Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοεις σε κανενα φλασακι ή στο συγκεκριμενο.
Σε ότι φλασακι δοκίμασα ενώ γράφω κανονικά από το φλασακι στο κινητό δεν μπορώ το αντίθετο:(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά έβαλα πάλι την 24.0.12 που λειτουργεί χωρίς προβλήματα.

 

Άκυρο...

 

Όλες οι νέες εκδόσεις πετάνε το παράθυρο των εφαρμογών όταν υπάρχει ειδοποίηση.

 

Μόνο η 24.0.10 λειτουργεί καλά.

Από ότι είδα βγήκε καινούργια έκδοση χθες που λύνει κάποια θέματα. 24.0.15

 

 

http://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/good-lock/good-lock-24-0-15-release/good-lock-24-0-15-android-apk-download/#notes

 

Αν θέλει ας τη δοκιμάσει κάποιος να μας πει αν έλυσαν το θέμα με τις ειδοποιήσεις, γιατί κουράστηκα χθες να με τις δοκιμές όλων των άλλων εκδόσεων! :p

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει ας τη δοκιμάσει κάποιος να μας πει αν έλυσαν το θέμα με τις ειδοποιήσεις, γιατί κουράστηκα χθες να με τις δοκιμές όλων των άλλων εκδόσεων! :p

 

Την δοκίμασα και αυτή, αλλά δυστυχώς το πρόβλημα παραμένει. Τους το έστειλα, το είχα ξαναστείλει αλλά μου γύριζε πίσω λόγω λάθος διεύθυνσης που είχαν (;) στο feedback. Αυτό, καθώς και το ότι δεν μπορώ να απενεργοποιήσω την προειδοποίηση κατά το Enable/Disable Auto Sync, είναι λίγο ταλαιπωρία στην εφαρμογή...

 

 

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασα και αυτή, αλλά δυστυχώς το πρόβλημα παραμένει. Τους το έστειλα, το είχα ξαναστείλει αλλά μου γύριζε πίσω λόγω λάθος διεύθυνσης που είχαν (;) στο feedback. Αυτό, καθώς και το ότι δεν μπορώ να απενεργοποιήσω την προειδοποίηση κατά το Enable/Disable Auto Sync, είναι λίγο ταλαιπωρία στην εφαρμογή...

 

 

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Οπότε μένουμε με την 24.0.10 προς το παρόν. Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μένουμε με την 24.0.10 προς το παρόν.

 

Άντε να πείσω για αυτό και τους ψυχαναγκασμούς μου, που λόγω επαγγέλματος ζορίζομαι να μείνω 5 εκδόσεις πίσω :p

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος καποια εφαρμογη να κανει αυτο που κανει το photo note που αφενως ισιαζει μια πλαγια φωτογραφια, πχ απο πινακα και αφετερου μετατρεπει το περιεχομενο της φωτογραφιας σε γραμμες (vector graphics νομιζω λεγονται) που μπορεις να επεξεργαστεις (σβησιμο, γραψιμο κτλ)

 

TNX

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

@baxy, κι εμένα μου λείπει πολύ αυτή η δυνατότητα του photo note, από τις πιο χρήσιμες που είχε και που ακατανόητα αφαίρεσαν με την αναβάθμιση. Επίσης θα με ενδιέφερε μια απάντηση στο ερώτημά σου.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Θέλω να ρωτήσω το εξης.Συγγνωμη αν είναι λάθος το θέμα.Με ενδιαφέρει να αγοράσω το Νότε 4 μεταχειρισμένο.Κατα την γνώμη σας μέχρι ποια τιμή θεωρείται λογική για μεταχειρισμένο μοντέλο?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτερων,

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Θέλω να ρωτήσω το εξης.Συγγνωμη αν είναι λάθος το θέμα.Με ενδιαφέρει να αγοράσω το Νότε 4 μεταχειρισμένο.Κατα την γνώμη σας μέχρι ποια τιμή θεωρείται λογική για μεταχειρισμένο μοντέλο?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτερων,

 

Γιάννης

 

Υπάρχει το αντίστοιχο θέμα για διαθεσιμότητα και αγορά του note:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401818

 

Δεδομένου ότι σαν νέα συσκευή -και ότι έχει μείνει από stock στα καταστημάτα η τιμή ήταν στα 550€- μια τιμή κοντά στα 300-350€ θα δικαιολογούσε τα λεφτά της…Αυτό εξαρτάται και με τι συνοδεύεται η συσκευή(θήκες, extra μπαταρία κ.λ.π.) αλλά και σε τι κατάσταση είναι δηλαδή αν έχει φθορές, αν είναι root οπότε δεν έχει και εγγύηση γιατί αν δεν έχει κλείσει 2 χρόνια και είναι χωρίς root ίσως προλάβεις και κάποιους μήνες εγγύησης... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το αντίστοιχο θέμα για διαθεσιμότητα και αγορά του note:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401818

