Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα πρωτη μερα με ανθρωπινη χρηση μετα την τελευταια αναβαθμιση και η μπαταρια ηδη ειναι στο 60% πραγμα αφυσικο.

Ολοι οι δρομοι οδηγουν σε επαναφορα για να στρωσει;;; θα δουμε..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε εμένα όλα φυσιολογικά είναι προχθές έχασα κάποιες κλήσεις έλεγε ότι το είχα κλειστό αλλά φαντοζομαι λόγο κακού σήματος μέχρι τώρα δεν με το ξανά έκανε το παρατηρώ και θα το ξανά αναφέρω αν ξανά γίνει! Τώρα παιδιά αυτά τα ποπ απ παραθυράκια που βγάζει για την μπαταρία πως βγαίνουν ξέρει κανείς ;; που σε βγάζει προτάσεις να κάνεις disable πχ το WiFi ή το auto rotation για να κάνεις εξοικονόμηση την μπαταρία;; με έχουν σπάει τα νεύρα παίζω κανένα game με το πετάει εκείνη την ώρα και τα παίρνω στο κρανίο πώς βγαίνει αυτήν η βλακεια;
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα όλα φυσιολογικά είναι προχθές έχασα κάποιες κλήσεις έλεγε ότι το είχα κλειστό αλλά φαντοζομαι λόγο κακού σήματος μέχρι τώρα δεν με το ξανά έκανε το παρατηρώ και θα το ξανά αναφέρω αν ξανά γίνει! Τώρα παιδιά αυτά τα ποπ απ παραθυράκια που βγάζει για την μπαταρία πως βγαίνουν ξέρει κανείς ;; που σε βγάζει προτάσεις να κάνεις disable πχ το WiFi ή το auto rotation για να κάνεις εξοικονόμηση την μπαταρία;; με έχουν σπάει τα νεύρα παίζω κανένα game με το πετάει εκείνη την ώρα και τα παίρνω στο κρανίο πώς βγαίνει αυτήν η βλακεια;

 

Απενεργοποιησε το Peel Smart Remote.Αυτο προκαλει αυτες τις ειδοποιησεις και γενικα ειναι μια αθλια εφαρμογη!

Κατεβασε το ASmart Remote στη θεση του η καποια αλλη παρομοια εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι εφαρμογη που "ξεφυτρωνει" παντου. Την εχω βγαλει καιρο αλλα το μηνυμα περι εξοικονομησης εμφανιζεται σταθερα....
Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι εφαρμογη που "ξεφυτρωνει" παντου. Την εχω βγαλει καιρο αλλα το μηνυμα περι εξοικονομησης εμφανιζεται σταθερα....

 

Εννοείς δηλαδή οτι το μήνυμα για μεθόδους εξοικονόμησης, δεν προέρχεται απο το Peel αλλά απο κάποια άλλη την οποία δεν έχεις βρει;

Link to comment
Share on other sites

Τα απενεργοποιησα από το peel έχεις στις ρυθμίσεις τέρμα κάτω τα 2 τελευταία! Να το εμφανίσει πάλι τότε είναι από κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κάποιος εάν το backup που γίνεται με την εφαρμογή της Samsung, το Smart Switch θα επαναφέρει το τηλέφωνο μετά από factory reset στην προηγούμενη κατάσταση (sms, Wi-Fi passwords, κλήσεις, ρυθμίσεις εφαρμογών, επίπεδα παιχνιδιών, κλπ ). Θα κάνει ότι και το titanium backup;
Link to comment
Share on other sites

