Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Duos


ASTERIOS11416
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες να ρωτήσω το duos έχει εγγύηση καταστήματος γιατί από οτι φαντάζομαι εγγύηση αντιπροσωπίας δεν έχει μιας και δεν προορίζεται για Ευρώπη. Τελικά τι ισχύει για εσάς που το αγοράσατε; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 377
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγγυηση στην Ευρωπη οχι.Μονο στην Κινα .

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω το duos έχει εγγύηση καταστήματος γιατί από οτι φαντάζομαι εγγύηση αντιπροσωπίας δεν έχει μιας και δεν προορίζεται για Ευρώπη. Τελικά τι ισχύει για εσάς που το αγοράσατε; Ευχαριστώ

 

Εγω που το πήρα απο το Merimobile ιντερνετικο καταστημα στην Κινα εχω 1 χρονο εγγύηση στην Κινα και μονο....θα πρεπει να το στείλω πισω στο μαγαζι αυτοι να το στείλουν στην Κινεζική αντιπροσωπία και ξανα μανα πισω...δηλαδη καμια 50αρια μερες πανω κατω....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγω που το πήρα απο το Merimobile ιντερνετικο καταστημα στην Κινα εχω 1 χρονο εγγύηση στην Κινα και μονο....θα πρεπει να το στείλω πισω στο μαγαζι αυτοι να το στείλουν στην Κινεζική αντιπροσωπία και ξανα μανα πισω...δηλαδη καμια 50αρια μερες πανω κατω....

Και το κοστολόγιο έχει η αποστολή;; με ενδιαφέρει πάρα πολύ το δικαρτο αλλά και η εγγύηση παίζει ένα ρόλο σημαντικό

Link to comment
Share on other sites

Και το κοστολόγιο έχει η αποστολή;; με ενδιαφέρει πάρα πολύ το δικαρτο αλλά και η εγγύηση παίζει ένα ρόλο σημαντικό

 

Αν δεν κανω λαθος απο 6 εως 15 ευρω κοστίζει με τα ΕΛΤΑ να το στείλεις πισω....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

έχουμε και λέμε εγγυημένα κατάφερα και εβαλα twrp recovery στο dualακι μας...

γράφω τον τροπο

 

1. κατεβάζουμε το αρχείο από δω

https://drive.google.com/file/d/0Bwji-xRy_sMkQmxQM1R3eG9zOTA/view

ειναι καπου 113 mb. (από κει μέσα θα χρειαστούμε αργότερα το recovery.img ΜΟΝΟ)

 

2. Το κάνουμε extract όπου θέλουμε στον υπολογιστή (σε έναν φάκελο) με winzip ή ακόμα καλύτερα με 7zip

 

3. παράλληλα κατεβάζουμε το ODIN3 v3.10.6

 

4. προσοχή τώρα- επειδή θέλουμε το recovery να γίνει αρχείο tar (tape of archives) χρειαζόμαστε το ανάλογο εργαλείο οπότε επειδή εικάζω ότι οι περισσότεροι ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΝΟΥΞΑΚΗΔΕΣ (να μπαίνουμε σε command line και τα σχετικά) κατεβάζουμε το 7zip.

 

5. Αφού κατεβάσουμε το 7zip (υπάρχει παντού και είναι δωρεάν) δεξί κλικ στο αρχείο recovery.img που έχει δημιουργηθεί - επιλέγουμε την 7η επιλογή από το 7zip "προσθήκη σε συμπιεσμένο αρχείο"- εκεί ουσιαστικά θα πάμε να δημιουργήσουμε το αρχείο tar για να το "δει" και να το διαβάσει το odin

 

6.Ανοίγει ένας φάκελος στο πρώτο tab "Συμπίεση στην μορφή:" επιλέγουμε tar (ολα τα άλλα τα αφηνουμε ως έχουν)

 

7. Κλείνουμε το κινητό και το ανοίγουμε σε download mode (συνδυασμός vol.down+home+power). Βγαίνει το γνωστό ΘΑΥΜΑΣΤΙΚΟ πατάμε volume up για να συνεχίσουμε.

