Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα μετα απο μια μικρη αποχή ήθελα Να ρωτησω για επιβεβαιωση πιο πολύ... Root χωρις να γραψει knox δεν υπαρχει ακόμα, one click root ή pingpong που ειδα για αλλες συσκευες ομως δεν ισχυει για note 4 σωστα? (Προχωραω με το κλασικο cfroot μονο? ) Αν γινει root ειδα τον spacelemon κερνελ και διαβασα καλα σχόλια εχετε να μου προτείνετε κάποιον αλλο? Rom μου αρεσε η nemesis θελω κ εκει μια γνωμη.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τσεκαρε εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403111 :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα μετα απο μια μικρη αποχή ήθελα Να ρωτησω για επιβεβαιωση πιο πολύ... Root χωρις να γραψει knox δεν υπαρχει ακόμα, one click root ή pingpong που ειδα για αλλες συσκευες ομως δεν ισχυει για note 4 σωστα? (Προχωραω με το κλασικο cfroot μονο? ) Αν γινει root ειδα τον spacelemon κερνελ και διαβασα καλα σχόλια εχετε να μου προτείνετε κάποιον αλλο? Rom μου αρεσε η nemesis θελω κ εκει μια γνωμη.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστές επιλογές, Nemesis rom και Spacelemon kernel.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κάνω καλά που το αναφέρω σε αυτό το θέμα αλλά δεν βρήκα κάτι άλλο.

Πριν λίγες μέρες ενεργοποίησα για πρώτη φορά την εφαρμογή ''Φωτογραφίες'' της google μια που την βρήκα ενδιαφέρουσα για αποθήκευση των φωτογραφιών. Βλέπω όμως ότι δεν σώζει απλά τις φωτογραφίες στον σέρβερ της google, αλλά κάνει χρήση και της μνήμης του κινητού, με αποτέλεσμα να μου φάει προς το παρόν πάνω από 1,5 GB εσ. μνήμνης και όσο πάει θα ανεβαίνει. Υπάρχει άραγε τρόπος, γιατί δεν βρήκα κάτι, να μην σώζει τις φωτογραφίες και στην μνήμη του κινητού, μια που τις έχω ήδη στην εξωτερική κάρτα. Με ενδιαφέρει ΜΟΝΟ να αποθηκεύονται στον σέρβερ.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που είναι η πιό "σίγουρη" αγορά μπαταρίας για το κινητό ώστε να είναι αυθεντική; Έχω ένα Note και εκεί που είναι στο 60% μόλις μπω στο 3G θα πάει στο 1% και με επανεκκίνηση πάει στο 50%. Κλείνει στο 20% και άλλα προβλήματα. Λογικά η μπαταρία δε φταίει;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που είναι η πιό "σίγουρη" αγορά μπαταρίας για το κινητό ώστε να είναι αυθεντική; Έχω ένα Note και εκεί που είναι στο 60% μόλις μπω στο 3G θα πάει στο 1% και με επανεκκίνηση πάει στο 50%. Κλείνει στο 20% και άλλα προβλήματα. Λογικά η μπαταρία δε φταίει;

 

Κατά πάσα πιθανότητα ναι, αλλά δεν είναι απόλυτο.

Σίγουρα δοκιμάζεις πρώτα να βάλεις καινούρια μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που είναι η πιό "σίγουρη" αγορά μπαταρίας για το κινητό ώστε να είναι αυθεντική; Έχω ένα Note και εκεί που είναι στο 60% μόλις μπω στο 3G θα πάει στο 1% και με επανεκκίνηση πάει στο 50%. Κλείνει στο 20% και άλλα προβλήματα. Λογικά η μπαταρία δε φταίει;

 

Απο τη Smartec (στο Χαϊδάρι) θα έχεις γνήσια, η απο κάποιο άλλο εξουσιοδοτημένο (που δεν ξέρω που) . Το πιο πιθανό να φταίει η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποσό πρέπει να πωληθεί ένα note 4 τώρα??

 

Ένα άριστο, εντός εγγύησης, με κάποια αξεσουάρ ίσως να μπορείς να το δώσεις €220; Κάπου εκεί, στην καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

αν είναι όπως το περιγράφει ο φίλος voodooman και το c μοντέλο εφόσον γράφεις σε αυτό το θέμα, σε αυτά τα λεφτά απλά μην το δώσεις. συμβουλή, δεν αξίζει, καλύτερα κράτα το.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει σπάσει το digitizer στο κινητό ενός φίλου.. Το έχει επισκευάσει κάποιος πρόσφατα ώστε να μας πει τιμή?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερώτηση με τις τελευταίες αναβάθμισης σε εσας δουλεύουν οι υπέρυθρες που τις χρησιμοποιής για τηλεκοντρόλ γιατι εμενα 2-3 update λογισμικου πριν σταματησε να λειτουργει.

Μηπως θε επρεπε να κανουμε μια καταγραφή γενικα με το τι δεν δουλεύει σωστά με τις τελευταίες αναβαθμίσεις? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

με το c μοντέλο και την τελευταία αναβάθμιση μόλις δοκίμασα και παίζουν κανονικά οι υπέρυθρες. μήπως φταίει κάτι άλλο στο δικό σου ;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με το c μοντέλο και την τελευταία αναβάθμιση μόλις δοκίμασα και παίζουν κανονικά οι υπέρυθρες. μήπως φταίει κάτι άλλο στο δικό σου ;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Ωχ μην μου λες τέτοια μηπως υπάρχει καμια ρύθμιση που να το απενεργοποιεί και καταλαθος εκλησε γιατι σε καμια τηλεόραση που εχω και που δούλευε πριν lg και philips δεν δουλευει με τα ιδια προγράμματα....:wacko: το λαμπακι αναβει απλα δεν κανει τιποτα.

