Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα με ουγρικο με ηρθε ενημερωση της πολιτικης ασφαλειας αρα κοντευει κ η ενημερωση λογισμικου...

 

Εμενα πριν καμία βδομάδα με ήρθε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα με ουγρικο με ηρθε ενημερωση της πολιτικης ασφαλειας αρα κοντευει κ η ενημερωση λογισμικου...

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Που βλέπουμε πια είναι η τελευταία αναβάθμιση που έχει βγει ;

Εμένα μόλις το αγόρασα έκανα αναβάθμιση σε 6.0.1

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αν θ' αφήσω το 4αρι μόνον για κανένα mate8 ή για το επερχόμενο honor8.

Η επαφή μου με το p8 μου άφησε τις καλύτερες των εντυπώσεων για τον Κινέζικο κολοσσό! Με λίγο μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία και δεν θα το κουναγα απο το "μαγαζί"!

Άριστο κινητό, πραγματικά!

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Απλά θα παίρνεις τα έξτρα μέσω ενημερωσεων από το playstore. Κάτι που πρωτοεφαρμωσε η HTC στις δικές της εφαρμογές.

Έτσι είναι πιο εύκολο να σου δίνει αναβάθμιση στην πένα, χωρίς να χρειάζεται να γίνει μέσω OTA.

 

Υποθέτω ότι είναι και για την 5.1.1;; Αν κατεβάσουμε το apk θα παίρνουμε αναβαθμίσεις ή είναι καλύτερα να περιμένουμε το Playgoogle;

 

Κάτι άλλο. Πρόσεξα μετά από 1 χρόνο ότι όταν πάω το πενάκι πάνω από ένα κλειστό email δεν μου εμφανίζει τ περιεχόμενο όπως παλιά. Κάτι αντίστοιχο κάνει και στην συλλογή. Δηλαδή τίποτε. Εννοώ χωρίς επαφή. Επίσης δεν αλλάζει και σελίδες στην επιφάνεια εργασίας και στις εφαρμογές. Πάντα με το πενάκι εννοώ χωρίς επαφή. Ίσως να θέμα επειδή ότι αναβάθμιση έκανα την πέρασα κατευθείαν χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή κάτι άλλο; Μικρό το κακό, είναι κάτι που δεν το δουλεύω, αλλά...

 

Τελευταία ερώτηση. Αν κάνουμε hard reset αφού έχουμε περάσει μια νέα ρομ, και όχι πριν, θα έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα με το αν κάνουμε καθαρή εγκατάσταση της ρομ, πχ της ΜΜ, δηλαδή αν έχει προηγηθεί το hard reset;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο. Πρόσεξα μετά από 1 χρόνο ότι όταν πάω το πενάκι πάνω από ένα κλειστό email δεν μου εμφανίζει τ περιεχόμενο όπως παλιά. Κάτι αντίστοιχο κάνει και στην συλλογή. Δηλαδή τίποτε. Εννοώ χωρίς επαφή. Επίσης δεν αλλάζει και σελίδες στην επιφάνεια εργασίας και στις εφαρμογές. Πάντα με το πενάκι εννοώ χωρίς επαφή. Ίσως να θέμα επειδή ότι αναβάθμιση έκανα την πέρασα κατευθείαν χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή κάτι άλλο; Μικρό το κακό, είναι κάτι που δεν το δουλεύω, αλλά...

 

Μπες στις "Ρυθμίσεις -> S Pen -> Προβολή χωρίς επαφή" και δες τι επιλογές έχεις ενεργοποιημένες.

 

Τελευταία ερώτηση. Αν κάνουμε hard reset αφού έχουμε περάσει μια νέα ρομ, και όχι πριν, θα έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα με το αν κάνουμε καθαρή εγκατάσταση της ρομ, πχ της ΜΜ, δηλαδή αν έχει προηγηθεί το hard reset;

 

Εγώ θα σου έλεγα ότι είναι το ίδιο. Κάποιος άλλος πιο ψείρας και από μένα θα σου έλεγε κάνε hard reset πριν και μετά πέρνα την. Να πω την αλήθεια και εγώ αυτό έκανα πιο παλιά! Από ένα σημείο και μετά σταμάτησα να το κάνω. Ειδικά από τότε που πήρα το Note 4 δεν το έκανα ποτέ.