 

Δεδομένου ότι σαν νέα συσκευή -και ότι έχει μείνει από stock στα καταστημάτα η τιμή ήταν στα 550€- μια τιμή κοντά στα 300-350€ θα δικαιολογούσε τα λεφτά της…Αυτό εξαρτάται και με τι συνοδεύεται η συσκευή(θήκες, extra μπαταρία κ.λ.π.) αλλά και σε τι κατάσταση είναι δηλαδή αν έχει φθορές, αν είναι root οπότε δεν έχει και εγγύηση γιατί αν δεν έχει κλείσει 2 χρόνια και είναι χωρίς root ίσως προλάβεις και κάποιους μήνες εγγύησης...

 

Ωραία.Καταλαβαινω! Σε ευχαριστώ για την απάντηση κ συγγμωμη για το λάθος ποσταρισμα.Εχω μείνει εκτος του φόρουμ πολύ καιρο δυστυχώς:(

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις θέλω να κάνω και όποιος μπορεί να βοηθήσει ...

1ον ... εδώ και μήνες και όταν πάω σε φακελο εφαρμογών αλλά και σε browser μου πετάει παράθυρα συγχαρητήρια κέρδισες κλπ είναι συνδρομητικές υπηρεσίες υψηλής χρέωσης. Έσβησα ύποπτες εφαρμογές έβαλα antivirus έβαλα adblock τίποτα με ότι κι αν δοκίμασα ακόμη και με αλλαγή browser έβγαλα τον Chrome και έβαλα Opera ...τίποτα και πάλι !!! Τι να κάνω ??? Μου έχει σπάσει τα νεύρα

2ον ... φίλος με s6 έχει πολύ συχνά ενημερώσεις λογισμικού ενω σε εμένα μετά την εγκατάσταση του 6.0.1 δεν έχει έρθει κάτι άλλο ... Σε εσάς τι ισχύει ???

Edited by ASTERIOS11416

ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΕΤΥΧΑΝ... ΟΙ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ ΟΧΙ !!!

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα διαπίστωσα ότι δεν μπορώ να γράψω σε φλασακι, ενώ το συνδέω κανονικά το κινητό το βλέπει και μπορώ να αντιγράψω από το στικακι στο κινητό δεν μπορώ να αντιγράψω από το κινητό στο στικακι ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Εμένα μου το έκανε από την στιγμή που το είχα βάλει για δοκιμή σε ασφαλή λειτουργία. Επειδή ήταν σημαντική λειτουργία για μένα του έκανα αναγκαστικά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και επανήλθε. Με άλλη εφαρμογή όμως όπως πχ το astro file manager δουλεύει κανονικά. Δοκίμασέ το.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μία αναβάθμιση 529mb περιπού… Ξεκίνησε το κατέβασμα… :)

 

https://postimg.org/image/n9rqnnq77/

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μία αναβάθμιση 529mb περιπού… Ξεκίνησε το κατέβασμα… :)

 

https://postimg.org/image/n9rqnnq77/

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επιτέλους

:up::up::up::up:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως: δεδομένου ότι στην αναβάθμιση σε 6.0.1 έκανα factory reset πριν και μετά, θεωρείτε ότι το χρειάζομαι και στη νέα αναβάθμιση; Κανονικά δεν θα έκανα, αλλά προβληματίζομαι ότι μπορεί να είναι η τελευταία / από τις τελευταίες.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως: δεδομένου ότι στην αναβάθμιση σε 6.0.1 έκανα factory reset πριν και μετά, θεωρείτε ότι το χρειάζομαι και στη νέα αναβάθμιση; Κανονικά δεν θα έκανα, αλλά προβληματίζομαι ότι μπορεί να είναι η τελευταία / από τις τελευταίες.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Έτσι και εγώ φίλε… Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι και μικρό το update οπότε ίσως θα ήθελε ενα γενικό setarisma και στήσιμο από την αρχή αλλά βαριέμαι μόνο και μόνο στην ιδέα… :p Προσωπικά θα το αφήσω έτσι.. Δεν το έχω περάσει ακόμα… Όταν βρω χρόνο θα κάνω την εγκατάσταση…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το 4αρακι δε τα παει και τοσο ασχημα σε σχεση με το 7 ε?

