Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβαστε το apk απο εδω http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/themes-apps/app-samsung-internet-4-0-available-t3342018 και καντε μεταφορα του αρχειου στην μνημη του κινητου και οχι στην microsd μετα καντε κανονικα εγκατασταση και βαλτε το adblock απο εδω https://play.google.com/store/apps/details?

 

id=com.rocketshipapps.adblockfast&hl=en

 

Σε εμενα δουλευει κανονικα (Note 4F)

 

Εχω το c . Εχω την εντύπωση ότι τόσο γρήγορο το ίντερνετ της συσκευής μου δεν ήταν Ποτέ! Ότι έχεις αλλο να προτείνεις φίλε μου ευπρόσδεκτο. Αν κ απο ότι είδα δεν του έχουν μεγαλο βαθμό 4.1 έχουν στον Σάμi browser

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τόσο καλό είναι δηλαδή παιδιά σε σχέση με τον παλιό browser; Το adblock σε τι χρειάζεται; Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Είναι η αναβάθμιση του Web browser της Samsung.Το adblock μπλοκάρει όλες τις διαφημίσεις με αποτέλεσμα οι σελίδες να κατεβαίνουν πιο γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Είναι η αναβάθμιση του Web browser της Samsung.Το adblock μπλοκάρει όλες τις διαφημίσεις με αποτέλεσμα οι σελίδες να κατεβαίνουν πιο γρήγορα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Οπότε μάλλον θα το κατεβάσω και εγώ.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα και εγω.Ευχαριστουμε παιδια.

Υπαρχει τροπος να περασω τους σελιδοδεικτες απο τον chrome στον μαμα browser?

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα και εγω.Ευχαριστουμε παιδια.

Υπαρχει τροπος να περασω τους σελιδοδεικτες απο τον chrome στον μαμα browser?

Διαβαζω το ποστ σου, και εντελώς συμπτώματατικα διαβαζω αμεσως μετα μια μεδοθο για το s7.. Για κοιτα αν δουλεύει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6626764#post6626764

Λογικα δουλευει, απλά θέλει λιγο φασαρια. Αν έχεις πολλά αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμείς που περάσαμε τον καινούργιο internet explorer χωρίς να το κατεβάσουμε από το store θα παίρνουμε τυχόν αναβαθμίσεις του Explorer που θα βγαίνουν από το store?
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαστε το apk απο εδω http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/themes-apps/app-samsung-internet-4-0-available-t3342018 και καντε μεταφορα του αρχειου στην μνημη του κινητου και οχι στην microsd μετα καντε κανονικα εγκατασταση και βαλτε το adblock απο εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rocketshipapps.adblockfast&hl=en

 

Σε εμενα δουλευει κανονικα (Note 4F)

 

Ακριβώς αυτά έκανα εξ αρχής,από το ίδιο link στο xda αλλά δε ξέρω τι στράβωσε, έκανα κι ένα clear cache στην εφαρμογή αλλά τίποτα, όταν κλικάρω απλά μαυρίζει η οθόνη και η εφαρμογή δε ξεκινάει.. με αφήνει να κάνω unistall updates από τη διαχείριση εφαρμογών αλλά ενώ δε κάνω clear data όταν ξεκινάει η νορμάλ εφαρμογή είναι σε στοκ κατάσταση με όλες τις σελίδες μου χαμένες... μου έχει χαλάσει και το pc κι είχα ένα κάρο...θα ξαναπροσπαθήσω το βράδυ για τρίτη φορά το βράδυ...ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με το νεο browser, αλλα χάθηκε να το κανει να μπορείς να βαζεις φακελους στην λιστα γρήγορης πρόσβασης οπως εχει ο dolphin? Ο βασικός λογος που χρησιμοποιώ dolphin ακομα, αλλιως ειναι πολυ καλος.
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω το ποστ σου, και εντελώς συμπτώματατικα διαβαζω αμεσως μετα μια μεδοθο για το s7.. Για κοιτα αν δουλεύει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6626764#post6626764

Λογικα δουλευει, απλά θέλει λιγο φασαρια. Αν έχεις πολλά αξίζει.

