Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδία για βοηθήστε λίγο.

Την Πέμπτη το κινητό 29/10 σταμάτησε να λαμβάνει και να κάνει κλήσεις. Από το service μου είπανε για αντικατάσταση πλακέτας πιθανόν την Δευτέρα 2/11. Σήμερα Τρίτη με πληροφόρησαν πως το ανταλλακτικό δεν υπάρχει και πιθανή μέρα επισκευής είναι 9/11 !!!

Θέλω να ρωτήσω. Τι μπορώ να κάνω ? Το κινητό είναι και σε εμένα όπως και στον περισσότερο κόσμο εργαλείο εργασίας. Αυτή την στιγμή δυσκολεύομαι να πάρω καινούργιο κινητό. Νομίζω είναι μια απαράδεκτη πολιτική. Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

 

Οταν εννοεις σταματησε να λαμβανει κλησεις τι εννοεις? Σταματησε να εχει σημα? Τι σου δειχνε?

Σε αυτη την περιπτωση δεν νομιζω να μπορεις να κανεις και πολλα.. αμα περιμενουν τα ανταλλακτικα πρεπει να κανεις λιγη υπομονη.. απλα ενημερωσε τους οτι το θελεις οσο πιο γρηγορα γινεται γιατι ειναι θεμα δουλειας..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά πήγα σήμερα και πείρα ένα lumia ήταν το πιο φθηνό που βρήκα. Δυστυχώς ολοι μου λένε πως με καταλαβαίνουν και εχω δίκιο αλλά τα χρήματα τα έδωσα εγώ. Δε ξέρω ίσως να είμαι υπερβολικός που ήθελα κινητό αντικατάστασης. Ίσως έπρεπε να τα βάλω με την τύχη μου που έδωσα 600 ευρώ και από την αρχή είχα ελαττωματικό κινητό. Δε ξέρω τι κάνουν άλλες εταιρίες αλλά η Samsung μας τελείωσε για τα καλά.

 

Το πρόβλημα του κινητού ήταν πως όταν έκανα κλήση μου έλεγε μη εγγεγραμμένο στο δυκτιο και οποίος με καλουσε έλεγε ότι δεν ήμουν διαθέσιμος. Δυστυχώς η ευτυχώς το κινητό χάλασε και λέω ευτυχώς γιατί από την αρχή ολοι μου έκαναν παράπονα πως με άκουγαν με διακοπές. Μετά από ένα hard reset το πρόβλημα δεν υπήρχε... Αλλά μετά 2 εβδομάδες περίπου ξανά τα ίδια. 2 φορές που το πήγα στο service μου περνούσαν ξανά το λογισμικό από την αρχή και το πρόβλημα εξαφανίζονταν για λίγο. Άλλαξα 2 φορές sim αλλά μάταια.... Μπορεί πιστεύω κάποιος να φανταστεί να έχεις τέτοιο κινητό και να χρειαζετε να το σεταρεις 2 φορές το μήνα. Η εγγύηση ειναι νομίζω πολύ σημαντική αλλά να ειναι εγγύηση... Όχι κοροϊδία. Προς το παρόν εκτός από πολύ χρόνο για ψάξιμο για να δω που οφείλετε το πρόβλημα ξόδεψα και 80 ευρώ για δεύτερο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Μη εγγεγραμμενο στο δικτυο και χωρις σημα συνηθως οφειλεται σε πειραγμα του φακελου efs..που εχει μεσα τα αρχεια,wifi,signal,imei,bluetooth.το εχεις παρει καινουριο το κινητο η μεταχειρισμενο?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει και με ενοχλεί, είναι ότι όταν έχω κάποιο ενεργό σημείωμα καρφιτσωμένο στην οθόνη αργεί να το ανοίξει! Αυτό με όλες τις εκδόσεις που είχα 5.0.1 και 5.1. Επίσης το μόνο αρνητικό που πρόσεξα με την 5.1 είναι ότι αργεί να κλειδώσει το GPS! Το έχει παρατηρήσει άλλος;;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει και με ενοχλεί, είναι ότι όταν έχω κάποιο ενεργό σημείωμα καρφιτσωμένο στην οθόνη αργεί να το ανοίξει! Αυτό με όλες τις εκδόσεις που είχα 5.0.1 και 5.1. Επίσης το μόνο αρνητικό που πρόσεξα με την 5.1 είναι ότι αργεί να κλειδώσει το GPS! Το έχει παρατηρήσει άλλος;;

 

Γενικά το GPS και εμένα αργή σε σύγκριση με το note 3 που είχα πριν και έχω την εντύπωση ότι είναι και πιο αδύναμο