 

8. Ανοιγουμε το odin με δεξι κλικ "ως διαχειριστές" στον υπολογιστή μας

 

9. Στο tab AP φορτώνουμε το recovery.tar

 

10. πατάμε οκ και voila έχουμε το αρχείο revovery.tar

 

Λογικά θα μας βγάλει PASS. Κλείνουμε το κινητό και το ανοίγουμε μέσω recovery (Volume up+home button+power) ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΤΟΥ TWRP RECOVERY στα αγγλικά

 

Εάν ανακαλύψω και xposed για το δικό μας θα το ποστάρω πως γίνεται

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι

custom rom για το dualaki mas

pre-rooted

 

εδώ από chainfire και οδηγίες- λίγο κακογραμμένες εκτιμώ

http://forum.xda-developers.com/note-4/snapdragon-dev/2015-7-16b-rom-n9100-r1-0-odin-tar-t3158714

 

link εδώ

https://mega.co.nz/#!B1N1DK5J!sWeWxyBJKfrINn0ulOA0dRS0Ue9lmX-zya7QX_7L0oc

 

οταν τελειώσετε μπορείτε να αφαιρέσετε ότι bloatware ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ ακόμη και το sfinder

 

δυστυχώς εγκαθιστά το TWRP Recovery se καντονέζικα οπότε ακολουθείτε πάλι το παραπάνω post μου για να μπει στα αγγλικά

 

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ clean install me wipe data kai calvik cache

 

θα δοκιμάσω και τα xposed settings και framework αργότερα

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Πες μας λιγα λογια οταν θα εχεις μια εικόνα απο την συμπεριφορά της ρομ και της μπαταρία...

Και κατι πολυ βασικο στις ρυθμίσεις των sms μπας και υπαρχει το μενου input mode ωστε να στέλνουμε 160 χαρακτηρες με την επιλογη gsm alphabet?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ακόμα εικόνα επειδή απο βλακεία δικη μου, απεγκατέστησα τα google play services και εκανα αμαν να βρω lite gaps να τα ξαναβάλω

 

αύριο εντυπώσεις

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ακόμα εικόνα επειδή απο βλακεία δικη μου, απεγκατέστησα τα google play services και εκανα αμαν να βρω lite gaps να τα ξαναβάλω

 

αύριο εντυπώσεις

 

Τουλάχιστον πες μας για τα sms αν εχουν το μενου που αναφέρω παραπάνω......

Και αύριο περιμένουμε με ανυπομονησία....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

εκ πρωτης οχι δεν το βλέπω σαν υπομενου στα settings και στα sms texts πουθενα

 

θα συνεχίσω να πειραματιστώ και άλλο καθώς είναι deoxded η συγκεκριμένη rom και θα σας πω

 

πρώτη παρατήρηση από 15-100% σε 18 λεπτά με ταχυφορτιστή

Edited by mylogic_x
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

έχουμε και λέμε

1. Λίγο πιο γρήγορο το νετάρισμα της κάμερας ακόμα και με το HDR πάνω

2. Καλύτερη διαχείριση μνήμης (δεν ξεπερνά ποτέ το 60%)

3. Αφαιρείς ότι bloatware δεν γουστάρεις. Και λέμε ολα, μέχρι και την μπάρα του sfinder

4. Το xposed framework δεν έχει πολλα για νοτε 4. Θα ψαξω και άλλο για εφαρμογές- αλλά μου φαίνεται τζαμπα ο κόπος.

5. πας περίπατο πολυ εύκολα το magazine / briefing απ την αρχική οθόνη.

6. Δεν υπάρχει καμία αναμονή χρόνου στην διαχείριση κλήσεων της duall sim. Αντιθέτως ενεργοποιείται απ την αρχή η αναμονή και στις 2 σιμ, έτσι ώστε όταν σε παίρνουν να ακούγεται κλήση από μέσα από την άλλη σιμ

 

Γενικά αυτό που κερδίζεις είναι ότι το κινητο γίνεται full customized με τα ελάχιστα δυνατά gapps όπως το 910F

 

Βέβαια δεν φτάνει τα επίπεδα της CM12 αλλά είναι οκ και σταθερό.