@IKAL, θα το κάνει στο 99% των περιπτώσεων, κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ. Από τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ, δεν επαναφέρει το scrapbook και το colornote, τα οποία και κάνω manual backup-restore.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης, ομολογουμένως περνάω ξανά τα accounts (username-password) και τις ρυθμίσεις των εφαρμογών. Δεν ξέρω για τα παιχνίδια γιατί δεν παίζω, επαναφέρει αυτόματα κατάλογο-sms-wifi passwords-εφαρμογές.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κάποιος εάν το backup που γίνεται με την εφαρμογή της Samsung, το Smart Switch θα επαναφέρει το τηλέφωνο μετά από factory reset στην προηγούμενη κατάσταση (sms, Wi-Fi passwords, κλήσεις, ρυθμίσεις εφαρμογών, επίπεδα παιχνιδιών, κλπ ). Θα κάνει ότι και το titanium backup;

Εγώ από την τελευταία και μοναδική φορά που έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν κανένα χρόνο, θυμάμαι ότι μου τα πέρασε σχεδόν όλα μέσω google.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

@IKAL, θα το κάνει στο 99% των περιπτώσεων, κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ. Από τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ, δεν επαναφέρει το scrapbook και το colornote, τα οποία και κάνω manual backup-restore.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης, ομολογουμένως περνάω ξανά τα accounts (username-password) και τις ρυθμίσεις των εφαρμογών. Δεν ξέρω για τα παιχνίδια γιατί δεν παίζω, επαναφέρει αυτόματα κατάλογο-sms-wifi passwords-εφαρμογές.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Ευχαριστώ !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ από την τελευταία και μοναδική φορά που έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν κανένα χρόνο, θυμάμαι ότι μου τα πέρασε σχεδόν όλα μέσω google.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χθες θυμήθηκα ένα πρόβλημα που υπάρχει εδώ και πάνω από χρόνο ή περισσότερο, το οποίο έχω ξεχάσει να αναφέρω. Έχει να κάνει με την αποστολή email από το κινητό τα οποία έχουν και συνημμένο κάποιο αρχείο, πχ ένα word, pdf, φωτογραφία κτλ. Όταν λοιπόν στέλνω ένα email με συνημμένο τότε αυτό σπάνια πάει στον παραλήπτη. Στις ρυθμίσεις δεν μπόρεσα να εντοπίσω κάτι. Καμιά ιδέα; Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με την αποστολή email από το κινητό τα οποία έχουν και συνημμένο κάποιο αρχείο, πχ ένα word, pdf, φωτογραφία κτλ. Όταν λοιπόν στέλνω ένα email με συνημμένο τότε αυτό σπάνια πάει στον παραλήπτη. Στις ρυθμίσεις δεν μπόρεσα να εντοπίσω κάτι. Καμιά ιδέα;

 

1. Πριν ενα χρονο δηλαδη εστελνες συνημμενα και μετα σταματησε?

2. Με αλλες συσκευες μπορεις να στειλεις συνημμενα απο τον ιδιο λογαριασμο mail?

3. Τι μηνυμα σου βγαζει ο σερβερ για τα mail που δεν στελνονται?

Link to comment
Share on other sites

1. Πριν ενα χρονο δηλαδη εστελνες συνημμενα και μετα σταματησε?

2. Με αλλες συσκευες μπορεις να στειλεις συνημμενα απο τον ιδιο λογαριασμο mail?

3. Τι μηνυμα σου βγαζει ο σερβερ για τα mail που δεν στελνονται?

Δεν έχω δοκιμάσει με άλλες συσκευές. Δεν μου βγάζει κανένα μήνυμα! Θα δοκιμάσω και από άλλη συσκευή να δω. Μπορεί να είναι και από τότε που το πήρα. Δεν θυμάμαι, θυμάμαι ότι το ανακάλυψα τουλάχιστον 1-1,5 χρόνο πριν, αλλά επειδή σπάνια στέλνω email από το κινητό και ειδικά με συνημμένα το είχα ξεχάσει μέχρι προχθές... Θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω.