Link to comment
Share on other sites

Από αδυναμία δεν κατάλαβα κάτι, μια που το χρησιμοποιώ κυρίως για τις προπονήσεις μου και μου κάνει εντύπωση όπως και με το S2 & S4 που είχα, ότι και μέσα από πυκνά δάση που περνώ πιάνει κανονικά. Απλά αργεί να κλειδώσει πλέον με την 5.1, παρά την βοήθεια με το 3g που βάζω, χάρη στο οποίο πριν κλείδωνε σχεδόν αμέσως ενώ τώρα δείχνει ότι δεν βοηθά.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Από αδυναμία δεν κατάλαβα κάτι, μια που το χρησιμοποιώ κυρίως για τις προπονήσεις μου και μου κάνει εντύπωση όπως και με το S2 & S4 που είχα, ότι και μέσα από πυκνά δάση που περνώ πιάνει κανονικά. Απλά αργεί να κλειδώσει πλέον με την 5.1, παρά την βοήθεια με το 3g που βάζω, χάρη στο οποίο πριν κλείδωνε σχεδόν αμέσως ενώ τώρα δείχνει ότι δεν βοηθά.

Τι εννοείς κλειδώνει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς κλειδώνει;

Εννοώ να πιάσει σήμα και να δουλεύει. Από το στιγμή που πιάσει ως γνωστό και να χαθεί για λίγο πχ σε κάποια σήραγγα με το που βλέπει ουρανό πιάνει αμέσως. Αυτό εννοώ κλείδωμα.;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Για να μην τους τσουβαλιάζουμε όλους, εμένα πριν κάτι μήνες μου άρχισε να κάνει κάτι τρελά το S4 , δηλαδή μου κόπηκε τελείως ο ήχος και όταν με καλούσε κάποιος ή πήγαινα να καλέσω εγώ κολλούσε.

Το πήγα στη smartek στο Χαϊδάρι και μου αντικατέστησαν εντελώς δωρεάν ολόκληρη την πλακέτα που είχε πρόβλημα.Και ο λόγος που δεν ήθελα να το ρουτάρω ή να του βάλω custom ROM ήταν μην τύχει και χρειαστώ την εγγύηση όπως και έγινε τελικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βρήκα το Samsung N910C 16gb από αγγελία καινούργιο στη ζελατίνα του, στην τιμή των 250€. Ποιά είναι περίπου η τιμή του, γιατί μου φαίνεται αρκετά χαμηλή και ρωτάω μήπως θα πρέπει να προσέξω κάτι και ν' αποφύγω περίπτωση απάτης. Ευχαριστώ.

Ακόμη έχει πολλές διαφορές από εκδόσεις όπως το Ν910F;

Edited by dompapa
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βρήκα το Samsung N910C από αγγελία καινούργιο στη ζελατίνα του στην τιμή των 250€. Ποιά είναι περίπου η τιμή του, γιατί μου φαίνεται αρκετά χαμηλή και ρωτάω μήπως θα πρέπει να προσέξω κάτι. Ευχαριστώ.

 

Πάρα πολύ χαμηλή για να είναι αληθινή....σε ζελατίνα κιόλας!

 

Edit μετά έβαλες το 16αρι!απατεώνας χωρίς δεύτερη κουβέντα

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βρήκα το Samsung N910C 16gb από αγγελία καινούργιο στη ζελατίνα του, στην τιμή των 250€. Ποιά είναι περίπου η τιμή του, γιατί μου φαίνεται αρκετά χαμηλή και ρωτάω μήπως θα πρέπει να προσέξω κάτι και ν' αποφύγω περίπτωση απάτης. Ευχαριστώ.

Ακόμη έχει πολλές διαφορές από εκδόσεις όπως το Ν910F;

Μόνο που είναι 16gb πρέπει να σε βάλει σε υποψίες.

Η τιμή του είναι 400-450.

Προφανώς ο τύπος είναι απατεωνας.

 

Λογικά αναφέρεσαι σε αγγελία που έχει ανέβει σε insomnia & μάλιστα αναφέρει μόνο τηλεφωνική επικοινωνία. Είναι ο ίδιος που έδινε την προηγούμενη εβδομάδα σφραγισμένο s6 στα 200.

Πόσο ανιδιοτελης κίνηση!!! :lol:

Χαχαχα μακριά!

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις σας, επειδή έχω το Note 2 και δεν γνωρίζω τίποτα από το 4, για αυτό είπα να ρωτήσω. Να είστε καλά και ευχαριστώ και πάλι.

Ναι στο insomnia.

Edited by dompapa
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις σας, επειδή έχω το Note 2 και δεν γνωρίζω τίποτα από το 4, για αυτό είπα να ρωτήσω. Να είστε καλά και ευχαριστώ και πάλι.

Ναι στο insomnia.

 

Όπως σου είπαν τα παιδιά, είναι απάτη μια που δεν υπάρχει ΝΟΤΕ 4 με 16gb μνήμη. Μάλιστα εφόσον το κάνει συνέχεια θα πρέπει να τον καταγγείλεις, αν και δεν ξέρω πως δουλεύει το insomnia

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπαν τα παιδιά, είναι απάτη μια που δεν υπάρχει ΝΟΤΕ 4 με 16gb μνήμη. Μάλιστα εφόσον το κάνει συνέχεια θα πρέπει να τον καταγγείλεις, αν και δεν ξέρω πως δουλεύει το insomnia

Υπάρχει υο δικαρτο note 4 Αλλά δεν είναι το 910C. Απλά να το έχεις κατά νου.

