Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την νέα αναβάθμιση των 69mb δεν λειτουργεί η εφαρμογή του τηλεκοντρόλ (peel smart remote), μήπως πρέπει να την διαγράψω και να την εγκαταστήσω πάλι???
[sIGPIC][/sIGPIC]KOZO
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά την νέα αναβάθμιση των 69mb δεν λειτουργεί η εφαρμογή του τηλεκοντρόλ (peel smart remote), μήπως πρέπει να την διαγράψω και να την εγκαταστήσω πάλι???

 

Αν και δεν χρησιμοποιώ την συγκεκριμένη εφαρμογή δοκίμασες εκκαθάριση δεδομένων;Αρκετές εφαρμογές τρώνε διάφορα σκαλώματα κατά καιρούς και συνήθως με μία εκκαθάριση στρώνουν…

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

την εγκατέστησα πάλι από το store και λειτουργεί κανονικά, τώρα έχω δύο ίδιες εφαρμογές που η μια λειτουργεί και η άλλη όχι, ωραία πράγματα:lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]KOZO
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου είναι αδύνατο να διαβάσω 400 σελίδες ... είμαι κάτοχος note 3 εδώ και δύο χρόνια ..και σκέφτομαι να πάω στο note 4 και έχω δίλημμα σε ποιο από τα δύο να καταλήξω στο 4πυρηνο η 8 πυρήνο. .θα μπορούσε κάποιος να μου πει διάφορες που υπερτερεί και που υστερεί το καθένα ??? Αν δεν κάνω λάθος το 8 πυρήνο δεν έχει 4G + και είναι λίγο ποιο δαπανηρο σε μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου είναι αδύνατο να διαβάσω 400 σελίδες ... είμαι κάτοχος note 3 εδώ και δύο χρόνια ..και σκέφτομαι να πάω στο note 4 και έχω δίλημμα σε ποιο από τα δύο να καταλήξω στο 4πυρηνο η 8 πυρήνο. .θα μπορούσε κάποιος να μου πει διάφορες που υπερτερεί και που υστερεί το καθένα ??? Αν δεν κάνω λάθος το 8 πυρήνο δεν έχει 4G + και είναι λίγο ποιο δαπανηρο σε μπαταρία

 

ναι το C δεν εχει 4G+ αλλα τι το θες εδω καλα καλα 3G δεν πιανουμε οι περισσοτεροι στην Ελλαδα! για την μπαταρια ειναι στα ιδια επιπεδα δεν υπαρχει καποιο καλυτερο!

εδω το VS http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404919

εδω η μπαταρια http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403130

 

εγω το C εχω ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε ολα!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ι επιλογη ειναι σιγουρα δικι σου. Εγω ειμαι απολιτα εφχαριστιμενος με το c χωρης κανενα προβλημα φυσικα
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο παθαινω με το Ουγγρικο (αν και δεν νομιζω να παιζει ρόλο) και γω οπως σου περιεγραψα πιο πριν. Μολις πεσει κατω απο 20%. Μαλλον ειμαστε οι μονοι...

Έκανες την τελευταια αναβαθμιση των 69mb ;

 

Την έκανα αλλά πάλι τα ίδια...πάντως μια μέρα που απενεργοποιησα το 4g και είχα μονο 3g δεν μου το έκανε...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ζητήσω μια χαζή χάρη. Παρακαλώ πολύ ένας κάτοχος του Note 4 (με προέλευση Ουγγαρίας) να στείλει μια φωτογραφία του φορτιστή απο την πλευρά που γράφει τα χαρακτηριστικά του. Υπάρχει λόγος :)

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα αλλά πάλι τα ίδια...πάντως μια μέρα που απενεργοποιησα το 4g και είχα μονο 3g δεν μου το έκανε...

 

Και μενα τα ιδια...μια φορα μαλιστα εχασα το σημα και στα 40% της μπαταριας. Με 3g ουτε σε μενα κανει τιποτα αρα ειναι θεμα του 4g. Σκεφτεσαι καθολου το service?

Link to comment
Share on other sites

Και μενα τα ιδια...μια φορα μαλιστα εχασα το σημα και στα 40% της μπαταριας. Με 3g ουτε σε μενα κανει τιποτα αρα ειναι θεμα του 4g. Σκεφτεσαι καθολου το service?

