Jump to content

The O.C. (Fox)


menelia
 Κοινοποίηση

Πως σας φαίνεται η σειρά;  

288 members have voted

  1. 1. Πως σας φαίνεται η σειρά;

    • Τέλεια
      104
    • Καλή
      70
    • Βαρετή/Δε βλέπεται
      59
    • Δεν την έχω παρακολουθήσει ποτέ
      55


Recommended Posts

Νομίζω είναι Berkley, αλλά δεν είμαι σίγουρος...

Όσο για τη σειρά, όσο έχει επιτυχία θα συνεχίζεται. Ακριβώς όπως είχε γίνει και με το Dawson's Creek, το οποίο τελικά όχι μόνο συνεχίστηκε όταν οι ήρωες πήγαν κολλέγιο, αλλά και αφού αποφοίτησαν...

 

Σωστά! Και το ίδιο έγινε και με το Beverly Hills! Πιστεύω ότι το ίδιο θα συμβεί και με το Ο.C. Θα συνεχιστεί και θα τα καταφέρει. Πάντως, ελπίζω να συνεχιστεί για αρκετά χρόνια ακόμα! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη τωρα που κυκλοφορησε ο 2ος κυκλος σε DVD ειναι απίθανο να παιχτει ο 2ος κύκλος της σειρας στο STAR?

Ασφαλώς όχι.

Δεν θα αλλάξει κάτι στα σχέδια του σταθμού από τη διάθεση του 2ου κύκλου της σειράς σε DVD.

Link to comment
Share on other sites

Απορώ και πως το έβγαλαν τόσο γρήγορα σε DVD τον 2ο κύκλο με ελληνικούς. Τον Αύγουστο βγήκε το Region 2 χωρίς ελληνικούς. :p Πρώτη φορά το βλέπω αυτο να πω την αλήθεια... και μάλιστα απο την Audio Visual.:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά, τελικά είχατε δίκιο. Ούτε εδώ έχουν το πρώτο δισκάκι της δεύτερης σεζόν. Έκανα λάθος, νόμιζα ότι το είχαν. Τελικά λείπει από παντού; ΓΙατί; Παίζεται κάτι με την Audio Visual;

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η σειρά απευθύνεται κυρίως στο αντρικό κοινό πιστεύω :cool: . Οι κοπέλες που παίζουν είναι η μία καλύτερη από την άλλη. Ακόμη και οι γυναίκες της σειράς είναι απίστευτες. :!:

 

Και που να δείτε την κοπέλα της Μαρίσσα στο δεύτερο κύκλο. :blink: :w00t:

 

Ναι κάλα ακούτε : κοπέλα της Μαρίσσα . Δεν πίστευα τα μάτια μου όταν τις είδα ξαφνικά να φιλιούνται! :X :w00t:

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

XM THN ΑΛΕΧ ΛΕΣ ,ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΩΜΑΛΗ Η ΜΑΡΙΣΑ ΟΛΑ ΑΥΤΗ ΤΑ ΕΧΕΙ

 

 

ΠΑΝΤΩΣ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΓΟΡΙΑ ΤΟΣΟ

ΜΑ ΓΙΑ ΕΦΗΒΟΥΣ ΓΕΝΙΚΑ:happy:

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη η Μαρίσα, δεν είναι η Mischa Burton; Τι γίνεται, αλλάζει "προτιμήσεις";

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη η Μαρίσα, δεν είναι η Mischa Burton; Τι γίνεται, αλλάζει "προτιμήσεις";

οπως καθε καλο Αμερικανικο Κοριτσι πρεπει να δοκιμασει τα "παντα" ;)

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η σειρά απευθύνεται κυρίως στο αντρικό κοινό πιστεύω :cool: . Οι κοπέλες που παίζουν είναι η μία καλύτερη από την άλλη. Ακόμη και οι γυναίκες της σειράς είναι απίστευτες. :!:

 

 

Και που να δείτε την κοπέλα της Μαρίσσα στο δεύτερο κύκλο. :blink: :w00t:

 

Ναι κάλα ακούτε : κοπέλα της Μαρίσσα . Δεν πίστευα τα μάτια μου όταν τις είδα ξαφνικά να φιλιούνται! :X :w00t:

 

spoiler tags please... α και

η "φάση" της Marissa κρατάει μόλις 2-3 επισόδεια... μετά τα επισόδεια γίνονται γαμάτα !

