Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα δουλεύει φίλε μου. Αλλά κάποιος άλλος το ανέφερε σαν πρόβλημα ότι δεν έπαιρνε το αποτύπωμα του δακτύλου του (όχι στην εφαρμογή της winbank , σε άλλο "επίπεδο"), και έδινε κωδικό για να μπει. Ξαναλέω, ότι σε εμένα δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα κανονικά.

 

 

οι περισσοτεροι δεν εχουν δωσει σημασια στο οτι η συσκευη δεν πρεπει να ειναι ρουταρισμενη για να λειτουργησει το δακτυλικο αποτυπωμα και σχεδον κανενας στο οτι αν δεν ειναι ρουταρισμενη αλλα ηταν καποτε παλι δεν λειτουργει. Οποτε λαμβανω απο σενα, οτι λογικα με ποτε ρουταρισμενο τηλεφωνο, με android 6, στην εφαρμογη δουλευει κανονικα το αποτυπωμα.

 

Για να μην το θεωρησω τυχαιο μπορει εστω ενας ακομα να το επιβεβαιωσει ωστε να προβω στην αγορα του τηλεφωνου.

 

Αν ανεβασεται και καποιο βιντεακι στο youtube για επαληθεσει λογικα θα βοηθησεται πολυ κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρυθμίσεις-> Σάρωση δακτύλου

 

Ωραία. Και ποιά επιλογή είναι αυτή που μας ενδιαφέρει;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε για μένα ένα είναι το καλύτερο remote control που πιάνει μέχρι και aircontition " Sure Universal Remote" θα εντυπωσιαστείς... Εμένα δουλεύει άψογα σε όλες τις συσκευές μου..

QUOTE]

Ναι είναι όντως το καλύτερο κατά κάποιο τρόπο, αλλά όταν πάω να αλλάξω κανάλι στην τηλεόραση δίνει 2πλη εντολή και πχ αν θέλω να πάω από το κανάλι 6 στο 7 με πάει στο 8 και ου το καθ' εξής με αποτέλεσμα να μην μπορώ να επιλέξω το επιθυμητό κανάλι. Αν πάω να το επιλέξω κατευθείαν βάζοντας τον αριθμό πχ το 8 επειδή στέλνει διπλή εντολή το πιάνει ως 88!!!!:wacko:

 

Καλησπέρα κι από μένα. Να πω κι εγώ ορισμένα τεχνικά ζητήματα που μου παρουσίασε το κινητο μετά την αναβάθμιση.

 

2. Τρεις φορές μέσα σε μια μέρα ως τωρα μου έχει κάνει το εξής: έπαιρνα τηλέφωνα και δεν με άκουγαν ουτε τους άκουγα. Για να γίνει αυτο έκανα επανεκκίνηση. Το συγκεκριμένο δεν μου το έχει κάνει ποτέ με την 5.1.1 και δεν μου έχει πέσει νερό στο ηχείο ουτε μου έχει πέσει κάτω το κινητο.

 

 

Χθες μου έκανε και εμένα κάτι παραπλήσιο μάλλον. Έδειχνε ότι δεν είχε σήμα και δεν μπορούσα να πάρω και να με πάρουν σε μέρη που κανονικά έχει σήμα. Έκανα επανεκκίνηση και διορθώθηκε. Άντε να δούμε. Επίσης έχω πολύ κατανάλωση μπαταρίας από την 6 και μετά χωρίς να έχω προσθέσει εφαρμογές. Διαπίστωσα και κάτι πολύ περίεργο. Ενώ αφού εγκατέστησα την 6 χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όπως κάνω πάντα είδα με χαρά ότι υπολειπόμενη εσωτερική μνήμη ήταν στα ίδια και ίσως και λίγο καλύτερη! Μετά από λίγες μέρες είδα ότι έφυγαν στα καλά καθούμενα χωρίς να κάνω κάτι κάπου στα 1,4 GB!!!!!:wacko: Άκρη δεν έβγαλα.

 

Το θέμα με την μπαταρία με ενοχλεί πολύ και σκέφτομαι να κάνω αυτό αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι, δηλαδή να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως και στρώσει!!:mad: Κατά τα άλλα δουλεύει άψογα.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Φίλε για μένα ένα είναι το καλύτερο remote control που πιάνει μέχρι και aircontition " Sure Universal Remote" θα εντυπωσιαστείς... Εμένα δουλεύει άψογα σε όλες τις συσκευές μου..