Edited by dukepapas
Link to comment
Share on other sites

Ωχ μην μου λες τέτοια μηπως υπάρχει καμια ρύθμιση που να το απενεργοποιεί και καταλαθος εκλησε γιατι σε καμια τηλεόραση που εχω και που δούλευε πριν lg και philips δεν δουλευει με τα ιδια προγράμματα....:wacko: το λαμπακι αναβει απλα δεν κανει τιποτα.

 

Και εμένα δουλεύει κανονικά, μαμά το εχω ακόμη, ρύθμιση δεν έχει, κάνε κανένα restart,η καθάρισε cache

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Ωχ μην μου λες τέτοια μηπως υπάρχει καμια ρύθμιση που να το απενεργοποιεί και καταλαθος εκλησε γιατι σε καμια τηλεόραση που εχω και που δούλευε πριν lg και philips δεν δουλευει με τα ιδια προγράμματα....:wacko: το λαμπακι αναβει απλα δεν κανει τιποτα.
με ποια εφαρμογή δοκιμάζεις; το peel; μήπως πρέπει να ξαναψάξεις την τηλεόραση σου;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν νομιζω και με το peel smart remote και με το peel remote και απο το store με το rv remote for lg .... εκανα restart εκανα cashe αλλα τιποτα κριμα ρε γαμοτο και με ειχε βολεψει πολυ.... παντως και στο google που ειδα ειχαν και αλλοι προβλημα αλλα επειδη δεν ξερω καλα αγγλικα δεν καταλαβα τι παιζει αλλα πρεπει να ειναι του λογισμικου το κινητο ειναι ευρωπαικο επιδιορθοση ασφαλειας 1 αυγουστου βασικα θα μπορουσα να το φερω εργοστασικες αλλα θα σβηστουν τα παντα και βαριεμε να ξαναπερασω τοσα πραγματα....:mad:
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι οι υπέρυθρες δουλεύουν άψογα… Χρησιμοποιώ την εφαρμογή "SURE" για όλες μου τις ηλεκτρονικές συσκευές… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα πειρα κρανα το εκανα εργοστασιακες ετσι για το γαμοτο και παλι δεν δουλευει...... φυσικα κρατισε το τελευταιο frimware πως ξερουμε απο πια χωρα ειναι το τηλεφωνο για να κατεβασουμε το καταληλο λογισμικο επειδη το πειρα μεταχειρισμενο και γραφει ενα σωρο χωρες επανο πως καταλαβενουμε την χωρα προελευσης? Edited by dukepapas
Link to comment
Share on other sites

Δεν θες τη χωρα προελευσης αλλα τη χωρα προορισμου. Βαλε το phone info απο το playstore και δες τι γραφει το csc info. Αν και, αν ειναι ευρωπαϊκο, οποιαδηποτε ευρωπαϊκη ρομ και να βαλεις μεσω οντιν, θα την δεχτει.

Ετσι οπως το περιγραφεις παντως, μου μοιαζει για hardware βλαβη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει η περίπτωση με την πάροδο του χρόνου να μειώνεται η απόδοση της φωτογραφικής μηχανής; Το λέω γιατί τελευταία πολλές από τις φωτογραφίες που βγάζω σε συνθήκες σκιάς και ήλιου και όχι μόνο, βγαίνουν λίγο περίεργα (μέχρι και θολούρα έχει), κάτι που δεν το θυμάμαι στο παρελθόν. Φυσικά το τζαμάκι είναι καθαρό.

 

Οι υπέρυθρες δουλεύουν και σε εμένα με το SURE που δουλεύω.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Δεν θες τη χωρα προελευσης αλλα τη χωρα προορισμου. Βαλε το phone info απο το playstore και δες τι γραφει το csc info. Αν και, αν ειναι ευρωπαϊκο, οποιαδηποτε ευρωπαϊκη ρομ και να βαλεις μεσω οντιν, θα την δεχτει.

Ετσι οπως το περιγραφεις παντως, μου μοιαζει για hardware βλαβη.

 

Ουγαρια λεει αλλα εχει καμια 15ρια πια απο ολες να βαλω εγω λεω να ξεκινησω με την Android 4.4.4 αν και εχει πολες θα βαλω την πρωτη λογικα ειναι και η μαμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει η περίπτωση με την πάροδο του χρόνου να μειώνεται η απόδοση της φωτογραφικής μηχανής; Το λέω γιατί τελευταία πολλές από τις φωτογραφίες που βγάζω σε συνθήκες σκιάς και ήλιου και όχι μόνο, βγαίνουν λίγο περίεργα (μέχρι και θολούρα έχει), κάτι που δεν το θυμάμαι στο παρελθόν. Φυσικά το τζαμάκι είναι καθαρό.

 

Οι υπέρυθρες δουλεύουν και σε εμένα με το SURE που δουλεύω.

 

Καπου ειχα διαβασει οτι η συνεχης εκθεση του φακου στον ηλιο χαλαει τον φακο. Δεν ξερω βεβαια κατα ποσο ισχυει και αν αληθευει αυτο :/

Παιδια εχει κανεις καμια ιδεα τι ειναι αυτο εδω που με το βγαζει με ορισμενες εφαρμογες και δεν μπορω να το βρω να το απενεργοποιησω ; https://ibb.co/kT34PF

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...