Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω ένα πολύ σπαστικό πρόβλημα,αυτό με την επικάλυψη οθόνης και τις εφαρμογές,έκανα επαναφορά προτιμήσεων και δεν μπορώ ούτε στο instagram ούτε στο shazam να δώσω δικαιώματα...γνωριζεις κανείς τι να κάνω να δώσω δικαιώματα σε όλα και να ησυχάσω αυτό την βλακεία αυτή;

 

Σε αλλά νέα πηρα μπαταρία από το eshop γνήσια με κουτάκι Samsung και ημερομηνία παραγωγής 2017/12/12 δεν το πίστευα όταν το είδα.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tη βοήθειά σας φίλοι μου, αγόρασα από ebay γερμανίας λευκό Note 4 sm-n910c παραγωγής 11-11-2014 με μαμίσια rom ρουμανίας 6.0.1 με όλα τα τελευταία updates.

To πρόβλημα του κινητού είναι το υπερβολικό battery drain. To κινητό ήρθε με τρείς μπαταρίες, οι δύο γνήσιες samsung παραγωγής 29.4.2016, η τρίτη anker αγορασμένη το περασμένο καλοκαίρι. Και με τις τρείς συμβαίνει το εξής παράδοξο, 58% κατανάλωση σε 12 ώρες με το κινητό σε power saving και flight mode χωρίς sim και sd κάρτα, σε ultra saving mode 28% σε 9 ώρες. Του έχω περάσει την τελευταία erobot καθώς και downgrade σε 5.1.1 lollipop με τα ίδια αποτελέσματα.

Να σημειώσω ότι αυτή η κατανάλωση 4%-5% ανά ώρα συμβαίνει και κατά τη φυσιολογική λειτουργία του κινητού οπότε αν προσθέσουμε και την φυσιολογική του κατανάλωση φτάνουμε σε screen on time περίπου 3 ώρες.

Έχει κανείς καμία ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

Edited by ioannisman2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πολύ σπαστικό πρόβλημα,αυτό με την επικάλυψη οθόνης και τις εφαρμογές,έκανα επαναφορά προτιμήσεων και δεν μπορώ ούτε στο instagram ούτε στο shazam να δώσω δικαιώματα...γνωριζεις κανείς τι να κάνω να δώσω δικαιώματα σε όλα και να ησυχάσω αυτό την βλακεία αυτή;

 

Σε αλλά νέα πηρα μπαταρία από το eshop γνήσια με κουτάκι Samsung και ημερομηνία παραγωγής 2017/12/12 δεν το πίστευα όταν το είδα.

install Button unlocker από playstore

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

install Button unlocker από playstore

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να κάηκε του παιδιου και εμενα το ιδιο μετα το καλοκαιρι τελος.......το ειχα παει στην samsung και μου ειχε πει οτι δουλευει ως υπέρυθρη αλλα δεν κανει τιποτα οποτε μαλον ειναι θεμα λογισμικού ισως ειναι και απο την ιδια χωρα τα update δεν γινεται να συμβαίνει σε ολους το ιδιο.

το μονο που μπορεις να κανεις αν δεν βαριεσε ειναι να το ρουταρεις και να βαλεις την αρχικη ρομ πιστεύω και ειμαι 100% τα σιγουρος οτι θα παίζει.Αλλα ακομα και αν το ξαναπερασεις και παλι δεν παιζει απο εκει και περα διαλεγεις αν θα παραμηνεις με ρομ μια πριν το καλοκαιρι αλλα μετα να μην παιζουν ισως αλλα πραγματα.

 

Εμένα είχε καεί 2 φορές το module μέσα στο πρώτο εξάμηνο :) Ήταν ελαττωματικά και γι αυτό τα αφαίρεσαν και στα επόμενα μοντέλα.

 

Αν θέλεις να δεις αν λειτουργούν οι υπέρυθρες, παίξε με ένα IR remote και δες τον IR sensor μέσα από την οθόνη ενός άλλου κινητού έχοντας ανοιγμένη την εφαρμογή της κάμερας (βεβαιώσου ότι δεν έχει IR filter κάνοντας το ίδιο και με το τηλεκοντρόλ). Αν δεν βλέπεις κόκκινο φωτάκι να ανάβει όταν δίνεις εντολή από το app... Baaaaaad Neeeeews.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Εγραψα και στο ανάλογο θέμα αλλά δεν βλέπω να έχει κίνηση οπότε απευθύνομαι κι εδώ.

