Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest valeria
ΟΚ, το κατάφερα!

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι αντί ελληνικά εμφανίζονται τετραγωνάκια.

Δοκίμασα και αυτόματη επιλογή κωδικοποίησης, και ISO και Win και Unicode, αλλά πάλι τετραγωνάκια εμφανίζονται.

Μπορεί να γίνει κάτι γι' αυτό;

Πρέπει να εγκαταστήσεις τα verdana fonts των windows :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και άλλη μια ερώτηση. Το eZiTap Fep υποστιρίζει ελληνικά;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Επίσης βρήκα ότι ότι η γραμματοσειρά που εγκατέστησα μπορεί να μπει και στα menu!

Με τη χρήση του SMan, από το μενού Fn->Utilities->Set system font διαλέγεις αυτή που θες!

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση όσων ενδιαφέρονται. Έκανα χθες την αναβάθμιση στην R4A10 μέσω του Ελληνικού site της SE. Το Ρ910 μου ήταν με Vodafone Live menu, το οποίο έχω αφαιρέσει και είχα αμφιβολίες αν έπρεπε να κάνω αναβάθμιση (αν πας μια τέτοια συσκευή στο service της SE σου επαναφέρουν το menu της Vodafone Live ). Τελικά όλα πήγαν ΟΚ. Μετά το restore όλα επανήρθαν στη θέση τους (εκτός των φωνητικών εντολών που πρέπει να ξαναπεραστούν). Έχω την εντύπωση πως το τηλέφωνο ανταποκρίνεται πιο γρήγορα τώρα.

 

sorry για το reply.....

πως βγαζουμε το vodafone live??????????????????????/

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα στο site της SE. Έδωσα το CDA του κινητού και μου έβγαλε ότι το τελευταίο update για το organizer είναι R4A10. Γιατί δεν το βρίσκεις; Εγώ δεν προχώρησα γιατι το έχω ήδη κατεβάσει.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα στο site της SE. Έδωσα το CDA του κινητού και μου έβγαλε ότι το τελευταίο update για το organizer είναι R4A10. Γιατί δεν το βρίσκεις; Εγώ δεν προχώρησα γιατι το έχω ήδη κατεβάσει.

Εμένα πάλι μου βγάζει το R3A01

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς εξαρτάται από το CDA που δίνετε. Εμένα με CDA 162005/3 μου δίνει R4A10. Δοκιμάστε μ' αυτό το νούμερο και πείτε μας τι θα σας δείξει.
Link to comment
Share on other sites

για το vrally το κλειδάκι είναι ένα αρχείο .sis και όχι κωδικός!!

 

για τον opera χρεώνεις κανονικά.

ksero oti einai sis kai to exo balei alla tipota.

kai pos xreono thn etairia afou den sundeetai sthn vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησε ο αδερφός μου ένα (p910i VodafoneLive) και θα ήθελε να το απεγκαταστήσει.

Γνωρίζετε αν το κάνει η ίδια η SonyEricsson ή μηπως στο 9volto ;

Όποιος γνωρίζει σχετικά ας με διαφωτίσει :)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησε ο αδερφός μου ένα (p910i VodafoneLive) και θα ήθελε να το απεγκαταστήσει.

Γνωρίζετε αν το κάνει η ίδια η SonyEricsson ή μηπως στο 9volto ;

Όποιος γνωρίζει σχετικά ας με διαφωτίσει :)

Ευχαριστώ

Το δεύτερο. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ok ;)

Apla shmera to phrame-anarwth8hkame, arghsa na parw kai eixe kleisei... :(

Pantws ginete, etsi ?

Yup,without any prob. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να αναβαθμίσω το P910i.

Έχω έκδοση R3A4.Κατέβασα (αφού απάντησα στις ενδιάμεσες ερωτήσεις) το πρόγραμμα

seus_setup118.

Όταν πάω να το τρέξω παίρνω το παρακάτω μήνυμα :

The magic number did not match.

Please get another copy of the installer and try again.

 

 

Μήπως κάτι κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση της R4A10 σε CDA 162006/12, βλέπω ότι το γράμμα Μ, μετατέθηκε από το πλήκτρο 6(ΜΝΟ) στο πλήκτρο 5(JKL). Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί;
Link to comment
Share on other sites

πως βγαζουμε ρε παιδια το vodafone live??????????????????

