Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου ήρθε Και εμένα σε Βουλγάρικο... Άντε να δούμε. Ελπίζω να μη το μετανιώσουμε...

 

Ενημέρωση....

Η μπαταρία δείχνει στα ίδια. Γενικά δεν κατάλαβα διαφορές.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μέρες χρήσης με την τελευταία αναβάθμιση πολύ καλύτερη η μπαταρία .

"Έκανα επαναφορά μετά το update "

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επαναφορά δεν έκανα. Πως το αντέχετε αυτό δεν ξέρω. Μέσα σε ένα μήνα είχαμε 2 αναβαθμίσεις. Να κάνω 2 επαναφορές;;; θα αυτοκτονήσω!! Μόνο αν είχα σοβαρό θέμα όπως με το πέρασμα της 6 όπου η κατανάλωση είχε αυξηθεί δραματικά. Έκανα αναγκαστικά επαναφορά και έστρωσε. Χαρά στο κουράγιο σας.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επαναφορά δεν έκανα. Πως το αντέχετε αυτό δεν ξέρω. Μέσα σε ένα μήνα είχαμε 2 αναβαθμίσεις. Να κάνω 2 επαναφορές;;; θα αυτοκτονήσω!! Μόνο αν είχα σοβαρό θέμα όπως με το πέρασμα της 6 όπου η κατανάλωση είχε αυξηθεί δραματικά. Έκανα αναγκαστικά επαναφορά και έστρωσε. Χαρά στο κουράγιο σας.

Εγώ δεν έκανα ποτέ επαναφορά από τότε που πήραμε την 6. Το κινητό δουλεύει άψογα και όντως η τελευταία αναβάθμιση βελτίωσε αρκετά την μπαταρία. Έχω το F με γερμανική έκδοση.

 

Όταν έχεις θέματα με το κινητό κάνεις επαναφορά, οπότε καλώς και την έκανες. Δοκίμασε τώρα να περνάς τις αναβαθμίσεις πάνω από την καθαρή έκδοση που έχεις τώρα. Θα κάθονται καλύτερα λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να το έχουν φτιάξει αυτό με τις κλήσεις. Είναι πολύ ενοχλητικό. Όποιος δει διαφορά ας το αναφέρει.

 

Με λύπη μου έρχομαι να επιβεβαιώσω πως και μετά το τελευταίο update, το Bug με τις κλήσεις που γίνονται και κανένας δεν ακούει κανέναν, δυστυχώς παραμένει :mad:

 

Δεν το βλέπω να το διορθώσει ποτέ η Samsung απ' ότι φαίνεται. Δεν ξέρω καν αν γίνεται να διορθωθεί με update η αν είναι θέμα hardware. Μάλλον θα πρέπει να ζήσουμε με αυτό. Παρότι δεν συμβαίνει συχνά, είναι πολύ σοβαρό γιατί ουσιαστικά χάνονται οι κλήσεις κάτι που το κάνει σούπερ εκνευριστικό.

Link to comment
Share on other sites

Μια εβδομάδα μετά την αναβάθμιση την τελευταία και βλέπω ρολαρει καλύτερα αλλά αντί για βελτίωση μπαταρίας μάλλον πάει αρκετά χειρότερα τωρα σε σχέση ( πάντα με ίδια χρήση ) με πριν (την αναβάθμιση ). Δεν έκανα επαναφορά πάντως. Τα άλλα όλα ίδια μοιάζουν.

Θα ήθελα όμως να ρωτήσω αν και σε σας με οποιοδήποτε browser σας πετάει pop up διαφημίσεις είτε για το play store σε εφαρμογές είτε κάποιες τύπου συγχαρητήρια κέρδισες κλπ. (Μηνύματα υψηλής χρέωσης)

Και στον Chrome και στον Opera και τη μαμας φυσικά. Έβαλα διάφορα cleaners τίποτα όπως και με add blockers έβαλα και διάφορα free antivirus πάλι τίποτα. Ακόμη και όταν πάω σε φάκελο εφαρμογών στην αρχική πετάει διαφήμιση.

Τι να κάνω με αγανακτήσε! !!!

ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΕΤΥΧΑΝ... ΟΙ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ ΟΧΙ !!!

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ !!!