 

Την ΜΜ την πέρασα πάνω από την 5.1.1 και έκατσε άψογα. Χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Και να σημειώσω εδώ ότι έχω πάνω από 200 εφαρμογές εγκατεστημένες στο κινητό! Οπότε τι συμπέρασμα βγάζουμε;!;! Κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει με σιγουριά και ιδιαίτερα να ισχυριστεί ότι αυτός είναι ο σωστός και κανένας άλλος!

 

Πλέον πιστεύω ότι από χώρα σε χώρα οι υλοποιήσεις διαφέρουν. Άλλες είναι καλύτερες και άλλες χειρότερες. Οπότε είναι και λίγο θέμα τύχης. Το τι συσκευή έχεις, τι ρομ βάζεις ή τι παίρνει αυτόματα και τέλος τι προγράμματα βάζεις στο κινητό σου, παίζουν ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα.

Edited by xtatty
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι είναι και για την 5.1.1;; Αν κατεβάσουμε το apk θα παίρνουμε αναβαθμίσεις ή είναι καλύτερα να περιμένουμε το Playgoogle;

 

Κάτι άλλο. Πρόσεξα μετά από 1 χρόνο ότι όταν πάω το πενάκι πάνω από ένα κλειστό email δεν μου εμφανίζει τ περιεχόμενο όπως παλιά. Κάτι αντίστοιχο κάνει και στην συλλογή. Δηλαδή τίποτε. Εννοώ χωρίς επαφή. Επίσης δεν αλλάζει και σελίδες στην επιφάνεια εργασίας και στις εφαρμογές. Πάντα με το πενάκι εννοώ χωρίς επαφή. Ίσως να θέμα επειδή ότι αναβάθμιση έκανα την πέρασα κατευθείαν χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή κάτι άλλο; Μικρό το κακό, είναι κάτι που δεν το δουλεύω, αλλά...

 

Τελευταία ερώτηση. Αν κάνουμε hard reset αφού έχουμε περάσει μια νέα ρομ, και όχι πριν, θα έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα με το αν κάνουμε καθαρή εγκατάσταση της ρομ, πχ της ΜΜ, δηλαδή αν έχει προηγηθεί το hard reset;

 

Λογικά θα είναι το ίδιο, αλλά παίζει να σου κάνει και καμιά κομπλα. Προσωπικά θα περιμένω το επίσημο στο playstore.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις "Ρυθμίσεις -> S Pen -> Προβολή χωρίς επαφή" και δες τι επιλογές έχεις ενεργοποιημένες.

 

 

 

Εγώ θα σου έλεγα ότι είναι το ίδιο. Κάποιος άλλος πιο ψείρας και από μένα θα σου έλεγε κάνε hard reset πριν και μετά πέρνα την. Να πω την αλήθεια και εγώ αυτό έκανα πιο παλιά! Από ένα σημείο και μετά σταμάτησα να το κάνω. Ειδικά από τότε που πήρα το Note 4 δεν το έκανα ποτέ.

 

Την ΜΜ την πέρασα πάνω από την 5.1.1 και έκατσε άψογα. Χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Και να σημειώσω εδώ ότι έχω πάνω από 200 εφαρμογές εγκατεστημένες στο κινητό! Οπότε τι συμπέρασμα βγάζουμε;!;! Κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει με σιγουριά και ιδιαίτερα να ισχυριστεί ότι αυτός είναι ο σωστός και κανένας άλλος!

 

Πλέον πιστεύω ότι από χώρα σε χώρα οι υλοποιήσεις διαφέρουν. Άλλες είναι καλύτερες και άλλες χειρότερες. Οπότε είναι και λίγο θέμα τύχης. Το τι συσκευή έχεις, τι ρομ βάζεις ή τι παίρνει αυτόματα και τέλος τι προγράμματα βάζεις στο κινητό σου, παίζουν ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα.

Όντως αυτό ήταν!! Προφανώς μετά από κάποια αναβάθμιση απενεργοποιήθηκε!

 

Κατά τα άλλα συμφωνώ απόλυτα για την εγκατάσταση της κάθε νέας rom επάνω από την παλιά, μια που τόσα χρόνια δεν αντιλήφθηκα κάποιο πρόβλημα και μου είναι εφιάλτης το στήσιμο του κινητού ξανά από την αρχή.

 

Λογικά θα είναι το ίδιο, αλλά παίζει να σου κάνει και καμιά κομπλα. Προσωπικά θα περιμένω το επίσημο στο playstore.