Μόλις απέκτησα ένα Note 4 και περιμένω να μου έρθει. Ψάχνω για την συσκευή κάποια αξεσουάρ, αλλά έτσι πρόχειρα που κοίταξα έχω ψιλοχαθεί.

1) Λογικά για δεύτερη μπαταρία θα απευθυνθώ στην smartec και αν δεν είναι ακριβή θα πάρω μία γνήσια. Καλού κακού όμως όποιος έχει υπόψιν του κάποια καλή ας δώσει Link.

2) Εξωτερικός φορτιστής μπαταρίας κάποιον που να την φορτίζει σχετικά γρήγορα, γιατί ένας που έχω για το note 2 κάνει 8-10 ώρες.

3) Ζελατίνα και όχι τζαμάκι όποιος έχει δουλέψει και ξέρει κάποια καλή ας προτείνει.

4) Θηκούλα πορτοφόλι με παράθυρο όπως οι αυθεντικές της samsung. Εχω απορία. Αν πάρω μία όπως αυτή ας πούμε http://telmarket.gr/product/usams-flip-viva-series-preview-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-galaxy-note-4-black/ ή αυτή https://www.stoucky.gr/thermatine-theke-vivlio-smart-cover-me-ensomatomeno-kapaki-mpatarias-yia-samsung-galaxy-note-4-n910-ma-ro.html θα δουλεύουν οι συντομεύσεις της samsoung στο παράθυρο ή θέλει οπωσδήποτε την αυθεντική? Κι εδώ όποιος έχει να προτείνει κάτι ας το κάνει.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by takisffff
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Εγραψα και στο ανάλογο θέμα αλλά δεν βλέπω να έχει κίνηση οπότε απευθύνομαι κι εδώ.

Μόλις απέκτησα ένα Note 4 και περιμένω να μου έρθει. Ψάχνω για την συσκευή κάποια αξεσουάρ, αλλά έτσι πρόχειρα που κοίταξα έχω ψιλοχαθεί.

1) Λογικά για δεύτερη μπαταρία θα απευθυνθώ στην smartec και αν δεν είναι ακριβή θα πάρω μία γνήσια. Καλού κακού όμως όποιος έχει υπόψιν του κάποια καλή ας δώσει Link.

2) Εξωτερικός φορτιστής μπαταρίας κάποιον που να την φορτίζει σχετικά γρήγορα, γιατί ένας που έχω για το note 2 κάνει 8-10 ώρες.

3) Ζελατίνα και όχι τζαμάκι όποιος έχει δουλέψει και ξέρει κάποια καλή ας προτείνει.

4) Θηκούλα πορτοφόλι με παράθυρο όπως οι αυθεντικές της samsung. Εχω απορία. Αν πάρω μία όπως αυτή ας πούμε http://telmarket.gr/produc...-note-4-black/ ή αυτή https://www.stoucky.gr/the...910-ma-ro.html θα δουλεύουν οι συντομεύσεις της samsoung στο παράθυρο ή θέλει οπωσδήποτε την αυθεντική? Κι εδώ όποιος έχει να προτείνει κάτι ας το κάνει.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Καλημέρα και μεγειές :D

 

Ελπίζω οτι πήρες το C μοντέλο (το F έχει βγάλει προβλήματα) για να γράφεις εδώ. Παρόλα αυτά τα αξεσουάρ που ψάχνεις είναι ίδια και για τα δυο μοντέλα. Το πρόβλημα είναι οτι κάποια έχουν αρχίσει να χάνονται απ την αγορά.

 

1) Πολύ καλά θα κάνεις να απευθυνθείς στην Smartec και όχι μόνο για την μπαταρία (φορτιστές, πενάκι, πίσω καπάκι κλπ) . Απο εκεί αυξάνεις σοβαρά τις πιθανότητες να είναι γνήσια. Εννοείται οτι θα είναι πιο ακριβή (λίγο πάνω απο 20€ αν θυμάμαι) . Παλιά είχε και το e-shop γνήσιες και (ίσως) και μερικά μαγαζιά στο σκρουτζ.