 

Πέρα από αυτό το μόνο πράμα που ε εκνευρίζει στο κατά τα άλλα εξαιρετικό κινητό, είναι στις κλήσεις που αργεί να μπει πχ στις επαφές μετά τερματισμό κλήσης. Συγκεκριμένα επιλέγεις τερματισμό κλήσης γιατί πχ πήρες λάθος νούμερο και θες να πας γρήγορα ξανά στις επαφές να επιλέξεις το σωστό. Ε, εκεί αργεί πολύ να κλήση η λάθος κλήση και μου σπάει τα νεύρα. Λέγοντας αργεί μιλώ για γύρω στα 5'' τα οποία είναι πολλά για μένα! Έτσι κάνουν όλα τα τηλέφωνα; Δεν θυμάμαι.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το Note 4 με μαμά rom και όλες τις αναβαθμίσεις της εταιρίας. Εδώ και 2 βδομάδες περίπου όταν συνδέω τον φορτιστή μου βγάζει μια οθόνη που ανάλογα την ώρα μου εύχεται καληνύχτα,καλημέρα κλπ. Εκτός αυτού μερικές φορές κυρίως στο πρώτο άνοιγμα το πρωί μου βγάζει διαφήμιση για εγκατάσταση κάποιου παιχνιδιού. Τι να κάνω; Ευχαριστώ πολύ.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το Note 4 με μαμά rom και όλες τις αναβαθμίσεις της εταιρίας. Εδώ και 2 βδομάδες περίπου όταν συνδέω τον φορτιστή μου βγάζει μια οθόνη που ανάλογα την ώρα μου εύχεται καληνύχτα,καλημέρα κλπ. Εκτός αυτού μερικές φορές κυρίως στο πρώτο άνοιγμα το πρωί μου βγάζει διαφήμιση για εγκατάσταση κάποιου παιχνιδιού. Τι να κάνω; Ευχαριστώ πολύ.

 

Είναι η εφαρμογή του τηλεχειρηστηριου. Εγώ την απενεργοποίησα γιατί με ενοχλούσε η βλακεια.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Χθες θυμήθηκα ένα πρόβλημα που υπάρχει εδώ και πάνω από χρόνο ή περισσότερο, το οποίο έχω ξεχάσει να αναφέρω. Έχει να κάνει με την αποστολή email από το κινητό τα οποία έχουν και συνημμένο κάποιο αρχείο, πχ ένα word, pdf, φωτογραφία κτλ. Όταν λοιπόν στέλνω ένα email με συνημμένο τότε αυτό σπάνια πάει στον παραλήπτη. Στις ρυθμίσεις δεν μπόρεσα να εντοπίσω κάτι. Καμιά ιδέα;

 

Δοκίμασα πάλι χθες και τελικά στάλθηκαν όλα όσα έστειλα. Απλά άργησαν λίγο, πράγμα λογικό, μια που και από τον υπολογιστή αργούν σε κάποιες περιπτώσεις και ανάλογα το μέγεθος του αρχείου που έχουν τα email.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Σχεδόν 3 χρόνια μαζί με το νοτε . πριν 4-6 μηνες αρχισε να ζεστενεται υπερβολικα , σε σημειο να νιωθω οτι καιγεται το χερι μου αλλα οχι απο θερμοτητα αλλα απο ακτινοβολια ( δεν μπορω να το περιγραψω ... ) . Το κινητο μπαινει στην δεξια μερια , εκει μου εχει προκαλεσει κατι σαν εσωτερικες γρατζουνιες / εγκαυμα (?) Εχει προσεξει κανεις κατι ασυνηθιστο με το sar η θα μεταμορφωθώ σε κανεναν δεινόσαυρο ;

Τα σημαδια ειναι ακριβως εκει που ακουμπαει το κινητο απο το παντελονι , εδω και 3 μηνες σκεφτομουν τι μπορει να ειναι αυτα τα σημαδια μεχρι που συνειδητοποιησα οτι κατα 99% ειναι απο το κινητο .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Σχεδόν 3 χρόνια μαζί με το νοτε . πριν 4-6 μηνες αρχισε να ζεστενεται υπερβολικα , σε σημειο να νιωθω οτι καιγεται το χερι μου αλλα οχι απο θερμοτητα αλλα απο ακτινοβολια ( δεν μπορω να το περιγραψω ... ) . Το κινητο μπαινει στην δεξια μερια , εκει μου εχει προκαλεσει κατι σαν εσωτερικες γρατζουνιες / εγκαυμα (?) Εχει προσεξει κανεις κατι ασυνηθιστο με το sar η θα μεταμορφωθώ σε κανεναν δεινόσαυρο ;