 

Τι λετε?

https://www.youtube.com/shared?ci=j7havfryzAA

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Άντε να πείσω για αυτό και τους ψυχαναγκασμούς μου, που λόγω επαγγέλματος ζορίζομαι να μείνω 5 εκδόσεις πίσω :p

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Σε stock το βάζετε? Γιατί σε εμένα δεν κάθεται :)

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα η τελευταία αναβάθμιση των 500+ Mb, αλλά διστάζω. Έχει κανείς εικόνα για το αν αξίζει ή όχι;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα η τελευταία αναβάθμιση των 500+ Mb, αλλά διστάζω. Έχει κανείς εικόνα για το αν αξίζει ή όχι;

 

Και εμένα πριν κανα 2ωρο μου ρθε και την εγκατέστησα (σε Πολωνικό Note). Απ' ότι λέει, δεν αφορά κάτι άλλο, παρά μόνο νέες δυνατότητες και επιλογές για συγχρονισμό και back up της συσκευής. Ούτε λόγος για βελτιώσεις επιδόσεων, μπαταρίας, διορθώσεις κλπ. Καμιά ώρα που την έχω και παίζω, δεν έχω δει ούτε μια διαφορά σε κάτι. Το ίδιο καλά δουλεύει η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα πριν κανα 2ωρο μου ρθε και την εγκατέστησα (σε Πολωνικό Note). Απ' ότι λέει, δεν αφορά κάτι άλλο, παρά μόνο νέες δυνατότητες και επιλογές για συγχρονισμό και back up της συσκευής. Ούτε λόγος για βελτιώσεις επιδόσεων, μπαταρίας, διορθώσεις κλπ. Καμιά ώρα που την έχω και παίζω, δεν έχω δει ούτε μια διαφορά σε κάτι. Το ίδιο καλά δουλεύει η συσκευή.

Διαβάζοντας αυτά που έγραψες,το εβαλα να κατεβάσει κι εμεένα την ενημέρωση αυτή.

Εν τω μεταξύ,μου ξανάκανε αυτό που έχει κάνει 3=4 φορές τον τελευταίο καιρο.Αποσυνδέεται από το ΄δικτυο.Χάνονται οι γραμμές,και δε δέχεται τηλεφωνήματα.Μόλις του κάνω επανεκκίνηση,επανέρχεται αμέσως.Αυτό όμως είναι απαράδεκτο,γιατί δεν ξέρω πότε το κάνει,και ούτε μπορώ να το κοιτάω κάθε 5 λεπτά.:mad:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το 4αρακι δε τα παει και τοσο ασχημα σε σχεση με το 7 ε?

 

Τι λετε?

https://www.youtube.com/shared?ci=j7havfryzAA

 

Μια χαρά τα πάει! Εγώ ενα χρόνο ακόμα θα το κρατήσω άνετα. Μετά βλέπουμε.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα πάει! Εγώ ενα χρόνο ακόμα θα το κρατήσω άνετα. Μετά βλέπουμε.

 

Παντως αν συνεχισει η sammy να μην εχει ir sensor οχι μονο 1 χρονο θα κρατησω τον 4αρακι αλλα δε προκειται να αλλαξω που να τον χτυπαει κατω η Samsung μας.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Αρχικα, για καποιους που ρωτανε η νεα αναβαθμιση δεν εχει κατι το τρομερο..Την εκανα και νιωθω οτι δεν αλλαξε τιποτα..Εχω Ενα θεμα απο τοτε που εβαλα την εκδοση 6.0.1.Δεν κανει πλεον το κινητο αναβαθμιση με το kies.Συγκεκριμενα,κανει μεχρι τις φωτογραφιες και σε ολα τα υπολοιπα βγαζει απο κατω ενα χ και γραφει an error occured..Μηπως γνωριζει καποιος γιατι συμβαινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα και εγώ την αναβάθμιση και επίσης δεν πρόσεξα κάτι διαφορετικό. Η μπαταρία δείχνει ίδια.

 

Κάτι άλλο. Η εφαρμογή που έχει το κινητό όπου περνάς όλα τα email και σου δείχνει πόσα email έχουν έρθει θεωρείται πλέον από την YAHOO μη ασφαλής και συνιστά να αλλαγή στις ρυθμίσεις έτσι ώστε να μη μπορεί η εφαρμογή να μπαίνει στον λογαριασμό. Επίσης υπάρχει και η εφαρμογή το gmail του κινητού όπου υπάρχει η δυνατότητα σύνδεσης και άλλων λογαριασμών ή οποία δουλεύει καλύτερα. Το μόνο κακό είναι ότι δεν βγάζει ειδοποίηση πόσα email έχεις. Υπάρχει καμιά ρύθμιση για αυτό;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...