Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά . Την Ουγγρική συσκευή εχω και εγω , και εχω αρχίσει λίγο να χάνω την υπομονή μου με το ΟΤΑ. Κατεβάζω την Ρωσική που έχει και πιο πρόσφατο changelist απο την πολωνική και μέχρι τέλος της άλλης εβδομάδας την κοτσαρω , αν δεν έρθει το ΟΤΑ. Βλέπω τους περισσότερους να περνανε την πολωνική και όχι κάποια άλλη ακόμα και νεώτερη όπως η Ρωσική , υπάρχει κάποιος λόγος για αυτο ?

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόλις διαπίστωσα το λογο ... Η Ρωσική πήγε , για παράδειγμα , απο 4.4.4 σε 5.0.1 , 5 μήνες μετα την πολωνική ... Ακυρώνω το download και κατεβάζω την πολωνική :o :o :cool: :cool:

Edited by fagotistas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά . Την Ουγγρική συσκευή εχω και εγω , και εχω αρχίσει λίγο να χάνω την υπομονή μου με το ΟΤΑ. Κατεβάζω την Ρωσική που έχει και πιο πρόσφατο changelist απο την πολωνική και μέχρι τέλος της άλλης εβδομάδας την κοτσαρω , αν δεν έρθει το ΟΤΑ. Βλέπω τους περισσότερους να περνανε την πολωνική και όχι κάποια άλλη ακόμα και νεώτερη όπως η Ρωσική , υπάρχει κάποιος λόγος για αυτο ?

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απλά τα πολωνικά έπαιρναν συνήθως από τα πρώτα όλα τα updates μέσο OTA που έβγαιναν για την συσκευή...Τώρα που κατά 99,99% είναι το τελευταίο μεγάλο update αυτό ελάχιστη σημασία έχει...

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απλά τα πολωνικά έπαιρναν συνήθως από τα πρώτα όλα τα updates μέσο OTA που έβγαιναν για την συσκευή...Τώρα που κατά 99,99% είναι το τελευταίο μεγάλο update αυτό ελάχιστη σημασία έχει...

Με πρόλαβες για δευτερόλεπτα , αρα απλά κατεβάζω όποια είναι νεώτερη ... :p :p

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by fagotistas
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία αργεί να κάνει περιστροφή οθόνης. Γυρνάω το κινητό στο πλάι και η οθόνη γυρνάει μετά από μισό λεπτό. Με επανεκκίνηση διορθώνεται αλλά μετά από λίγο το ξανακάνει. Τι μπορεί να φταίει? Ακόμα 5.1.1 είμαι

 

Καλημερα και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα. Εαν απενεργοποιησω την περιστροφη οθονης και την ενεργοποιησω σε κανα μισαωρο, λυνεται. Και το εχω παρατηρησει οτι το κανει κυριως οταν εχω τα δεδομενα ανοιχτα

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Επειδή σκέφτομαι να πουλήσω το νοτελι μας αν κάνω επαναφορά ποιο ίντερνετ θα μείνει πανω Γιατί είχα βάλει αυτό της Σάμι.. Η αναβάθμιση δε βλέπω να έρχεται μια ζωή τα ίδια.. Μάλλον παω για s7 edge αν κ θα μ λείψει κ θα κρυφοκοιταζω τον Αύγουστο το νοτε6

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή δεν μπορούσα να περιμένω άλλο την MM για την Ρουμανία πέρασα μέσω odin την πολωνική. Βλέπω όμως ότι το κινητό ψιλό ζορίζεται και λαγκαρει αρκετά. Τι μου προτείνετε να κάνω να το αφήσω καμία βδομάδα έτσι μήπως στρώσει η να πάω απευθείας σε factory reset ;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160605/4a20ee78615b47bce4fc2a412226d1e2.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160605/b30288b596d21b66c16c0d5214da275b.jpg

Edited by OrionV13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή δεν μπορούσα να περιμένω άλλο την MM για την Ρουμανία πέρασα μέσω odin την πολωνική. Βλέπω όμως ότι το κινητό ψιλό ζορίζεται και λαγκαρει αρκετά. Τι μου προτείνετε να κάνω να το αφήσω καμία βδομάδα έτσι μήπως στρώσει η να πάω απευθείας σε factory reset ;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160605/4a20ee78615b47bce4fc2a412226d1e2.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160605/b30288b596d21b66c16c0d5214da275b.jpg

Περίμενε καναδυό μέρες. Θα στρώσει. Και το δικό μου έτσι ήταν.

Link to comment
Share on other sites

:!: Μόλις μου έσκασε ενημέρωση λογισμικού :!:

Έχω Note 4 C Πολωνίας και τρέχει ήδη την 6.01. Αυτή η ενημέρωση είναι 552,48 mb και περιγράφει βελτίωση στη μπαταρία και στη διαχείριση μνήμης κυρίως. Ουσιαστικά είναι το πρώτο update πάνω στην μεγάλη αναβάθμιση της ΜΜ.

 

Για έχετε το νου σας λοιπόν.......

Link to comment
Share on other sites

:!: Μόλις μου έσκασε ενημέρωση λογισμικού :!:

Έχω Note 4 C Πολωνίας και τρέχει ήδη την 6.01. Αυτή η ενημέρωση είναι 552,48 mb και περιγράφει βελτίωση στη μπαταρία και στη διαχείριση μνήμης κυρίως. Ουσιαστικά είναι το πρώτο update πάνω στην μεγάλη αναβάθμιση της ΜΜ.

