Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καθοτι αρχαριος χρηστης, μερικες ερωτησεις...

 

δεν εχει task manager πως τα series 60? Επισης δεν μπορεις να ανοιξεις καποια νεα εφαρμογη χωρις να κλεισεις την προηγουμενη?

 

Οταν συνδεεσαι στο ιντερνετ ειτε με χρηση gprs γιατι απαγορευει να δεχθεις κληση? Ειναι κουφο αυτο, εκτος αν εχω κανει καποιο λαθος στις ρυθμισεις εγω!

 

Eπισης εκτος απο το απαραδεκτο outlook, υπαρχει καποιο ευχρηστο προγραμμα στο οποιο θα μπορω να δημιουργω-τροποποιω τον τηλεφωνικο καταλογο και στη συνεχεια να περναω τις επαφες στο τηλεφωνο?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sorry για τα Greeklish :o αλλα ειναι λιγο δυσκολο να το αλλαξω τωρα.

 

 

 

Kat'arxhn pas edo

http://www.sonyericsson.com/updates...00/frameset.htm

patas GET STARTED > epilegeis AUTOMATICAL VERIFICATION MODE> tsekareis ola

ta tetragonakia kai NEXT> patas CONTINUE WITHOYT BACKUP OR SYCHRONISATION>

ksana to idio> NEXT> I ACCEPT> edo perimeneis mexri na anoiksei kato ena

portokali parathyro to anoigeis, an deis ekeinh thn ora to kinhto soy anabei,

to paratyro grafei Sony Ericsson Update Service 1.07 patas NEXT kai soy

bgazei ena mhnyma poy grafei Have you turned off...................S'AYTO

TO SHMEIO KLEINEIS PANO STH BASH TO KINHTO kai patas YES, soy bgazei ena

mhnymataki poy soy leei na perimeneis, meta apo ligo tha deis to kinhto na

soy zhtaei energopoihsh,to energopoieis ksana kai soy bgazei alla dyo

mhnymata opoy patas YES. Meta arxizei to backup opoy den peirazeis tipota,

apla parakoloytheis thn proodo toy backup tha blepeis apo kato kai to xrono

poy apomenei.To backup ginetai se 2 doseis molis teleiosei to proto meros

tha deis oti tha kanei pali to idio alla ayto krataei ligotero.

Otan oloklhrothei to backup me th nea ekdosh tha exeis kai Ellhnika sto menoy toy p900.

 

 

 

__________________**Το συγκεκριμενο μηνυμα το εχω γραψει πριν απο αρκετο καιρο και αναφερεται σε αναβαθμιση για Ρ900,ελπιζω να μην εχει αλλαξει κατι. Επισης στο σημειο που γραφω οτι ενεργοποιεις ξανα το κινητο,μπορει να μην χρειαστει να το κανεις γιατι το δοκιμασα πριν απο λιγο και ειδα οτι ενεργοποιηθηκε απο μονο του.Φροντισε μονο να εχεις σχεδον γεματη μπαταρια για να κανεις την αναβαθμιση.

 

