Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τα δύο μοντέλα θα πάρουν τις ίδιες αναβαθμίσεις αυτό είναι σίγουρο...

Κάποιο όμως θα υποστηριχθεί πιο πολύ από την κοινότητα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει κανεις προβλημα με υπερθέρμανση και μείωση φωτεινότητας της οθόνης? είχα γράψει και παλιότερα για αυτό, πριν πάρω το κινητό. Διάβαζα και στο internet οτι λόγω των 20nm του exynos θα παράγει λιγότερη θερμότητα αλλά τελικά σήμερα μόλις παρέλαβα το δικό μου n910c και άρχισα τις μετρήσεις με αποτέλεσμα να υπερθεμένεται τρελά!! μου εριξε τρεις τεσσερις φορές την φωτεινότητα ακόμα και την ώρα που κατέβαζα applications απο το playstore (ηταν πολλά ταυτόχρονα βεβαια) και επίσης οταν ετρεξα antutu (το οποιο μου εδωσε και σκορ 47000) Μολις εφτασε στο σημειο που κανει μετρήσεις το cpu τοτε επεσε και παλι η φωτεινότητα της οθόνης, με το σχετικό μυνημα στις ρυθμισεις: Δεν ειναι δυνατή η περαιτέρω αυξηση της φωτεινότητας, η συσκευη υπερθερμένεται. Τελικα η εγώ ειμαι πολύ ατυχος με την συγκεκριμενη συσκευη και πρέπει να την αλλαξω ή ακόμα τα κινητα αυτου του τύπου δεν μπορουν να αποδόσουν όπως θα επρεπε λογω έλλειψης επαρκούς ψυξης.... Πιστευα ερχόμενος απο note 3 οτι αυτο το θεμα εχει λυθεί, αλλα τελικα ειμαστε και παλι στα ίδια, καμια πρόοδος.... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα με υπερθέρμανση και μείωση φωτεινότητας της οθόνης? είχα γράψει και παλιότερα για αυτό, πριν πάρω το κινητό. Διάβαζα και στο internet οτι λόγω των 20nm του exynos θα παράγει λιγότερη θερμότητα αλλά τελικά σήμερα μόλις παρέλαβα το δικό μου n910c και άρχισα τις μετρήσεις με αποτέλεσμα να υπερθεμένεται τρελά!! μου εριξε τρεις τεσσερις φορές την φωτεινότητα ακόμα και την ώρα που κατέβαζα applications απο το playstore (ηταν πολλά ταυτόχρονα βεβαια) και επίσης οταν ετρεξα antutu (το οποιο μου εδωσε και σκορ 47000) Μολις εφτασε στο σημειο που κανει μετρήσεις το cpu τοτε επεσε και παλι η φωτεινότητα της οθόνης, με το σχετικό μυνημα στις ρυθμισεις: Δεν ειναι δυνατή η περαιτέρω αυξηση της φωτεινότητας, η συσκευη υπερθερμένεται. Τελικα η εγώ ειμαι πολύ ατυχος με την συγκεκριμενη συσκευη και πρέπει να την αλλαξω ή ακόμα τα κινητα αυτου του τύπου δεν μπορουν να αποδόσουν όπως θα επρεπε λογω έλλειψης επαρκούς ψυξης.... Πιστευα ερχόμενος απο note 3 οτι αυτο το θεμα εχει λυθεί, αλλα τελικα ειμαστε και παλι στα ίδια, καμια πρόοδος.... :mad:

 

Οχι σε καμια περιπτωση. Εχω εγω 2 c δικο μου και φιλου. Κανενα δεν ανεβαζει θερμοκρασια και δεν κατεβασε φωτηνοτητα. Και το antutu σου ειναι χαμηλο για exynos εμας το δικο μου σταθερα πανω απο 51000 και του φιλου πανω απο 50000.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Οχι σε καμια περιπτωση. Εχω εγω 2 c δικο μου και φιλου. Κανενα δεν ανεβαζει θερμοκρασια και δεν κατεβασε φωτηνοτητα. Και το antutu σου ειναι χαμηλο για exynos εμας το δικο μου σταθερα πανω απο 51000 και του φιλου πανω απο 50000.