QUOTE]

Ναι είναι όντως το καλύτερο κατά κάποιο τρόπο, αλλά όταν πάω να αλλάξω κανάλι στην τηλεόραση δίνει 2πλη εντολή και πχ αν θέλω να πάω από το κανάλι 6 στο 7 με πάει στο 8 και ου το καθ' εξής με αποτέλεσμα να μην μπορώ να επιλέξω το επιθυμητό κανάλι. Αν πάω να το επιλέξω κατευθείαν βάζοντας τον αριθμό πχ το 8 επειδή στέλνει διπλή εντολή το πιάνει ως 88!!!!:wacko:

 

 

 

Χθες μου έκανε και εμένα κάτι παραπλήσιο μάλλον. Έδειχνε ότι δεν είχε σήμα και δεν μπορούσα να πάρω και να με πάρουν σε μέρη που κανονικά έχει σήμα. Έκανα επανεκκίνηση και διορθώθηκε. Άντε να δούμε. Επίσης έχω πολύ κατανάλωση μπαταρίας από την 6 και μετά χωρίς να έχω προσθέσει εφαρμογές. Διαπίστωσα και κάτι πολύ περίεργο. Ενώ αφού εγκατέστησα την 6 χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όπως κάνω πάντα είδα με χαρά ότι υπολειπόμενη εσωτερική μνήμη ήταν στα ίδια και ίσως και λίγο καλύτερη! Μετά από λίγες μέρες είδα ότι έφυγαν στα καλά καθούμενα χωρίς να κάνω κάτι κάπου στα 1,4 GB!!!!!:wacko: Άκρη δεν έβγαλα.

 

Το θέμα με την μπαταρία με ενοχλεί πολύ και σκέφτομαι να κάνω αυτό αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι, δηλαδή να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως και στρώσει!!:mad: Κατά τα άλλα δουλεύει άψογα.

 

Φιλε μου για την μπαταρια κατεβασε καποια εφαρμογη (gsam battery monitor ή better battery stats αν είσαι root) κ δες αν η συσκευη μπαινει σε deep sleep υπαρχει ενα bug οπου αν συνδεσεις το κινητο στο ρευμα με ανοικτo συχρονισμο κ ανοικτο wifi σκαλωνει κ δεν μπαινει σε deep sleep. Με επανεκκινηση ομως φτιαχει το εχω παθει πολλες φορές και επισης αν δεν κανω λαθος εχει ξανααναφερθει μεσα στο φορουμ

Link to comment
Share on other sites

Στο πληκτρολόγιο δίπλα στο space που έχει το μικρό το μενού μου έχει εξαφανιστεί το μικρόφωνο που του μιλάς και το μετατρέπει σε κείμενο. Ξέρει κανείς που το ενεργοποιώ ?
Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε μου για την μπαταρια κατεβασε καποια εφαρμογη (gsam battery monitor ή better battery stats αν είσαι root) κ δες αν η συσκευη μπαινει σε deep sleep υπαρχει ενα bug οπου αν συνδεσεις το κινητο στο ρευμα με ανοικτo συχρονισμο κ ανοικτο wifi σκαλωνει κ δεν μπαινει σε deep sleep. Με επανεκκινηση ομως φτιαχει το εχω παθει πολλες φορές και επισης αν δεν κανω λαθος εχει ξανααναφερθει μεσα στο φορουμ

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το έχω ήδη το gsam battery monitor έχω κάνει και επανεκκίνηση πολλές φορές αλλά η κατανάλωση είναι πάλι μεγάλη.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Να πω κι εγώ ορισμένα τεχνικά ζητήματα που μου παρουσίασε το κινητο μετά την αναβάθμιση.

 

2. Τρεις φορές μέσα σε μια μέρα ως τωρα μου έχει κάνει το εξής: έπαιρνα τηλέφωνα και δεν με άκουγαν ουτε τους άκουγα. Για να γίνει αυτο έκανα επανεκκίνηση. Το συγκεκριμένο δεν μου το έχει κάνει ποτέ με την 5.1.1 και δεν μου έχει πέσει νερό στο ηχείο ουτε μου έχει πέσει κάτω το κινητο.

 

Το πρώτο δε με αφορά τόσο αλλα το δεύτερο ειναι ένα θέμα. Ελπίζω να διορθωθεί. Λογικά ίσως πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών γιατί δεν έκανα μετά την αναβάθμιση καθώς "κούμπωσε" καλα η 6, εκτός από τα δυο παραπάνω προβλήματα φυσικά.