 

ειτε το φλασάρετε με cwm παρά με twrp, εγώ τα κατάφερα και με την twrp παρ ότι λένε οτι παρουσιάζει κολλήματα.

Αυτά

κάντε ερωτήσεις να βρούμε και άλλες διαφορές

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος, αν ξέρει, σας παρακαλώ??

Θέλω να αγοράσω το δίκαρτο ΝΟΤΕ 5 ξέρετε ποιό είναι κατάλληλο και από που μπορώ να το αγοράσω με χαμηλή τιμή??

Σας ευχαριστώ και συγνώμη που ρωτάω κάτι άσχετο εδώ αλλά δεν υπάρχει πουθενά αλλού πληροφορία στο Myphone! ϊσως με σας βγάλω κάποια άκρη!

Είναι το τηλ. που θέλω!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή από εδώ ειχα παρει το Νοτε 4 dual sim....δεν ξερω για την τιμη αν σου κανει αλλα εγω παλι από εδώ θα επερνα το Note 5 dual sim.....

http://merimobiles.com/samsung-galaxy-note-5-dual-sim-n9200-4g-lte-32gb-sim.htm

Θα υπολογιζεις ένα plus 14δολαρια Singapore post και 5 δολαρια η ασφαλεια δεματος που θα σου πουν να πληρωσεις λογω πολύ ακριβου τηλεφωνου.....οποτε περιπου 918 δολαρια συνολο....

Επισης στην αρχη θα σου πουν να το στειλουν με Ems αλλα θα τους εξηγισεις ότι η Ems περναει τελωνιο οποτε δεν θες και ότι θες ΜΟΝΟ με Singapore post

H εκδοση αυτή εχει παντου Ελληνικα και 4g-3g κανονικα για Ελλαδα.....αν και γενικος η Samsung δεν βλεπω να υποστοιριζει την μπαντα FDD-LTE: 800 που θα ξεκινησει σε λιγο καιρο να λειτουργει στην Ελλαδα(παραλληλα με τις παλιότερες υποθετο FDD-LTE: B1(2100)/B3(1800)/B7(2600)MHz)

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε. ¨ησουν κατατοπιστικότατος! Αυτό με την μπάντα 800 το είδα και στο Honor 7..... το μπελά μου μέσα!
Link to comment
Share on other sites

Ενας από τους λογους που πλεον είμαι κατοχος του LG G4 dual sim....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έμαθα για την έκδοση pro και σταμάτησα! Αυτή η τεχνολογία! Μόλις πεις ότι βρήκα το καλύτερο τηλ. αμέσως το μετανιώνεις! Και πάλι ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Ενας από τους λογους που πλεον είμαι κατοχος του LG G4 dual sim....

 

φιλε μου στο gsmarena που ειδα τις μπαντες δεν βλεπω πουθενα την 800 ομως

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου στο gsmarena που ειδα τις μπαντες δεν βλεπω πουθενα την 800 ομως

 

Υποστηρίζει όλες της μπάντας που υπάρχουν γενικός σε FDD LTE από 700 έως και 2600 ....και δεν το λέω Έτσι το έχω δει μέσα στην συσκευή αλλά και στο κουτί εκεί που έχει τα imei....

Έχω εκνευριστεί απίστευτα γιατί τράβηξα φωτογραφία να σας δείξω τις μπάντες Την μικρινα 8 φορές Μέχρι και 90kb σε jpeg Αλλά τιποτα δεν μου την δέχεται σαν συνημενω....μόλις έχασα 40 λεπτά από το χρόνο μου για το τίποτα.....

Αν κάτι κάνω λάθος ή συμβαίνει με τον λογαριασμό μου ας με ενημερώσει κάποιος από τους διαχειριστές.....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει όλες της μπάντας που υπάρχουν γενικός....και δεν το λέω Έτσι το έχω δει μέσα στην συσκευή αλλά και στο κουτί εκεί που έχει τα imei....

