Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Xρόνια πολλά!Ποιά είναι η τελευταία έκδοση αναβάθμισης για το Ρ910;Το δικό μου αργεί πολύ.Υπάρχει περίπτωση με αναβάθμιση να γίνει ποιο γρήγορο;Επίσης γνωρίζετε αν είναι δωρεάν η αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Xρόνια πολλά!Ποιά είναι η τελευταία έκδοση αναβάθμισης για το Ρ910;Το δικό μου αργεί πολύ.Υπάρχει περίπτωση με αναβάθμιση να γίνει ποιο γρήγορο;Επίσης γνωρίζετε αν είναι δωρεάν η αναβάθμιση;

 

Πήγαινε εδώ και θα δεις ποιά είναι η νεότερη έκδοση για το Cda σου. Κάνεις δωρεάν το Online update. Ανάλογα την έκδοση που έχεις, η νεότερη μπορεί να διορθώσει κάποις προβλήματα του λειτουργικού κ.λ.π. Πιο γρήγορο σε ταχύτητα (γενικώς), δεν γίνεται, αλλά ίσως δεις διαφορά στην συμπεριφορά του λειτουργικού (προς το καλύτερο πάντα).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

padia to p910 exei kinumena themata sto wallpaper?pu mporw na vrw merika?

 

Μπορείς να περάσεις και εσύ εικόνες *.gif (με animation) που βρίσκεις στο ίντερνετ και να τις χρησιμοποιήσεις για wallpaper (τις επιλέγεις από τις ρυθμίσεις στον πίνακα ελέγχου). Θα βρεις πολλά gif στο ίντερνετ, π.χ. εδώ και εδώ. Κάνε ένα search στο google για P900 gif wallpapers. Επίσης δες το Επισημασμένο: Wallpapers For P800/P900 όπου υπάρχουν πολλά wallpapers (απλά, όχι με animation), αλλά μπορείς να ζητήσεις εκεί κάτι που ψάχνεις.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εδώ και θα δεις ποιά είναι η νεότερη έκδοση για το Cda σου. Κάνεις δωρεάν το Online update. Ανάλογα την έκδοση που έχεις, η νεότερη μπορεί να διορθώσει κάποις προβλήματα του λειτουργικού κ.λ.π. Πιο γρήγορο σε ταχύτητα (γενικώς), δεν γίνεται, αλλά ίσως δεις διαφορά στην συμπεριφορά του λειτουργικού (προς το καλύτερο πάντα).

 

exo CDA162005/3R3A04

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρα , θέλω να εγκαταστήσω νεότερη έκδοση του QuickOffice (2.0.5) αλλά δεν μου το επιτρέπει. Μου βγάζει το μήνυμα "Πρόσβαση απορ." και αυτό συμβαίνει καί όταν πάω να το βάλω στην κάρτα καί στην εσωτ. μνήμη. Καμμία ιδέα τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

GIA SAS! :D mallon tha eimai ki ego enas katoxos p910i apo bromada opote tha hthela na matho ta vasika mias kai den exo xanaxrisimopoihsh os prosopikh syskevh kanena apo ta pxxx.

 

mexri tora eixa n6630 kai to antallazo me p910i. oso anafora tis anavathmiseis? exo akusei oti mborun na ginun k apo to spiti? :confused: alla den xero parapano info.. so plz help :) .

 

oti allo nomizete tha mu xriastei san neos xrhsths , apla peito to :)

 

eyxaristo!

a! kai kati allo! ti einai to CDA!?!? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρα , θέλω να εγκαταστήσω νεότερη έκδοση του QuickOffice (2.0.5) αλλά δεν μου το επιτρέπει. Μου βγάζει το μήνυμα "Πρόσβαση απορ." και αυτό συμβαίνει καί όταν πάω να το βάλω στην κάρτα καί στην εσωτ. μνήμη. Καμμία ιδέα τι μπορώ να κάνω?

Το demo κάνεις εγκατάσταση και σου βγάζει σφάλμα; Δοκίμασε να εγκαταστήσεις μια παλαιότερη έκδοση (αν δεν βρίσκεις, ζήτα από εδώ να σου στείλει κάποιος μια παλαιότερη έκδοση ή άσε το e-mail σου να δω αν έχω κάποια παλιά εγώ).

 

Δεν ξέρω πόσα προγράμματα έχεις εγκατεστημένα στο κινητό (γενικώς πόσα αρχεία που χρειάζεσαι), αλλά αν είναι εύκολο, μπορείς να κρατήσεις ένα backup από τον c και τον d, στο pc σου και μετά να κάνεις φορμάτ στο κινητό και τέλος να βάλεις το office χωρίς να έχεις κάνει εγκατάσταση άλλο πρόγραμμα πιο πριν. (σε περίπτωση που χρειάζεσαι το office, μια λύση θα ήταν αυτή, γιατί αν φταίει κάποιο άλλο πρόγραμμα που βρίσκεται ήδη στο κινητό και δεν επιτρέπει στο Office να τρέξει, δεν θα βγάλεις εύκολα άκρη).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

GIA SAS! :D mallon tha eimai ki ego enas katoxos p910i apo bromada opote tha hthela na matho ta vasika mias kai den exo xanaxrisimopoihsh os prosopikh syskevh kanena apo ta pxxx.