2) Όταν λες "εξωτερικός φορτιστής μπαταρίας" εννοείς τον κλασικό φορτιστή που έρχεται μαζί με το κινητό, η αυτόν που κάποτε κυκλοφορούσε ως Galaxy Note 4 battery charger kit (ep-8n910cwe) και φόρτιζε σε ειδική θήκη την γνήσια μπαταρία που τον συνόδευε; Αν εννοείς τον πρώτο (ο οποίος υποστηρίζει και fast charge που θέλεις) , πάλι στη Smartec θα σου πρότεινα να απευθυνθείς. Πριν 2 χρόνια είχα βρει και στον σκρουτζ τέτοιον και ήταν όντως γνήσιος (σε κουτί της Samsung) . Αν εννοείς τον δεύτερο, ίσως θα πρέπει να τον προμηθευτείς απ το εξωτερικό, αν υπάρχει ακόμη. Επίσης το e-shop είχε κάποτε τέτοιους και ήταν γνήσιοι (όπως και η μπαταρία) σε κουτί Samsung. Δεν νομίζω να έχει πια, αλλά ψαξτο.

3) Γιατί ζελατίνα και όχι τζαμάκι παρακαλώ; Σ΄αρέσουν οι φουσκίτσες στη οθόνη; Μόνο πλεονεκτήματα έχει το τζαμάκι. Εκτός το κόστος φυσικά. Εγώ φοράω ένα της Nillkin εδώ και τρία χρόνια το οποίο είναι ακόμη όπως όταν το πήρα. Καλύτερο κι απ την ίδια την οθόνη. Λεπτό και ανθεκτικό με κορυφαία απόκριση και αναγνωσιμότητα και μηδέν δακτυλιές. Είχε 27€ βέβαια.

4) Για θήκη πραγματικά δεν ξέρω, δεν το είχα ποτέ σε smart cover. Α, τώρα κατάλαβα γιατί δεν θες τζαμάκι. Επειδή θα σκεπάζεται η οθόνη μάλλον. Παρεμπιπτόντως τα links που έβαλες δεν δουλεύουν για κάποιο λόγο.

 

Όπως κατάλαβες επιμένω στα γνήσια αξεσουάρ. Κυρίως για λόγους ασφαλείας και αξιοπιστίας και ειδικά για φορτιστές και μπαταρίες. Θέλει τρελό ψάξιμο βέβαια, είναι φυσικά πιο ακριβά και 100% σίγουρος δεν θα είσαι ποτέ. Απλά αυξάνεις τις πιθανότητες.

Οι Κινέζοι κάνουν θαύματα με τις αντιγραφές ως γνωστόν. Αντιγράφουν ακόμη και τα ιριδίζοντα αυτοκόλλητα γνησιότητας στις συσκευασίες με κουτί. Και δυστυχώς η Samsung δεν έχει σύστημα πιστοποίησης γνησιότητας με κωδικούς, στο site της, όπως άλλες εταιρίες. Γενικά μην τσιμπάς και πολύ σε αυτά που λένε original και έχουν ίσως και κάτω απο 10€. Δεν παίζει να είναι.

Link to comment
Share on other sites

2) Όταν λες "εξωτερικός φορτιστής μπαταρίας" εννοείς αυτόν που κάποτε κυκλοφορούσε ως Galaxy Note 4 battery charger kit (ep-8n910cwe) και φόρτιζε σε ειδική θήκη την γνήσια μπαταρία που τον συνόδευε;
Ναι αυτόν λέω αλλά απ όσα είδα στο ebay δεν μπορείς να ξέρει τι είναι αυθεντικό. Γι αυτό οόποιος έχει κάποιον ανάλογο που να φορτίζει κάπως γρήγορα την μπαταρία ας δώσει link

 

3) Γιατί ζελατίνα και όχι τζαμάκι παρακαλώ; Είχε 27€ βέβαια.
Όπως είπες κι εσύ τα καλά τζαμάκια κοστίζουν αρκετά. Τα φθηνά έχουν ενα σορό προβλήματα, και με τις ζελατίνες ποτέ δεν είχα φουσκαλίτσες. Αρκει να προσέξεις όταν την βάζεις. Και όπως είπες κι εσύ θα βάλω θήκη πορτοφόλι.