 

 

Μπορείς να κάνεις και αναζήτηση στο net βάζοντας "unlock P910i", αλλά μετά από κάποιες ώρες θα καταλάβεις πως το πρόγραμμα ή οι κωδικοί που θα χρειαστείς να αγοράσεις + το ειδικό καλώδιο (Τ28) έρχονται στην ίδια τιμή με αυτήν που θα σε χρεώσει το 9Volto, δηλαδή 30 €. Δεν έχω το καλώδιο οπότε και δεν δοκίμασα κάτι από όλα αυτά που βρήκα, απλά πρέπει να βρω την ώρα και όρεξη για να κατέβω Πειραιά...

 

Επίσης από ότι κατάλαβα κάποια προγράμματα ή κωδικούς μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μόνο σε ένα τηλέφωνο. Αν θες να το χρησιμοποιήσεις μετά και σε άλλο πρέπει να πληρώσεις πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση της R4A10 σε CDA 162006/12, βλέπω ότι το γράμμα Μ, μετατέθηκε από το πλήκτρο 6(ΜΝΟ) στο πλήκτρο 5(JKL). Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί;

Επειδή αγόρασα το P910i με το R4A10 εγκατεστημένο δεν μπορώ να σου πω. Μπορώ όμως να σου μεταφέρω την εμπειρία μου από το P900 που είχα προηγουμένως. Αυτή είναι η θέση των γραμμάτων όταν χρησιμοποιείς την Ελληνική γλώσσα στο interface. Νομίζω δε ότι σε όλα τα τηλέφωνα είναι έτσι εφ' όσον το interface είναι Ελληνικό. Αν έχεις το Αγγλικό μενού τότε μόνον το Μ πάει στο 6 όταν επιλέγεις να γράψεις Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι για την αναφορά παράδοσης. Παρατήρησα τελευταία ότι ενώ με SIM Vodafone η αναφορά απάντησης με το πορτάκι κλειστό δουλεύει με *#, με SIM Cosmote δεν παίζει, παρά εμφανίζει στο μήνυμα στο κινητό του παραλήπτη και το *# χωρίς να έρχεται αναφορά στον αποστολέα. Ξέρει κανείς κάτι για αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αγόρασα το P910i με το R4A10 εγκατεστημένο δεν μπορώ να σου πω. Μπορώ όμως να σου μεταφέρω την εμπειρία μου από το P900 που είχα προηγουμένως. Αυτή είναι η θέση των γραμμάτων όταν χρησιμοποιείς την Ελληνική γλώσσα στο interface. Νομίζω δε ότι σε όλα τα τηλέφωνα είναι έτσι εφ' όσον το interface είναι Ελληνικό. Αν έχεις το Αγγλικό μενού τότε μόνον το Μ πάει στο 6 όταν επιλέγεις να γράψεις Ελληνικά.

 

Έτσι είναι, όταν χρησιμοποιείς την abc γραμματοσειρά το Μ είναι στο 6

Και όταν χρησιμοποιείς την ελληνική γραμματοσειρά το Μ πάει στο 5

:kill: :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, όταν χρησιμοποιείς την abc γραμματοσειρά το Μ είναι στο 6

Και όταν χρησιμοποιείς την ελληνική γραμματοσειρά το Μ πάει στο 5

Πριν εγκαταστήσω την R4A10 είχα την R2A17. Τότε το Μ ηταν στο πλήκτρο 6(ΜΝΟ).

Link to comment
Share on other sites

Πριν εγκαταστήσω την R4A10 είχα την R2A17. Τότε το Μ ηταν στο πλήκτρο 6(ΜΝΟ).

 

 

Εγώ έχω την R5A02 ,το Μ μου το βγάζει και στο 5 και στο 6 αλλά επειδή

ο τηλεφωνικός κατάλογος για παράδειγμα είναι γραμμένος με την ελληνική

γραμματοσειρά, το Μ που υπάρχει στο 6 δεν ακούει!!!

Υπάρχει τρόπος να κάνης το Μ να εμφανίζετε με το πλήκτρο 6 .

Όσα ονόματα έχεις από Μ, θα σβήσεις ΜΟΝΟ το Μ και θα γυρίσεις το πληκτρολόγιο σου στη αγγλική γραμματοσειρά .

Θα αντικαταστήσεις όλα τα Μ που είναι γραμμένα

με την ελληνική γραμματοσειρά , με Μ της αγγλικής γραμματοσειράς .

Μετά θα σου το βγάζει το Μ στο πλήκτρο 6 .

:kill: :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...