 

Μηπως ξεκινας το antutu πρωτη φορα με κινητο παγωμενο ? δοκιμασε να το τρεξεις 3-4 φορες το antutu απανωτα και πες μου τι σκορ σου βγαζει. Κι εγω τωρα που το δοκίμασα αλλη μια , αφου το αφησα να ηρεμησει κανενα 20λεπτο με κλειστη οθόνη, μου εβγαλε 49.000. Σιγουρα υπαρχει throttling

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το άρθρο που παραθέτει ο killer το δικό σου φοράει isocell..!! Wow,αν είχα τον παραμικρό ενδοιασμό για το αν το πρέπει να πάρω το U λόγω εγγύησης, τώρα είμαι απόλυτα σίγουρος.. Να πέσει λίγο ακόμα η τιμή κι έφυγε για παραεισαγωγή!

Βρηκα μια εταιρια,που στελνει απο την Αγγλια,και σε τιμες ψηλα στα 600άρια.Κοντά στα 700 πα να πει.

Ασε να πεσει λιγο λοιπον,και εδω ειμαστε.:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια σε αυτο το βιντεο Galaxy Note 4 - Snapdragon 805 vs Exynos 5433 Com…: http://youtu.be/83Hkb3FAncc, ειναι η ιδεα μου ή η οθονη του snapdragon ειναι πιο φωτεινη με λευκοτερο λευκο?

Επισης εδω Galaxy Note Edge Exynos 5433 vs. Galaxy Note 4 Qu…:

λεει κατι για την μπαταρια στην αρχη, το εχετε προσεξει ισχυει?

Τελικα με την καμερα τι γινεται ειναι διαφορετικες ή οχι?

Το ασπρο δεν ειναι το Exynos; Εμενα αυτο μου φαινεται λευκοτερο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα μια εταιρια,που στελνει απο την Αγγλια,και σε τιμες ψηλα στα 600άρια.Κοντά στα 700 πα να πει.

Ασε να πεσει λιγο λοιπον,και εδω ειμαστε.:p.

 

Τελικά όλα την ίδια κάμερα φοράνε όπως ξέραμε απ'την αρχή. Αν μπορέσεις,για να είμαστε και on topic, μπες στο θέμα με τη διαθεσιμότητα και δώσε κάνα link για την εταιρεία που λες, για να τη παρακολουθώ μαζί με τη προηγούμενη που μας είχες δείξει!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξεκινας το antutu πρωτη φορα με κινητο παγωμενο ? δοκιμασε να το τρεξεις 3-4 φορες το antutu απανωτα και πες μου τι σκορ σου βγαζει. Κι εγω τωρα που το δοκίμασα αλλη μια , αφου το αφησα να ηρεμησει κανενα 20λεπτο με κλειστη οθόνη, μου εβγαλε 49.000. Σιγουρα υπαρχει throttling

 

Με 3 antutu το τριτο μου εδωσε 49950 . Και παλι απλα ενιωσα λιγο ζεστα πισω χωρις να κατεβει φωτηνοτητα. Τεταρτο δεν ετρεξα αλλα και να τρεχα δεν νομιζω να χε διαφορα.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα την ίδια κάμερα φοράνε όπως ξέραμε απ'την αρχή. Αν μπορέσεις,για να είμαστε και on topic, μπες στο θέμα με τη διαθεσιμότητα και δώσε κάνα link για την εταιρεία που λες, για να τη παρακολουθώ μαζί με τη προηγούμενη που μας είχες δείξει!

Αυτες τις δυο βρηκα.Μια στην Πολωνια,και η αλλη στην Αγγλια.Αυτην στην Αγγλια,την τσεκαρα και για απατη,και μου εβγαλε οτι ειναι ΟΚ.

To αλλο,της Πολωνιας,δε φαινεται να εχει πολυ καλη φημη,οπότε καλυτερα μακρυα.

https://www.valuebasket.pl/en_PL//mainproduct/view/17106-AA-BK

http://www.itechitalia.eu/en/products/mobile-phone--phone-samsung/19970_sam-galaxy-note-4-n910u-4g-32g-white.html

Για να βρισκεις κατι για τα μαγαζια,πας εδω.resellerratings.

