Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως ξέρει κανείς να μου πει εαν φταίει το NOTE4 , το λειτουργικό ή κάποια ρύθμιση που δε με αφηνει να σβήσω αρχείο με το File Expert ή το Astro file manager;

 

Είναι περιορισμός της Kitkat, που παρακάμπτεται μόνο με root για τους custom file explorer.

Δοκίμασε με τη μαμά εφαρμογή και δεν θα χεις θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους ... Ισχύει αυτό που μου γράφει το μήνυμα ; Δηλαδή μου απαγορεύει το kitkat να διαγράψω αρχείο από την κάρτα μνημης;

 

Μήπως ξέρει κανείς να μου πει εαν φταίει το NOTE4 , το λειτουργικό ή κάποια ρύθμιση που δε με αφηνει να σβήσω αρχείο με το File Expert ή το Astro file manager;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε με τον file manager της συσκευής. Είναι γνωστό θέμα ασφαλείας της 4.4

 

Σε ευχαριστω πολύ. Επομένως οι 2 εφαρμογές που προανέφερα είναι άχρηστες χωρίς root... που δεν πρόκειται να κάνω στο NOTE4 (σε αντίθεση με το S3 ...)

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι περιορισμός της Kitkat, που παρακάμπτεται μόνο με root για τους custom file explorer.

Δοκίμασε με τη μαμά εφαρμογή και δεν θα χεις θέμα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ... λειτούργησε μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

αυτο περι ασφαλειας δεν το ηξερα...!λοολ! παλι καλα αναφερθηκε μια ζωη μονο με ροοτ δουλευω τωρα δεν εχω κανει! δεν βρισκω ακομα λογο!
Link to comment
Share on other sites

αυτο περι ασφαλειας δεν το ηξερα...!λοολ! παλι καλα αναφερθηκε μια ζωη μονο με ροοτ δουλευω τωρα δεν εχω κανει! δεν βρισκω ακομα λογο!

 

Εγώ μια χαρά τον βρίσκω το λόγο αλλά ας όψεται το knox, ελπίζω να βρεθεί τρόπος για root ανάλογος μ' αυτόν που είχαμε στο 3 και δεν έγραφε το knox.

Link to comment
Share on other sites

το μονο για το οποιο θελω να κανω ρουτ σε αυτο το κινητο ειναι να πεταξω ολη την σαβουρα απο μεσα τιποτα αλλο! πιστευω ειναι ολοκληρομενο το κινητο! και απο το σ3 που ερχομαι δεν βρισκω λογο για λαγκ και να αργει να ανοιξει γκαλερι και τετοια μου φαινονται ολα αστραποιεα σε σχεση με το σ3! εχει κατι μεσα που δεν ξερω καν τι κανουν για παραδειγμα τι ειναι ANT Radio Service & ANT+ Plugins Service , Beaming service for samsung,blurb checkout και δυο τρια ακομα!
Link to comment
Share on other sites

το μονο για το οποιο θελω να κανω ρουτ σε αυτο το κινητο ειναι να πεταξω ολη την σαβουρα απο μεσα τιποτα αλλο! πιστευω ειναι ολοκληρομενο το κινητο! και απο το σ3 που ερχομαι δεν βρισκω λογο για λαγκ και να αργει να ανοιξει γκαλερι και τετοια μου φαινονται ολα αστραποιεα σε σχεση με το σ3! εχει κατι μεσα που δεν ξερω καν τι κανουν για παραδειγμα τι ειναι ANT Radio Service & ANT+ Plugins Service , Beaming service for samsung,blurb checkout και δυο τρια ακομα!

 

Μπορεί σε σχέση με s3 να είναι οκ αλλά έχει ψεγάδια που είναι κρίμα για τέτοια συσκευή π.χ. δοκίμασε quick pic(εφαρμογή έκθεσης- σε μένα 11gb φωτό τις φορτώνει αστραπιαία από την sd) & textra(εφαρμογή μηνυμάτων) & περιμένω τις εντυπώσεις σου μετά για τις αντίστοιχες stock.