 

Πω, πω φιλε μου, εχω ακριβως το ιδιο (2ο) θεμα. Και μολις που ημουν ετοιμος να το γραψω, το βρισκω μπροστα και ηδη αισθανομαι καλυτερα :) Πρωτον γιατι δεν ειμαι ο μονος που του συμβαινει και δευτερον γιατι το πιο πιθανο ειναι να μην εχει να κανει με το hardware της συσκευης. Τι χαρα :D

 

Θα το ανοιξω αρκετα αυτο το post για να περιγραψω και εγω τη συμπεριφορα του δικου μου Note με αυτο το bug. Θα το κανω οσο πιο αναλυτικα μπορω και βοηθησει πολυ να μας πουν και αλλοι χρηστες πως και αν το εχουν αυτοι.

Ειναι πολυ σοβαρο γιατι οταν το παθαινει αυτο, η συσκευη δεν λειτουργει καθολου στις καθε ειδους κλησεις. Γινονται κανονικα εισερχομενες και εξερχομενες, ανοιγει η γραμμη, αλλα κανενας δεν ακουει κανεναν, ενω ολα τα αλλα δουλευουν κανονικα (σαν gadget οπως πολυ σωστα ειπε καποιος αλλος συναγωνιστης).

Καταρχην να πω πως ειμαι με Wind και τους εχω παρει ηδη δυο φορες νομιζοντας πως ειναι προβλημα του δικτυου τους. Με διαβεβαιωνουν πως βλεπουν οτι ολα φαινονται φυσιολογικα. Βλεπουν απ το ιστορικο των κλησεων τους αριθμους που εχω καλεσει η με εχουν καλεσει, το οτι εχει ανοιξει η γραμμη κανονικα, και οτι τα δεδομενα της φωνης μεταφερονται κανονικα επισης. Παρολα αυτα, κανενας δεν ακουει κανεναν :( Μαλιστα επι τουτου και τις δυο φορες τους καλεσα την ωρα που συνεβαινε το προβλημα, για να το δουν σε πρωτο χρονο. Φυσικα δεν μπορουσα να τους καλεσω απ την ιδια τη συσκευη (δεν ακουγομασταν) οποτε πηρα απο σταθερο. Και τις δυο φορες τους ζητησα να με καλεσουν για να δουμε αν θα μπορεσουμε να μιλησουμε. Την πρωτη ακουσαμε ο ενας τον αλλο μετα απο τρια δευτερολεπτα αφοτου ειχε ανοιξει η γραμμη. Οριακα διαπιστωσε το προβλημα η τηλεφωνητρια δηλαδη. Την δευτερη........ απλα ξεφτιληστικα..!! Με το που με καλεσε μιλησαμε...... Κουλο λιγο ετσι; Το δηλωσε παντως ως προβλημα και ειπε πως την ερχομενη βδομαδα, θα με ενημερωσουν με sms αν διαπιστωσουν κατι οι τεχνικοι τους. Και φυσικα ειπε πως το πιο πιθανο ειναι προβλημα που σχετιζεται με το software της συσκευης.

To Νοτε μου ειναι Πολωνικο, αρουταριστο και οχι ιδιεταιρα φορτωμενο. Μεχρι πριν δουλευε αψογα. Σε αντιθεση με οτι λες εσυ, σε μενα εμφανιστηκε αυτο πρωτη φορα στην 5.1.1. Συγκεκριμενα αμεσως μετα το patch που εδωσε η Samsung πριν δωσει την 6.01 αν το θυμαστε. Δεν ξερω αν εχει να κανει με αυτο, παντως τοτε το επαθε πρωτη φορα. Για καμια ωρα περιπου, δεν ακουγα και δεν με ακουγε κανενας οτι κι αν εκανα (restart, power off-power on). Ακομη και τωρα, μετα την 6.01 και ενα ακομη patch πανω σ' αυτη, το ιδιο κανει, αλλα πιο συχνα πια :wacko: και με εκνευριζει απιστευτα γιατι δεν εχω τηλεφωνο εκεινες τις στιγμες. Μετα απο καμια ωρα οπως ειπα, ολα καλα παλι.

Τι να πω δεν ξερω. Απλα αναρωτιεμαι. Ειναι θεμα Android ? Ειναι θεμα του modem της συσκευης ? Εχει να κανει με την συνεργασια και των δυο ? Παντως ουτε εγω εχω κανει κανενος ειδους hard reset στη συσκευη μετα απ' ολα αυτα τα updates. Μια χαρα δουλευει κατα τα αλλα και βαριεμαι τρελα το στησημο απ' την αρχη, γι' αυτο το αποφευγω. Πιθανον και να στρωσει αν το κανω.

 

Για πειτε και σεις ρε παιδες. Το χετε παρατηρησει ποτε; Και αν ναι, ειχατε κανει μετα την 6.01 και το patch της Hard Reset ?