Για το αλλο,που ειχα βαλει την αλλη φορα,μου απαντησσαν και απο ο,τι καταλαβα,ουτε κι αυτοι ξερουν ποιο ακριβως ειναι ,δηλαδη το C,ή το U.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις δυο βρηκα.Μια στην Πολωνια,και η αλλη στην Αγγλια.Αυτην στην Αγγλια,την τσεκαρα και για απατη,και μου εβγαλε οτι ειναι ΟΚ.

To αλλο,της Πολωνιας,δε φαινεται να εχει πολυ καλη φημη,οπότε καλυτερα μακρυα.

https://www.valuebasket.pl/en_PL//mainproduct/view/17106-AA-BK

http://www.itechitalia.eu/en/products/mobile-phone--phone-samsung/19970_sam-galaxy-note-4-n910u-4g-32g-white.html

Για να βρισκεις κατι για τα μαγαζια,πας εδω.resellerratings.

Για το αλλο,που ειχα βαλει την αλλη φορα,μου απαντησσαν και απο ο,τι καταλαβα,ουτε κι αυτοι ξερουν ποιο ακριβως ειναι ,δηλαδη το C,ή το U.

 

Ωραίος, ευχαριστώ πολύ! Δυστυχώς το ιταλικό μαγαζί που τα φέρνει από Αγγλία δεν στέλνει Ελλάδα απ'ότι λέει..

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε? Να το στειλω πισω? :mad:

 

δεν ξερω τι μπορει να φταιει σε σενα αλλα σιγουρα δεν ειναι φυσιολογικα αυτα ειναι πολυ χαμηλα.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Τι λετε? Να το στειλω πισω? :mad:

 

Έχεις κάποια κάρτα μνήμης στο τηλ?Έχεις ενεργοποιήσει ποτέ το ultra/power saving?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποια κάρτα μνήμης στο τηλ?Έχεις ενεργοποιήσει ποτέ το ultra/power saving?

 

ειχα μια κάρτα μνήμης μέσα, 64gb με αρχεια απο το note 3, την εβγαλα αλλα δεν αλλαξε κάτι. Επίσης μπηκα στο recovery και εκανα wipe cache partition. Εκανα και τρεις φορες ηδη wipe data/factory reset, αλλα οταν τρεχω ξανα antutu πεφτει το σκορ πολυ χαμηλά... Σαν τελευταία δοκιμη λεω να δοκιμάσω να φλασάρω την official rom ξανα με odin, με καθαρη εγκατασταση (γιατι μου περασε καποια OTA update ηδη). Αλλα φοβαμαι μην γραψει ο KNOX και εχω πρόβλημα εαν το επιστρεψω για αλλαγή, που μαλλον για εκει παει οπως το βλεπω :(

 

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω, με το note 3 ειχα παιδευτεί πολύ, δύο συσκευές έστειλα πίσω για αντικατάσταση λόγω υπερθερμανσης, η τρίτη που κράτησα τελικά είχε κι αυτή πρόβλημα αλλά δεν έριχνε με το παραμικρό φωτεινότητα και δεν ζεσταίνονταν τόσο, μόνο ύστερα από κάποιο πολύ βαρύ 3d game και ύστερα από αρκετή ώρα. Ήλπιζα ότι με το note 4 δεν θα εχω αυτο το πρόβλημα, γιαυτο διαλεξα επισης το exynos version λογω 20nm αλλα τελικά απογοητευτηκα για τα καλα πλέον και μαυτό.