 

Όχι φίλε δεν νομίζω να βγάλουμε άκρη...απο ποια περιοχή είσαι? Μήπως είναι θέμα περιοχής

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε δεν νομίζω να βγάλουμε άκρη...απο ποια περιοχή είσαι? Μήπως είναι θέμα περιοχής

 

Θεσσαλονικη Χαριλαου. Παντως δεν εχει καμια λογικη να συμβαινει αυτο. Οταν σου συμβαινει κανεις κατι; εισαι σε wifi ταυτοχρονα και κατεβαζει-ανεβαζει δεδομενα;

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικη Χαριλαου. Παντως δεν εχει καμια λογικη να συμβαινει αυτο. Οταν σου συμβαινει κανεις κατι; εισαι σε wifi ταυτοχρονα και κατεβαζει-ανεβαζει δεδομενα;

 

το wifi σχεδον παντα ανοιχτο,οταν μου το κανει η κανω επανεκκίνηση η το βαζε σε λειτουργια πτησης το ξαναβγαζω αμεσως και οκ....αλλα ειναι πολυ σπαστικο...λες να δοκιαμασουμε καμια αλλη καρτα σιμ ? πχ απο vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω γενικοτερα οπως ειχα αναφερει εχω πολυ κακο σημα με το συγκεκριμενο τηλεφωνο..

Ειμαι σε Cosmote Whats Up και γενικοτερα παρατηρω ειδικα στο θεμα των δεδομενων μου βγαζει αρκετες φορες Ε η κοβεται στο ακυρο.. και αυτο που λετε με που κοβεται και πρεπει να κανω restart μου το κανει... επισης η καμερα μου δεν εστιαζει σωστα στην αρχη και πρεπει να το κουνησω λιγο για να εστιασει..

Σκεφτομαι σοβαρα να το παω στο service εδω στην Θεσσαλονικη αλλα το φοβαμαι λιγο και δεν ξερω τι να κανω..

(Ειναι ουγγαρικο μοντελο με ευρωπαικη εγγυηση..)

Edited by Hraklis943
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω γενικοτερα οπως ειχα αναφερει εχω πολυ κακο σημα με το συγκεκριμενο τηλεφωνο..

Ειμαι σε Cosmote Whats Up και γενικοτερα παρατηρο ειδικα στο θεμα των δεδομενων μου βγαζει αρκετες φορες Ε η κοβεται στο ακυρο.. και αυτο που λετε με που κοβεται και πρεπει να κανω restart μου το κανει... επισης η καμερα μου δεν εστιαζει σωστα στην αρχη και πρεπει να το κουνησω λιγο για να εστιασει..

Σκεφτομαι σοβαρα να το παω στο service εδω στην Θεσσαλονικη αλλα το φοβαμαι λιγο και δεν ξερω τι να κανω..

(Ειναι ουγγαρικο μοντελο με ευρωπαικη εγγυηση..)

 

Φιλε και εγω ουγγαρικο εχω,δεν εχω θεμα με τα δεδομενα , το μονο θεμα που εχω ειναι μετα την αναβαθμιση σε 5.1.1 με βγαζει μερικες φορες εκτος συνδεσης ... ολα τα αλλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε και εγω ουγγαρικο εχω,δεν εχω θεμα με τα δεδομενα , το μονο θεμα που εχω ειναι μετα την αναβαθμιση σε 5.1.1 με βγαζει μερικες φορες εκτος συνδεσης ... ολα τα αλλα οκ

 

Οχι εγω γενικα.. καλα βεβαια μπορει να ειναι και η Cosmote δεν ξερω... αλλα και παλι πολυ κακο σημα.. και δεν ξερω αμα θα βγαλω ακρη με το service..

Link to comment
Share on other sites

Οχι εγω γενικα.. καλα βεβαια μπορει να ειναι και η Cosmote δεν ξερω... αλλα και παλι πολυ κακο σημα.. και δεν ξερω αμα θα βγαλω ακρη με το service..