 

4) Για θήκη πραγματικά δεν ξέρω, δεν το είχα ποτέ σε smart cover. Παρεμπιπτόντως τα links που έβαλες δεν δουλεύουν για κάποιο λόγο.
Εχεις δίκιο δεν δουλέουν. http://telmarket.gr/product/usams-flip-viva-series-preview-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-galaxy-note-4-black/ https://www.stoucky.gr/thermatine-theke-vivlio-smart-cover-me-ensomatomeno-kapaki-mpatarias-yia-samsung-galaxy-note-4-n910-ma-ro.html

Το θέμα μου είναι αν θα δουλεύουν οι συντομεύσεις στο παράθυρο με αυτές της θήκες ή πρέπει οπωσδήποτε να είναι αυθεντικές. Γενικά πως δουλεύει αυτό? Ενεργοποιώ κάτι στις ρυθμίσεις ή έχει αισθητήρα και καταλαβαίνει πως υπάρχει θήκη?

 

Όπως κατάλαβες επιμένω στα γνήσια αξεσουάρ. Κυρίως για λόγους ασφαλείας και αξιοπιστίας και ειδικά για φορτιστές και μπαταρίες.

Κι εγώ αυθεντικά τα θέλω αλλά γίνεται χαμός με τις αντιγραφές και απ ότι είδα δεν υπάρχει στοκ με γνήσια μετά από τόσο καιρό. Και η smartec ανοίγει την Δευτέρα για να δω τι υπάρχει και σε τι τιμή.

Edited by takisffff
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου είναι αν θα δουλεύουν οι συντομεύσεις στο παράθυρο με αυτές της θήκες ή πρέπει οπωσδήποτε να είναι αυθεντικές. Γενικά πως δουλεύει αυτό? Ενεργοποιώ κάτι στις ρυθμίσεις ή έχει αισθητήρα και καταλαβαίνει πως υπάρχει θήκη?

 

Όπως και σε όλα, και στις θήκες smart cover υπάρχει ρίσκο και περίπτωση να εξαπατηθείς. Δεν είχα ποτέ, αλλά νομίζω πως κάπου υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις. Σίγουρα η συσκευή αναγνωρίζει τις γνήσιες. Μάλιστα κάποιες έχουν και ειδικά pins (για το NFC) στην πλάτη και είναι αυτές, που για να τις φορέσεις, πρέπει να βγάλεις το καπάκι της συσκευής.

Γενικά οι θήκες smart cover ενεργοποιούν όλες αυτές τις λειτουργίες μέσω ενός μικρού μαγνήτη που υπάρχει σε κάποιο άκρο του flip cover, σε συνεργασία με έναν μαγνητικό "διακόπτη" που υπάρχει κάπου κρυμμένος στην πρόσοψη του κινητού. Να έχεις υπόψιν οτι κάποιες (μη γνήσιες) που έχουν μαγνήτη για να συγκρατούν το flip κλειστό, δημιουργούν προβλήματα στην απόκριση της οθόνης και στις λειτουργίες του S-Pen. Άλλες πάλι (οι πολύ φτηνές) δεν έχουν καν μαγνήτη και δεν ενεργοποιούν (η κλειδώνουν) καν την οθόνη όταν ανοιγοκλείνεις το flip. Απλά την προστατεύουν. Προσοχή λοιπόν.

 

Επίσης, από μια πρόχειρη αναζήτηση που έκανα στο νετ, δύσκολα θα βρεις το charger kit με τη γνήσια μπαταρία στην Ελλάδα και ίσως και στο εξωτερικό. Όμως στο νήμα που είχες απευθυνθεί πριν για όλα αυτά, κάποιος είπε πως ρώτησε στην Smartech και είχε στοκ στα 22€ (τον Ιανουάριο όλα αυτά) . Το θέμα είναι πόσο "φρέσκια" θα είναι η μπαταρία του. Ένα τηλεφωνάκι τη δευτέρα μάλλον θα βοηθήσει.