Τα σημαδια ειναι ακριβως εκει που ακουμπαει το κινητο απο το παντελονι , εδω και 3 μηνες σκεφτομουν τι μπορει να ειναι αυτα τα σημαδια μεχρι που συνειδητοποιησα οτι κατα 99% ειναι απο το κινητο .

 

Μας έχεις μπερδέψει και ίσως μας τρόμαξες κιόλας. Το σίγουρο είναι οτι έχεις φοβηθεί πάρα πολύ με αυτό που συμβαίνει. Και υποπτεύομαι πως άδικα. Πάμε να το δούμε λίγο.

 

Λοιπόν, αυτό με τις γρατζουνιές-έγκαυμα, το έχω πάθει κι εγώ 2 φορές κιόλας.!! Και φυσικά είχε να κάνει με το κινητό, αλλά όχι με την ακτινοβολία του. Την μια είχε να κάνει με το (σχετικά) στενό παντελόνι που φορούσα και κυρίως με το ύφασμα της τσέπης. Μου προκαλούσε ερεθισμό, ενόχληση και κοκκινίλες στο σημείο επαφής-τριβής με το δέρμα. Όταν όμως φορούσα άλλο, το ίδιο στενό παντελόνι, και με το κινητό στην ίδια τσέπη, δεν είχα κανένα πρόβλημα, γιατί το ύφασμα αυτής της τσέπης ήταν πιο φιλικό προς το δέρμα μου.

Τη δεύτερη φορά και για παρόμοιους λόγους, γινόταν πιο έντονος ο ερεθισμός. Και αυτό γιατί ήταν καλοκαίρι όπως τώρα. Στο σημείο τριβής με το ύφασμα προστέθηκε και ο ιδρώτας..!! Φοβερό τσούξιμο και σπυράκια. Σχεδόν πληγή δηλαδή που έμοιαζε με έγκαυμα. Αυτό νομίζω ταιριάζει πολύ με την δική σου περιγραφή και μάλλον είναι και η πραγματική αιτία.

 

Τώρα για το άλλο, που λες οτι ζεσταίνεται υπερβολικά σε σημείο να νιώθεις οτι καίγεται το χέρι σου, αλλά οχι απο θερμότητα, αλλά απο ακτινοβολία (και δεν μπορείς να το περιγράψεις ...) είναι πραγματικά πολύ περίεργο. Θα μας βοηθούσες αν το περιέγραφες λίγο περισσότερο αυτό, για να μπορέσουμε κι εμείς με τη σειρά μας να σε βοηθήσουμε.

Την ώρα που μιλάς δηλαδή (η και όταν είναι στην αναμονή; ), νιώθεις στο χέρι σου "σα να καίγεται" απο την "ενέργεια" της ακτινοβολίας, χωρίς όμως η συσκευή να είναι ζεστή; Αν όντως συμβαίνει κάτι τέτοιο, είναι πραγματικά απο περίεργο και εντυπωσιακό, μέχρι και επικίνδυνο. Δεν νομίζω όμως. Μάλλον δεν το περιγράφεις σωστά. Ίσως φοβήθηκες με τους ερεθισμούς απο την τσέπη και υπερβάλεις λίγο.

Η αλήθεια είναι οτι η συσκευή, έχει κατά καιρούς αναπτύξει, αρκετά υψηλές θερμοκρασίες. Αυτό συμβαίνει τις φορές που κάνει αναβαθμίσεις, όταν παίζεις ενεργοβόρα και απαιτητικά σε ισχύ παιχνίδια και όταν το έχεις σε βάση στο αυτοκίνητο για πλοήγηση και το χτυπά και ο ήλιος. Την ώρα που μιλάς, η αν δεν τρέχεις απαιτητικές εφαρμογές δεν είναι φυσιολογικό να σηκώνει τρελές θερμοκρασίες.