Μάλλον και εγώ το ίδιο θα κάνω τότε.;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με την μπαταρία τελευταία.. Έχω την 5.1.1 και το draining είναι τεράστιο.. Παρακάτω παραθέτω της σημερινής ημέρας με ελάχιστη χρήση 3g.. Μήπως ξέρει κανείς τι συμβαίνει και τι μπορούμε να κάνουμε? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160517/809b04af72125625ae9a567e5bb484ea.jpg

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εδώ.. Μόνο Google services, kernel Android και Android system 35.6%... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160517/73deeb50e1edb071489512a062920886.jpg

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

το ίδιο και εγώ τις τελευταίες μέρες . σύστημα android και ui συστήμ. μου βγάζει την μεγαλύτερη κατανάλωση

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο και εγώ τις τελευταίες μέρες . σύστημα android και ui συστήμ. μου βγάζει την μεγαλύτερη κατανάλωση

 

Κι εμένα που είμαι με snapdragon το ίδιο κάνει.

Ελπίζω τώρα με την 6 να διορθωθεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου Ρέ παιδιά !!

Πως κάνουμε απεγκατασταση μια εφαρμογή ;; μου βγάζει μόνο να της απενεργοποιώ! !

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου Ρέ παιδιά !!

Πως κάνουμε απεγκατασταση μια εφαρμογή ;; μου βγάζει μόνο να της απενεργοποιώ! !

 

Αν είναι μανίσια εφαρμογή (της Samsung ή της Google συνήθως) δεν μπορείς να την απεγκαταστήσεις. Μπορείς μόνο να την απενεργοποιήσεις. Μην αγχώνεσαι όμως. Η εφαρμογή δεν θα είναι ορατή ούτε θα τρέχει. Οπότε είναι είναι σαν να μην υπάρχει. Είναι σχεδόν το ίδιο, με την μόνη διαφορά ότι δεν κερδίζεις τον χώρο της μνήμης που θα απελευθέρωνε η απεγκατάσταση.

 

Αν θέλεις να τις απεγκαταστήσεις, ο μόνος τρόπος είναι να είσαι root, δηλαδή να χάσεις την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το wattsapp, ήταν μέσα όταν το πήρα;

Δεν θυμάμαι .

Σε άλλες μου βγάζει κανονικά την επιλογή απεγκατασταση.

Μάλλον με βλέπω για ροοτ για να βγάλω και κάτι άλλες που δεν θέλω και είναι της Samsung.

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Είναι το wattsapp, ήταν μέσα όταν το πήρα;

Δεν θυμάμαι .

Σε άλλες μου βγάζει κανονικά την επιλογή απεγκατασταση.

Μάλλον με βλέπω για ροοτ για να βγάλω και κάτι άλλες που δεν θέλω και είναι της Samsung.

 

Το WhatsApp ήταν μέσα. Και εγώ το έχω απενεργοποιήσει. Όπως επίσης απενεργοποίησα και άλλες εφαρμογές της Σαμμυ και της Google.

Δεν μπήκα στη διαδικασία να κάνω ρουτ γιατί έχω την εγγύηση ακόμα.

 

Αν όμως αυτός είναι ο μοναδικός λόγος που θέλεις να κάνεις ρουτ, τότε δεν αξίζει και δεν στο προτείνω. Απλά απενεργοποίησε τις.

Αν θέλεις να κάνεις και άλλα πράγματα με το ρουτ τότε προχώρα το.

Link to comment
Share on other sites

Άλλος με πρόβλημα στην εγκατάσταση Update Google Maps(αν δεν κάνω λάθος έκδοση 9.25.1). Βρίσκει την ενημέρωση, την κατεβάζει μέχρι τέλους και μόλις πάει να την εγκαταστήσει εμφανίζει error 505.οχι ότι υπάρχει πρόβλημα, λειτουργεί άψογα και χωρίς το Update απλά είναι εκνευριστικό
Link to comment
Share on other sites

Κάνε απεγκατάσταση στους χάρτες και κάνε ξανα ενημέρωση εκ νέου,θα μπει κανονικά!

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολωνικό με marshmallow.

