ORDER, με πιθανή ημερομηνία έναρξης πωλήσεων 26-30 Νοεμβρίου, βάλτε και 2-3 processing, πάμε για παραλαβή μέσα στις (δικές μας) γιορτές, με ότι αυτό συνεπάγεται σε καθυστέρηση...

Πάντως, αν το gearbest δώσει ένα κουπόνι >$10 (με τελική τιμή κοντά στα $95, είναι πολύ καλή προσφορά.-

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόλαβα και το ‘τσίμπησα‘ με το κουπόνι των -$20 . Από αύριο θα υπάρχει νέο κουπόνι αγνώστου έκπτωσης.

Βάση χαρακτηριστικών ειναι ένα πολύ VFM κινητό αλλά σίγουρα εμείς που θα τα πάρουμε πρώτοι θα έχουμε το ρίσκο να ανακαλύψουμε τυχών bugs των πρώτων παρτίδων.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Με σχεδόν ίδια χαρακτηριστικά και τιμή έχει βγει και το elephone g5 http://www.devicespecifications.com/en/comparison/950c15549

Σαν εταιρεία σε σχέση με το cubot τι λέει;;

 

Πριν συγκρινεις τις εταιριες συγκρινε τα τηλεφωνα.

Μεγαλυτερη οθονη και πολυ χειροτερη μπαταρια.το elephone διαγραφεται

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα στο Gearbest.Δινει σε καθε εγγραφη νεου μελους στο mail κουπονι-α αξιας 50 δολλαριων.ξερει κανεις λεπτομερειες?Λογικα θα ειναι κουπονια των 5-10 δολλαριων για καθε αγορα, σωστα?
Link to comment
Share on other sites

με το efox σαν σιτε τι παιζει?ειναι αξιοπιστο?

Γιατί ρωτάς στο νήμα ενός τηλεφώνου και όχι στου καταστήματος?

Efox-shop.com: το μεγαλύτερο κατάστημα Κινέζικων προιόντων !

 

ή καλύτερα

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...