Edited by AudiTT
Link to comment
Share on other sites

ειδικα αν ξαναπερασεις την μαμα ρομ δεν εχεις κανενα απολυτως θεμα με knox και εγγυση ....προχωρα αφοβα

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

ειχα μια κάρτα μνήμης μέσα, 64gb με αρχεια απο το note 3, την εβγαλα αλλα δεν αλλαξε κάτι. Επίσης μπηκα στο recovery και εκανα wipe cache partition. Εκανα και τρεις φορες ηδη wipe data/factory reset, αλλα οταν τρεχω ξανα antutu πεφτει το σκορ πολυ χαμηλά... Σαν τελευταία δοκιμη λεω να δοκιμάσω να φλασάρω την official rom ξανα με odin, με καθαρη εγκατασταση (γιατι μου περασε καποια OTA update ηδη). Αλλα φοβαμαι μην γραψει ο KNOX και εχω πρόβλημα εαν το επιστρεψω για αλλαγή, που μαλλον για εκει παει οπως το βλεπω :(

 

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω, με το note 3 ειχα παιδευτεί πολύ, δύο συσκευές έστειλα πίσω για αντικατάσταση λόγω υπερθερμανσης, η τρίτη που κράτησα τελικά είχε κι αυτή πρόβλημα αλλά δεν έριχνε με το παραμικρό φωτεινότητα και δεν ζεσταίνονταν τόσο, μόνο ύστερα από κάποιο πολύ βαρύ 3d game και ύστερα από αρκετή ώρα. Ήλπιζα ότι με το note 4 δεν θα εχω αυτο το πρόβλημα, γιαυτο διαλεξα επισης το exynos version λογω 20nm αλλα τελικά απογοητευτηκα για τα καλα πλέον και μαυτό.

Νομίζω ότι σε έχει επηρεάσει τόσο πολύ που πρέπει να το στείλεις πίσω. Αν έχει DOA κάντο μόνο και μόνο για να ησυχάσεις.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]53380[/ATTACH]

[ATTACH]53381[/ATTACH]

[ATTACH]53382[/ATTACH]

 

αυτα ολα ειναι στην σειρα τα antutu σημερα το πρωι. το πρωτο εβγαλε 52201 το δευτερο ανεβηκε και το τριτο επεσε στα 52096. και θερμοκρασια στο μηδεν ουτε εριξε φωτηνοτητα. η φωτηνοτητα στο 100% χωρις αυτοματο και στοκ τελειως και καρτουλα μεσα την καινουργια samsung 64 pro

 

Το οτι ειναι τοσο υψηλο το σκορ παλι περιεργο δεν ειναι? Στη θεση σου θα το εστελνα πισω γιατι δεν ειναι καλο να εχει τετοιες διακυμανσεις ακομα δεν το πηρες. Μια ζεστο, μια παγωμενο, μια πολυ υψηλο σκορ και μια χαμηλο.... δεν ξερω αυτο θα με ξενερωνε πολυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το οτι ειναι τοσο υψηλο το σκορ παλι περιεργο δεν ειναι? Στη θεση σου θα το εστελνα πισω γιατι δεν ειναι καλο να εχει τετοιες διακυμανσεις ακομα δεν το πηρες. Μια ζεστο, μια παγωμενο, μια πολυ υψηλο σκορ και μια χαμηλο.... δεν ξερω αυτο θα με ξενερωνε πολυ.

 

ελα πλακα κανεις.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

ελα πλακα κανεις.

 

Μαλλον εσυ κανεις πλακα...

Edited by freyarip
λαθος εκτιμηση
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εσυ κανεις πλακα. Η ειρωνια δεν βοηθαει πουθενα και ουτε ειμαστε εδω για να το παιζουμε γνωστες και εξυπνοι.

Ο φιλος παραπανω παρεθεσε καποιες εικονες με διαφορετικα αποτελεσματα στο antutu και εξεφρασε και ο ιδιος την ανησυχια του, αρα υπεθεσα κι εγω οτι δεν ειναι φυσιολογικο να υπαρχουν διακυμανσεις στα αποτελεσματα.... μην πεσετε να με φατε, αλλα αντιθετως εφοσον ειστε γνωστες εξηγηστε μας ακριβως για πιο λογο συμβαινει αυτο και γιατι το κινητο ζεσταινεται στο ενα τεστ και οχι στο αλλο ενω τρεχει το ιδιο προγραμμα.

