Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν είμαι εκτός σπιτιού όπου το σημα είναι κακό ,η μπαταρία είναι για κλάματα. Είναι στα ίδια επίπεδα με το G4.

Άντε να δούμε μήπως αυτή η μικρή αναβάθμιση στρώνει όντως την μπαταρία.

Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω Βουλγάρικο και ακόμη δεν μου ήρθε κάτι από αναβάθμιση. Ας ελπίσουμε να έχει πραγματικά βελτιωμένη μπαταρία, γιατί και η COJ5 αυτό έλεγε και τελικά ήταν πολύ χειρότερη από την COJ3, που για μένα ήταν η καλύτερη έως τώρα.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχετε εσεις σειρα..η 6.0.1 θα διορθωθουν ολα..εχει αφησει πολυ καλες εντυπωσεις
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βάλουμε αντί να πατάμε το κάτω δεξί κουμπί αφής για να βγει το extra menu (δεν ξέρω πως λέγεται ) να κάνουμε απλά κίνηση με το δάκτυλο πάνω στην οθόνη όπως στο s7.
Link to comment
Share on other sites

Η σταθεροποιηση βίντεο βοηθάει και στο να είναι πιο φωτεινό το βίντεο σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού?
Link to comment
Share on other sites

Η σταθεροποιηση βίντεο βοηθάει και στο να είναι πιο φωτεινό το βίντεο σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού?

 

Οχι. Η σταθεροποιηση, οπως λεει και το ονομα της, σταθεροποιει την ληψη βιντεο για να μην βγαινει κουνημενο.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση για ουγγρικό μόλις μου ήρθε αλλά δεν νομίζω να είναι η 6 γιατί 69m είναι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση για ουγγρικό μόλις μου ήρθε αλλά δεν νομίζω να είναι η 6 γιατί 69m είναι μόνο[/QUOΤΕ].

Παίρνω κι εγώ τώρα,69,53ΜΒ.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα και εγω το καινουριο patch να το πω ετσι σε Ουγγρικο! εντυπωσεις σε μερικες μερες μεχρι τωρα λιγο γρηγορα που το κοιταξα δεν ειδα και καμια διαφορα!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και μένα για Σλοβενία ένα μικρό update 69,53MB… Θα το περάσω και εγώ σε λίγο... :-)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και μένα για Σλοβενία ένα μικρό update 69,53MB… Θα το περάσω και εγώ σε λίγο... :-)

Την πήρα και εγώ σε Βουλγάρικο. Πάλι COJ5 είναι, έτσι;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Την πήρα και εγώ σε Βουλγάρικο. Πάλι COJ5 είναι, έτσι;

 

Ναι COJ5 είναι φίλε,πάντως με μια γρήγορη ματιά δεν βλέπω κάποια τρελή διαφορά για την ώρα...Τις επόμενες μέρες εντυπώσεις και από μένα... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες διαβάσατε το σημερινό άρθρο στην κεντρική σελίδα του myphone για τις αναβαθμίσεις της Samsung ??

 

Samsung: Συγκεκριμένες συσκευές θα αναβαθμιστούν κατευθείαν σε Android N;

 

Πολύ ωραίο για να είναι αληθινό ε;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες διαβάσατε το σημερινό άρθρο στην κεντρική σελίδα του myphone για τις αναβαθμίσεις της Samsung ??

 

Samsung: Συγκεκριμένες συσκευές θα αναβαθμιστούν κατευθείαν σε Android N;

 

Πολύ ωραίο για να είναι αληθινό ε;

 

Ναι θα είναι μια ευχάριστη έκπληξη αν συμβεί κάτι τέτοιο.. :cool: Ίσως για αυτό να μην έχουμε πάρει ακόμα την M...Όπως και να έχει κάνουμε υπομονή!Τελευταίο και καλό θα είναι αυτό το μεγάλο update!

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες διαβάσατε το σημερινό άρθρο στην κεντρική σελίδα του myphone για τις αναβαθμίσεις της Samsung ??