Εσύ όμως δεν μιλάς για θερμοκρασίες, αλλά για κάτι άλλο. Το έχεις ρουταρισμένο; Αν οχι, τι Android τρέχει; Έχεις κάνει όλες τις αναβαθμίσεις; Το χρησιμοποιείς με bluetooth ακουστικό-handsfree ακούγοντας παράλληλα και μουσική; Το έχεις ζευγαρώσει με smartwatch μήπως ??

Link to comment
Share on other sites

Μας έχεις μπερδέψει και ίσως μας τρόμαξες κιόλας. Το σίγουρο είναι οτι έχεις φοβηθεί πάρα πολύ με αυτό που συμβαίνει. Και υποπτεύομαι πως άδικα. Πάμε να το δούμε λίγο.

 

Λοιπόν, αυτό με τις γρατζουνιές-έγκαυμα, το έχω πάθει κι εγώ 2 φορές κιόλας.!! Και φυσικά είχε να κάνει με το κινητό, αλλά όχι με την ακτινοβολία του. Την μια είχε να κάνει με το (σχετικά) στενό παντελόνι που φορούσα και κυρίως με το ύφασμα της τσέπης. Μου προκαλούσε ερεθισμό, ενόχληση και κοκκινίλες στο σημείο επαφής-τριβής με το δέρμα. Όταν όμως φορούσα άλλο, το ίδιο στενό παντελόνι, και με το κινητό στην ίδια τσέπη, δεν είχα κανένα πρόβλημα, γιατί το ύφασμα αυτής της τσέπης ήταν πιο φιλικό προς το δέρμα μου.

Τη δεύτερη φορά και για παρόμοιους λόγους, γινόταν πιο έντονος ο ερεθισμός. Και αυτό γιατί ήταν καλοκαίρι όπως τώρα. Στο σημείο τριβής με το ύφασμα προστέθηκε και ο ιδρώτας..!! Φοβερό τσούξιμο και σπυράκια. Σχεδόν πληγή δηλαδή που έμοιαζε με έγκαυμα. Αυτό νομίζω ταιριάζει πολύ με την δική σου περιγραφή και μάλλον είναι και η πραγματική αιτία.

 

Τώρα για το άλλο, που λες οτι ζεσταίνεται υπερβολικά σε σημείο να νιώθεις οτι καίγεται το χέρι σου, αλλά οχι απο θερμότητα, αλλά απο ακτινοβολία (και δεν μπορείς να το περιγράψεις ...) είναι πραγματικά πολύ περίεργο. Θα μας βοηθούσες αν το περιέγραφες λίγο περισσότερο αυτό, για να μπορέσουμε κι εμείς με τη σειρά μας να σε βοηθήσουμε.

Την ώρα που μιλάς δηλαδή (η και όταν είναι στην αναμονή; ), νιώθεις στο χέρι σου "σα να καίγεται" απο την "ενέργεια" της ακτινοβολίας, χωρίς όμως η συσκευή να είναι ζεστή; Αν όντως συμβαίνει κάτι τέτοιο, είναι πραγματικά απο περίεργο και εντυπωσιακό, μέχρι και επικίνδυνο. Δεν νομίζω όμως. Μάλλον δεν το περιγράφεις σωστά. Ίσως φοβήθηκες με τους ερεθισμούς απο την τσέπη και υπερβάλεις λίγο.

Η αλήθεια είναι οτι η συσκευή, έχει κατά καιρούς αναπτύξει, αρκετά υψηλές θερμοκρασίες. Αυτό συμβαίνει τις φορές που κάνει αναβαθμίσεις, όταν παίζεις ενεργοβόρα και απαιτητικά σε ισχύ παιχνίδια και όταν το έχεις σε βάση στο αυτοκίνητο για πλοήγηση και το χτυπά και ο ήλιος. Την ώρα που μιλάς, η αν δεν τρέχεις απαιτητικές εφαρμογές δεν είναι φυσιολογικό να σηκώνει τρελές θερμοκρασίες.

