Jump to content

Επιλογή συσκευής


ilias_7610
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ηρθε η ωρα να αλλαξω τη συσκευη μου. μπατζετ δεν θελω να ξεπερασω τα 230-250 ευρω. η συσκευη θα αγοραστει με επιδοτηση οποτε κ για τις 4 επιλογες μου ειναι ειμαι μεσα στα λεφτα που θελω να δωσω.

αυτες λοιπον που εχω σταμπαρει, ειναι οι εξης.

 

1. sony xperia T3 (με τρομαζει λιγο το μεγεθος του)

2. sony xperia M2

3. samsung S3

4. lg G2 mini

 

με ενδιαφερει αξιοπιστια, μπαταρια, οθονη, φωτογραφικη.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, σίγουρα σε συμφέρει να περάσεις την επιδότηση ως έκπτωση στα πάγια και να αγοράσεις κινητό από κάποιο άλλο μαγαζί, πέραν του παρόχου σου, σε πολύ καλύτερη τιμή...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, σίγουρα σε συμφέρει να περάσεις την επιδότηση ως έκπτωση στα πάγια και να αγοράσεις κινητό από κάποιο άλλο μαγαζί, πέραν του παρόχου σου, σε πολύ καλύτερη τιμή...

+1 η καλύτερη λύση ever

Link to comment
Share on other sites

Αν θες αναγκαστικά να πας με επιδότηση δες το sony m2 aqua που σε καλύπτει σε αυτά που ζητάς αξιοπιστια, μπαταρια, οθονη, φωτογραφικη
Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα σας ακουσω κ θα βαλω εκπτωση στο παγιο.

απο οτι ειδα παντως, οι τιμες στις 3 τελευταιες συσκευες ειναι στο οριο χρηματων που θελω να δωσω. ποια απο αυτες τις 3 συεκευες προτεινετε? κ για να το ζορισω λιγο ακομα, ειδα και το samsug grand neo το οποιο ειναι στα 199 ευρω.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στα 200 ευρώ μόνο το Motorola αξίζει από Ελλάδα.

Αν πας Κίνα μεριά έχει μπόλικο πράμμα να δεις.

Θα συμφωνήσω με τον telefoneri (ως κάτοχος του Lenovo A806...) και θα σου μείνει άλλο ένα 50ρικο στην τσέπη!

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα σας ακουσω κ θα βαλω εκπτωση στο παγιο.

απο οτι ειδα παντως, οι τιμες στις 3 τελευταιες συσκευες ειναι στο οριο χρηματων που θελω να δωσω. ποια απο αυτες τις 3 συεκευες προτεινετε? κ για να το ζορισω λιγο ακομα, ειδα και το samsug grand neo το οποιο ειναι στα 199 ευρω.

Κάποια μαγαζιά συνεργάζονται με παρόμοια. Δες αν μπορείς να εκμεταλευτεις την επιδότηση από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δες και s4,οι τιμες στο σκρουτζ κανουν ελευθερη πτωση

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον το LG G2 θα κτυπούσα, το κανονικό, όχι το mini.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Με το Motorola Motorola g second Gen είσαι στο Budget σου και είναι καλύτερο από αυτά που αναφερεις, αλλά δες και το Huawei ascent p7 στα 260, είναι κορυφαία επιλογή. Το προτιμώ από το LG g2 (πολύ καλό και αυτο), γιατί παίρνει Micro sd. Edited by XMorsX
Link to comment
Share on other sites

Με το Motorola Motorola g second Gen είσαι στο Budget σου και είναι καλύτερο από αυτά που αναφερεις, αλλά δες και το Huawei ascent p7 στα 260, είναι κορυφαία επιλογή. Το προτιμώ από το LG g2 (πολύ καλό και αυτο), γιατί παίρνει Micro sd.

 

επεσε στα 260??? οο καλυ επιλογή......... απλός το κακο με την ευρωπαϊκή εκδοση (L10) ειναι οτι απο θεμα software την παρατάνε συχνά.... τώρα ολα τα p7 κινέζικα κλπ εχουν ιδι το UI 3.0 ενω για το ευροπαικο (l10) ουτε καν ανακοινώθηκε

Link to comment
Share on other sites

επεσε στα 260??? οο καλυ επιλογή......... απλός το κακο με την ευρωπαϊκή εκδοση (L10) ειναι οτι απο θεμα software την παρατάνε συχνά.... τώρα ολα τα p7 κινέζικα κλπ εχουν ιδι το UI 3.0 ενω για το ευροπαικο (l10) ουτε καν ανακοινώθηκε

 