Όσο για τη σαβούρα, για να τα λέμε όλα η sammy την έχει μειώσει πάρα πολύ σε σχέση με το παρελθόν που προσωπικά δεν με πολυνοιάζει να αφαιρέσω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

θαναση τι κάνεις χρόνια πολλά και καλή χρονιά. .. επειδή εσύ τα ξέρεις όλα. .έχεις κανένα νέο για το Samsung gear vr πότε βγαίνει για πώληση ή αν εχει ηδη βγει στο εξωτερικο κτλ?? Ενδιαφέρομαι. ...

 

Γιάννη μου καλή χρονιά, με υγεία. Δεν έχω ακούσει κάτι για το VR αλλά δεν με ενδιαφέρει κιόλας να σου πω την αλήθεια. Κάνε μια ερώτηση και προς τον Βαγγέλη, γνωρίζει συνήθως πολλά περισσότερα για διαθεσιμότητες συσκευών.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Και όμως δεν είναι, έχεις ακούσει φαντάζομαι για τη σειρά S σε google play edition. Δεν περπάτησε πολύ μια και ο κόσμος προτιμάει τα καλούδια της Σάμμυ.

 

Ε όπως είπε και ο φίλος παρακάτω αυτά βλέπει η Samsung και δεν λέει να φτιάξει απροβληματιστο software. Ίσως τώρα που χάνει μερίδιο σιγά σιγά να το λάβει υπόψιν...

 

BTW, τα play editions μόνο για us δεν ήταν;

Link to comment
Share on other sites

... μου φαινονται ολα αστραποιεα ...

 

Έτσι ακριβώς είναι. Απλά με προβληματιζει ελαφρά το Edge. Al και το ίδιο Hardware ψιλό κολλάει...

Θέλω να Πηγαίνω Παντού
Link to comment
Share on other sites

Ε όπως είπε και ο φίλος παρακάτω αυτά βλέπει η Samsung και δεν λέει να φτιάξει απροβληματιστο software. Ίσως τώρα που χάνει μερίδιο σιγά σιγά να το λάβει υπόψιν...

 

BTW, τα play editions μόνο για us δεν ήταν;

Η μείωση του μεριδίου αγοράς οφείλεται κατά το μεγαλύτερο ποσοστό στις απίστευτες τιμές των κινέζων.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408008

 

Ναι το google play edition κυκλοφόρησε στην Αμερική, αλλά δεν ευδοκίμησε.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδια λυστε; μου μερικες αποριες λιγο αν μπορειτε! γιατι μερικα εχουν το λογκο πισω Galaxy Note 4 και μερικα σαν και το δικο μου για παραδειγμα δεν το εχουν! το λογκο που βαζει η καθε εταιρια ειναι αλλο δεν αναφεομαι σε αυτο...! Επισης την οθονη σε τη λειτουργια την εχετε! δοκιμασα να την βαλω στην "Βασικη" και νομιζω ειναι παρα πολυ ξεθωριασμενα τα χρωματα και πολυ μουντα! την αφησα στην "Προσαρμοσιμη" λειτουργια!Επισης ενα τελευταιο για την ωρα..:p και συγνωμη αν γινομαι κουραστικος...!! στο S-helath σας βγαζει εσας λειτουργια για το αγχος;;; ειδα σε ενα βιντεο εχει ακομα ενα και γραφει stress!....;;;
Link to comment
Share on other sites

παιδια λυστε; μου μερικες αποριες λιγο αν μπορειτε! γιατι μερικα εχουν το λογκο πισω Galaxy Note 4 και μερικα σαν και το δικο μου για παραδειγμα δεν το εχουν! το λογκο που βαζει η καθε εταιρια ειναι αλλο δεν αναφεομαι σε αυτο...! Επισης την οθονη σε τη λειτουργια την εχετε! δοκιμασα να την βαλω στην "Βασικη" και νομιζω ειναι παρα πολυ ξεθωριασμενα τα χρωματα και πολυ μουντα! την αφησα στην "Προσαρμοσιμη" λειτουργια!Επισης ενα τελευταιο για την ωρα..:p και συγνωμη αν γινομαι κουραστικος...!! στο S-helath σας βγαζει εσας λειτουργια για το αγχος;;; ειδα σε ενα βιντεο εχει ακομα ενα και γραφει stress!....;;;

 

Καλησπέρα,

 

Για τα logo που λες πιστεύω έχει να κάνει με την χώρα προέλευσης κάθε συσκευής,αν είναι branded κλπ...Κάποια έχουνε logo "Galaxy Note 4" :