Πάντως, αν βρεις το Charger Kit, μην περιμένεις να φορτίζει το ίδιο γρήγορα τη μπαταρία όπως όταν είναι μέσα στο κινητό, ακόμη κι αν ο φορτιστής πρίζας είναι ο γνήσιος Fast Charge που είχε στη συσκευασία η συσκευή. Η γρήγορη φόρτιση, εκτός τον κατάλληλο φορτιστή, θέλει και το απαραίτητο κύκλωμα συν το λογισμικό. Το Charger Kit δεν έχει κάτι τέτοιο, μόνο το κινητό τα έχει και μόνο πάνω σ' αυτό θα καταφέρεις πραγματικά γρήγορη φόρτιση. Να έχεις υπόψιν επίσης οτι μπορείς να κάνεις on-off τη γρήγορη φόρτιση απο τις ρυθμίσεις της μπαταρίας. Η γρήγορη φόρτιση γενικά, παρότι βολική, κάνει κακό στη υγεία της μπαταρίας και περιορίζει τη ζωή της. Θα σου πρότεινα, αν δεν την χρειάζεσαι πραγματικά, να την απενεργοποιήσεις.

 

Καλή επιτυχία :)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβά τα tempered glass; Τα κινέζικα έχουν 1 ευρώ και μέχρι τώρα έχω σπάσει 3 και αντίστοιχα έχω γλυτώσει οθόνη. Και το έχω και σε θήκη σαν αυτή που λες αλλά όταν πέφτει όλα πετάγονται. Τουλάχιστον μέχρι τώρα την έχουν πληρώσει τα τζάμια.

Σχετικά με τη θήκη χρειάζεσαι μία γνήσια και πολλές μαιμούδες.

Η γνήσια έχει ένα τσιπάκι απαραίτητο για να δουλέψουν οι συντομεύσεις αλλά και το άνοιγμα- κλείσιμο με το που ανοίγεις-κλείνεις το καπάκι. Οπότε παίρνεις μια γνήσια και στη συνέχεια μεταμοσχεύεις το τσιπάκι. Προσοχή γιατί άλλο θέλει η θήκη που καλύπτει όλη την πρόσοψη και άλλο αυτή με το παράθυρο. Με τους μαγήτες που έχουν οι θήκες ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Ακόμα πάρε και ένα πενάκι για note8. Εγώ είδα πολύ μεγάλη διαφορά σε σχέση με το δικό του.

Είναι λίγο πιο λεπτό αλλά με λιγη κόλα παχαίνει αρκετά ώστε δεν γλιστράει από την υποδοχή του note4.

Edited by valsami4
Link to comment
Share on other sites

Όπως και σε όλα, και στις θήκες smart cover υπάρχει ρίσκο και περίπτωση να εξαπατηθείς. Δεν είχα ποτέ, αλλά νομίζω πως κάπου υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις. Σίγουρα η συσκευή αναγνωρίζει τις γνήσιες. Μάλιστα κάποιες έχουν και ειδικά pins (για το NFC) στην πλάτη και είναι αυτές, που για να τις φορέσεις, πρέπει να βγάλεις το καπάκι της συσκευής.

Γενικά οι θήκες smart cover ενεργοποιούν όλες αυτές τις λειτουργίες μέσω ενός μικρού μαγνήτη που υπάρχει σε κάποιο άκρο του flip cover, σε συνεργασία με έναν μαγνητικό "διακόπτη" που υπάρχει κάπου κρυμμένος στην πρόσοψη του κινητού.

Οπότε πάω σίγουρα για αυθεντική. Αν κάποιος έχει να δώσει κάποιο Link για αυθεντική μαύρη flip cover ας το ποστάρει γιατί η αλήθεια είναι πως δεν έχω βρει κάποια σιγουριά αυθεντική.

 

Επίσης, από μια πρόχειρη αναζήτηση που έκανα στο νετ, δύσκολα θα βρεις το charger kit με τη γνήσια μπαταρία στην Ελλάδα και ίσως και στο εξωτερικό. Το θέμα είναι πόσο "φρέσκια" θα είναι η μπαταρία του. Ένα τηλεφωνάκι τη δευτέρα μάλλον θα βοηθήσει.

Ναι είπαμε. Αύριο πρωί πρωί τηλεφωνάκι και θα δούμε τι υπάρχει.

 

Πάντως, αν βρεις το Charger Kit, μην περιμένεις να φορτίζει το ίδιο γρήγορα τη μπαταρία όπως όταν είναι μέσα στο κινητό,

Ναι δεν περιμένω να φορτίζει το ίδιο γρήγορα με τον φορτιστή. Να μην κάνει όμως και 8-10 ώρες όπως αυτός που έχω για το Note 2. Ας είναι άλλου κατασκευαστή, απλά να είναι λιγάκι γρήγορο.