Εσύ όμως δεν μιλάς για θερμοκρασίες, αλλά για κάτι άλλο. Το έχεις ρουταρισμένο; Αν οχι, τι Android τρέχει; Έχεις κάνει όλες τις αναβαθμίσεις; Το χρησιμοποιείς με bluetooth ακουστικό-handsfree ακούγοντας παράλληλα και μουσική; Το έχεις ζευγαρώσει με smartwatch μήπως ??

 

Γιάννη καλησπέρα . Η αλήθεια είναι οτι δεν ειμαι σε κατάσταση σοκ ούτε τρελά φοβισμένος αλλιώς θα βρισκόμουν σε γιατρό αυτη την στιγμή . Μιλάμε για note 4 c στο τελευταίο update χωρις τίποτα αλλο , ουτε ροοτ ουτε smartwatch ουτε τίποτα . Το κινητό στην δουλεια οταν ημουν fb και chatara επιανε τρελες θερμοκρασιες , σε φαση να καιει το χερι μου να το αφήνω να παω να ρίχνω νερο και να συνεχίζει να καίει ( το χέρι εννοείται ) Εχει διάρκεια το κάψιμο με πάνω απο 1 λεπτό μέχρι να σταματήσει .

Τα σημαδια δεν ειναι εξωτερικα αλλα εσωτερικα , και τα εχω πανω απο 3 μηνες . Θεώρησα στην αρχη οτι ειναι απο την ορθοστασία επειδή κανω 2 δουλειές αλλα δεν ειναι φλεβιτιδα και βρίσκονται μονο στο συγκεκριμένο σημείο . Θα προσπαθήσω να βγάλω μια φωτογραφία αν και δεν φαίνονται όπως στην πραγματικοτητα ...

http://prntscr.com/fylmyr ! τα σημαδια ξανα λεω δεν ειναι εξωτερικα , δεν τα αισθανεσαι με την αφη .

Link to comment
Share on other sites

Πας σε γιατρό. Ότι και να πούμε εμείς....

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καλησπέρα . Η αλήθεια είναι οτι δεν ειμαι σε κατάσταση σοκ ούτε τρελά φοβισμένος αλλιώς θα βρισκόμουν σε γιατρό αυτη την στιγμή . Μιλάμε για note 4 c στο τελευταίο update χωρις τίποτα αλλο , ουτε ροοτ ουτε smartwatch ουτε τίποτα . Το κινητό στην δουλεια οταν ημουν fb και chatara επιανε τρελες θερμοκρασιες , σε φαση να καιει το χερι μου να το αφήνω να παω να ρίχνω νερο και να συνεχίζει να καίει ( το χέρι εννοείται ) Εχει διάρκεια το κάψιμο με πάνω απο 1 λεπτό μέχρι να σταματήσει .

Τα σημαδια δεν ειναι εξωτερικα αλλα εσωτερικα , και τα εχω πανω απο 3 μηνες . Θεώρησα στην αρχη οτι ειναι απο την ορθοστασία επειδή κανω 2 δουλειές αλλα δεν ειναι φλεβιτιδα και βρίσκονται μονο στο συγκεκριμένο σημείο . Θα προσπαθήσω να βγάλω μια φωτογραφία αν και δεν φαίνονται όπως στην πραγματικοτητα ...

http://prntscr.com/fylmyr ! τα σημαδια ξανα λεω δεν ειναι εξωτερικα , δεν τα αισθανεσαι με την αφη .