Bγαινω λιγο off-topic αλλα με ενδιαφερει και εμενα το Huawei για την κοπελα μου. Στο ιδιο budget κινουμαστε (αντε μεχρι τα 300), το προτιμησα απο το G2 λογω επεκτασιμοτητας, εναλλακτικη αποτελουν τα Ζ1 και Ζ1 compact. Ποιο προτεινεις? Η αληθεια ειναι οτι δεν με πολυενδιαφερει αν το Huawei δεν εχει συχνα updates, να μην εχει προβληματα το υπαρχον software θελω, και προς το απρον δεν εχω ακουσει για καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Bγαινω λιγο off-topic αλλα με ενδιαφερει και εμενα το Huawei για την κοπελα μου. Στο ιδιο budget κινουμαστε (αντε μεχρι τα 300), το προτιμησα απο το G2 λογω επεκτασιμοτητας, εναλλακτικη αποτελουν τα Ζ1 και Ζ1 compact. Ποιο προτεινεις? Η αληθεια ειναι οτι δεν με πολυενδιαφερει αν το Huawei δεν εχει συχνα updates, να μην εχει προβληματα το υπαρχον software θελω, και προς το απρον δεν εχω ακουσει για καποιο προβλημα.

 

το p7 αλλά έκδοση για την κίνα...... η ευρωπαϊκή έκδοση συνήθως τα updates τα βλέπει με σταγονόμετρο

Link to comment
Share on other sites

το p7 αλλά έκδοση για την κίνα...... η ευρωπαϊκή έκδοση συνήθως τα updates τα βλέπει με σταγονόμετρο

 

Αν θελουμε να αποφυγουμε αγορα απο κινα? Εγω εχω το Α806, αλλα η κοπελα μου προτιμα να αγορασει απο ελλαδα. Για αυτο και οι παραπανω επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

Αν θελουμε να αποφυγουμε αγορα απο κινα? Εγω εχω το Α806, αλλα η κοπελα μου προτιμα να αγορασει απο ελλαδα. Για αυτο και οι παραπανω επιλογες.

 

παρε απο την ελλαδα το ιδιο το p7 απλος updates θα τα δεις με σταγονομετρο........ απο οτι φαίνεται στο p7 που είναι για την κινα παρέχει τα updates απλοχειρα η μαμα huawei και το ευροπαικο το εχει στην μοίρα του θεού

Link to comment
Share on other sites

παρε απο την ελλαδα το ιδιο το p7 απλος updates θα τα δεις με σταγονομετρο........ απο οτι φαίνεται στο p7 που είναι για την κινα παρέχει τα updates απλοχειρα η μαμα huawei και το ευροπαικο το εχει στην μοίρα του θεού

 

Oκ σε ευχαριστω. Το καταλαβαινω, αλλα δε νομιζω να την ενδιαφερει να το αναβαθμιζει ετσι κι αλλιως. Αν μη τι αλλο, λιγοτερη δουλεια για εμενα. :p

Link to comment
Share on other sites

Oκ σε ευχαριστω. Το καταλαβαινω, αλλα δε νομιζω να την ενδιαφερει να το αναβαθμιζει ετσι κι αλλιως. Αν μη τι αλλο, λιγοτερη δουλεια για εμενα. :p

 

xaxa τοτε προχορα αφοβα, απλος οταν το απρεις περνα του apex launcher... γιατι μαμα launcher ειναι............ για τα μπουνιδιααααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

xaxa τοτε προχορα αφοβα, απλος οταν το απρεις περνα του apex launcher... γιατι μαμα launcher ειναι............ για τα μπουνιδιααααααααααααααα

 

Eγινε! Εγω τωρα χρησιμοποιω το APUS launcher στο lenovo μου, με βολεψε περισσοτερο απο nova και go γιατι τακτοποιησε τα εικονιδια μονο του σε κατηγοριες χωρις να παιδευτω και δεν εχει κουμπι "μενου" οπως αλλοι launchers, ειναι ολα ενα swipe δεξια.

 

Ειναι και το apex ετσι ευκολο?

Link to comment
Share on other sites

Eγινε! Εγω τωρα χρησιμοποιω το APUS launcher στο lenovo μου, με βολεψε περισσοτερο απο nova και go γιατι τακτοποιησε τα εικονιδια μονο του σε κατηγοριες χωρις να παιδευτω και δεν εχει κουμπι "μενου" οπως αλλοι launchers, ειναι ολα ενα swipe δεξια.

 

Ειναι και το apex ετσι ευκολο?

 

apex ειναι ποιο απλό ποιο γρήγορο ειδικά για γυναικά θα ειναι οτι πρέπει ............

Link to comment
Share on other sites

apex ειναι ποιο απλό ποιο γρήγορο ειδικά για γυναικά θα ειναι οτι πρέπει ............

 

Ωραια. Σε ευχαριστω, αν χρειαστει οτιδήποτε αλλο ξαναρωταω :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...