Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Duos


ASTERIOS11416
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γίνεται να μας δώσει κάποιος ένα link από dropbox για την ROM; Δεν γίνεται να κατέβουν 1.8GB με 15Kbps. Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 377
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν γίνεται να μας δώσει κάποιος ένα link από dropbox για την ROM; Δεν γίνεται να κατέβουν 1.8GB με 15Kbps. Σας ευχαριστώ.

 

Κάνε μια προσπαθεί Και από εδώ....είναι η ίδια τον και ίδια διαδικασία....

http://live.samsung-updates.com/details/47896/Galaxy_Note_4_Duos_China/TD-LTE/SM-N9100/TGY/N9100ZHU1BOF2.html

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια προσπαθεί Και από εδώ....είναι η ίδια τον και ίδια διαδικασία....

http://live.samsung-updates.com/details/47896/Galaxy_Note_4_Duos_China/TD-LTE/SM-N9100/TGY/N9100ZHU1BOF2.html

 

Στο post 164 σου αναφέρω το ίδιο ακριβώς link, επειδή δεν το έβρισκα από Sammobile. Ευχαριστώ πάντως, μετά από κανα 5ωρο κατέβηκε. Περιμένω να επιστρέψουν τα χρήματα στην κάρτα για να παραγγείλω Ν9100 μάλλον από το κατάστημα που είπες λίγο πιο πίσω. Ίδια τιμή ακριβώς με τον Meri, στα 407€. Από Πολωνία που κοίταξα για να πάρω και ευρωπαϊκή εγγύηση, η τιμή είναι ακόμα ψηλά, στα 573€, και από Amazon ακόμα πιο ψηλά.

Link to comment
Share on other sites

Στο post 164 σου αναφέρω το ίδιο ακριβώς link, επειδή δεν το έβρισκα από Sammobile. Ευχαριστώ πάντως, μετά από κανα 5ωρο κατέβηκε. Περιμένω να επιστρέψουν τα χρήματα στην κάρτα για να παραγγείλω Ν9100 μάλλον από το κατάστημα που είπες λίγο πιο πίσω. Ίδια τιμή ακριβώς με τον Meri, στα 407€. Από Πολωνία που κοίταξα για να πάρω και ευρωπαϊκή εγγύηση, η τιμή είναι ακόμα ψηλά, στα 573€, και από Amazon ακόμα πιο ψηλά.

 

Για Πολωνία βάλε ένα λινκ να δω που εψαξες να κοιτάξω κάτι διαφορετικό για μένα...ευχαριστώ...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Για Πολωνία βάλε ένα λινκ να δω που εψαξες να κοιτάξω κάτι διαφορετικό για μένα...ευχαριστώ...

 

http://www.bludiode.com/galaxy-note-4-n910-duo-16gb-lte-black

Δεν το λες και φθηνό μαγαζί. Πρέπει να είναι αντίστοιχος Κωτσόβολος, Πλαίσιο, Public κλπ, τιμές επίσημου αντιπροσώπου Πολωνίας δηλαδή, άρα κλασσικές ευρωπαϊκές τιμές. Γιατί δεν είναι μόνο το Note 4 ακριβό, όλα είναι. S6 edge+ dual το έχει 828€, Note 5 στα 707€. Για online shop δηλαδή είναι ακριβό. 1 zloty = 0.236€

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, βλέπω σε διάφορα βίντεο στο YouTube ότι το Note 4 έχει καλύτερη Οθόνη σε κάποια σημεία από αυτήν του Note 5. . Δεν υποτίθεται φοράνε ίδιες οθόνες;

 

Έχει δοκιμάσει κανένας το παρακάτω ;

 

http://forum.xda-developers.com/note-4/themes-apps/s-pen-aircommand-note-5-note-4-t3190728

Edited by hackertom
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το επερνα άνετα από εδώ

m.aliexpress.com/item/32404560069.html

Έχει καλές κριτικές και PayPal....στέλνει και με Singapore post...Και μάλιστα σε μια κριτική γραφή ότι δεν έχει μέσα φορτιστή quick charge αλλά τον απλό όπως και τις ανταλλακτικες μύτες του s pen...Δηλαδή έτσι ακριβώς όπως μου είχε έρθει και εμένα...άσε που το alixpres ειναι πολύ πιο άμεσο και υπέρ του αγοραστή στις αποζημιώσεις....Καλή περίπτωση....αλλά μηννπατε σε πιο φτηνά...τα είδα δεν έχουν καλές κριτικές και βαθμολογία....ούτος συ άλλος από όπου και να το πάρεις είναι και λίγο joker....