Έχω εκνευριστεί απίστευτα γιατί τράβηξα φωτογραφία να σας δείξω τις μπάντες Την μικρινα 8 φορές Μέχρι και 90kb σε jpeg Αλλά τιποτα δεν μου την δέχεται σαν συνημενω....μόλις έχασα 40 λεπτά από το χρόνο μου για το τίποτα.....

Αν κάτι κάνω λάθος ή συμβαίνει με τον λογαριασμό μου ας με ενημερώσει κάποιος από τους διαχειριστές.....

Λόγω κάποιων έκτακτων εργασιών συντήρησης πρόκειται για ένα προσωρινό περιορισμό σε κάποια νήματα του φόρουμ ο οποίος μελλοντικά θα αλλάξει.

 

Μέχρι τότε λοιπόν μπορείτε για τη δική σας ευκολία να ανεβάζετε τις φωτογραφίες σας σε κάποιον upload provider και να βάζετε εδώ τους συνδέσμους!

 

Μέχρι τότε παρακαλούμε για την υπομονή σας και σας ευχαριστούμε για τη κατανόηση σας. :-)

Link to comment
Share on other sites

Λόγω κάποιων έκτακτων εργασιών συντήρησης πρόκειται για ένα προσωρινό περιορισμό σε κάποια νήματα του φόρουμ ο οποίος μελλοντικά θα αλλάξει.

 

Μέχρι τότε λοιπόν μπορείτε για τη δική σας ευκολία να ανεβάζετε τις φωτογραφίες σας σε κάποιον upload provider και να βάζετε εδώ τους συνδέσμους!

 

Μέχρι τότε παρακαλούμε για την υπομονή σας και σας ευχαριστούμε για τη κατανόηση σας. :-)

 

Να γιατί είμαστε στο καλύτερο πορταλ-φόρουμ ever....ή άμεση απάντηση σου με κάνει πολύ χαρούμενο.....

 

Και ένα λινκ με τα σχεδον σωστά χαρακτηριστικά του LG g4 Και τέλος εδώ γιατί είμαστε εκτός θέματος....http://www.devicespecifications.com/en/model/52f833d1

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει όλες της μπάντας που υπάρχουν γενικός σε FDD LTE από 700 έως και 2600 ....και δεν το λέω Έτσι το έχω δει μέσα στην συσκευή αλλά και στο κουτί εκεί που έχει τα imei....

Έχω εκνευριστεί απίστευτα γιατί τράβηξα φωτογραφία να σας δείξω τις μπάντες Την μικρινα 8 φορές Μέχρι και 90kb σε jpeg Αλλά τιποτα δεν μου την δέχεται σαν συνημενω....μόλις έχασα 40 λεπτά από το χρόνο μου για το τίποτα.....

Αν κάτι κάνω λάθος ή συμβαίνει με τον λογαριασμό μου ας με ενημερώσει κάποιος από τους διαχειριστές.....

 

οκ έχεις δίκιο φίλε μου εδω σε αυτο που ανάρτησες τα γραφει ποιο αναλυτικά πολύ καλό

Link to comment
Share on other sites

Εχει και αλλος θεμαμε την καμερα?ειναι θολη μολις παταω να ανοιξει για καποια δευτεροπλεπτα.το ιδιο θεμα εχει και ενς φιλος που εχει το ιδιο.ειναι θεμα λογισμικου!το εχει και αλλος?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Εχει και αλλος θεμαμε την καμερα?ειναι θολη μολις παταω να ανοιξει για καποια δευτεροπλεπτα.το ιδιο θεμα εχει και ενς φιλος που εχει το ιδιο.ειναι θεμα λογισμικου!το εχει και αλλος?

 

Τουλάχιστον εγώ με την Hong Kong 5.0.1 Δεν το είχα ποτέ......αλλά ποτέ όμως....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον εγώ με την Hong Kong 5.0.1 Δεν το είχα ποτέ......αλλά ποτέ όμως....

 

Και γω hong kong εχω και ο φιλος μου!αργει λιγο να καθαρισει

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Duos

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...