 

Samsung: Συγκεκριμένες συσκευές θα αναβαθμιστούν κατευθείαν σε Android N;

 

Πολύ ωραίο για να είναι αληθινό ε;

παιδια σκεφτομαι να παρω νοτε 4 και προσπαθω να αποφασισω exynos i snapdragon?

ποιος ξερει να μου πει τα συν και τα πλιν τισ καθε συσκευης?

επισησ αν ξερει καποιος πια θα ειναι η τελευταια αναβαθμιση του...

και κατι ακομα..ακουσα οτι στο exynos δεν λειτουργουν καλα ολοι η αισθητηρες και οτι πεζει να μην παρει android 6..

επισης ξεχασα οτι καπου ειδα σε ενα βιντεοπου δουλεβε και τα 2 μοντελα οτι το exynos ζεστενοταν αρκετα πιο πολυ.

ισχυει τιποτα απο αυτα?

ευχαριστω προκαταβολικα..

Edited by liontari1977
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να παρω νοτε 4 και προσπαθω να αποφασισω exynos i snapdragon?

ποιος ξερει να μου πει τα συν και τα πλιν τισ καθε συσκευης?

επισησ αν ξερει καποιος πια θα ειναι η τελευταια αναβαθμιση του...

και κατι ακομα..ακουσα οτι στο exynos δεν λειτουργουν καλα ολοι η αισθητηρες και οτι πεζει να μην παρει android 6..

ισχυει τιποτα απο αυτα?

 

Καλησπέρα φίλε και καλώς να μας έρθεις στην παρέα! ;)

Έχω ανοίξει αντίστοιχο θέμα για F Vs C:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404919

 

Απλά σε γενικές γραμμές είναι τα ίδια...Το F μόνο έχει 4G+ αντί για 4G που έχει το C...4πύρηνο to F 8πύρηνο το C χωρίς όμως να είναι στα 64bit...Όποιο και να επιλέξεις θα είσαι ok...

Όσον αφορά για update περιμένουμε ένα τελευταίο ακόμα...Περιμέναμε την M αλλά ίσως μας κάνει κίνηση ΜΑΤ η Samsung και μας φέρει την N...Κανείς δεν ξέρει!Ένα τελευταίο update καλό το περιμένουμε πάντως και φυσικά όλες οι συσκευές note 4 -και ο exynos μαζί- θα αναβαθμιστούν με ένα update ακόμα!Το C το έχω 1,5 χρόνο...Δεν είχα και ούτε έχω ποτέ θέμα με θερμοκρασία...Δεν παίζω games βέβαια και δεν ξέρω αν εκεί ανέβαζε ίσως...

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε και καλώς να μας έρθεις στην παρέα! ;)

Έχω ανοίξει αντίστοιχο θέμα για F Vs C:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404919

 

Απλά σε γενικές γραμμές είναι τα ίδια...Το F μόνο έχει 4G+ αντί για 4G που έχει το C...4πύρηνο to F 8πύρηνο το C χωρίς όμως να είναι στα 64bit...Όποιο και να επιλέξεις θα είσαι ok...

Όσον αφορά για update περιμένουμε ένα τελευταίο ακόμα...Περιμέναμε την M αλλά ίσως μας κάνει κίνηση ΜΑΤ η Samsung και μας φέρει την N...Κανείς δεν ξέρει!Ένα τελευταίο update καλό το περιμένουμε πάντως και φυσικά όλες οι συσκευές note 4 -και ο exynos μαζί- θα αναβαθμιστούν με ένα update ακόμα!

ναι και ψηνομε για exynos αλλα ακουσα για προβληματακια με τους αισθητηρες και υπερθερμανση...

ισχυει τιποτα απο αυτα?

2 με τραβανε στο C τα 64 βιτ και η ταχυτιτα...αρκει να μην εχω αλου προβληματα...

Link to comment
Share on other sites

ναι και ψηνομε για exynos αλλα ακουσα για προβληματακια με τους αισθητηρες και υπερθερμανση...

ισχυει τιποτα απο αυτα?