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπαν τα παιδιά, είναι απάτη μια που δεν υπάρχει ΝΟΤΕ 4 με 16gb μνήμη. Μάλιστα εφόσον το κάνει συνέχεια θα πρέπει να τον καταγγείλεις, αν και δεν ξέρω πως δουλεύει το insomnia

Ρίξε μια ματιά να δεις τι γίνεται.Κόλαση...

http://www.phonearena.com/news/Hall-of-shame-the-best-Samsung-Galaxy-Note-4-clones_id65879

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά να δεις τι γίνεται.Κόλαση...

http://www.phonearena.com/news/Hall-of-shame-the-best-Samsung-Galaxy-Note-4-clones_id65879

 

Τρελή αντιγραφή οι Κινέζοι και αξιόλογη, παρά του ότι δεν είναι ΝΟΤΕ 4 με τα όλα του!

 

Κάτι άλλο. Όταν δημιουργούμε μια επαφή μας ρωτά που θέλουμε να τν σώσουμε. Στην συσκευή ή σε κάποιους από τους λογαριασμούς που έχουμε όπως είναι GOOGLE ACCOUNT, SAMSUNG ACCOUNT κτλ. Υπάρχει δυνατότητα να επιλέξουμε 2 ή και περισσότερους λογαριασμούς ή να προσθέσουμε κάποιον στην συνέχεια. Πχ έχω μια επαφή στο google account και θέλω να την έχω και στο samsung account, χωρίς φυσικά να την γράψω 2 φορές. Γίνεται;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας. Θέλω λίγο την βοήθειά σας. Όταν πήρα το τηλέφωνο αρχικά δεν έκανα εγγραφή στην Google ούτε έδωσα email για εγγραφή. Το λειτουργησα σαν ένα απλό κινητό. Οι πρώτες επαφές που έγραψα αποθήκευτη καν στην συσκευή. Μετά από 10 μέρες έκανα κανονικά έγραφε Google και επόμενες επαφές ανεβαίνουν Google.

Μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ τις επαφές που είναι στη μνήμη της συσκευής πώς τις μεταφέρω και αυτές στη Google? ???? Γιατί δεν μπορώ να τις μεταφέρω? ???

Σας ευχαριστώ πολύ περιμένω απάντηση σας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας. Θέλω λίγο την βοήθειά σας. Όταν πήρα το τηλέφωνο αρχικά δεν έκανα εγγραφή στην Google ούτε έδωσα email για εγγραφή. Το λειτουργησα σαν ένα απλό κινητό. Οι πρώτες επαφές που έγραψα αποθήκευτη καν στην συσκευή. Μετά από 10 μέρες έκανα κανονικά έγραφε Google και επόμενες επαφές ανεβαίνουν Google.

 

Μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ τις επαφές που είναι στη μνήμη της συσκευής πώς τις μεταφέρω και αυτές στη Google? ???? Γιατί δεν μπορώ να τις μεταφέρω? ???

 

Σας ευχαριστώ πολύ περιμένω απάντηση σας

 

 

Κοιτά στις ρυθμίσεις του app για τις επαφές μήπως έχει να κανεις import τις επαφές από το τηλέφωνο στον λογαριασμό Google.

Έτσι είχα κάνει εγώ τρεις επαφές που είχα στη sim.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας. Θέλω λίγο την βοήθειά σας. Όταν πήρα το τηλέφωνο αρχικά δεν έκανα εγγραφή στην Google ούτε έδωσα email για εγγραφή. Το λειτουργησα σαν ένα απλό κινητό. Οι πρώτες επαφές που έγραψα αποθήκευτη καν στην συσκευή. Μετά από 10 μέρες έκανα κανονικά έγραφε Google και επόμενες επαφές ανεβαίνουν Google.

Μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ τις επαφές που είναι στη μνήμη της συσκευής πώς τις μεταφέρω και αυτές στη Google? ???? Γιατί δεν μπορώ να τις μεταφέρω? ???

Σας ευχαριστώ πολύ περιμένω απάντηση σας

 

Τον ίδιο προβληματισμό έχουμε!:confused:

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να σπάσω το πενάκι και μάλιστα να μείνει το μισό μέσα. Τί κάνουμε; μπορώ να το βγάλω κάπως μόνος μου; κόστος για να αγοράσω πενάκι; μαύρο αν έχει σημασία
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση στο note 3 ειχε μια ρυθμιση οπου κατα την διαρκεια της συνομιλιας οταν εκλεινεη γραμμα ειτε απο σενα ειτε απο τον συνομιλητη δονηταν το κινητο μια φορα...υπαρχει στο note 4 γιατι δεν μπορω να το βρω....?

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...