Φίλε ακόμα δεν έχω καταφέρει να κάνω αναβάθμηση. Έχω το Ρ910, windows xp pro GR με sp2 και την ασφάλεια στον internet explorer στο μεσαίο επίπεδο. Έχω απενεργοποιήσει το norton internet security 2005 εντελός και κάνω τα βήματα που λες. Κατεβαίνει το πρόγραμμα της ericsson και κάνει εγκατάσταση και απο εκεί και πέρα περιμένω 3 ώρες χωρίς να γίνεται τίποτα (έχω isdn 64). Μπορεί να βοηθήσει κανείς σε αυτό; :cry:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
με το remote control μπορεις να χειριζεσαι ολες της λειτουργιες του τηλεφωνου απο το pc χωρις να ακουμπας το τηλεφωνο καθολου,σου συνιστω να το βαλεις ειναι πολυ καλο το ενα αρχειο (exe) το κανεις εγκατασταση στον υπολογιστη σου και το αλλο το (sis) στο τηλεφωνο,το ανοιγεις στο τηλεφωνο και και μετα στο pc και εμφανζεται η οθονη το ρχχχ στον υπολογιστη και με το ποντικι τα χειριζεσαι ολα! πρωτα ωμως κανεις συνδεση του τηλεφωνου μεσω του pc suite .
σε ευχαριστω Μαθιε,θα το δοκιμασω :)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ακόμα δεν έχω καταφέρει να κάνω αναβάθμηση. Έχω το Ρ910, windows xp pro GR με sp2 και την ασφάλεια στον internet explorer στο μεσαίο επίπεδο. Έχω απενεργοποιήσει το norton internet security 2005 εντελός και κάνω τα βήματα που λες. Κατεβαίνει το πρόγραμμα της ericsson και κάνει εγκατάσταση και απο εκεί και πέρα περιμένω 3 ώρες χωρίς να γίνεται τίποτα (έχω isdn 64). Μπορεί να βοηθήσει κανείς σε αυτό; :cry:
το ιδιο λειτουργικο εχω και εγω,αλλα εχω norton 2005. μου φαινεται οτι χρειαζεσαι java, θα πας εκει http://www.java.com και θα κατεβασεις και θα εγκαταστησεις την πιο προσφατη εκδοση java. JAVA SOFTWARE DOWNLOAD (τα ιδια προβληματα ειχα και εγω μετα απο αυτο ολα εστρωσαν)
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

καθοτι αρχαριος χρηστης, μερικες ερωτησεις...

 

δεν εχει task manager πως τα series 60? Επισης δεν μπορεις να ανοιξεις καποια νεα εφαρμογη χωρις να κλεισεις την προηγουμενη?

 

Οταν συνδεεσαι στο ιντερνετ ειτε με χρηση gprs γιατι απαγορευει να δεχθεις κληση? Ειναι κουφο αυτο, εκτος αν εχω κανει καποιο λαθος στις ρυθμισεις εγω!

 

Eπισης εκτος απο το απαραδεκτο outlook, υπαρχει καποιο ευχρηστο προγραμμα στο οποιο θα μπορω να δημιουργω-τροποποιω τον τηλεφωνικο καταλογο και στη συνεχεια να περναω τις επαφες στο τηλεφωνο?

δεν ξερω τι δικτυο εχεις φιλε,αλλα οταν ειμαι συνδεμενος με gprs κανω και δεχομαι κλησεις κανονικα απλα μπαινει σε αναμονη το gprs,οσον αφορα το task manager εαν ανοιξεις μια η πολλες εφαρμογες και ζοριστει η ram αυτοματα κλεινει μονο του την πρωτη εφαρμογη που ειχε ανιοιχτει. το outlook αν σου κανει προβληματα δοκιμασε να κανεις συχρονισμο με το βιβλιο διευθυνσεων των windows αυτο δεν εχει προβληματα ποτε.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι δικτυο εχεις φιλε,αλλα οταν ειμαι συνδεμενος με gprs κανω και δεχομαι κλησεις κανονικα απλα μπαινει σε αναμονη το gprs,οσον αφορα το task manager εαν ανοιξεις μια η πολλες εφαρμογες και ζοριστει η ram αυτοματα κλεινει μονο του την πρωτη εφαρμογη που ειχε ανιοιχτει. το outlook αν σου κανει προβληματα δοκιμασε να κανεις συχρονισμο με το βιβλιο διευθυνσεων των windows αυτο δεν εχει προβληματα ποτε.

 

vodafone εχω, αλλα δεν νομιζω οτι παιζει ρολο, καθως σε αλλα τηλεφωνα που ειχα, κανινικα εμπαινε σε αναμονη το GPRS οταν δεχομουν κληση...

Καμια αλλη ιδεα?

 

το task manager το "βλεπουμε" με καποιο τροπο?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

τελικα ξαναπερασα τις ρυθμισεις και λυθηκε το προβλημα με την συνδεση.

 

παραμενει η απορια μου με τον task manager!

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Geia sas

 

8a h8ela na rwthsw gia th mnhmh tou p910i. Lene ws 1 gb,

kapoios filos omws de mporei na th dei. Mhpws ftaiei oti den einai sony?