 

H επιλογή για PayPal που βρίσκεται? Από όσο γνωρίζω το Aliexpress δε δέχεται PayPal, μου ξεφεύγει κάτι? Σκέφτομαι να το παραγγείλω και το ψάχνω.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

H επιλογή για PayPal που βρίσκεται? Από όσο γνωρίζω το Aliexpress δε δέχεται PayPal, μου ξεφεύγει κάτι? Σκέφτομαι να το παραγγείλω και το ψάχνω.

Δεν εχει paypall εχει την alipay που θα γραφτεις και αν κατι παει στραβα λειτουργει σαν το ebay....αλλα είναι πιο φιλικο στον πελατη......εχω παρει πολλα τηλεφωνα από aliexpres ευτυχος χωρις καποιο πρόβλημα....τωρα αν το τηλεφωνο εχει καποιο θεμα λειτουργιας τοτε εκει απευθυνεσαι στον πωλητη που το πηρες (όπως θα εκανες και στο minideal-vickmall κτλ)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε εντύπωση που υπάρχει ένα σχόλιο για απουσία fast charger, μυτών S Pen και εργαλείου αφαίρεσης, και το ίδιο είχες πει και εσύ. Τον ρώτησα, και μου είπε ότι το κινητό δεν είναι καινούργιο, είναι refurbished. Και αναφέρει κιόλας ότι η συσκευασία έχει μόνο συσκευή, μπαταρία, φορτιστή, τίποτα άλλο, ούτε ακουστικά.

Με ψιλοχάλασε λιγάκι, γιατί το κρύβει ότι είναι refurbished, μάλλον για αυτό έχει τόσο χαμηλές τιμές σε σχέση με τους άλλους. Τουλάχιστον, μου το εξήγησαν χωρίς κολλήματα όταν ρώτησα, μου εξήγησαν επίσης ότι είναι λογικό να λείπουν ενδεχομένως κάποια εξαρτήματα, αν και σε μένα δεν φαίνεται λογικό. Τεσπα, 35 μέρες λέει κάνει να στείλει Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..με ψηνει τρελα αυτη η αγορα http://www.aliexpress.com/item/100-Original-Samsung-Galaxy-Note-4-3G-RAM-16G-32G-ROM-N910U-N910H-16MP-Camera-Android/32308177433.html?spm=2114.01020208.3.18.MG6Rs8&ws_ab_test=searchweb201556_2_71_72_73_74_75,searchweb201527_4,searchweb201560_9 και dhl μονο με 6 ευρω!! ξερω να βαζω roms θα με παιδεψει λιγο αλλα πιστευω οτι αξιζει..λεει retail box..τι εννοει? οτι δεν θα ερθει στο μαμα κουτι? παρακαλω τα φωτα σας..εναλλακτικα link για πιο ασφαλη η" καλυτερη αγορα καλοδεχουμενη..ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

Retail σημαίνει λιανική, που εγώ το καταλαβαίνω ότι θα πρέπει να είναι στο κουτί του. Αν πρόσεξες όμως στις λεπτομέρειες, λέει refurbished. Δηλαδή, ανοιγμένο, χρησιμοποιημένο, και σταλμένο πάλι στο εργοστάσιο για επισκευή, διόρθωση, κλπ. και ξανά σε κουτί για πούλημα. Και αφού λέει refurbished, κανονικά πρέπει να είναι στο μαμά κουτί. Αν δεν έχεις θέμα με το refurbished, προχώρα το.

Χθες το βράδυ πήγα να το παραγγείλω από aliexpress και να πληρώσω μέσω alipay, και δεν μου δέχτηκε την κάρτα λόγω προβλήματος λέει της τράπεζας. Πήγα στην τράπεζα (eurobank) να ρωτήσω, και μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό, λόγω των capital controls, και ότι από καμία τράπεζα δεν θα εgκριθεί η πληρωμή. Ενώ από merimobiles μέσω paypal, πριν μια βδομάδα, και για ελαφρώς μεγαλύτερο ποσό, η πληρωμή πέρασε κανονικά με την ίδια ακριβώς κάρτα . Ότι να'ναι... Δοκίμασε και πες μας.

