Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας. Έχω το το Galaxy Note 4 SM-N910F. Όταν πάω στις ρυθμίσεις κλήσεων μου βγάζει Αποτυχία ανάγνωσης δεδομένων Σφάλμα κάρτας sim ή δικτύου. Ενώ αναγνωρίζει την κάρτα sim την διαβάζει κανονικά έχω σήμα και δεδομένα και επαφές όταν πάω στις ρυθμίσεις κλήσεων μου βγάζει αυτό το μήνυμα. Άλλαξα κάρτα sim έβαλα καινούρια έκανα εργοστασιακή εγκατάσταση format, και στο cache και πάλι τα ίδια. Κάποιος μου είπε ότι έχει πρόβλημα το sim card reader αλλά αν είχε πρόβλημα έπρεπε να μην αναγνώριζε καθόλου την κάρτα. Εδώ την αναγνωρίζει. Μόνο στις ρυθμίσεις κλήσεων μου βγάζει αυτό το μήνυμα. Μήπως γνωρίζει κάποιος τι γίνεται και πως αντιμετωπίζεται αυτό το πρόβλημα.
Κάτι παρόμοιο είχα με μια Sim cosmote στο Motorola που είχα. Άσχετα αν την έβαζα στη θέση 1 η στη θέση 2. Ενώ δούλευε κανονικά χωρίς πρόβλημα, όταν πήγαινα στις ρυθμίσεις "λογαριασμό κλήσης" (η κάπως έτσι), μου πέταγε το ίδιο μήνυμα με εσένα. Δεν έδωσα σημασία εφόσον δούλευε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά

Μια ερώτηση

Έχω αγοράσει το αμερικανικό note4

Και θέλω να αγοράσω γνήσια μπαταρία να του βάλω π κοστίζει 30 ευρώ από μαγαζί της σαμσουνγκ αυθεντικια.

 

Μου είπαν όμως από το μαγαζί ότι δεν είναι σίγουροι αν η μπαταρία του ευρωπαϊκού είναι ίδια με του αμερικανικου μοντέλου.

 

Εγώ βλέπω ναναι η ίδια.

 

Μήπως είναι σίγουρος κανεις μην την αγοράσω άδικα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα τι ήταν. Με ενημέρωσαν από την cosmote τηλεφωνικός. Στην κάρτα μου είχα -0,40 λεπτά. Όταν είναι το ποσό κάτω από μηδέν δηλαδή μείον αυτομάτως η cosmote κάνει φραγή σε κάποιες υπηρεσίες όπως ρυθμίσεις κλήσεων, απόκρυψη αριθμού, φραγή κλήσεων, προώθηση κλήσης κ.α. Μόλις έβαλα κάρτα επανήλθε κανονικά. Αυτό πληροφοριακά για όσους αντιμετωπίσουν αυτό το πρόβλημα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι πήρατε την νέα αναβάθμιση. Το περίεργο είναι ότι η ημερομηνία ''Επιπ. επιδιόρθ. ασφάλ. Android'' είναι 1 Αυγούστου 2017!

Ήταν κάπου στα 600 Mb. Η πλάκα είναι ότι μου απελευθέρωσε 600 mb μνήμη και η ram ανέβηκε κατά 100-300 mb κατά μέσο όρο.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάς τώρα;Επειδή είχα βαρεθεί τόσο καιρό που κρατιομουν και δεν το είχα πειράξει, του πέρασα TWRP και του φλάσαρα την erobot rom που το κάνει σαν note 7 με s8 TouchWiz.Δεν το μετανιώνω γιατί είναι πανέμορφο και πάει σφαίρα!
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήρθε σε άλλους; Εγώ έχω Βουλγάρικο, αλλά δεν νομίζω να έχει σημασία...
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ROM Ρουμανίας ήρθε αλλά να σου πω ότι δεν πρόσεξα τις διαφορές που είπες...

Φιλικά Γιώργος

3210-7110-7210-7610-N80-Touch Cruise-Touch HD-HD2-Desire HD-Sensation-NoteII-Note3-Note4...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ήρθε και σε εμένα πώς γίνεται όμως με κλειστό το κινητό.

Πολωνία εγώ.

Το είχα κλειστό και φόρτιζε ξαφνικά κάποια στιγμή μου εμφάνισε το σηματάκι του Android και έλεγε κάτι για ενημέρωση .Νόμιζα πως κάτι κόλλησε και του έβγαλα την μπαταρία ������

Πριν λίγο έγινε πολύ κουλό αυτό. Μα με κλειστό κινητο������

Και εμένα γράφει 1 Αυγούστου 2017.