 

ειλικρινά νομιζα οτι εκανες πλακα.αφου δεν εκανες πλακα διαβασε λιγο καλητερα τη γράφει το παλικάρι πανω,δεν εξέφρασε καμια ανησυχία ο kopromax αντιθετος ειναι υψηλα τα σκορ και φυσιολογικα χωρις τρελες θερμοκρασιες.o Auditt εχει θεμα με τα χαμηλα σκορ και θερμοκρασιες .και μην πιανεσε για καυγα κατευθειαν ειμαι χρονια εδω και δεν προκαλεσα ποτε κανεναν.το antutu οσες φορες και να το τρέξεις διαφορετικό νούμερο θα βγαλει.φιλικα

Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Καλο το κολπάκι με το ψυγείο -κατάψυξη μην ρίχνεται την θερμοκρασία κάτω από τους 10 βαθμούς Κελσίου για να πιάσει η συσκευή τέτοια score στο Antutu το έκανα και εγώ σε προηγούμενες σελίδες με τα ίδια αποτελέσματα με εσάς δεν έχουν καμία σημασία πραγματικά το θέμα είναι όταν η συσκευή είναι σε χρήση με περίπου 30 βαθμούς Κελσίου το score θα κυμανθεί γύρω στις 50.000score.Αμα είναι να το βάλω στο υγρό άζωτο στους -190 βαθμούς θα πιάσει 200.000 score α ξέχασα θα χαλάσει η συσκευή.:p Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Καλο το κολπάκι με το ψυγείο -κατάψυξη μην ρίχνεται την θερμοκρασία κάτω από τους 10 βαθμούς Κελσίου για να πιάσει η συσκευή τέτοια score στο Antutu το έκανα και εγώ σε προηγούμενες σελίδες με τα ίδια αποτελέσματα με εσάς δεν έχουν καμία σημασία πραγματικά το θέμα είναι όταν η συσκευή είναι σε χρήση με περίπου 30 βαθμούς Κελσίου το score θα κυμανθεί γύρω στις 50.000score.Αμα είναι να το βάλω στο υγρό άζωτο στους -190 βαθμούς θα πιάσει 200.000 score α ξέχασα θα χαλάσει η συσκευή.:p

 

Δεν εχω κανενα λογο να κανω αυτη την πατεντα που λες. αφαιρεσα και τα μυνηματα γιατι δεν εχει νοημα να μπαινω σε καμια αντιπαραθεση. το κινητο ειναι μια χαρα σε ολους και ψαχνουμε τις λεπτομεριες. ετσι και αλλιως το antutu ειναι αναξιοπιστο δεν ειναι μετρο συγκρισης. Δεν εχω να αποδειξω κατι για να κατσω να ασχοληθω με κατι τετοιο. Αμα με ηξερες δεν γραφω συχνα και απλα οποτε γραφω το κανω για να βοηθησω. Το παιδι εχει καποιο θεμα και δεν ηθελα να του την πω αλλα να του δειξω οτι δυο κινητα που εχουμε βγαζουν πανω απο 50000 . Τωρα αμα νομιζεις οτι ειναι απο ψυγειο τοτε οκ δεν εχω να αποδειξω κατι.

Edited by kopromax
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά νομιζα οτι εκανες πλακα.αφου δεν εκανες πλακα διαβασε λιγο καλητερα τη γράφει το παλικάρι πανω,δεν εξέφρασε καμια ανησυχία ο kopromax αντιθετος ειναι υψηλα τα σκορ και φυσιολογικα χωρις τρελες θερμοκρασιες.o Auditt εχει θεμα με τα χαμηλα σκορ και θερμοκρασιες .και μην πιανεσε για καυγα κατευθειαν ειμαι χρονια εδω και δεν προκαλεσα ποτε κανεναν.το antutu οσες φορες και να το τρέξεις διαφορετικό νούμερο θα βγαλει.φιλικα

 

Τωρα αν σου πω οτι νομιζα πως το μνμ το εγραφε ο Auditt και απο εκει ξεκινησε η σκεψη πως δεν ειναι φυσιολογικο, θα με περασεις για τρελλη? :O

Παντως σορρυ δικο μου το λαθος μπερδεψα τα ονοματα. Το ξερω οτι φανηκε πως ψαχνομαι για καυγα αλλα δεν ειναι καθολου ετσι, απλα μπερδευτηκα και νομιζα αλλα αντι αλλων.... σορυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...