Εισαι φοβερος.Ευχαριστώ πολυ.

Δουλεψε.;)

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε η ΜΜ για το νοτελι μας από Αμερική να την δίνει η Sprint!

 

Προσωπικά θα προτιμούσα να περιμέναμε και άλλο μπας και γινότανε κανένα θαύμα και παίρναμε την Ν...Anyway...Τελευταίο update και καλό(?!?!?) λοιπόν...Για να δούμε τι θα δούμε... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα προτιμούσα να περιμέναμε και άλλο μπας και γινότανε κανένα θαύμα και παίρναμε την Ν...Anyway...Τελευταίο update και καλό(?!?!?) λοιπόν...Για να δούμε τι θα δούμε... ;)

 

Η είδηση για την Ν, πιο πολύ ευσεβείς πόθοι ήταν παρά πραγματικότητα.

Η Μ θα είναι η τελευταία λογικά, οτιδήποτε άλλο θα είναι μεγίστη έκπληξη. :)

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε η ΜΜ για το νοτελι μας από Αμερική να την δίνει η Sprint!

Στο C δίνει;Γιατί στα Ευρωπαϊκά που κοίταξα στο Sammobile,δεν έχει κανένα Ουγγρικό C type.Ολα F είναι.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά έχω πρόβλημα μετά από μια αναβάθμιση στο Note 4c.

Δεν μου φωτιζουν τα πλήκτρα κάτω . Ενώ στις ρυθμίσεις φαίνεται ότι τα έχω ενεργοποιημενα στα 6 δεύτερολεπτα δεν φωτίζονται. Σας παρακαλώ ας μου πει κάποιος τι να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Στο C δίνει;Γιατί στα Ευρωπαϊκά που κοίταξα στο Sammobile,δεν έχει κανένα Ουγγρικό C type.Ολα F είναι.

 

Στην Αμερική μόνο εκδόσεις με snapdragon έχουν, οπότε μάλλον δεν είναι το C αλλά και πάλι έγινε η αρχή έστω και αν δεν είναι το μοντέλο με τον Exynos.

 

@LOKATZIS71 Δες μήπως έχεις τπτ εξοικονόμηση ενέργειας κλπ ενεργά και δεν ανάβουν.

Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερική μόνο εκδόσεις με snapdragon έχουν, οπότε μάλλον δεν είναι το C αλλά και πάλι έγινε η αρχή έστω και αν δεν είναι το μοντέλο με τον Exynos.

 

@LOKATZIS71 Δες μήπως έχεις τπτ εξοικονόμηση ενέργειας κλπ ενεργά και δεν ανάβουν.

Από LOKATZIS71 σε ευχαριστώ αυτό ήταν που μου είπες. Νάσαι καλά φιλαράκι

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε update http://postimg.org/image/awgs4821p/

 

Οταν λες σου ήλθε,τι ακριβώς εννοείς,πως σου ήλθε δηλαδή;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες σου ήλθε,τι ακριβώς εννοείς,πως σου ήλθε δηλαδή;

 