Edited by bilibina
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ήρθε και σε εμένα πώς γίνεται όμως με κλειστό το κινητό.

Πολωνία εγώ.

Το είχα κλειστό και φόρτιζε ξαφνικά κάποια στιγμή μου εμφάνισε το σηματάκι του Android και έλεγε κάτι για ενημέρωση .Νόμιζα πως κάτι κόλλησε και του έβγαλα την μπαταρία ������

Πριν λίγο έγινε πολύ κουλό αυτό. Μα με κλειστό κινητο������

Και εμένα γράφει 1 Αυγούστου 2017.

Πολωνία και εμένα αλλά όχι,δεν πήρε.Ούτε και όταν το έψαξα είχε κάτι.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έκλεισε εντελως ενώ έβλεπα .Αναγκάστικα και έβγαλα την μπαταρία και την ξαναέβαλα και τοτε άνοιξε.

Τι ήταν αυτό τώρα .

Εχθές είχε βγάλει αυτό το κουλό με το Android σε κλειστό κινητό. Λέτε εχθές να το μπλόκαρα ?

Μα είναι δυνατόν, αν δεν είχε πάρει την αναβάθμιση θα έλεγε να την βάλω .

Link to comment
Share on other sites

Οταν φορτίζω το κινητό, και σβήσει η οθόνη, σταματάει και η φόρτιση. Μόλις ανοίξω την οθόνη , ξεκινάει και η φόρτιση.

Ρεύμα δίνει, άλλα δεν φορτίζει.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν φορτίζω το κινητό, και σβήσει η οθόνη, σταματάει και η φόρτιση. Μόλις ανοίξω την οθόνη , ξεκινάει και η φόρτιση.

Ρεύμα δίνει, άλλα δεν φορτίζει.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1. Δοκιμασε την εφαρμογη ampere και γραψε τι τιμη δινει οταν φορτιζει το νοτε. Αν δινει >1600 ειναι ενταξει. Αν δινει λιγοτερο αλλαξε καλωδιο αρχικα και φορτιστη στη συνεχεια.

2. Με κλειστο (off δηλαδη) το κινητο, φορτιζει ή οχι?

 

Δυστυχως παντως, απ οτι βλεπω τα προβληματα με το νοτε4 συνεχιζονται. Κριμα, καθως νομιζα οτι αφορουσαν μονο τα μοντελα της αρχικης παραγωγης. Δυστυχως ομως συνεχιζονται.

Κι οχι τιποτε αλλο, δεν υπαρχει (κατα τη γνωμη μου) κι εναλλακτικη, αφου το νοτε8 ειναι ακομα ακριβο και χωρις το quick note :mad: , ενω κανεις αλλος δεν εχει βγαλει συσκευη με πενακι.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα ότι πλέον (δεν θυμάμαι από πότε) δεν λειτουργεί η σίγαση κλήσης ούτε με πάτημα του κουμπιού της έντασης, ούτε με γύρισμα του τηλεφώνου, ούτε με ακούμπισμα της οθόνης. Φυσικά και τα έχω ενεργοποιημένα. Επίσης δεν δουλεύει ούτε DISABLE INCREASING RING! Ίσως να έγινε μετά την επαναφορά που έκανα πριν τα Χριστούγεννα. Δεν θυμάμαι ακριβώς. Καμιά ιδέα;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Με το power? Εμενα μ αυτο τον τροπο κλεινει η οθονη και ταυτοχρονα σταματα ο ηχος κλησης.
Link to comment
Share on other sites

Με το power? Εμενα μ αυτο τον τροπο κλεινει η οθονη και ταυτοχρονα σταματα ο ηχος κλησης.

 

 

 

Δεν αναφέρθηκε το Power κάπου. Το πλήκτρο έντασης είπε ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Νεο update για Σλοβενία 607,26MB! Ευχάριστη έκπληξη μετά από 3,5 χρόνια να παίρνουμε ακόμα αναβαθμίσεις έστω και ενημερώσεις ασφαλείας αν και μου κάνει εντύπωση γιατί είναι ποιο μεγάλο το update από τα προηγούμενα… anyway… ευπρόσδεκτο αρκεί να μην έχει τίποτα bugs… Το κατεβάζω τώρα θα το κάνω setup αργότερα…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρθηκε το Power κάπου. Το πλήκτρο έντασης είπε ο φίλος.

Εγω το προτεινω, ως εναλλακτικη λυση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το προτεινω, ως εναλλακτικη λυση.