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ερώτηση προς τους "τακτικούς" της σειράς:

 

Απο τότε που αρχίσατε να παρακολουθήτε τη σειρά δεν άλλαξε έστω και λίγο η μουσική που ακούτε? Πχ εγώ γνώρισα πολλά συγκροτήματα εξαιτίας αυτής της σειράς (Rooney, Modest Mouse κτλ) και άρχισα να ακούω περισσότερη μουσική γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

στανταρ οι προτιμησεις μου στη μουσικη διευρυνθηκαν απο τοτε που αρχισα να βλεπω το O.C. αλλά και το One Tree Hill και το Scrubs τα οποια επισης εχουν πολυ καλα σαουντρακ.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση που θα κάνω είναι και αυτή μουσικής φύσεως, αλλά απευθύνεται στους "σκληροπυρηνικούς" φίλους της σειράς. Πρόσεξα στο Διαδίκτυο μια έκδοση του Fix You των Coldplay, η οποία ονομαζόταν OC Version. Τώρα δεν ξέρω αν είναι άσχετο με το σειρά, αλλά αν είναι σχετικό μήπως μπορεί αν μου πει κάποιος ποιά η διαφορά του από την κανονική έκδοση; Ψιλοπακέτο η ερώτηση το ξέρω, αλλά με έφαγε η απορία...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει την OC Version του τραγουδιού για να σου απαντήσω VeCο, sorry.

Πάντως, εγώ άλλο θέλω να σας ρωτήσω. Το ξαναρώτησα βέβαια, αλλά σήμερα πήγα στο videoclub να ρωτήσω για το πρώτο δισκάκι της δεύτερης σεζόν που ακόμα τους λείπει και μου απάντησαν κάτι εξοφρενικό! "Δεν κυκλοφόρησε καν", λέει!

Μα πως είναι δυνατόν να κυκλοφώρησε όλη η υπόλοιπη σεζόν και να μην κυκλοφόρησε μόνο το πρώτο δισκάκι; Εκεί που μένετε εσείς οι υπόλοιποι έφεραν το πρώτο δισκάκι της δεύτερης σεζόν ή όχι; Please απαντήστε μου γιατί θα τρελαθώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει την OC Version του τραγουδιού για να σου απαντήσω VeCο, sorry.

Πάντως, εγώ άλλο θέλω να σας ρωτήσω. Το ξαναρώτησα βέβαια, αλλά σήμερα πήγα στο videoclub να ρωτήσω για το πρώτο δισκάκι της δεύτερης σεζόν που ακόμα τους λείπει και μου απάντησαν κάτι εξοφρενικό! "Δεν κυκλοφόρησε καν", λέει!

Μα πως είναι δυνατόν να κυκλοφώρησε όλη η υπόλοιπη σεζόν και να μην κυκλοφόρησε μόνο το πρώτο δισκάκι; Εκεί που μένετε εσείς οι υπόλοιποι έφεραν το πρώτο δισκάκι της δεύτερης σεζόν ή όχι; Please απαντήστε μου γιατί θα τρελαθώ!

 

Δεν πειράζει, dont worry :)

Μιά γρήγορη ματιά που είχα ρίξει στο fnac πριν φύγω για Κύπρο, είχε όλα τα δισκάκια. Δεν υπάρχει περίπτωση να κυκλοφόρησαν τα υπόλοιπα και να μην βγήκε το πρώτο. Απλά δεν ήξεραν τι έλεγαν, ή προσπαθούσαν να ρίξουν το φταίξιμο αλλού.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση που θα κάνω είναι και αυτή μουσικής φύσεως, αλλά απευθύνεται στους "σκληροπυρηνικούς" φίλους της σειράς. Πρόσεξα στο Διαδίκτυο μια έκδοση του Fix You των Coldplay, η οποία ονομαζόταν OC Version. Τώρα δεν ξέρω αν είναι άσχετο με το σειρά, αλλά αν είναι σχετικό μήπως μπορεί αν μου πει κάποιος ποιά η διαφορά του από την κανονική έκδοση; Ψιλοπακέτο η ερώτηση το ξέρω, αλλά με έφαγε η απορία...

 

Κοίτα αν και δεν έχω δει στο επεισόδιο που έπαιξε το κομμάτι,παρακολουθώ τα Ο.C tracklists.Το κομμάτι που έχω σαν OC Version είναι αυτό που θα βρεις σαν Under the Tracks:

 

 

there is a place it has a face and he was walking out the door

his mother said she was ashamed cause he had no place to go

he was afraid and i was fine he wanted peace of mind

 

3 times turn and you go and you go

you are free you are free its a long way home and what have we done

was it wrong was it wrong was it me can't you see its a long way home

 

there is a snake he will awake and he will get you off the floor

you'll start to shake your friends will sweat, you are high you will forget

she is afraid cause you are dieing but you have got your peace of mind

 

3 times turn and you go and you go

you are free you are free its a long way home and what have we done

was it wrong was it wrong was it me can't you see its a long way home

 

i wont make your dreams come true its on you got to change your lonely ways to make it through

 

you found a place in outerspace and you don't hurt anymore

your loving hand has slipped away and there is nothing left to say

and we were born of yellow sand there is no plan there is no end

 

3 times turn and you go and you go

you are free you are free its a long way home and all night long i was wrong i was wrong it was me can't you see its a long way home

 

it took a million lives to see her smile don't touch its to much afraid of love afraid you might get hurt don't give up don't get stuck right before you can go back.