Link to comment
Share on other sites

Μια εβδομάδα μετά την αναβάθμιση την τελευταία και βλέπω ρολαρει καλύτερα αλλά αντί για βελτίωση μπαταρίας μάλλον πάει αρκετά χειρότερα τωρα σε σχέση ( πάντα με ίδια χρήση ) με πριν (την αναβάθμιση ). Δεν έκανα επαναφορά πάντως. Τα άλλα όλα ίδια μοιάζουν.

Θα ήθελα όμως να ρωτήσω αν και σε σας με οποιοδήποτε browser σας πετάει pop up διαφημίσεις είτε για το play store σε εφαρμογές είτε κάποιες τύπου συγχαρητήρια κέρδισες κλπ. (Μηνύματα υψηλής χρέωσης)

Και στον Chrome και στον Opera και τη μαμας φυσικά. Έβαλα διάφορα cleaners τίποτα όπως και με add blockers έβαλα και διάφορα free antivirus πάλι τίποτα. Ακόμη και όταν πάω σε φάκελο εφαρμογών στην αρχική πετάει διαφήμιση.

Τι να κάνω με αγανακτήσε! !!!

 

Εγώ μπαταρία βλέπω ελαφρώς καλύτερη χωρίς επαναφορά, αυτό με τις διαφημίσεις που λες δε το έχω, μήπως είναι καμία εφαρμογή που εγκατεστησες και προκαλεί το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Με λύπη μου έρχομαι να επιβεβαιώσω πως και μετά το τελευταίο update, το Bug με τις κλήσεις που γίνονται και κανένας δεν ακούει κανέναν, δυστυχώς παραμένει :mad:

 

Δεν το βλέπω να το διορθώσει ποτέ η Samsung απ' ότι φαίνεται. Δεν ξέρω καν αν γίνεται να διορθωθεί με update η αν είναι θέμα hardware. Μάλλον θα πρέπει να ζήσουμε με αυτό. Παρότι δεν συμβαίνει συχνά, είναι πολύ σοβαρό γιατί ουσιαστικά χάνονται οι κλήσεις κάτι που το κάνει σούπερ εκνευριστικό.

Αν και έχω το c μοντέλο άρα μπορεί να είναι λάθος η "σύγκριση" εγώ δεν το είχα έχω παρατηρήσει ποτέ αυτό που λες. Μήπως να πας στο Service και είναι θέμα hardware και όχι software;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,

 

αντιμετωπίζω ένα θέμα με τη παταρία.

 

σε καποια φάση, πριν κανα χρονο σχεδόν αλλαξα μπαταρία γιατί η εργοστασιακή που είχα απο-φόρτιζε πιο γρηγορα και όταν εφτανε στο 10-15% εκλεινε το κινητο.

με την καινουργια το προβλημα καπως βελτιωθηκε αλλα μετα απο ενα χρονο εχω την ιδια συμπεριφορά.

προχθες δοκιμασα να βαλω twrp και να το κανω root αλλά ενω εβαζα την recovery όταν εβαλα το supersu εμενε κολλημενο το κινητο στο logo της samsung.

δοκιμασα wipe cache data κτλ αλλα δεν επανερχοταν με αποτελεσμα μεσω odin ξανα να περασω μια rom eastern europe αλλα το προβλημα παρεμεινε και μαλλον το εκανε χειροτερα γτ χθες εκλεισε το κινητο στο 24% και οταν το εβαλ για φορτιση ελεγε 0%

 

εχετε καμια ιδεα τι μπορει να φταιει ή τι πρεπει να κανω?

 

ευχαριστώ

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το παρατήρησε κανείς ή πότε έγινε η αλλαγή, αλλά πλέον όταν φορτίζεις το κινητό σβηστό, δεν έχει αυτό το όμορφο animation που είχε όταν φόρτιζε. Αντίθετα έχει μια βαρετή πρασινη μπαταρία και μια πράσινη κουκίδα. Δεν μπορώ να φανταστώ το λόγο που αφαιρέθηκε. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το παρατήρησε κανείς ή πότε έγινε η αλλαγή, αλλά πλέον όταν φορτίζεις το κινητό σβηστό, δεν έχει αυτό το όμορφο animation που είχε όταν φόρτιζε. Αντίθετα έχει μια βαρετή πρασινη μπαταρία και μια πράσινη κουκίδα. Δεν μπορώ να φανταστώ το λόγο που αφαιρέθηκε. :mad:

