Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πας ρυθμισεις-διαχειριση εφαρμογων-βρισκεις την εφαρμογη και πατας στην εκκαθαριση προεπιλογων.

το δοκίμασα αλλά πάλι ο stock player δουλεύει.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το C ρωτω δηλαδη αναγνωριζει κανονικα την γραφιδα στο να γραφω ελληνικα δεν θα εχω κανα θεμα λογω παραεισαγωγης κινητου που θα παρω απο το σκρουτζ.

Δεν έχει σημασία η παραεισαγωγή. Όταν ανοίγει σε ρωτάει τί γλώσσα θες. Υποθέτω ότι θα βάλεις ελληνικά. Μετά το τηλέφωνο δεν έχει σημασία για ποιά χώρα προοριζόταν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Έχω ένα θέμα,με την κάρτα μνήμης του κινητού. Αρκετές φορές στη διάρκεια της μέρας μου βγάζει στη γραμμή ειδοποιήσεων "απρόσμενη αφαίρεση κάρτας SD" μετά "έλεγχος για σφάλματα " και μετά "προετοιμασία κάρτας SD". Και μετά ειναι όλα οκ. Μου το κάνει 6-8 φορές τη μέρα εκτός αν το κλείσω καθαρίσω την κάρτα και τη βάλω ξανά μέσα. Εκεί σταματά για 3-5 μέρες και μετα "ξανά προς τη δόξα τραβά". Τι να φταίει;;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Έχω ένα θέμα,με την κάρτα μνήμης του κινητού. Αρκετές φορές στη διάρκεια της μέρας μου βγάζει στη γραμμή ειδοποιήσεων "απρόσμενη αφαίρεση κάρτας SD" μετά "έλεγχος για σφάλματα " και μετά "προετοιμασία κάρτας SD". Και μετά ειναι όλα οκ. Μου το κάνει 6-8 φορές τη μέρα εκτός αν το κλείσω καθαρίσω την κάρτα και τη βάλω ξανά μέσα. Εκεί σταματά για 3-5 μέρες και μετα "ξανά προς τη δόξα τραβά". Τι να φταίει;;

 

Μάλλον η κάρτα σε αφήνει χρόνους! Και άμα δεν είναι Σάμη υπάρχει μεγάλο ενδεχόμενο να καεί όπως γινόταν παλιά! Απέφυγε την αποθήκευση αρχείων για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και άμα δεν είναι και καμιά καλή με μεγάλη χωρητικότητα θα σου έλεγα να πάρεις καμιά καινούρια και κατά προτίμηση σαμη

Link to comment
Share on other sites

Μα στο 3 που την είχα δεν είχε κανένα απολύτως θέμα. Με το που πήγα στο 4 μου το έκανε. Μήπως μια διαμόρφωση θα βοηθήσει; 16αρα είναι αλλά από τις φτηνές

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Μα στο 3 που την είχα δεν είχε κανένα απολύτως θέμα. Με το που πήγα στο 4 μου το έκανε. Μήπως μια διαμόρφωση θα βοηθήσει; 16αρα είναι αλλά από τις φτηνές

 

Δοκίμασε αλλά το πιο πιθανό είναι να τα χει φτύσει, για αυτό τουλάχιστον ότι βάζεις να το χεις κρατημένο και αλλού, για να μην το κλαις αν χαθεί.

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο φίλος ο Παρασκευάς και όπως είπα και εγώ μάλιστα τα έφτυσε και ειδικά άμα είναι πο τις φτηνές μην ελπίζεις και πολλά...! Πάρε μια Samsung για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και μην αποθηκεύεις αρχεία εκεί!την έχω πατήσει και έχασα ΠΆΡΑ ΠΟΛΛΈΣ προσωπικές στιγμές φωτογραφίες κλπ με μη δυνατότητα επαναφοράς άμα καίει (άμα τα διαγράψεις κατά λάθος μπορείς να τα ξανά βρεις γι αυτό το λεω)
Link to comment
Share on other sites

H σειρά evo στο skroutz είναι σε πολύ καλές τιμές, 16gb(10€)/32gb(19€)/64gb(35€).

Αυτές θα πρότεινα ως τις πιο vfm, το eshop συχνά πυκνά τις βάζει και σε ακόμα χαμηλότερες τιμές.

 

Y.γ. το κακό με τις φθηνές εκτός των άλλων, έχουν και κακές ταχύτητες προκαλώντας αδικαιολόγητα lagαρίσματα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους πολύ για τις απαντήσεις σας. Θα αγοράσω μια αυθεντική το λοιπόν και πάλι. Ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σας!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Στην εικόνα, το Cell Standby είναι κάτω από το Screen και το Android System. Απλά πατάς πάνω του. Μπορεί να μην υπάρχει στα στατιστικά της μπαταρίας μόλις αποσυνδέσεις το κινητό από το φορτιστή. Μετά από λίγη ώρα όμως θα εμφανιστεί.