 

%5Bimg%5Dhttp%3A//i61.tinypic.com/2vj62jb.jpg[/img]

 

στην Ελλάδα τα F από όσο ξέρω έχουνε ένα logo "4G" κάτω χαμηλά:

 

%5Bimg%5Dhttp%3A//i62.tinypic.com/5xova.jpg[/img]

 

το δικό μου που είναι από Σλοβενία δεν έχει τίποτα αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου γιατί το έχω μόνιμα σε θήκη... :)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Για τα logo που λες πιστεύω έχει να κάνει με την χώρα προέλευσης κάθε συσκευής,αν είναι branded κλπ...Κάποια έχουνε logo "Galaxy Note 4" :

 

στην Ελλάδα τα F από όσο ξέρω έχουνε ένα logo "4G" κάτω χαμηλά:

 

το δικό μου που είναι από Σλοβενία δεν έχει τίποτα αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου γιατί το έχω μόνιμα σε θήκη... :)

 

και εμενα τπτ δεν γραφει ειναι απο Ουγγαρια το δικο μ! τωρα για τα αλλα εσυ σε τι λειτουργια την εχεις την οθονη; στο s-health σε βγαζει επιλογη για το stress!

Edited by ggazas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τριζει κανενός το πίσω καπάκι; εμένα σήμερα ξεκίνησε ένα τριξιμο αρκετά ενοχλητικό...
Link to comment
Share on other sites

και εμενα τπτ δεν γραφει ειναι απο Ουγγαρια το δικο μ! τωρα για τα αλλα εσυ σε τι λειτουργια την εχεις την οθονη; στο s-health σε βγαζει επιλογη για το stress!

 

Την λειτουργία οθόνης την έχω default από την αρχή δηλαδή στην επιλογή «Προσαρμόσιμη Οθόνη» τώρα για το s-health δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τριζει κανενός το πίσω καπάκι; εμένα σήμερα ξεκίνησε ένα τριξιμο αρκετά ενοχλητικό...

Όχι μόνο δεν τρίζει, αλλά είναι πολύ στιβαρό.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο δεν τρίζει, αλλά είναι πολύ στιβαρό.

Μάλιστα άρα είμαι άτυχος... Αν πάρω από ebay ένα άλλο καπάκι αυθεντικό θα κάνω δουλειά λες;

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα άρα είμαι άτυχος... Αν πάρω από ebay ένα άλλο καπάκι αυθεντικό θα κάνω δουλειά λες;

Βλέπεις με το μάτι κανένα από τα πιαστράκια που έχει το πίσω καπάκι να είναι κατεστραμμένο;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά έχει κουμπώσει, φαντάσου ότι έβαλα ένα λεπτό κομμάτι χαρτί εκεί που τρίζει(περίπου εκεί που είναι η μπαταρία λίγο κάτω από τη μέση) και σταμάτησε... άρα κάτι δεν πάει καλά με το καπάκι...
Link to comment
Share on other sites

Απο Κορέα χωρίς απόδειξη αξίζει?

Σήμερα είδα οτι το U,το έφερε ένα μαγαζί εδώ,και το πουλάει 680.

http://www.bestprice.gr/item/2154459971/samsung-galaxy-note-4-n910u.html

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα οτι το U,το έφερε ένα μαγαζί εδώ,και το πουλάει 680.

http://www.bestprice.gr/item/2154459971/samsung-galaxy-note-4-n910u.html

 

Θόδωρε ποιος θα σε καλύψει για εγγύηση; Αξίζει τον κόπο;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Θόδωρε ποιος θα σε καλύψει για εγγύηση; Αξίζει τον κόπο;

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Να σου πω,εγώ το έβαλα, "δια πάσαν νόμιμον χρήσιν".Δηλαδή,όχι μόνον για δική μου χρήση,αλλά μήπως κάποιος άλλος,αποφασίσει να πάρει κάτι τέτοιο,όπως ο Galanokop,αγνοώντας την έλλειψη εγγυήσεως.

Και εκείνο που δεν ρωτήσαμε τον παραπάνω φίλο είναι,καλά,εγγύηση,δεν δίδεται,επισκευή όμως,γίνεται,επί πληρωμή;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...