 

Όπως και να έχει είναι ένα κομμάτι με πολύ θετική αύρα (ε?!) και αξίζει να το βρείς.

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν και δεν έχω δει στο επεισόδιο που έπαιξε το κομμάτι,παρακολουθώ τα Ο.C tracklists.Το κομμάτι που έχω σαν OC Version είναι αυτό που θα βρεις σαν Under the Tracks.......................................................................Όπως και να έχει είναι ένα κομμάτι με πολύ θετική αύρα (ε?!) και αξίζει να το βρείς.

 

1000 thanks. :)

Θα το ψάξω και θα το ακούσω.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει, dont worry :)

Μιά γρήγορη ματιά που είχα ρίξει στο fnac πριν φύγω για Κύπρο, είχε όλα τα δισκάκια. Δεν υπάρχει περίπτωση να κυκλοφόρησαν τα υπόλοιπα και να μην βγήκε το πρώτο. Απλά δεν ήξεραν τι έλεγαν, ή προσπαθούσαν να ρίξουν το φταίξιμο αλλού.

 

Kai gw ayto pistevo. Pigainan na riksoun allou to fteximo! Thanks!

Apla rotaw giati kai o Billiavl kai allos enas eixan anaferei oti lipei to proto diskaki stin perioxi tous kai lew mipos trexei kati...

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Kai gw ayto pistevo. Pigainan na riksoun allou to fteximo! Thanks!

Apla rotaw giati kai o Billiavl kai allos enas eixan anaferei oti lipei to proto diskaki stin perioxi tous kai lew mipos trexei kati...

 

Μπα, απλά φαίνεται πουλάει περισσότερο το πρώτο δισκάκι από τα υπόλοιπα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Kai gw ayto pistevo. Pigainan na riksoun allou to fteximo! Thanks!

Apla rotaw giati kai o Billiavl kai allos enas eixan anaferei oti lipei to proto diskaki stin perioxi tous kai lew mipos trexei kati...

Μπα, απλά φαίνεται πουλάει περισσότερο το πρώτο δισκάκι από τα υπόλοιπα...

 

Δεν είναι ότι πουλάει το δισκάκι. Εμένα το Seven δεν το έχει καν το δισκάκι ! Μου είπαν ότι δεν τους το έστειλαν καθόλου !

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι πουλάει το δισκάκι. Εμένα το Seven δεν το έχει καν το δισκάκι ! Μου είπαν ότι δεν τους το έστειλαν καθόλου !

 

Στο fnac πάντως, είχε 4-5 από τα υπόλοιπα και μόνο δύο από το πρώτο. Γι' αυτό φαντάστηκα ότι ήταν πιο ευπώλητο. Μπορεί να είναι κι έτσι όπως λέτε...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

@VeCo:Για δες αυτό http://my-chart-on-line2.blogspot.com/ .Εκεί αναφέρεται το Under the Tracks ως κομμάτι των Creeper Lagoon.Μπέρδεμα.ε?

 

By the way,πιστεύω ότι αυτό το blog είναι πραγματικά στην σωστή πλευρά των O.C Mixes,ψάξτε το λίγο

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους τους fun του τηλεοπτικού σήριαλ The O.C..

Αυτό που θα ήθελα σας παρακαλώ εάν έχει κάποιος την καλοσύνη ας μου στείλει σε prv που μπορώ να βρώ τον 3ο κύκλο της αγαπημένης αυτής σειράς.

- Υπάρχουν υπότιτλοι για τον τρίτο κύκλο ? (Αγγλικοί ή Ελληνικοί).

- Μέχρι ποιό επεισόδιο έχει φτάσει η σειρά ?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους! Επιτέλους, το Seven έφερε το πρώτο δισκάκι της 2ης σεζόν!:D Καιρός ήταν...

 

Μην ξεχνάτε από σήμερα ξεκινούν τα καινούργια επισόδεια της 3ης σεζόν στην Αμερική! Εχώ διαβάσει spoilers κι ένα θα σας πω:

Η μικρή Κούπερ, η αδερφή της Μαρίσα, επιστρέφει με άγριες διαθέσεις...:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...