 

Yparxei kapoio programma me xarth a8hnas kai genika elladas?

8a to ektimousa idiaitera...

Euxaristw

Link to comment
Share on other sites

exw to remote control apo to my-symbian.com ( irremoteuiq_full) alla parolo pou leei oti einai full version ,,,den einai....mporei kapoios na steilei kanena ******erator??? den kaigomai alla an to exei kaneis kai den barietai ...as to steilei sto k0stantinos@mail.gr

 

thanx a lot

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

kati teleytaio... exw dei sto my-symbian.com to file manager einai apo ta programmata -famous...! alitheia ti kanei gnwrizei kaneis???aksizei na to perasw sto kinhto mou??
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,έχω εγκαταστήσει το total ir remote, το είχα στο Ρ800 και δούλευε με το κλειδάκι του, τώρα με το Ρ910 το κλειδί δεν το δέχεται ξέρει κανείς γιατί ???
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

kati teleytaio... exw dei sto my-symbian.com to file manager einai apo ta programmata -famous...! alitheia ti kanei gnwrizei kaneis???aksizei na to perasw sto kinhto mou??

 

To file manager φίλε μου είναι τέλειο πρόγραμμα αλλά δεν είναι για το mobile σου... :D Είναι για το pc... :D

Κάνει εξερεύνηση στα αρχεία και στους φακέλους...Must program... :!:

Don't let good interfere with great
Link to comment
Share on other sites

re guyz exei kaneis kanena key-generator gia to v-rally ...h kai gia ta upoloipa application ths s-e pou exei mesa sto cd..tha hmoun eygnvmvn se opoion exei thn kalh diathesh na mou ta steilei sto k0stantinos@mail.gr efxaristw

 

check your mail...Μπορεί να σου βγάλει οτι έχει ιό (έτσι μου είπε εμένα όταν το έστειλα), αλλά μην φοβηθείς...Το αρχειάκι είναι .rar, και σαν ιό το αναγνωρίζει το Μc Afee...Είναι διπλοτσεκαρισμένο ότι είναι εντάξει... :D

Don't let good interfere with great
Link to comment
Share on other sites

kolabrou έκανες 5 ποστ συνεχόμενα!!:wacko:

Υπάρχει κι ένα κουμπάκι που λέγεται http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif,προσπάθησε να το χρησιμοποιείς πιο συχνά.. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέβασα το Symbian XP Evolution Icon και πάγωσε το τηλεφωνο στο λογότυπο της Ericsson.Κάπου διάβασα οτί ξεκολάει με fw update.Πως γίνετε αυτό; ΕΠΕΙΓΟΝ
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

αν έχεις κάνει τουλάχιστον μια φορά fw update από το internet, ξανακάνε άλλη μια (ακόμα κι αν έχεις τη τελευταία έκδοση) και θα επανέλθει...
Link to comment
Share on other sites

αν έχεις κάνει τουλάχιστον μια φορά fw update από το internet, ξανακάνε άλλη μια (ακόμα κι αν έχεις τη τελευταία έκδοση) και θα επανέλθει...

Δεν έχω κάνει καμμία φορά και τώρα που πάω να κάνω ζητάει κωδικό CDA,

αλλά δεν τον γνωρίζω.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς νομίζω ότι το service είναι μονόδρομος...δεν είμαι σίγουρος, αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει...
Link to comment
Share on other sites

kalispera den mporo na kano update sto p910 kano ola ta vimata sosta ftano ekei pou grafei ''To perform an update you will have to complete two phases:'' patao ''get started'' kai meta me paei sthn arxh pou zitaei to CDA. please help me
Link to comment
Share on other sites

kalispera den mporo na kano update sto p910 kano ola ta vimata sosta ftano ekei pou grafei ''To perform an update you will have to complete two phases:'' patao ''get started'' kai meta me paei sthn arxh pou zitaei to CDA. please help me

 

 

εγω αυτη τη στιγμη κανω upadate, δε φαινεται να εχει καποιο προβλημα. Εβαλεςς το CDA??

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...