 

Στο προηγούμενο post μου, σου περιέγραψα τη δική μου εμπειρία σε μια προσπάθεια να σου δείξω πως (ίσως) δεν χρειάζεται να ανησυχείς πολύ. Μπορεί να μην έχει να κάνει άμεσα με τη συσκευή δηλαδή. Σίγουρα δεν είσαι και σε κρίση πανικού (ευτυχώς κιόλας) , αλλά ανησυχείς λίγο και καλά κάνεις. Τα συναισθήματα του φόβου και του άγχους άλλωστε, υπάρχουν για να μας προστατεύουν απο πραγματικές απειλές και κινδύνους. Άρα δεν είναι παράλογο, γιατί υπάρχει δερματικό πρόβλημα.

 

Καταλαβαίνω και ξέρω πως το Note, ανάλογα με τις διεργασίες και την εφαρμογή που τρέχει εκείνη τη στιγμή, μπορεί να αναπτύξει τρελές θερμοκρασίες. Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα, άλλα είναι κάτι που συμβαίνει. Αν το έχεις σε θήκη και σε φόρτιση ταυτόχρονα, ακόμη μεγαλύτερες. Μήπως το χρησιμοποιείς έτσι;

Εγώ δεν έχω Facebook, αλλά απ' όσο ξέρω θεωρείται βαριά και κακογραμμένη εφαρμογή. Τι χρήση FB κάνεις όμως; Πόση ώρα;

Αν "καίγεσαι" στο chating (και το χεις σε θήκη και σε φόρτιση παράλληλα) , είναι μάλλον φυσιολογικό να καίει και αυτό μετά. Και για αρκετή ώρα αφότου σταματήσεις επίσης.

Και αν το συνδυάσω αυτό με υπερβολική προσκόλληση και χρήση οποιασδήποτε εφαρμογής γενικά, κρατώντας το με το ίδιο χέρι κιόλας, μια χαρά φυσιολογικό μου φαίνεται το κάψιμο στο χέρι. Είναι γνωστό πια πως η πολύωρη, έντονη και επαναλαμβανόμενη χρήση συσκευών με το ίδιο χέρι (κινητό, ποντίκι) δημιουργεί φλεγμονές και στην παλάμη και στον καρπό (και σε πολλά άλλα επίσης) .

 

Αυτό που σε "καίει" εσένα όμως είναι το πως αντιδρά το δέρμα σου σε σχέση με τις θερμοκρασίες και πιθανόν με την ακτινοβολία της συσκευής. Αφού όπως λες, τα σημάδια της φώτο παρότι φαίνονται εξωτερικά, δεν είναι σαν ερεθισμός, σπυράκια η πληγές (όπως ήταν σε μένα), αλλά είναι κάτω απο το δέρμα και έρχονται απο μέσα, τότε ανησυχείς λίγο περισσότερο.

Αν δεν έχεις διαγνωσμένη δερματική ευαισθησία, αν είσαι σίγουρος πως δεν έχει να κάνει με πιθανόν στενό παντελόνι η περίεργο ύφασμα τσέπης που προκαλεί ερεθισμό και δεν θέλεις να κάνεις πειράματα, αλλάζοντας τσέπη να δεις αν θα συμβεί και στο άλλο πόδι, τότε καλό θα ήταν να το δει δερματολόγος.

 

Ελπίζω να απαλλαγείς απ' αυτό σύντομα και ανώδυνα :)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος που να έκανε αλλαγή από note 4(και να παρακολουθεί ακόμα το παρόν θέμα) σε κάτι άλλο και να είναι ευχαριστημένος; σκέφτομαι S8 αλλά όχι απαραίτητα. θα χαρώ να ακούσω εντυπώσεις

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος που να έκανε αλλαγή από note 4(και να παρακολουθεί ακόμα το παρόν θέμα) σε κάτι άλλο και να είναι ευχαριστημένος; σκέφτομαι S8 αλλά όχι απαραίτητα. θα χαρώ να ακούσω εντυπώσεις

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Εγώ φίλε μου. Είχα όλα τα Note και το τελευταίο που είχα (Note 4F) άρχισε να κολλάει και μου την κάρφωσε και πήρα iPhone 7 plus.

Δεν το μετάνιωσα καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...