2 με τραβανε στο C τα 64 βιτ και η ταχυτιτα...αρκει να μην εχω αλου προβληματα...

 

Δεν είναι ξεκλειδωμένο φίλε στα 64-bit και ούτε πιθανότατα θα ξεκλειδώσει...Αν συμβεί αυτό θα είναι αναπάντεχο δώρο αλλά δεν έγινε εδώ και 1,5 χρόνο...να γίνει τώρα στο τέλος;Απίθανο το βλέπω!Anyway...Με θέματα θερμοκρασίας δεν αντιμετώπισα προσωπικά προβλήματα...Διάβασε λίγο και το F Vs C αλλά οι διαφορές τους είναι ελάχιστες! ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ξεκλειδωμένο φίλε στα 64-bit και ούτε πιθανότατα θα ξεκλειδώσει...Αν συμβεί αυτό θα είναι αναπάντεχο δώρο αλλά δεν έγινε εδώ και 1,5 χρόνο...να γίνει τώρα στο τέλος;Απίθανο το βλέπω!Anyway...Με θέματα θερμοκρασίας δεν αντιμετώπισα προσωπικά προβλήματα...Διάβασε λίγο και το F Vs C αλλά οι διαφορές τους είναι ελάχιστες! ;)

α εμεινε η σαμσουνκ παλη στο θαααα?

κλασικα πραγματα...

διαβαζω το αναλογο νημα τωρα...

ουτε το f ειναι 64 βιτ να φανταστω

...

μαλλον για c κλεινω παλη....

και sweet rom 17.1 νομιζω θα ειμαι καλα :)

Edited by liontari1977
Link to comment
Share on other sites

α εμεινε η σαμσουνκ παλη στο θαααα?

κλασικα πραγματα...

διαβαζω το αναλογο νημα τωρα...

ουτε το f ειναι 64 βιτ να φανταστω

...

 

Δεν είπε ποτέ η samsung ότι θα ξεκλειδώσει τα 64bit στο c μοντέλο, για να είμαστε δίκαιοι.

Όχι, το F δεν είναι 64bit και δεν μπορεί να γίνει με τίποτα. :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με την νέα αναβάθμιση στην 1η μέτρηση που έκανα η κατανάλωση ανέβηκε. Από 0,3% ανά ώρα κατανάλωση (με το Gsam Battery monitor) πήγα στο 0,4%. Όλα αυτά σε λειτουργία πτήσης, κλειστές όλες οι εφαρμογές, σε πλήρη αναμονή, με εξοικονόμηση ενέργειας, αυτόματη περιστροφή οθόνης, πολλαπλά παράθυρα και συγχρονισμό, χωρίς φυσικά wi-fi ενεργοποιημένο. Θα το δοκιμάσω ξανά γιατί τυχαίνει κάποιες φορές να έχει πιο αυξημένη κατανάλωση από το κανονικό.

 

Με όλα τα παραπάνω αλλά ενεργοποιημένο και το τηλέφωνο η κατανάλωση σε 3+ ώρες ήταν σχεδόν 3%, δηλαδή κάτι λιγότερο από 1% την ώρα.

 

Το ενεργό σημείωμα ανοίγει πιο γρήγορα, με ελάχιστη-αμελητέα καθυστέρηση. Τα πολλαπλά παράθυρα επειδή δεν τα δουλεύω πολύ, πάνω κάτω δουλεύουν το ίδιο αν θυμάμαι καλά και γενικά μια χαρά, μια που θέλει προφανώς θέλει λίγο χρόνο επίτηδες πατημένο το δεξί πλήκτρο για να καταλάβει ότι θέλουμε να τα ενεργοποιήσουμε και να μην ενεργοποιούνται χωρίς λόγο.

 

Κάτι άλλο δεν πρόσεξα.

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου έβγαλε και εμένα σε Ουγγρικό την αναβάθμιση που λέτε στα 69,53MB. Λέει στις πληροφορίες ότι έχει βελτιστοποίηση μπαταριας κλπ κλπ. Να την προχωρήσω ;;; :confused::confused:

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...