Link to comment
Share on other sites

το άνοιγμα της οθόνης άμα περάσουμε πάνω της την παλάμη μας,δουλεύει στο 6.0.1;Γιατί εμένα δεν δουλεύει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

το άνοιγμα της οθόνης άμα περάσουμε πάνω της την παλάμη μας,δουλεύει στο 6.0.1;Γιατί εμένα δεν δουλεύει.

 

Πηγαινε: Ρυθμισεις--> Προσβασιμοτητα--> Κινητικες δυνατοτητες και αλληλεπιδ--> Αφυπνιση χωρις επαφη και δες αν ειναι ενεργος ο διακοπτης.

Εμενα με 6.01 (και το patch πανω της) παντα δουλευε και συνεχιζει να δουλευει σωστα. Ολα τα λεφτα αυτη η λειτουργια. Την εχω λατρεψει. Καλη επιτυχια :)

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε: Ρυθμισεις--> Προσβασιμοτητα--> Κινητικες δυνατοτητες και αλληλεπιδ--> Αφυπνιση χωρις επαφη και δες αν ειναι ενεργος ο διακοπτης.

Εμενα με 6.01 (και το patch πανω της) παντα δουλευε και συνεχιζει να δουλευει σωστα. Ολα τα λεφτα αυτη η λειτουργια. Την εχω λατρεψει. Καλη επιτυχια :)

 

Δούλεψε.Να είσαι καλά,ευχαριστώ πολύ.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Στο πληκτρολόγιο δίπλα στο space που έχει το μικρό το μενού μου έχει εξαφανιστεί το μικρόφωνο που του μιλάς και το μετατρέπει σε κείμενο. Ξέρει κανείς που το ενεργοποιώ ?

Το πατάς παρατεταμένα για να πας στην επιλογή που θες, και όταν πας στο μικρόφωνο το πατάς, αλλά εννοείται ότι πρέπει να είναι συνδεδεμένο με το ίντερνετ το κινητό.

Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα μετά από χρόνια και εγώ έχω στα χέρια μ note 4 το οποίο ακόμη κ σήμερα όπου το αγόρασα είμαι μια εξαιρετική συσκευή. Θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάποια πραγματα:

1.εχω έκδοση 6.0.1 υπάρχει νεότερη έκδοση για βαλω;

2. Θέλω να κάνω ροοτ υπάρχει κάποιος οδηγος;

3. Αν κάνω ροοτ θα χάσω την εγγύηση; γιατί knox varranty void έχει 0χ0 η συσκευή με το π την πήρα.

4. Κάποια ρομ όσο πιο κοντά στο pure Android υπαρχει; (λάτρης των nexus συσκευών )

5. Το touctwiz μπορώ να το αφαιρέσω τελειως;

Αυτά για αρχή τα ρωτάω γιατί το νήμα είναι πολύ μεγάλο κ κάθε απάντηση σας θα με βοηθούσε πολύ

Ευχαριστώ! !!!

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

*A G I O S*

www.epiplak.gr

Link to comment
Share on other sites

Πω, πω φιλε μου, εχω ακριβως το ιδιο (2ο) θεμα. Και μολις που ημουν ετοιμος να το γραψω, το βρισκω μπροστα και ηδη αισθανομαι καλυτερα :) Πρωτον γιατι δεν ειμαι ο μονος που του συμβαινει και δευτερον γιατι το πιο πιθανο ειναι να μην εχει να κανει με το hardware της συσκευης. Τι χαρα :D

 

Θα το ανοιξω αρκετα αυτο το post για να περιγραψω και εγω τη συμπεριφορα του δικου μου Note με αυτο το bug. Θα το κανω οσο πιο αναλυτικα μπορω και βοηθησει πολυ να μας πουν και αλλοι χρηστες πως και αν το εχουν αυτοι.

Ειναι πολυ σοβαρο γιατι οταν το παθαινει αυτο, η συσκευη δεν λειτουργει καθολου στις καθε ειδους κλησεις. Γινονται κανονικα εισερχομενες και εξερχομενες, ανοιγει η γραμμη, αλλα κανενας δεν ακουει κανεναν, ενω ολα τα αλλα δουλευουν κανονικα (σαν gadget οπως πολυ σωστα ειπε καποιος αλλος συναγωνιστης).