Αντιγραφή από κάμερα σε κάρτα μνήμης 61 φωτογραφιών. Κόλλημα στις τελευταίες 17. Πατάω άκυρο. Κόλλημα. Επανεκκίνηση κόλλημα. Βγάζω μπαταρία. Κάνω τα ίδια και πάω να μεταφέρω χερατα τις τελευταίες φωτογραφίες. Κόλλημα. Τα ίδια βγαλσιμο μπαταρίας. Το συνδέω με sidesync και καλώδιο σε Mac. Κρασαρε 4 φορές το μάκ που δεν έχει γίνει ποτέ αυτό. Δεν είδα ποτέ τα αρχεία μου. Δεν ξέρω αν είναι bug αλλά στραβωσα άσχημα

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edit: και τελικά έχασα 40 κάτι φώτο του μπέμπη. Πωωωω ρε φίλε. Έλεος. Έλεος ρε Android,ρε samsung, ρε ρε ρε...αμάν.

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Το "έπιασα το υπονοούμενο". Τώρα που είμαι στη φάση να αλλάξω πλατφόρμα, και να πάω σε άλλο λειτουργικό, θα κάτσω στα αυγά μου και ΔΕ θα περάσω το android 6.0. Θα μεταφέρω τα δεδομένα μου, και μετά θα κάνω τους πειραματισμούς μου. Δε μου έχει έρθει η ενημέρωση, αλλά δεν την αναζητώ κιόλας.

 

Εντάξει, είναι τραγική πια αυτή η Samsung. Καλό το τηλέφωνο, πρακτικό το πενάκι, αλλά τα (γενικά) κολήματα που τρώει.... δεν παλεύονται...

 

Εμένα προχτές, εκεί που προσπαθούσα να ανοίξω την κάμερα.. άρχισε να φλασάσει και να αναβοσβήνει η οθόνη..... Και το έχει κάνει κάμποσες φορές...

Link to comment
Share on other sites

Μα την Παναγία το έχω πει και παλιότερα που έγραφα και άρθρα : γι αυτό ο κόσμος παίρνει iPhone.εχω το μάκ 5 χρόνια και δεν έχει κρασαρει πότε και κρασαρε τώρα με το note????

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και το σήμα χάνεται στα καλά καθούμενα. Ελπίζω να είναι η έκδοση 5.1.1 και να φτιάξουν όλα στην mm ( άμα την πάρουμε και δεν πάνε σε N απευθείας ) .:mad:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει κάποια καινούργια εδώ και πολύ καιρό. Τι να πω. Θεωρώ ότι είναι απλά ένα "bug". Δεν αλλάζει η άποψή μου ότι είναι συσκευαρα, αλλά βαρέθηκα γενικά τέτοιες βλακειες. Ίσως φταίει που μεγαλώνω. Χαχαχα.

Αλλά σοβαρά είναι πολύ σπάσιμο που με μια απλή μεταφορά φωτογραφιών κρασαρε το σύμπαν και έχασα και φώτο του μωρού.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε εσείς που είστε πιο παλιοί εδώ μέσα,μπας και η κιτ κατ ήταν η καλύτερη υλοποίηση?

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και το σήμα χάνεται στα καλά καθούμενα. Ελπίζω να είναι η έκδοση 5.1.1 και να φτιάξουν όλα στην mm ( άμα την πάρουμε και δεν πάνε σε N απευθείας ) .:mad:

 

Ν είναι εξαιρετικά απίθανο να πάρουμε...Η Μ λογικά θα είναι η τελευταία κατά 99,99%...

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνεται τελικά ότι ...

 

"once you go mac, you never go back"

 

Και εγώ skatzivas έχω mac αλλά μηλοτηλέφωνο δεν παίρνω (ακόμα.... συνειδητά). Έχω βαρεθεί τα σκαλώματα του android/samsung. Ένα πράγμα σαν τα windows ρε παιδί μου.....

 

θα πάω σε ΒΒ10 και o Θεός βοηθός. Πραγματικά είναι σπάσιμο να ξεκλειδώνω το τηλ, να ανοίγει το dropbox μόνο του, να αναβοσβήνει η οθόνη και όλα τα κουλά που κατά καιρούς συμβαίνουν αλλά κάνω ότι δεν τα βλέπω.... Και τα κάνει αυτά, αφού του έσβησα ΟΛΗ τη σαβούρα. Τίποτα σχεδόν δεν έχει πάνω. Και είναι από τις ΠΛΕΟΝ προσεγμένες συσκευές, δεν έχει το παραμικρό.

 

Αλλά αυτό το τρίδυμο samsung/android/touchwiz πρέπει να κάνουν κάτι στα σοβαρά.... γιατί αλλιώς θα την πιούνε την πορτοκαλάδα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...