 

δεν νομιζω....να το ξερεις....δοκιμασε αλλη εταιρεια

Link to comment
Share on other sites

εγω απο την αρχη το ιδιο σημα εχω με ολες τις εδκδοσεις! στην κληση μονο κοβεται το 4G ή θα γυρισει σε H η καθολου και θα ξανα επανελθει μετα την κληση! ειναι καθαρα θεμα παροχου και περιοχης νομιζω! δεν βγαινει ακρη
Link to comment
Share on other sites

στην κληση μονο κοβεται το 4G ή θα γυρισει σε H η καθολου και θα ξανα επανελθει μετα την κληση!

To 4G ή LTE στην χώρα μας δεν υποστηρίζει κλήσεις ομιλίαs, μόνο δεδομένα. Και αυτό ισχύει και για τους τρεις παρόχους. Οπότε όταν είσαι σε 4G και δεχτείς κλήση το σήμα μεταπίπτει σε 3g ή 2g για όση ώρα μιλήσεις και μετά ξαναγυρνά αυτόματα σε 4G. Έτσι λειτουργούν και τα τρία δίκτυα, δεν είναι θέμα τηλεφώνου.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάρει ένα ηχείο bleutooth JBL το Flip2 Και μετά από 10 λεπτά μουσικής από την κάρτα sd αποσυνδέεται. Το δοκίμασα με το tablet μου και δουλευει μια χαρά. τι λέτε να φταίει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάρει ένα ηχείο bleutooth JBL το Flip2 Και μετά από 10 λεπτά μουσικής από την κάρτα sd αποσυνδέεται. Το δοκίμασα με το tablet μου και δουλευει μια χαρά. τι λέτε να φταίει

 

Βρες κάποιο γνωστό σου που έχει το N910F και δοκίμασε το bluetooth σου φίλε μου. Νομίζω ότι τέτοιου είδους προβλήματα έχει μόνο το C.

 

Είχα και γω το C για 2 μήνες και άλλαξα και πήρα το F. Διαπίστωσα ότι κολλήματα, που έχουν σχέση με το σήμα (της Cosmote που έχω), την συνδεσιμότητα σε 3G, 4G, τις συνδέσεις bluetooth και Wifi, υπάρχουν μόνο στο C. Με το F όλα δουλεύουν ρολόι!

Μπορεί το C να είναι πιο γρήγορο στα benchmark, αλλά το F είναι πολύ ανώτερο σε θέματα δικτύων. (συγγνώμη αν αυτό το κομμάτι ξεφεύγει από το θέμα!)

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα ότι κολλήματα, που έχουν σχέση με το σήμα (της Cosmote που έχω), την συνδεσιμότητα σε 3G, 4G, τις συνδέσεις bluetooth και Wifi, υπάρχουν μόνο στο C. Με το F όλα δουλεύουν ρολόι!

Μπορεί το C να είναι πιο γρήγορο στα benchmark, αλλά το F είναι πολύ ανώτερο σε θέματα δικτύων. (συγγνώμη αν αυτό το κομμάτι ξεφεύγει από το θέμα!)

 

Eννοειται πως δε θελω να αμφισβητησω την εμπειρια που ειχες, αλλα προσωπικα δεν εχω κανενα απο τα προβληματα που αναφερεις :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ζητήσω μια χαζή χάρη. Παρακαλώ πολύ ένας κάτοχος του Note 4 (με προέλευση Ουγγαρίας) να στείλει μια φωτογραφία του φορτιστή απο την πλευρά που γράφει τα χαρακτηριστικά του. Υπάρχει λόγος :)

 

Ο φορτιστης ειναι ιδιος δεν εχει να κανει αν ειναι απο Ουγγαρια η απο Βουλγαρια. Αν τωρα σε περιπτωση που σου καηκε, υπαρχει γνησιος στο skroutz με 20 ευρω, και εγω αυτον εχω παρει.

Edited by Ippotas
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως όταν με πάρουν τηλέφωνο κόβεται τελείως το ίντερνετ ότι και να έχω 4G 3G H+. Οπότε αν θέλω να δω μια πληροφορία Online δεν μπορώ
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρωί πρωί μου έκανε ένα update ξέρει κανένας τι ακριβώς ήταν ?

 

Me too... :blink:

Sony XPERIA Neo V, Samsung Ativ S,

Nokia Lumia 830 Nokia Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...