Καταρχην να πω πως ειμαι με Wind και τους εχω παρει ηδη δυο φορες νομιζοντας πως ειναι προβλημα του δικτυου τους. Με διαβεβαιωνουν πως βλεπουν οτι ολα φαινονται φυσιολογικα. Βλεπουν απ το ιστορικο των κλησεων τους αριθμους που εχω καλεσει η με εχουν καλεσει, το οτι εχει ανοιξει η γραμμη κανονικα, και οτι τα δεδομενα της φωνης μεταφερονται κανονικα επισης. Παρολα αυτα, κανενας δεν ακουει κανεναν :( Μαλιστα επι τουτου και τις δυο φορες τους καλεσα την ωρα που συνεβαινε το προβλημα, για να το δουν σε πρωτο χρονο. Φυσικα δεν μπορουσα να τους καλεσω απ την ιδια τη συσκευη (δεν ακουγομασταν) οποτε πηρα απο σταθερο. Και τις δυο φορες τους ζητησα να με καλεσουν για να δουμε αν θα μπορεσουμε να μιλησουμε. Την πρωτη ακουσαμε ο ενας τον αλλο μετα απο τρια δευτερολεπτα αφοτου ειχε ανοιξει η γραμμη. Οριακα διαπιστωσε το προβλημα η τηλεφωνητρια δηλαδη. Την δευτερη........ απλα ξεφτιληστικα..!! Με το που με καλεσε μιλησαμε...... Κουλο λιγο ετσι; Το δηλωσε παντως ως προβλημα και ειπε πως την ερχομενη βδομαδα, θα με ενημερωσουν με sms αν διαπιστωσουν κατι οι τεχνικοι τους. Και φυσικα ειπε πως το πιο πιθανο ειναι προβλημα που σχετιζεται με το software της συσκευης.

To Νοτε μου ειναι Πολωνικο, αρουταριστο και οχι ιδιεταιρα φορτωμενο. Μεχρι πριν δουλευε αψογα. Σε αντιθεση με οτι λες εσυ, σε μενα εμφανιστηκε αυτο πρωτη φορα στην 5.1.1. Συγκεκριμενα αμεσως μετα το patch που εδωσε η Samsung πριν δωσει την 6.01 αν το θυμαστε. Δεν ξερω αν εχει να κανει με αυτο, παντως τοτε το επαθε πρωτη φορα. Για καμια ωρα περιπου, δεν ακουγα και δεν με ακουγε κανενας οτι κι αν εκανα (restart, power off-power on). Ακομη και τωρα, μετα την 6.01 και ενα ακομη patch πανω σ' αυτη, το ιδιο κανει, αλλα πιο συχνα πια :wacko: και με εκνευριζει απιστευτα γιατι δεν εχω τηλεφωνο εκεινες τις στιγμες. Μετα απο καμια ωρα οπως ειπα, ολα καλα παλι.

Τι να πω δεν ξερω. Απλα αναρωτιεμαι. Ειναι θεμα Android ? Ειναι θεμα του modem της συσκευης ? Εχει να κανει με την συνεργασια και των δυο ? Παντως ουτε εγω εχω κανει κανενος ειδους hard reset στη συσκευη μετα απ' ολα αυτα τα updates. Μια χαρα δουλευει κατα τα αλλα και βαριεμαι τρελα το στησημο απ' την αρχη, γι' αυτο το αποφευγω. Πιθανον και να στρωσει αν το κανω.

 

Για πειτε και σεις ρε παιδες. Το χετε παρατηρησει ποτε; Και αν ναι, ειχατε κανει μετα την 6.01 και το patch της Hard Reset ?

 

Χαχαχαχαχα Χαχαχαχαχα τώρα αισθάνομαι κι εγώ καλύτερα. Είναι στα άμεσα σχέδια μου να το κάνω Hard reset με το που βρω χρόνο και θα πω εντυπώσεις!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Το πατάς παρατεταμένα για να πας στην επιλογή που θες, και όταν πας στο μικρόφωνο το πατάς, αλλά εννοείται ότι πρέπει να είναι συνδεδεμένο με το ίντερνετ το κινητό.

 

Ξέρω πως γίνεται το χρησιμοποιώ συνέχεια. Απλά ξαφνικά δεν υπάρχει το εικονίδιο του μικροφώνου. Και από ρυθμίσεις δεν έχω αλλάξει κατι

Link to comment
Share on other sites

Για να το σβήσεις, πατάς το συννεφάκι στην πάνω μπάρα ( διαδικασία επιλογής ), κανείς ένα περίγραμμα γύρω από το σχήμα που θέλεις να διαλέξεις και σου βγάζει τις επιλογές που έχει η παρακάτω εικόνα.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160609/4a7b3ad72bd4804188c71c2f1276e9af.jpg

Ευχαριστώ πολύ!