 

mexri tora eixa n6630 kai to antallazo me p910i. oso anafora tis anavathmiseis? exo akusei oti mborun na ginun k apo to spiti? :confused: alla den xero parapano info.. so plz help :) .

 

oti allo nomizete tha mu xriastei san neos xrhsths , apla peito to :)

 

eyxaristo!

a! kai kati allo! ti einai to CDA!?!? :confused:

Υπηρεσία Ενημέρωσης της Sony Ericsson

Η αναβάθμιση γίνεται και από το σπίτι.

Πηγαίνεις στο παραπάνω link και ακολουθείς τα βήματα (step by step σε πάει).

Το Cda είναι η έκδοση του firmware του κινητού.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Το demo κάνεις εγκατάσταση και σου βγάζει σφάλμα; Δοκίμασε να εγκαταστήσεις μια παλαιότερη έκδοση (αν δεν βρίσκεις, ζήτα από εδώ να σου στείλει κάποιος μια παλαιότερη έκδοση ή άσε το e-mail σου να δω αν έχω κάποια παλιά εγώ).

 

Δεν ξέρω πόσα προγράμματα έχεις εγκατεστημένα στο κινητό (γενικώς πόσα αρχεία που χρειάζεσαι), αλλά αν είναι εύκολο, μπορείς να κρατήσεις ένα backup από τον c και τον d, στο pc σου και μετά να κάνεις φορμάτ στο κινητό και τέλος να βάλεις το office χωρίς να έχεις κάνει εγκατάσταση άλλο πρόγραμμα πιο πριν. (σε περίπτωση που χρειάζεσαι το office, μια λύση θα ήταν αυτή, γιατί αν φταίει κάποιο άλλο πρόγραμμα που βρίσκεται ήδη στο κινητό και δεν επιτρέπει στο Office να τρέξει, δεν θα βγάλεις εύκολα άκρη).

Φίλε Πέρη έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το Quickoffice.Μου βγάζει κάτι κωδικούς Kernel και δεν ξεκινάει.Αν μπορείς στείλε μου καποια έκδοση που έχεις δοκιμάσει να παίζει στο Ρ910,στο 6972879147@mycosmos.gr

Εχω και ένα άλλο πρόβλημα.Μέχρι τωρα χρησιμοποιούσα την βάση συγχρονισμού του Ρ800 στον υπολογιστή μου στην Αθήνα.Εδώ στην Κρήτη έφερα πρώτη φορά την βάση συγχρονισμού του Ρ910 και την σύνδεσα με το computer του αδερφού μου.Ομως δεν δείχνει να ανάβει το λαμπάκι όταν τοποθετώ το κινητό,ούτε αναγνωρίζει το τηλέφωνο ,ούτε συνδεεται μαζί του.Τι λέτε να φταίει,η βάση η κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

exo CDA162005/3R3A04

einai h teleytaia ekdosh?? giati den mporo na kano anva8mish? anaferei oti einai la8os

to cda h den egkrinei h yphresia..

 

sory.. tora ekana prospa8ia kai mphke..h teleytaia einai ..R4A10

1)ginetai me to kinhto pano sth vash?? h mporo na to kano meta??

2) 8a xaso oti evo balh mexri tora?? h yparxh kapoios tropos??

3) ti epipleon 8a yparxei??

e..kala enai arketa koyrasa..

Link to comment
Share on other sites

1. Fysika tha einai pano stin vasi! Pane edo http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=global&lc=en&ver=4001&template=ps1_1_5_7&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10183

kai akolouthise ola ta steps.

2. Tha sou zitithei na pareis backup kai otan teliosei to update kaneis restore, etsi den xaneis tipota, akomi kai ta settings ton Internet, Wap, Mail accounts.

3. Ta menu kai oi leitourgies fenonte na einai pio grigora, kapies veltioseis sto Bluetooth kai sto Office suite exei to Quick Point.

 

An exeis 56k dial-up tha sou parei 2-3 ores, sta mesa Maiou anamenete nea version, opote an den exeis kapio idietero provlima me to kinito kalitera na perimeneis.

:)

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

ekana format stin siskeyi.. mou. me ton eksis tropo.

Jog Πάνω (μία φορά)

*

Jog Κάτω (μία φορά)

Jog Κάτω (μία φορά)

*

Jog Κάτω (μία φορά)

*

egine to fomrat.. egine epanekinisi..

ala to kinito pleon exi agglika. ti kano gia na epanafero ta ellinika.

http://www.ert.gr/site/news/photos/2005/7/internet_xxxx.jpg
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
ekana format stin siskeyi.. mou. me ton eksis tropo.

Jog Πάνω (μία φορά)

*

Jog Κάτω (μία φορά)

Jog Κάτω (μία φορά)

*

Jog Κάτω (μία φορά)

*

egine to fomrat.. egine epanekinisi..

ala to kinito pleon exi agglika. ti kano gia na epanafero ta ellinika.