 

Ακριβά τα tempered glass; Τα κινέζικα έχουν 1 ευρώ και μέχρι τώρα έχω σπάσει 3 και αντίστοιχα έχω γλυτώσει οθόνη. Και το έχω και σε θήκη σαν αυτή που λες αλλά όταν πέφτει όλα πετάγονται.
Κοίτα έχω δουλέψει φθηνά temperate και προτιμώ τις ζελατίνες.

Σχετικά με τη θήκη χρειάζεσαι μία γνήσια και πολλές μαιμούδες.

Η γνήσια έχει ένα τσιπάκι απαραίτητο για να δουλέψουν οι συντομεύσεις αλλά και το άνοιγμα- κλείσιμο με το που ανοίγεις-κλείνεις το καπάκι. Οπότε παίρνεις μια γνήσια και στη συνέχεια μεταμοσχεύεις το τσιπάκι.

Αυτό είναι ενδιαφέρον γιατί μπορώ να βρώ μία μεταχειρισμένη ακόμη και σε άθλια κατάσταση. Πως γίνεται όμως αυτό? Εχεις κανα βιντεάκι?

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

https://goo.gl/images/Xbxyo1

Αυτό είναι από άλλη θήκη αλλά περίπου αυτό είναι που βγάζεις από την αυθεντική και το μεταφέρεις στήν έπόμενη.

Προσοχή και η άλλη να έχει την αντίστοιχη κενή υποδοχή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατάλαβα. Όπως αυτή εδώ βλέπω έχει κενή υποδοχή. https://www.stoucky.gr/thermatine-theke-vivlio-smart-cover-me-ensomatomeno-kapaki-mpatarias-yia-samsung-galaxy-note-4-n910-ma-ro.html

Σ ευχαριστώ πολύ

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για όποιον ψάχνεται σαν κι εμένα πήρα αυτή τη θήκη. https://www.stoucky.gr/thermatine-theke-vivlio-smart-cover-me-ensomatomeno-kapaki-enerye-yia-samsung-galaxy-note-4-n910-ma-ro.html?search=Smart%20Cover%20%20%CE%B3%CE%B9%CE%B1%20Samsung%20Galaxy%20Note%204%20N910%20&description=true

Δεν είναι αυθεντική αλλά έχει πάνω το τσιπάκι και δουλεύει μια χαρά. Από ποιότητα δεν είναι τόσο καλή όσο η αυθεντική αλλά τρώγεται. Ο χρόνος θα δείξει αν θα αντέξει. Οσο αφορά την μπαταρία στην smartec που πήρα τηλέφωνο την έχουν 22 ή 23 ευρώ, και θα τις έχουν μέσ την βδομάδα που μας έρχεται, γιατί τώρα είναι σε έλλειψη.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, θελω να ρωτησω αν το 910c εχει τα ιδια προβληματα που εχει το 910f με τα κοληματα και την αλλαγη μητρικης που απαιτει για να ισιωσει...
... : Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση : ...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, θελω να ρωτησω αν το 910c εχει τα ιδια προβληματα που εχει το 910f με τα κοληματα και την αλλαγη μητρικης που απαιτει για να ισιωσει...

 

3,5 χρόνια φίλε μέχρι τώρα κανένα θέμα...μόνο μπαταρίες αλλαγή αλλά μέσα στο πρόγραμμα και αυτές... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γενικα προβληματα βγαζει με την official rom?
... : Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση : ...
Link to comment
Share on other sites

γενικα προβληματα βγαζει με την official rom?

 

Κανένα πρόβλημα για αυτό και δεν έχω αλλάξει rom τόσο καιρό…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, θελω να ρωτησω αν το 910c εχει τα ιδια προβληματα που εχει το 910f με τα κοληματα και την αλλαγη μητρικης που απαιτει για να ισιωσει...