 

Για έχετε το νου σας λοιπόν.......

 

Ούτε ΜΜ δεν πήραμε εμείς ακόμα.......

Link to comment
Share on other sites

:!: Μόλις μου έσκασε ενημέρωση λογισμικού :!:

Έχω Note 4 C Πολωνίας και τρέχει ήδη την 6.01. Αυτή η ενημέρωση είναι 552,48 mb και περιγράφει βελτίωση στη μπαταρία και στη διαχείριση μνήμης κυρίως. Ουσιαστικά είναι το πρώτο update πάνω στην μεγάλη αναβάθμιση της ΜΜ.

 

Για έχετε το νου σας λοιπόν.......

 

Μολις ηρθε και μενα...550mb πολλα δεν ειναι...Την εκανε καποιος αλλος; Αλλαζει κατι; Για τοσο μεγαλη αναβαθμιση να κανω παλι clean install; Ειναι πολυ κουραστικο αυτο...εχουμε και δουλειες...:)

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα κι εγώ πιο πριν αλλά οι πρώτες εντυπώσεις είναι μάλλον αρνητικές.. κατά την αναβάθμιση το τηλέφωνο ζεμάτισε,κι όταν το άνοιξα, ενώ όλη η διαδικασία έγινε απροβλημάτιστα,μου έγραψε ότι η αναβάθμιση απέτυχε. Το baseband άλλαξε κανονικά κτλ. Επίσης ο σαρωτής φαίνεται να είναι τελείως broken μετά το update μιας και μέχρι χθες δούλευε καλά και τώρα δεν αναγνωρίζει το αποτύπωμα με τίποτα..έκανα wipe cache κανονικά αλλά τίποτα, τι να πω ίσως έκατσε στραβά στο δικό μου

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε και μενα...550mb πολλα δεν ειναι...Την εκανε καποιος αλλος; Αλλαζει κατι; Για τοσο μεγαλη αναβαθμιση να κανω παλι clean install; Ειναι πολυ κουραστικο αυτο...εχουμε και δουλειες...:)

 

Έχω κανα 2ωρο που το χαϊδεύω μετά το update και έχω την αίσθηση (και θέλω να πιστεύω όχι την ψευδαίσθηση placeebo και τέτοια) πως η συσκευή απογειώθηκε..!! Στο μάτι σε επίπεδο εμφάνισης δεν βλέπω να έχει αλλάξει κάτι. Το σκρόλινγκ, η απόκριση, τα εφέ κίνησης, το άνοιξε κλείσε της συσκευής, η γκαλερί φωτογραφιών και τα γραφικά γενικά, μοιάζουν όλα να εκτελούνται πιο γρήγορα και αποτελεσματικά. Για την μπαταρία δεν μπορώ να ξέρω ακόμη.

Σημειωτέων οτι ούτε στο update της ΜΜ έκανα επαναφορά, ούτε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

τωρα το ποιυλησα απο προχθες δεν πειραζει ελπιζω κ ευχομαι να το χαρει το ξαδερφακι μου γιατι ειναι πολυ δυνατο κινητο αλλα η τρελα μ θα με στειλει σε αλλη συσκευη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τώρα να γυρίσουμε από πολωνικήπου ββάλαμε στην ουγγρικη που είναι η κανονική;

Εγώ θα δω το changelist όταν βγουν . Η πολωνική πήρε ήδη ένα update στην ΜΜ. Αν η ουγγρική έχει το ίδιο changelist με την νέα πολωνική , τότε εγώ θα περασω ξανα την ουγγρική που είναι και η κανονική μου.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα δω το changelist όταν βγουν . Η πολωνική πήρε ήδη ένα update στην ΜΜ. Αν η ουγγρική έχει το ίδιο changelist με την νέα πολωνική , τότε εγώ θα περασω ξανα την ουγγρική που είναι και η κανονική μου.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ φίλε μου ευχαριστώ. Αν και στην πολωνική που έχω δεν μου ήρθε ακόμα η ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και μένα για Σλοβενία… Την κατεβάζω να υπάρχει αλλά δεν θα την περάσω άμεσα…

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα δω το changelist όταν βγουν . Η πολωνική πήρε ήδη ένα update στην ΜΜ. Αν η ουγγρική έχει το ίδιο changelist με την νέα πολωνική , τότε εγώ θα περασω ξανα την ουγγρική που είναι και η κανονική μου.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα.

Το change log που το βρίσκεις?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το change log που το βρίσκεις?

Το γράφει στο sammobile δίπλα σε κάθε firmware που βγαίνει

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ φίλε μου ευχαριστώ. Αν και στην πολωνική που έχω δεν μου ήρθε ακόμα η ενημέρωση

Έκανες χειροκίνητη αναζήτηση και δεν στο βγάζει ?

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από ότι κατάλαβα απο τα changelists , το update που έδωσε στο πολωνικο , το φέρνει στα ίδια με τα νεότερα firmwares όπως αυτα που έσκασαν σήμερα και λίγες μέρες νωρίτερα όπως το Ρωσικό κλπ. Οπότε εγώ το βράδυ περνάω το Ουγγρικο που είναι και το κανονικό μου

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...