Αν δεν έχεις βρει λύση ακόμη,θα πας εδώ:http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_5&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10183 και αφού την έκδοση του organizer σου θα κατεβάσεις το αντίστοιχο .sis και θα το περάσεις κανονικά στη συσκευή,όπως όλες τις .sis εφαρμογές. :)
Link to comment
Share on other sites

ekana format stin siskeyi.. mou. me ton eksis tropo.

Jog Πάνω (μία φορά)

*

Jog Κάτω (μία φορά)

Jog Κάτω (μία φορά)

*

Jog Κάτω (μία φορά)

*

egine to fomrat.. egine epanekinisi..

ala to kinito pleon exi agglika. ti kano gia na epanafero ta ellinika.

 

Επισης (εκτος απο αυτο που προτεινει η valeria) κατι πιο ευκολο ειναι αν εχεις εγκαταστησει στο PC σου το SonyEricsson PC Suite (ειναι στο CD που συνοδευει το κινητο) εχει ειδικη εφαρμογη "Language Selection" που οταν την τρεξεις, διαλεγεις απλα τα Ελληνικα και κατεβαζει αυτοματα απο το site της SE οτι αρχειο χρειαζεται και τα περναει μεσω της βασης στο κινητο σου. :O

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

8elw na rwthsw to e3hs ...

Pws mporei kapoios na xrhsimopoihsei to p900/p910 me kapoion VPN client gia na synde8ei sto diktyo thw etaireias toy ????

Nomizw oti einai ena kalo 8ema na to syzythsoyme ...

VPN=?? otan les kiktyo etairias tu, ti ennoeis?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Πέρη έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το Quickoffice.Μου βγάζει κάτι κωδικούς Kernel και δεν ξεκινάει.Αν μπορείς στείλε μου καποια έκδοση που έχεις δοκιμάσει να παίζει στο Ρ910,στο 6972879147@mycosmos.gr

Εχω και ένα άλλο πρόβλημα.Μέχρι τωρα χρησιμοποιούσα την βάση συγχρονισμού του Ρ800 στον υπολογιστή μου στην Αθήνα.Εδώ στην Κρήτη έφερα πρώτη φορά την βάση συγχρονισμού του Ρ910 και την σύνδεσα με το computer του αδερφού μου.Ομως δεν δείχνει να ανάβει το λαμπάκι όταν τοποθετώ το κινητό,ούτε αναγνωρίζει το τηλέφωνο ,ούτε συνδεεται μαζί του.Τι λέτε να φταίει,η βάση η κάτι άλλο;

Δεν ξέρει κανένας να μου απαντήσει;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Πέρη έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το Quickoffice.Μου βγάζει κάτι κωδικούς Kernel και δεν ξεκινάει.Αν μπορείς στείλε μου καποια έκδοση που έχεις δοκιμάσει να παίζει στο Ρ910,στο 6972879147@mycosmos.gr

Εχω και ένα άλλο πρόβλημα.Μέχρι τωρα χρησιμοποιούσα την βάση συγχρονισμού του Ρ800 στον υπολογιστή μου στην Αθήνα.Εδώ στην Κρήτη έφερα πρώτη φορά την βάση συγχρονισμού του Ρ910 και την σύνδεσα με το computer του αδερφού μου.Ομως δεν δείχνει να ανάβει το λαμπάκι όταν τοποθετώ το κινητό,ούτε αναγνωρίζει το τηλέφωνο ,ούτε συνδεεται μαζί του.Τι λέτε να φταίει,η βάση η κάτι άλλο;

 

Θα σου στείλω. Να δω ποια παλαιότερη έχω, αλλά δεν την έχω δοκιμάσει στο Ρ900.

 

Σχετικά με την βάση:

- Δοκίμασε να την συνδέσεις σε άλλη θύρα usb του υπολογιστή.

- Κοίταξε τις επαφές στην βάση (εκεί που μπαίνει το κινητό), μήπως δεν πάει κάτι καλά εκεί (έχει στραβώσει κάποια επαφή π.χ.) και επίσης δες στο κάτω μέρος της βάσης, αν πατάει καλά το καλώδιο που έρχεται από το Pc και συνδέεται στην βάση.

 

Το πρόβλημα είναι στην σύνδεση με το Pc από ότι καταλαβαίνω. Δοκίμασε βασικά όλες τις θύρες usb στο pc.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε Πέρη,πολύ γρήγορος και εξυπηρετικός.Στο Ρ910 μου βγάζει αυτό το πρόβλημα με το Quickoffice

 

Όταν πάω σπίτι (είμαι στην δουλειά τώρα), θα δω αν έχω μια πιο παλιά έκδοση και θα σου την στείλω (εκτός και αν προλάβει κάποιος άλλος). Για το πρόβλημα με την βάση, δοκίμασε αυτά που γράφω παραπάνω.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Poulao MeMory Stick Duo Magic Gate 128MB Sony Original... mono 40 Euros sth zelatina tou axrisimopoiito!!!!!!! (Salonika kata protimisi)

Speedster,

κάνε το Post στο Buy and Sell (General).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...