 

 

 

Με συγχωρείς! Το καταλαβα λάθος

Link to comment
Share on other sites

1. Δοκιμασε την εφαρμογη ampere και γραψε τι τιμη δινει οταν φορτιζει το νοτε. Αν δινει >1600 ειναι ενταξει. Αν δινει λιγοτερο αλλαξε καλωδιο αρχικα και φορτιστη στη συνεχεια.

2. Με κλειστο (off δηλαδη) το κινητο, φορτιζει ή οχι?

 

Δυστυχως παντως, απ οτι βλεπω τα προβληματα με το νοτε4 συνεχιζονται. Κριμα, καθως νομιζα οτι αφορουσαν μονο τα μοντελα της αρχικης παραγωγης. Δυστυχως ομως συνεχιζονται.

Κι οχι τιποτε αλλο, δεν υπαρχει (κατα τη γνωμη μου) κι εναλλακτικη, αφου το νοτε8 ειναι ακομα ακριβο και χωρις το quick note :mad: , ενω κανεις αλλος δεν εχει βγαλει συσκευη με πενακι.

Χρησιμοποιώ αυτό Kcx-017 LCD USB 3V-7V Voltage Current Detector Power Tester

https://banggood.app.link/VUyNK26VtK

Και ενώ εχω 5 volt , τα ampere γίνονται μηδεν μόλις σβήσει η οθόνη.

Με σβηστό το κινητό τα volt ανεβαίνουν τρελά ( δεν θυμάμαι πόσο, μια φορά το έκανα)

Καλώδιο και φορτιστή εχω δοκιμάσει αρκετά.

Μόνο με αναμμένη την οθόνη φορτίζει, (πάλι καλά που υπάρχει σαν επιλογή)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα ότι πλέον (δεν θυμάμαι από πότε) δεν λειτουργεί η σίγαση κλήσης ούτε με πάτημα του κουμπιού της έντασης, ούτε με γύρισμα του τηλεφώνου, ούτε με ακούμπισμα της οθόνης. Φυσικά και τα έχω ενεργοποιημένα. Επίσης δεν δουλεύει ούτε DISABLE INCREASING RING! Ίσως να έγινε μετά την επαναφορά που έκανα πριν τα Χριστούγεννα. Δεν θυμάμαι ακριβώς. Καμιά ιδέα;

 

Τελικά έφταιγε το DISABLE INCREASING RING!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ αυτό Kcx-017 LCD USB 3V-7V Voltage Current Detector Power Tester

https://banggood.app.link/VUyNK26VtK

Και ενώ εχω 5 volt , τα ampere γίνονται μηδεν μόλις σβήσει η οθόνη.

Με σβηστό το κινητό τα volt ανεβαίνουν τρελά ( δεν θυμάμαι πόσο, μια φορά το έκανα)

Καλώδιο και φορτιστή εχω δοκιμάσει αρκετά.

Μόνο με αναμμένη την οθόνη φορτίζει, (πάλι καλά που υπάρχει σαν επιλογή)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδη με κλειστο (off) το κινητο, δεν αναβει το κοκκινο led της φορτισης? Ή αναβει αλλα δεν προχωρα καθολου η φορτιση? Οντως περιεργο παντως, και δεν βρηκα παρομοιο περιστατικο ψαχνοντας.

Αφου εχεις ομως εστω και μια επιλογη, παλι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με κλειστο (off) το κινητο, δεν αναβει το κοκκινο led της φορτισης? Ή αναβει αλλα δεν προχωρα καθολου η φορτιση? Οντως περιεργο παντως, και δεν βρηκα παρομοιο περιστατικο ψαχνοντας.

Αφου εχεις ομως εστω και μια επιλογη, παλι καλα.

Άσε έχω φάει όλο το internet, παρόμοιο περιστατικό και εγώ δεν βρήκα.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να παράκαμψη τα γνήσια ανταλλακτικά για επιδιόρθωση το κινητο του.Στην λιστα επισκευης ειχα π.χ μια πλατινα με κοστολόγηση 241ευρο.Μιλαω για το Note4 του 2015.Αν υπαρχη εναλλακτική λυση θα χαρω να την ακουσω.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το σκεπτικό μιας εγγύησης και ποση διάρκεια λειτουργίας εχει το κινητο μετα την εγγύηση?Φτηνό και ακριβω εχουν την ίδια μοίρα? Και αν αποφασίσεις να το επιδιόρθωσεις ειναι λογικό να φτανει η επιδιόρθωση στην τιμη του καινουργιου?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...