 

Δεν "έχει προβλήματα" το 910f. Κάποια 910f έβγαλαν το γνωστό emmc fail. Απλά αυτοί που τους βγήκε αυτό, ξαμολήθηκαν στα φόρουμ και θάβουν τον 910f ολημερίς για να βγάλουν το άχτι τους και δίνουν την εντύπωση ότι το 910f βγήκε αναξιόπιστο. Αν εξαιρέσεις αυτό, όλα τα note 4 έχουν βγάλει διάφορα θεματάκια, στη φάση του τυχαίου. Αν ψαχτείς σε μεταχειρισμένο, συνήθως τέτοια καλά κινητά, δεν τα πουλάει ο άλλος εύκολα. Οπότε υπάρχει κάποια πιθανότητα να πέσεις επάνω σε κάποια σοβαρή βλάβη, την οποία θα την έχει παρακάμψει προσωρινά με κάποιο τέχνασμα. Οπότε θέλει καλό ψάξιμο πρώτα. Αυτό συμπεριλαμβάνει και το emmc fail, όπου ο άλλος θα τρέξει να το πουλήσει μόλις δει τα πρώτα συμπτώματα.

Link to comment
Share on other sites

. Αυτό συμπεριλαμβάνει και το emmc fail, όπου ο άλλος θα τρέξει να το πουλήσει μόλις δει τα πρώτα συμπτώματα.

Και τα πρώτα συμπτώματα πια είναι ρε παιδιά?

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Κολλήματα, reboot κτλ. Διάβασε το τόπικ του 910F. Φυσικά αυτά μπορεί να οφείλονται και σε άλλα προβλήματα, το σίγουρο είναι πως αν εμφανιστεί κάτι από αυτά (είτε σε F είτε σε C) κάποιος "ξύπνιος" κάτοχος θα κάνει κάποιο reset και θα τρέξει να το πουλήσει όσο πιο γρήγορα μπορεί. Οπότε μεγάλη προσοχή τι ψωνίζουμε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν "έχει προβλήματα" το 910f. Κάποια 910f έβγαλαν το γνωστό emmc fail. Απλά αυτοί που τους βγήκε αυτό, ξαμολήθηκαν στα φόρουμ και θάβουν τον 910f ολημερίς για να βγάλουν το άχτι τους και δίνουν την εντύπωση ότι το 910f βγήκε αναξιόπιστο. Αν εξαιρέσεις αυτό, όλα τα note 4 έχουν βγάλει διάφορα θεματάκια, στη φάση του τυχαίου. Αν ψαχτείς σε μεταχειρισμένο, συνήθως τέτοια καλά κινητά, δεν τα πουλάει ο άλλος εύκολα. Οπότε υπάρχει κάποια πιθανότητα να πέσεις επάνω σε κάποια σοβαρή βλάβη, την οποία θα την έχει παρακάμψει προσωρινά με κάποιο τέχνασμα. Οπότε θέλει καλό ψάξιμο πρώτα. Αυτό συμπεριλαμβάνει και το emmc fail, όπου ο άλλος θα τρέξει να το πουλήσει μόλις δει τα πρώτα συμπτώματα.

 

Τι λές ρε φίλε , σοβαρά τώρα? Άλλη δουλειά δεν είχαμε να κάνουμε από το να γυρνάμε στα φόρα και να κάνουμε και διπλούς και τριπλούς λογαριασμούς μάλιστα για να κράζουμε το 910f..

Κάτσε και δες γενικά τι παίζει και μετά γράψε ότι σε βολεύει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

το να γυρνάμε στα φόρα και να κάνουμε και διπλούς και τριπλούς λογαριασμούς μάλιστα για να κράζουμε το 910f

 

Από που προκύπτει ότι εννοήθηκε αυτό... άγνωστο.

Edited by Running_Rabbit
τροποποιήθηκε επειδή περιείχε προσβλητικό σχόλιο
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάτσε και δες γενικά τι παίζει και μετά γράψε ότι σε βολεύει.

 

Έχω "δει γενικά τι παίζει" και θα στο ξαναδιατυπώσω. Την ανάγκη σου να εκδικηθείς τη Samsung που σου πούλησε ένα προβληματικό Note 4 δεν θα την πληρώσουν οι κάτοχοι του N910F που θα θελήσουν να πουλήσουν ένα άριστα λειτουργικό κινητό τηλέφωνο σε μια τίμια συναλλαγή. Όσο συνεχίζεις λοιπόν να ρίχνεις τη λάσπη σου, θα συνεχίζω να σου απαντάω σε αυτό το μοτίβο. Εκτός και αν πάλι υπάρχουν αντιρρήσεις, οπότε το συζητάμε σε π.μ με τον όποιο αρμόδιο.

Edited by jlian
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...