Ευχαριστώ! Στην παρούσα φάση δεν ξέρω γιατί, αλλά δεν μου βγάζει το Cell Standby. Αν παρατηρήσουμε βέβαια στην οριζόντια γραμμή του διαγράμματος κατανάλωσης (στον άξονα των ''χ''), δείχνει χωρίς μεγάλη ακρίβεια πότε αποσυνδέθηκε από τον φορτιστή.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω δεν υπαρχει στο 910c ενω υπαρχει στο 910f. Και οι 2 συσκευες με 5.1 ρομ . Ξερει κανεις τι ακριβως κανει? Απ οταν το εχω ενεργοποιησει εχω σχεδον μηδενικη καταναλωση μπαταριας με κλειστη οθονη. Πχ 10 ωρες βραδυ με κλειστη οθονη με ανοιχτο wifi εχασε 2% μπαταρια ..

http://s24.postimg.org/sj8ckeyzl/Screenshot_2015_11_11_10_06_17.jpg

http://s24.postimg.org/6zi9ncae9/Screenshot_2015_11_11_10_06_24.jpg

Edited by Bxtrm
Link to comment
Share on other sites

Καλή λειτουργία. Μακάρι να υπήρχε και στο C. Σίγουρα δεν υπάρχει κάπου κρυμμένο ;

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε καινούργιο update σήμερα 82mb. Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε καινούργιο update σήμερα 82mb.

 

πιας χωρας ειναι το δικο σου και σου ηρθε το Update; εμενα με Ουγγαρικο τπτ ακομα! ποιες ειναι οι βελτιωσεις;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλή λειτουργία. Μακάρι να υπήρχε και στο C. Σίγουρα δεν υπάρχει κάπου κρυμμένο ;

Υπαρχει κατι που λεει οτι καμμια εφαρμογη δεν καταναλωνει υπερβολικη ενεργεια , αλλα δεν ειναι το ιδιο , ειχα το 910C και πριν 5 μερες πηρα το f , σε μπαταρια με ενεργοποιημενη την παραπανω λειτουργια δεν υπαρχει συγκριση , μερα με νυχτα υπερ του F, με την ιδια χρηση διπλασια αναμονη ..

Link to comment
Share on other sites

πιας χωρας ειναι το δικο σου και σου ηρθε το Update; εμενα με Ουγγαρικο τπτ ακομα! ποιες ειναι οι βελτιωσεις;;;;

Πολωνίας είναι , επειδή δεν είχα χρόνο να το ψάξω το μόνο που παρατήρησα είναι πως είναι ποιο γρήγορο από πριν .

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω δεν υπαρχει στο 910c ενω υπαρχει στο 910f. Και οι 2 συσκευες με 5.1 ρομ . Ξερει κανεις τι ακριβως κανει? Απ οταν το εχω ενεργοποιησει εχω σχεδον μηδενικη καταναλωση μπαταριας με κλειστη οθονη. Πχ 10 ωρες βραδυ με κλειστη οθονη με ανοιχτο wifi εχασε 2% μπαταρια ..

http://s24.postimg.org/sj8ckeyzl/Screenshot_2015_11_11_10_06_17.jpg

http://s24.postimg.org/6zi9ncae9/Screenshot_2015_11_11_10_06_24.jpg

 

Μετά το τελευταίο update υπάρχει και στο N910C.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πως το ενεργοποιώ?

 

Αν έχεις το τελευταίο update (COJ5), πας Smart Manager - Battery (ή απευθείας στις ρυθμίσεις της μπαταρίας) και επιλέγεις DETAIL στο App optimisation. Εκεί ρυθμίζεις την κάθε εφαρμογή όπως την θέλεις (Automatically optimising, Always Power Saving ή Disable for).

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το τελευταίο update (COJ5), πας Smart Manager - Battery (ή απευθείας στις ρυθμίσεις της μπαταρίας) και επιλέγεις DETAIL στο App optimisation. Εκεί ρυθμίζεις την κάθε εφαρμογή όπως την θέλεις (Automatically optimising, Always Power Saving ή Disable for).

 

Μόνο με το τελευταίο update γίνεται?ποιας χώρας έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις σήμερα έγινα και εγώ κάτοχος note 4 n910f και θέλω να ρωτήσω κάτι........

Πήγα και το αγόρασα από το kaizerstore στην ομόνοια και μου είπα ότι θέλω το συγκεκριμένο κομμάτι μου το έδωσε αλλά μόλις μπήκα στο αμάξι μου και κοίταξα το κουτί έγραφε n910c και αμέσως χωρίς να ξέρω σαν άσχετος που είμαι γύρισα πίσω και του το έδειξα και μου είπε λάθος μου αλλά νόμιζα ότι είχα μόνο f και μου το άλλαξε.

Μετά ρώτησα εκεί τι είναι πιο καλό από τα δύο αφού το είχα ανοίξει και μου λέει το οκταπυρινο έχει καλήτερη αυτονομία μπαταρίας αλλά το άλλο τρέχει πιο γρήγορα λόγω που χρονιές στα 2.7 ας είναι 4πυρινο.

Τι λέτε έκανα μακάκια που πήρα το f τελικά σαν άσχετος και γύρισα πίσω?

Περιμένω απαντήσεις ευχαριστω

Edited by Barbacotsos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...