 

Με την ελευση της 6.0.1 εγινε αυτο και οντως ηταν πανεμορφο animation,μεγαλη χαζομάρα τους που το αφαιρεσαν.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπαταρία βλέπω ελαφρώς καλύτερη χωρίς επαναφορά, αυτό με τις διαφημίσεις που λες δε το έχω, μήπως είναι καμία εφαρμογή που εγκατεστησες και προκαλεί το πρόβλημα;

 

Από 350 εφαρμογές πώς να καταλάβω ποια μπορεί να είναι ?

Το πρόβλημα με τις διαφημίσεις έχει σχεδόν μισό χρόνο και δεν μπορω να θυμηθώ ποιες εφαρμογές κατέβασα από τότε....

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ας μου πει

ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΕΤΥΧΑΝ... ΟΙ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ ΟΧΙ !!!

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ !!!

Link to comment
Share on other sites

Από 350 εφαρμογές πώς να καταλάβω ποια μπορεί να είναι ?

Το πρόβλημα με τις διαφημίσεις έχει σχεδόν μισό χρόνο και δεν μπορω να θυμηθώ ποιες εφαρμογές κατέβασα από τότε....

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ας μου πει

Ξεκίνα με Custom Lockscreens, Ram Boosters, System Cleaners κτλ. Βγάλε αυτά και πες.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα λαθος και περασα με το odin την RECOVERY philz_touch_6.41.6 γνωριζει κανεις πως επανερχομαι στην stock recovery???

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eκαν ενα λαθος και περασα με το odin λαθος recovery την philz_touch_6.41.6 γνωριζει κανεις πως ερχομαι στην stock μορφη??? ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια αναβαθμιση κι ενω εχω ορισει η καμερα να αποθηκευει στην καρτα sd η εμπρος καμερα μερικες φορες αποθηκευει στη συσκευη. Μονο η εμπρος καμερα ομως! Το εχει παρατηρήσει και καποιος αλλος αυτο;;
Link to comment
Share on other sites

Δες στην μπαταρια αν γραφει made in china η made in corea

 

στη Κορεα γραφει (και οι 2).

 

αλλαξα χθες παλι τις μπαταριες, εβαλα την εργοστασιακη αλλα παλι υπαρχει η ιδια καταναλωση, υπερβολικα γρηγορα πεφτει η μπαταρια.

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Από 350 εφαρμογές πώς να καταλάβω ποια μπορεί να είναι ?

Το πρόβλημα με τις διαφημίσεις έχει σχεδόν μισό χρόνο και δεν μπορω να θυμηθώ ποιες εφαρμογές κατέβασα από τότε....

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ας μου πει

 

Δοκίμασε να κάνεις wipe cache data ωστε να καθαρησουν cookies και άλλα που αφήνει η περιήγηση στο διαδίκτυο. Εμένα λειτουργεί...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις wipe cache data ωστε να καθαρησουν cookies και άλλα που αφήνει η περιήγηση στο διαδίκτυο. Εμένα λειτουργεί...

 

Δηλαδή τι ακριβώς πρέπει να κάνω ???

Σορυ αλλά με τθα εκφράσεις στην ορολογία δεν το έχω και τόσο ...

 

Έχω βγάλει όλους τους cleaners boosters κλπ αλλά παραμένει το πρόβλημα... τώρα δεν κατάλαβα τι είναι custom lockscreens lol

ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΕΤΥΧΑΝ... ΟΙ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ ΟΧΙ !!!

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ !!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι ακριβώς πρέπει να κάνω ???

Σορυ αλλά με τθα εκφράσεις στην ορολογία δεν το έχω και τόσο ...

 

Έχω βγάλει όλους τους cleaners boosters κλπ αλλά παραμένει το πρόβλημα... τώρα δεν κατάλαβα τι είναι custom lockscreens lol

 

Πήγαινε Ρυθμισεις.. Χώρος Αποθηκευσης..Μνήμη Συσκευής. . Δεδομενα στο cash... πάτα παρατεταμένα και θα σε ρωτησειεαν θέλεις να σβηστούν τα δεδομένα στο cash memory.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...