 

Sent with my thumbs using Tapatalk 4 VIP

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. μεχρι πριν λιγες μερες κατοχος νοτε 4. στον φιλο που το πουλησα εχει καποια θεματα που ειχα αντιμετωπισει κ παλιοτερα με το νοτε 3 και 2 αλλα κ με το 4. η μπαταρια πεφτει πολυ γρηγορα οκ εγω το ειχα φουλ φωτεινοτητα κτλ καποιες φορες ομως τωρα τελευταια η μπαταρια ποτε εκλεινε απτο 10% η και παραπανω εκλεινε αμεσως. εγινε επαναφορα εργοστ περαστηκε και η νεα αναβαθμιση. μερικες φορες οταν πεσει χαμηλα κ ενω ειναι στην πριζα αντι να ανεβει η μπαταρια κατεβαινει.! να του πω να αλλαξει μπαταρια απλα? στο νοτε 3 οταν το εδωσα κ το φορτιζαν με αλλο φορτιστη κ μετα απο επαναφορα τα σταματησε ολα αυτα ! 13 μηνες το ειχα το κινητο νωρις δεν ειναι για μπαταρια? αν ζητησω αλλη απτο μαγαζι που αγορασα η την σαμι με την εγγυηση δικαιουμαι αλλη?

επισης ειχα θεμα με burn-in issues σε νοτε 4 και3 μου ειπαν οτι θα μου αλλαζαν οθονη αν το εστελνα ισχυει λογικα?? εμενε λευκη γραμμη κ αποτυπωμα απτο fb φταεει οτι το δουλευα σε τερμα φωτεινοτητα και στο fb?? ευχαριστω προκαταβολικα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Από την ώρα που πέρασα την 6 έχω προβλήματα καταγραφής της διαδρομής με το sport tracker, αλλά και με το shealth που έχει καταγραφέα αθλητικών δραστηριοτήτων όπως πχ ποδηλασία, τρέξιμο κτλ. Στο μεν sport tracker μου δείχνει μια ευθεία από το σημείο εκκίνησης μέχρι το σημείο τερματισμού και στο shealth άλλες φορές μια ευθεία και άλλες δεν καταγράφει. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο; Θα απεγκαταστήσω και θα στήσω ξανά το sport tracker να δω. Να σημειώσω ότι τα προγράμματα πλοήγησης δουλεύουν κανονικά.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά πριν λίγο μου εγεινε καινούρια αναβάθμιση.Είχε ακουστεί ότι θα ξαναγίνει?

Το μόνο που πρόλαβα να διαβάσω (γιατί ήρθε ο μπόμπιρας και μου το πάτησε και ξεκίνησε η αναβαθμιση) είναι ότι έλεγε βέλτιστοποίηση στην λειτουργεια της μπαταρίας. Αλλά έγραφε και άλλα.

Το γνωρίζατε? Εγεινε σε κανέναν άλλον?

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου γράφει πλέον

Τρέχουσα έκδοση

Ν910CXXU2DPE6/N910COXA2DPE1/

N910CXXU1DPC1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά πριν λίγο μου εγεινε καινούρια αναβάθμιση.Είχε ακουστεί ότι θα ξαναγίνει?

Το μόνο που πρόλαβα να διαβάσω (γιατί ήρθε ο μπόμπιρας και μου το πάτησε και ξεκίνησε η αναβαθμιση) είναι ότι έλεγε βέλτιστοποίηση στην λειτουργεια της μπαταρίας. Αλλά έγραφε και άλλα.

Το γνωρίζατε? Εγεινε σε κανέναν άλλον?

 

Καλημέρα και σε σένα. Καλοδεχούμενη λοιπόν. Ναι, έχει πάρει πολλές αναβαθμίσεις τον τελευταίο καιρό το Note 4. Αν ήσουν στην version 5.1.1 για παράδειγμα, έχει πάρει πάνω σε αυτήν 3 (σε άλλους 2). Η δεύτερη είναι και η σημαντικότερη γιατί είναι η πιο καινούργια του Android (MM η αλλιώς 6.01). Οι άλλες είναι patch (διορθωτικές) πάνω στην κύρια. Καλό είναι να τις κάνεις όλες.

Και αν δεν το χεις και τόσο, βάζε τον μπόμπιρα. Ξέρει αυτός :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σε 6.01 μου έχει γίνει καιρό σας το είχα γράψει ποιο πριν.Μάλλον ήμουν από τις πρώτες 17 - 4 είχε γίνει.

Απλά από τότε δεν είχε ξανακάνει. Εύχομαι όντως να διορθώθηκε η μπαταρία γιατί τελείωνε ποιο γρήγορα και να σταματήσει να καίει επιτέλους γιατί κοντεύει να πάρει φωτιά. Ενώ στην προηγούμενη έκδοση δεν το έκανε.Το χω μωρέ χαχα εντάξει όχι σαν εσάς αλλά το χω.