Στο Google Play όπως βλέπεις στην φώτο σαν ενημέρωση εφαρμογής! Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλό ποιο γρήγορος από τον προηγούμενο θα έλεγα το μόνο που με χάλασε είναι η γραμματοσειρα άλλαξε και δεν βρίσκω κάπου ρυθμίσεις για το μέγεθος των γραμμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα το ίντερνετ κ έβαλα το καινούργιο αλλα μερικες φορές για λίγα δεύτερα ξεκινάει με άσπρη οθόνη κ αργεί να μπει! Διορθώνεται κάπως? Κυκλοφορει το ίντερνετ του $7 αξίζει να το βάλουμε κ πως ? Αλλο ενα αστείο.. Λέω μήπως .. Υπάρχει τρόπος να μη κάνει τόσες σύντομες φορτώσεις στα παράθυρα του ίντερνετ όταν πας να ξαναμπεις? Κάτι ακόμα μου ξεφορτιζει παααρα πολύ γρήγορα που να κοιτάξω να.δω τι φταίει ακριβώς? Ευχαριστώ προκαταβολικά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παίδες. Θέλω μια βοήθεια και αναρωτιέμαι τι συμβαίνει σήμερα στα δικά σας Note 4 C. Άλλαξε η ώρα στις δικές σας συσκευές; Εμένα και ναι και οχι :wacko:

Προσπαθώ να ανεβάσω και ενα screenshot για να γίνω πιο κατανοητός αλλά για κάποιο λόγο δεν μου το επιτρέπει.

 

Εξηγούμαι λοιπόν. Στις ρυθμίσεις της συσκευής έχω επιλέξει αυτόματη ενημέρωση ώρας μέσω δικτύου. Σήμερα που άλλαξε η ώρα, ενώ το ρολόι πάνω δεξιά στην μπάρα μου δείχνει την σωστή, το μεγάλο ρολόι που είναι παρέα με το μαμίσιο widget του καιρού, μου δείχνει την παλιά :mad:

Τι φάση είναι αυτή τώρα; Το χω τρελάνει στις επανεκκινήσεις και τίποτα. Είναι bug του widget ? Δεν δείχνει την ώρα βλέποντας το ρολόι της συσκευής; Εσάς πως είναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παίδες. Θέλω μια βοήθεια και αναρωτιέμαι τι συμβαίνει σήμερα στα δικά σας Note 4 C. Άλλαξε η ώρα στις δικές σας συσκευές; Εμένα και ναι και οχι :wacko:

Προσπαθώ να ανεβάσω και ενα screenshot για να γίνω πιο κατανοητός αλλά για κάποιο λόγο δεν μου το επιτρέπει.

 

Εξηγούμαι λοιπόν. Στις ρυθμίσεις της συσκευής έχω επιλέξει αυτόματη ενημέρωση ώρας μέσω δικτύου. Σήμερα που άλλαξε η ώρα, ενώ το ρολόι πάνω δεξιά στην μπάρα μου δείχνει την σωστή, το μεγάλο ρολόι που είναι παρέα με το μαμίσιο widget του καιρού, μου δείχνει την παλιά :mad:

Τι φάση είναι αυτή τώρα; Το χω τρελάνει στις επανεκκινήσεις και τίποτα. Είναι bug του widget ? Δεν δείχνει την ώρα βλέποντας το ρολόι της συσκευής; Εσάς πως είναι;

Το ίδιο κάνει και το δικό μου,τώρα που το κοίταξα.:confused:

Edit.

Προσέχοντας καλύτερα,βλέπουμε ότι η αρχική αρχική εικόνα ,η πορτοκαλί,έχει τη σωστή ώρα.Αμα όμως βάλω το μοτίβο και το ανοίξω,οπότε το χρώμα γίνεται μπλε,τότε μπαίνει η παλιά ώρα.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Έκανα την αναβάθμιση στο samsung Explorer κ όντως έγινε γρήγορος κτλ αλλά μου χάλασε ο τρόπος που μου έδειχνε τα τοπικ εδω στο φόρουμ!

Σας παραθέτω από τον Opera πώς είναι -όπου έτσι μου το έδειχνε πριν την αναβάθμιση -κ πως μου το δείχνει τώρα ο samsung

 

https://www.dropbox.com/sc/hemvxrt8ivtx7s5/AACzjYXcuRWrsSU9vrTGE6V_a

 

https://www.dropbox.com/sc/ihysccd6jofmgrb/AAAs2FgKkuHyrKu91BlGQkmba

 

Αλλάζει αυτό?

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...