 

Προσωπικά εγκατέλειψα την προσπάθεια, λόγω όλων αυτών των προβλημάτων (δεν βρήκα πουθενά καινούργιο, σε όλα λείπουν εξαρτήματα, όπως και του tsiglas, τεράστιοι χρόνοι παράδοσης, αδυναμία παραγγελίας λόγω capitals), και για μια συσκευή υποδεέστερη του N910, που θα πρέπει να ρουτάρεις και να φλασάρεις για να έχεις ελληνικό S Pen, και δεν ξέρεις ποτέ αν θα πάρει αναβάθμιση. Παράγγειλα το Ν910F και με 100€ παραπάνω έχω υποστήριξη, ευρωπαϊκή εγγύηση, και το κεφάλι μου ήσυχο. Τελικά μη εισαγόμενα στην Ελλάδα κινητά, είναι τεράστιος μπελάς.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..με ψηνει τρελα αυτη η αγορα http://www.aliexpress.com/item/100-Original-Samsung-Galaxy-Note-4-3G-RAM-16G-32G-ROM-N910U-N910H-16MP-Camera-Android/32308177433.html?spm=2114.01020208.3.18.MG6Rs8&ws_ab_test=searchweb201556_2_71_72_73_74_75,searchweb201527_4,searchweb201560_9 και dhl μονο με 6 ευρω!! ξερω να βαζω roms θα με παιδεψει λιγο αλλα πιστευω οτι αξιζει..λεει retail box..τι εννοει? οτι δεν θα ερθει στο μαμα κουτι? παρακαλω τα φωτα σας..εναλλακτικα link για πιο ασφαλη η" καλυτερη αγορα καλοδεχουμενη..ευχαριστω:)

 

dhl = τελωνείο φίλε

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
είδα ότι το πουλάνε σε ελληνικό μαγαζί και λέω να δώσω το note 4c για να πάρω δικαρτο. τι γνώμη έχετε?
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

είδα ότι το πουλάνε σε ελληνικό μαγαζί και λέω να δώσω το note 4c για να πάρω δικαρτο. τι γνώμη έχετε?

Θα χάσεις 16 GB μνήμης + Κάποιους αισθητήρες για να κερδίσεις μία κάρτα 2G.

Εάν την χρειάζεσαι περισσότερο από τα άλλα να την πάρεις φίλε. . Το έχει σε καλή τιμή σχετικά από όσο είδα. .

Link to comment
Share on other sites

Θα χάσεις 16 GB μνήμης + Κάποιους αισθητήρες για να κερδίσεις μία κάρτα 2G.

Εάν την χρειάζεσαι περισσότερο από τα άλλα να την πάρεις φίλε. . Το έχει σε καλή τιμή σχετικά από όσο είδα. .

Ποιους αισθητήρες εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

είδα ότι το πουλάνε σε ελληνικό μαγαζί και λέω να δώσω το note 4c για να πάρω δικαρτο. τι γνώμη έχετε?

 

Σε πιο μαγαζί ρε παιδιά το βρήκατε κ Πόσο;

Link to comment
Share on other sites

Σε πιο μαγαζί ρε παιδιά το βρήκατε κ Πόσο;

 

Πριν 3 εβδομάδες το έψαχνα, και πουθενά στην Ελλάδα.. Έφαγα πόρτες από PayPal λόγω capital controls, και τώρα το φέρανε...

 

http://www.bestmobile.gr/all-products/samsung-galaxy-note-4-duos-sm-n9100-white/ στα 480€.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 εβδομάδες το έψαχνα, και πουθενά στην Ελλάδα.. Έφαγα πόρτες από PayPal λόγω capital controls, και τώρα το φέρανε...

 

http://www.bestmobile.gr/all-products/samsung-galaxy-note-4-duos-sm-n9100-white/ στα 480€.

δεν το φέρανε.πρεπει να πληρώσεις προκαταβολήκα και θα στο φέρουν σε 4 έως 10 εργάσιμες μέρες.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

δεν το φέρανε.πρεπει να πληρώσεις προκαταβολήκα και θα στο φέρουν σε 4 έως 10 εργάσιμες μέρες.

 

Πώς είναι δυνατόν να δίνουν 2 χρόνια εγγύηση στο κινητό αφού δεν προορίζεται για την αγορά της ευρώπης;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Duos

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...