Απλά ήθελα να διαβασω τι άλλο άλλαξαν και δεν πρόλαβα ο μικρός βιαζόταν μάλλον χαχα

Δηλαδή λες να μου τις πέρασε όλες μαζί ?

Αφού λες ήδη έχουν γίνει 2 - 3 σε αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σε 6.01 μου έχει γίνει καιρό σας το είχα γράψει ποιο πριν.Μάλλον ήμουν από τις πρώτες 17 - 4 είχε γίνει.

Απλά από τότε δεν είχε ξανακάνει. Εύχομαι όντως να διορθώθηκε η μπαταρία γιατί τελείωνε ποιο γρήγορα και να σταματήσει να καίει επιτέλους γιατί κοντεύει να πάρει φωτιά. Ενώ στην προηγούμενη έκδοση δεν το έκανε.Το χω μωρέ χαχα εντάξει όχι σαν εσάς αλλά το χω.

Απλά ήθελα να διαβασω τι άλλο άλλαξαν και δεν πρόλαβα ο μικρός βιαζόταν μάλλον χαχα

Δηλαδή λες να μου τις πέρασε όλες μαζί ?

Αφού λες ήδη έχουν γίνει 2 - 3 σε αλλου.

 

Άρα μάλλον πήρες το πρώτο patch πάνω στην κύρια 6.01 που είχες πάρει στις 17/4 όπως είπες. Όλες οι αναβαθμίσεις που δίνει η Samsung έχουν να κάνουν με την χώρα προορισμού της συσκευής. Τα Πολωνικά Note 4 πχ, λένε οτι τις παίρνουν πρώτα. Και σταδιακά ακολουθούν των υπολοίπων χωρών. Αν ξέρεις ποιας χώρας είναι το δικό σου, μπορείς να μάθεις απο διάφορα sites (απ αυτό ας πούμε) πότε περίπου θα σου ρθει (ότι είναι να σου ρθει).

Πρόσφατα είπε κάποιος πως πήρε το δεύτερο patch πάνω στην 6.01 σε Γερμανικό όμως Note 4 F. Θέλω να πιστεύω πως σύντομα θα το πάρουμε και εμείς που έχουμε το C.

Σε όλα τα patch που δίνει η Samsung πάντως, συνήθως έχει την ίδια περιγραφή. Βελτίωση της μπαταρίας, καλύτερη διαχείριση μνήμης, γενικές διορθώσεις σφαλμάτων. Το τι ακριβώς ισχύει και αν όντως τα κάνει όλα αυτά που λέει, διίστανται οι απόψεις. Άλλοι βλέπουν πραγματική βελτίωση στην μπαταρία πχ και άλλοι όχι. Άλλοι έχουν υπερθέρμανση και άλλοι επίσης όχι. Όλα είναι σχετικά και έχουν να κάνουν με πολλούς παράγοντες.

Οι βασικότεροι είναι 3: Τι χρήση κάνεις στη συσκευή του, τι ρυθμίσεις έχει η συσκευή του και τι εφαρμογές τρέχεις.

Αυτοί που ξέρουν περισσότερα απο μένα, λένε πως μετά απ τις αναβαθμίσεις, καλό είναι να κάνουμε Hard Reset (επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων) στη συσκευή. Με αυτόν τον τρόπο εξαλείφονται πιθανές δυσλειτουργίες που μπορεί να προκύψουν μετά απο αναβάθμιση. Αν δεν το ξέρεις και σε ενδιαφέρει να κάνεις κάτι τέτοιο, να έχεις υπόψιν πως θα σβηστούν τα πάντα απ την μνήμη της συσκευής και θα πρέπει να τα ξαναστήσεις όλα απ την αρχή σαν να άνοιγες για πρώτη φορά ένα καινούργιο τηλέφωνο.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα. Καλή συνέχεια :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό μου είναι από το Βιετνάμ. Το έχω διαβάσει ότι καλό θα ήταν να γίνεται Hard reset αλλά θα πρέπει να άδειασω το κινητό και αντε πάλι φτου και απο την αρχή και ο χρόνος μου είναι περιορισμένος. Η χρήση που του κάνω είναι βαριά.Στο λαπτοπ μπαίνω ελάχιστα .Από το note κάνω τα πάντα σχεδόν. Η αλήθεια είναι πως το έχω σχεδόν φουλαρει και πρέπει επιτέλους να πάρω μια κάρτα μνήμης.

Θα ήθελα να μου προτείνετε μια καλή.

Έχω και μια ακόμα ερώτηση θέλω να στείλω αρχεία στο messenzer και βλέπω πως δεν έχει αυτήν την λειτουργία υπάρχει κάποιος τρόπος ή όντως το messenzer είναι πίσω ακόμα.

