Jump to content

Να παρω LG G2 ή Huawei Honor 6 ;


zlatcokimi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H τιμη ειναι παρομοια...Μπορειτε να με βοηθησετε με τα υπερ και κατα τις αγορας του ενος η του αλλου ;.....
Link to comment
Share on other sites

Yπομονή δεν είμαστε όλοι πάνω από ένα computer όλη τη μέρα. Μέχρι τι ποσό δίνεις? Δες και ZTE Nubia Z7 mini και max.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ειναι λιγο "αδικη" συγκριση καθως εχουν διαφορα ενος ετους,

ομως εφοσον η τιμες τους ειναι κοντα, ειναι λογικο το διλημμα.

 

προτιμω honor 6 κυριως για card slot, dual sim, 3gb ram.

ομως υπαρχουν πολλες αλλες διαφορες. δες αυτα τα 2 λινκ

http://versus.com/en/huawei-honor-6-vs-lg-g2

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5543&idPhone2=6461

και για εμπειριες χρηστων διαβασε το νημα καθε συσκευης εδω στο φορουμ.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προτιμούσα το G2, ένα από τα καλύτερα κινητά που έχει βγει.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τα samsung note 3 neo και zte nubia z7 max αποκλειονται λογω εξωτερικων διαστασεων (πολυ μεγαλα)... το zte nubia z7 mini επισης επειδη εχει μικρη μπαταρια.....με την αγορα του honor τι να περιμενω απο lollipop ;
Link to comment
Share on other sites

Το Huawei δεν το είχα ποτέ αλλά με το g2 που το έχω ένα χρόνο είμαι υπέρ ευχαριστημένος!
Link to comment
Share on other sites

Να τους μαθω και εγω;....:worry:

dual sim, καλύτερη κατασκευή, Micro sd support, καλύτερο ηχειο, περισσότερη ram, καλύτερο ui,

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Eντελει με βλεπω για G2 λογω εγγυησης 2 ετων απο αντιπροσωπια.....το honor μου αρεσει πιο πολυ αλλα στη παρουσα φαση δεν θα ηθελα να ρισκαρω αγορα απο κινα.....παρεπιπτωντος υπαρχει καποιο 5ιντσο μαζεμενο μεχρι 200 ευρω (απο ελλαδα) για τη γυναικα;
Link to comment
Share on other sites

5ιντσο και μαζεμένο δεν γίνεται... :cool: ... Χτύπα της ένα moto g.
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Eντελει με βλεπω για G2 λογω εγγυησης 2 ετων απο αντιπροσωπια.....το honor μου αρεσει πιο πολυ αλλα στη παρουσα φαση δεν θα ηθελα να ρισκαρω αγορα απο κινα.....παρεπιπτωντος υπαρχει καποιο 5ιντσο μαζεμενο μεχρι 200 ευρω (απο ελλαδα) για τη γυναικα;

 

Alcatel idol X , πιο μαζεμένο δεν πάει :D

Link to comment
Share on other sites

Για γυναίκα, Lenovo S850 (σε ροζ!!!).

250 ευρώ στην Ελλάδα, 150 ευρώ από Κίνα..... :confused::confused::confused:

Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

Πανω που ημουν ετοιμος να παρω το g2 βγηκα με ενα καλο φιλο για καφε και αυτος μολις ειχε παρει το s4 i9506.....επαθα πλακα με τη ταχυτητα του κινητου (εξισου γρηγορο με το g2) αλλα η οθονη μου αρεσε περισσοτερο και επισης αν παρει και lollipop (μου ειπε οτι θα παρει) θα μπορεις να τρεχεις και εφαρμογες απο τι καρτα sd ....λετε να προχωρησω σε αγορα του s4; Επισης θεωρω οτι εχει και καλυτερη ποιοτητα κατασκευης απο το g2.....τι λετε;
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερο το Honor 6 . To g2 δεν έχει δυνατότητα επέκτασης μνήμης

 

Δεν παιζει πλεον το honor 6.......s4 i9506 ή g2 απο ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει πλεον το honor 6.......s4 i9506 ή g2 απο ελλαδα

το ένα έχει μικρή μνήμη το άλλο άθλιο λογισμικό το οποίο μετά από κάποιο καιρό θα σε κάνει να καταριεσαι την μέρα που το πήρες

honor 6 και από μένα

Link to comment
Share on other sites

Στις ίδιες συσκευές έπαιζα κι εγώ πριν λίγο καιρό που είχα δίλημμα, με την διαφορά ότι στις επιλογές μου δεν είχα το huawei, αλλά το g2, το s4 9506, το note 3 neo και το note 3 το μεγάλο αν το έβρισκα ευκαιρία όπως και το βρήκα.

Ήμουν έτοιμος όμως να παραγγείλω το note 3 neo, και σε αυτό έπαιζε μεγάλο ρόλο η οθόνη του και φυσικά και τα χαρακτηριστικά του.

Αν διαβάσεις και τα reviews των κατόχων μιλάμε για καταπληκτική συσκευή. Τώρα αν σε χαλάει το μέγεθος τότε κι εγώ θα πήγαινα στο s4, μιας και πέρα από τα χαρακτηριστικά η samsung έχει καταπληκτικό after sales service. Πρέπει να τα σκεφτόμαστε όλα. Κι ένα + ακόμη μεγάλο για εμένα τουλάχιστον που μπορώ και το εκμεταλεύομαι, είναι το κουμπί βιντεοκλήσεων που έχουν τα samsung και μπορείς να κάνεις δωρεάν μέσω του προγράμματος σου βιντεοκλήσεις χωρίς την χρήση wifi ή 3g.

Link to comment
Share on other sites

G2 από εμένα. Ειναι ένα παρά πολυ καλό τηλέφωνο με παρά πολυ καλή οθονη και ικανοποιητικότατο κάμερα. Και ας μην ξεχνάμε και την τεράστια αυτονομία που δεινειντο g2. Προσωπικά μου αρέσουν και τα μικρά του περιθώρια που σου δίνουν μεγαλύτερη οθονη χωρίς να κάνουν το τηλέφωνο τερας

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...