Είναι οτι πολλοί το χρησιμοποιούν και τους βολεύει καλύτερα να τους στείλω αρχείο εκεί πάρα στο mail.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντωμεταξει τώρα πρόσεξα που γράφεις πώς μετά την αναβάθμιση να γίνεται το Hard reset εγώ νόμιζα πριν την περάσουμε έτσι είχα διαβάσει εδω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό μου είναι από το Βιετνάμ. Το έχω διαβάσει ότι καλό θα ήταν να γίνεται Hard reset αλλά θα πρέπει να άδειασω το κινητό και αντε πάλι φτου και απο την αρχή και ο χρόνος μου είναι περιορισμένος. Η χρήση που του κάνω είναι βαριά.Στο λαπτοπ μπαίνω ελάχιστα .Από το note κάνω τα πάντα σχεδόν. Η αλήθεια είναι πως το έχω σχεδόν φουλαρει και πρέπει επιτέλους να πάρω μια κάρτα μνήμης.

Θα ήθελα να μου προτείνετε μια καλή.

Έχω και μια ακόμα ερώτηση θέλω να στείλω αρχεία στο messenzer και βλέπω πως δεν έχει αυτήν την λειτουργία υπάρχει κάποιος τρόπος ή όντως το messenzer είναι πίσω ακόμα.

Είναι οτι πολλοί το χρησιμοποιούν και τους βολεύει καλύτερα να τους στείλω αρχείο εκεί πάρα στο mail.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντωμεταξει τώρα πρόσεξα που γράφεις πώς μετά την αναβάθμιση να γίνεται το Hard reset εγώ νόμιζα πριν την περάσουμε έτσι είχα διαβάσει εδω

 

Η συσκευή σου είναι κατασκευής Βιετνάμ όπως όλα. Η χώρα προορισμού είναι άλλη. Δεν έχει τόσο μεγάλη σημασία όμως αυτό. Το παν είναι οτι παίρνει μια χαρά τις νέες αναβαθμίσεις.

 

Για κάρτα μνήμης που λες, υπάρχουν πάρα πολλές. Μια με χωρητικότητα 32 γίγαντες :lol: (και πάνω) θα σου είναι μια χαρά. Εγώ έχω της SanDisk 64 γίγαντες κλάσης 10 U3. Είναι πολύ καλή, πολύ γρήγορη, αλλά αρκετά ακριβή (80€ την είχα πάρει). Και η Samsung έχει καλές και γρήγορες κάρτες (και υποτίθεται οτι είναι και πιο συμβατές). Ότι μάρκα και αν πάρεις, φρόντισε να είναι class 10 και U1 τουλάχιστον.

 

Δεν ξέρω, άρα δεν μπορώ να σε βοηθήσω για τον messanger. Ίσως κάποιος άλλος συναγωνιστής :p

 

Όσο για το Hard Reset, κάποιοι λένε πως το ιδανικό είναι να γίνεται και πριν και μετά την αναβάθμιση. Νομίζω πως το σημαντικότερο είναι να γίνεται μετά.

 

Αυτά..!!

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε 6,διαπίστωσα σήμερα ότι στα ξυπνητήρια,οι μεν ήχοι έγιναν πολύ λιγότεροι,καταργήθηκε δε και η δυνατότητα να γράψουμε την αιτιολογία για την υπενθύμιση.Μήπως κάνω κάπου λάθος;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε 6,διαπίστωσα σήμερα ότι στα ξυπνητήρια,οι μεν ήχοι έγιναν πολύ λιγότεροι,καταργήθηκε δε και η δυνατότητα να γράψουμε την αιτιολογία για την υπενθύμιση.Μήπως κάνω κάπου λάθος;

 

Λοιπόν, έχω την αίσθηση οτι και στα 2 κάνεις λάθος. Στο δεύτερο σίγουρα δηλαδή, εκτός και αν εννοείς κάτι άλλο και όχι το να μπορείς να ονομάσεις (αιτιολόγηση όπως το λες) μια αφύπνιση η ειδοποίηση η υπενθύμιση ως "Πρωινό Ξυπνητήρι" ας πούμε. Αν εννοείς αυτό, ναι το χει ακόμη στις ρυθμίσεις της εκάστοτε αφύπνισης.

 

Για το πρώτο δεν βάζω το χέρι μου και στη φωτιά, αλλά νομίζω πως έχει τους ίδιους πολλούς (34) ήχους και δυνατότητα για προσθήκη και άλλων δικών σου.

 

Για ψαξτο, δεν μπορεί.

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...